Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

barbiek
28. mar 2008

graziela, dakujem velmi pekne za odpoved, neviem presne kolko som ho mala, ale viem ze bol dost vysoky, ale uvidime aky vysoky bude na poradni, este raz dakujem, clovek sa niekedy citi fakt blbo, taka depka cloveka hned prepadne, som rada, ze nie som jedina.. 😀,aj tebe a tvojmu drobcekovi vsetko dobre,ty este chvilku a pomalinky uz bude drobcek na svete, ono sa to ani nezda ako to leti ze 😉

barbiek
28. mar 2008

graziela, a ak sa smiem opytat mala ako vnima to ze cakate babenko, moj lucasko sa stale pokusa dostat do bruska za babom,chce brusko ako otvorit a ist za nim spinkat, srandovne 😉

luci78
28. mar 2008

ahojte baby 🙂
super ze sa vsetky drzite.
u nas sa to nejako zlepsilo a uz nemam krv v moci - dufam ze to tak ostane. v stradu ideme do poradne tak dufam ze aj krcok je ok a neskracuje sa viac.
inak avanka aj ja mam posledne 2 mesiace krcok 1,5 cm (vysetruje ma palpacne) a dufam ze tak aj ostane
😉 len nech sa neotvara ze?
no ja mam v poslednej dobe problemy so spanim - je mi vecer hrozne horuco hlavne na nohy a nemozem zaspat prip. sa celu noc prehadzujem...no proste parada
vsimla som si ze sme tu 3 s rovnaky terminom tak dufam ze to spolu vydrzime az do leta
drzim palce 🙂 😀

graziela
29. mar 2008

Ahojte,
Barbiek,
nasa mala princezna sa velmi tesi na Jurka, uz dlhsiu dobu si "ziadala" surodenca...Kazdy den sa prihovara brusku a este uplne na zac. bola podarena, ked klopkala na brusko, ze" domcek, domcek, kto v tebe byva?" Ovtedy, ako som otehotnela, tak ju velmi zaujimaju veci okolo toho, kde sa tam v brusku vzal, ako sa narodi a pod. Snazili sme sa jej to vsetko takym jednoduchym, jej pochopitelnym sposobom vysvetli, ze do bruska sa dostalo od ocka take semienko, podobne ako jed zasadime do zeme semienko a vyrastie z neho kvietok alebo stromcek, no a potom ked uz je cas, tak maminke z bruska babatko doktori vyberu. U mna to bolo preto jednoduchsie vysvetlit, lebo aj ju som porodila sekciou, takze stacilo ukazat jazvu a jej to stacilo. No a minule, ked mi hrozilo, ze opat pojdem do nemocnice, tak nasa mala pohotovo zavelila, ze ked maminke prikazu tlacit, tak bude tlacit, a ked operovat, tak operovat...Tak pochopila ten rozdiel, ze niektore maminky musia tlacit a niektore musia operovat, ze o tom rozhodnu doktori...Je zlata, ako to berie, tesim sa, ze budem mat pomocnicu 🙂
Vas Lukasko je tiez podareny, deti tak chutne reaguju na taketo veci... Jedna kolegyna tiez raz hovorila usmevnu prihodu... Mali na navsteve znamu, ktr. bola tehotna, mala oblecenu suknu a jej maly syn, mozno tak 1,5 roc. sa zohol, kukal pod suknu a cudoval sa, ked je "bááááááááááááááába"... Chutne , vsak?
Inac,na to, ze som uz vyse 2 mesiacov doma ako rizikova, mi to zatial ide celkom rychlo, no dufam, ze sa to nezacne odteraz vliect. Ono je uz citit teraz tie posledne dni, za to zacina byt aj fuska pre organizmus, ale kym zatial vladzem zajst peso u nas do centra ( za norm. okolnosti cca. 15 minut peso), tak je to v pohode.Trva mi to sice 2xtolko ako normalne a hlavne cesta spat je sam kopec, no ale som rada, ze si aspon raz za cas mozem takto vyjst...nic ine mi neostava, lebo auto nemame...
Luci 78, to je super, ze mas dobre spravy a ziadna krv v moci, niekedy sa naozaj zbytocne strachujeme... S tym spanim je to uz raz tak...nic sa neda rpbit, aspon mame trening na tie bezsenne noci, co nas cakaju, ked sa mimca narodia...

uva
30. mar 2008

ahoj tehulky 🙂
tak sa hlasim ešte 2v1,
som to včera prepískla s pohybom a dnes tu od štvrtej ešte stareho času ponocujem 😅 ale aspon som si dočitala zameškane 🙂
sme boli včera na nakupi, potom upratovanie, 2x návšteva a hned večer som to pocítila, že nebol oddych 🙄 strašne ma bolia nohy od kolien dolu a mala je nejaka nepokojna, velmi ma tlači hlavičkou na pravej strane chuda musi ju mat otlačenu ☹ tak som si zarobila magnezko, vyložila nohy a strašim tu 🙂
inak mne teda magnezko nepomaha k spánku 😅 skor ma prehána si myslím, idem skor utekám na velku a vyzera to ako malá 😅
graziela počkaj čo ta ešte len čaka ako sa zátaž prejaví 😅 😀 ale ved ty to maš už odtestovane 😀

graziela
30. mar 2008

Uva, tak to mas teda pravdu,co sa tyka spania, alebo skor nespania, ja to mam otestovane uz fakt dost dobre...ale nikdy som sa nestazovala, brala a beriem to ako sucast zivota 🙂 🙂 🙂 a mamickovskych povinnosti...
A zataz, myslim taku fyzicku, pocitujem riadne uz teraz...snazim sa viac polihovat a potom, ked sa do niecoho pustim, tak sa zafucim a pri podavani pradla do pracky...Ale vcera a dnes ma chytila akasi aktivita, neviem, ci to bude tym krasnym pocasim vonku...vcera som upiekla kolacik (kiwi rezy -piskot-slahackova plnka, ovocie, zelatina, mnam, velmi osvieujuci), potom poobede sme boli na nakupy (len potraviny) a cestou spat sme sa zastavili u svokry, boli sme si vyzdvihnuty TESCO plienky, ktr. sme si pre nasho drobca dali kupit, boli v akcii.No a dnes som sa tiez cele doobedia zvrtala v kuchyni, obed - svieckova, mnamko...
No a teraz si idem trosku porelaxovat, uz 3.den sa chystam nozky vymocit v lavori a pekne obrusit patky...Tak zatim papa, uzite si pekny vikend.

avanka
30. mar 2008

No vy sa teda mate fajn, normalne vam zavidim...ja som vcera musela ist poobede na pohotovost, mam silny zapal priedusiek, dostala som antibiotika, tak polehavam, nalievam sa cajom a trpim... 🙄 🙄 🙄 🙄
Tentokrat ma to chytilo statocne, tak dufam, ze malinky bude v pohode....doktor mi hovoril, ze v 3 trimestri su uz vsetky antibiotika bezpecne, len sa mi zda, ze Luky pomenej kopka, asi je tiez chory....

graziela
30. mar 2008

Avanka, neboj, ATB babatku neublizia, ako povedal aj tvoj doktor, ine by to bolo v 1.trimestri. Ja som v 21tt tiez musela nasadit ATB kvoli infekcii moc. ciest a ani som sa nad tym nezamyslala. Je to urcite mensie zlo, ako by zapal mal sposobit nejake ine komplikacie...nadchu vylezis, ale ak je tam uz zapal,treba to naozaj pekne preliecit. Neboj, do tyzdna budes fit... Ja som s prieduskami a anginou mala problemy cely minuly rok, kazdy 2.mesiac ATB, vymeskavanie v praci a pod., az kym som neotehotnela...Za tych 30 tyzdnov som mala len jedinykrat silnu nadchu, no ale zas mna trapia ine neduhy...oblicky, tlak, stit. zlaza, bedr. klb.... Len si nezufaj, to je dolezite, aby si bola v ako-takej pohode, vsetko raz prejde, neboj. Prajem Ti skore uzdravenie... 🙂 🙂 🙂

avanka
30. mar 2008

Vdaka za podporu, ja viem, ze je lepsie brat lieky ako nechat zapal prejst do plodovej vody...ale bola by som sa v pohode zaobisla aj bez toho...
Len ma zarazila 1 vec, teraz som sa pre zaujimavost po 2 dnoch postavila na vahu a ona mi ukazala o 2 kila viac, pritom jest mi nechuti, takze len sem tam nieco uzobnem...zeby to bolo tymi litrami caju a tekutin? Je pravda, ze ani curat moc nechodim, asi som odvodnena...

graziela
30. mar 2008

Avanka, tu vahu ti naozaj mohli urobit tie tekutiny...Ja som bola v stredu v poradni, isla som o tyzden skor, zdalo sa mi, ze som nejako zacala opuchat...a ked som sa teraz postavila na vahu po par dnoch (bez opuchov), mala som takmer o 2 kila menej...A ked nechodis ani moc cikat, tak sa ti v tele zadrziavaju tekutiny, necitis ani ty opuchy...A inac, 2 kg nie je az tak vela, to je bezne byvaju take vykyvy, aj mimo tehotenstva...a je rozdiel, ci sa vazis rano alebo vecer...

barbiek
30. mar 2008

graziela, az dnes som sa dostala k internetu, tak to je super ze to saska tak dobre znasa, fakt tie deti su strasne podarene 🙂, mne niak zvlastne rychlo rastie brusko, dnes som nevladala ani stat na nohach ake je tazke a to som este len v 4.mesiaci, som zvedava co sa bude diat ked budem v 6.mesaici 😕 , tak vam drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku aj s malou 😎

geegee
31. mar 2008

ahojte, my sme zatial bez nemocnice, v stredu idem na kontrolu do nemocky, ci so ma tam teda nechaju. Zatial lezim co to da, obcas si aj maly ku mne lahne a rozpravame si rozpravky 🙂

Neviete mi niekto povedat co je funelling?

Nas Matik tiez uz vie, ze v brusku je mala baba, ze musi papat aby bola velka ako on, a ze v lete urobi kukuk. Obcas si na babo spomenie aj sam, alebo ked vidi babo na obrazku, ukaze na moje brusko, ze aj tam je babo, da pusu na brusko, objime a tak. Zlate je to, no po narodeni to moze byt ine 🙂

jankapo
31. mar 2008

Geegee, vsade to hladam.... 😒 no netusim co to je....ale hladam dalej
Lezkaj kolko sa da....ma ti vobec kto pomoct?

jankapo
31. mar 2008

Geegee...ak som to spravne pochopila z nejakych angl. zdrojov, tak je to otvaranie krcka...
"funneling of 25% or more (when the internal opening of the cervix has begun to dilate but the external opening remains closed)"
neviem ci vies anglicky, ale v preklade- vnutorna branka sa otvara, pricom vonkajsia ostava zatvorena...jasnejsie, ci velmi nie? nechapem, preco tvoj lekar pouziva taketo vyrazy.... 😠

loss
31. mar 2008

ahoj jankapo ako sa mas?

jankapo
31. mar 2008

loss....noo...zdravotne celkom...ale chyta ma panika....aj by som daco robila, aj sa stale bojim, ze si to na poslednu chvilu pototo...a nechcela by som mat zapisane babo ako predcasniatko... 😒 sestra ma dnes vystrasila ze mi dava max. 3 tyzdne a som mama, tak ma oblial pot ze este nemame izbicku nachystanu...no take blbosti, ale predsa

lucia31
1. apr 2008

dobre ranko, vcera ma slniecko rozmaznalo a dnes sa akosi neukazuje 😉 zajtra idem na kontrolu placenticky, tak mi, poisim, drzte palce, aby bola este vyssie ako minule 🙂 moje mimi je stale otocene nejak sikmo a hlavickou asi hore, tak mu zacinam dohovarat, aby sa pekne krasne skrutilo do ucebnicovej polohy 😀

jankapo
1. apr 2008

Luciiii........jeminku, si si prepisala udaje v pase, ci co? Neveriiiim....si nedavno bola nejaky 24tt, ja odpadnem, ja odpadnem... 🤐 😵 😵 😵
Neboj, mimi sa otoci, hlavne nase subjektvine pocity o polohe nie vzdy zodpovedaju skutocnosti, ja som si tiez myslela ze je hlavou hore a kope nozkami dolu, ale on si tam dolu pri halve hral rucickami na klavir...a obcas zaboxoval teda..au...takze tak...ak sa bojis, tak skus cez den z casu na cas klaknut na styri a vypuc ritku, a mala sa otoci- ja somtak lustila sudoku a citala noviny a asi pomohlo... 😉
Tak drzim palce, nech je placenta pekne mimo zony ohrozenia... 🙂

lucia31
1. apr 2008

jani, tie tyzdne letia vazne ako blaznive, ale je pravda, ze jeden som si pridala, lebo podla utz mi to tak aj doktor zaznacil...vsak chodim po styroch, najma ked zbieram vsetko, co mi popada z ruk a potom sa mi nechce zdvihnut, tak lozim po byte ako batola 😀
...no tak zajtra dam vediet, kde mi vyliezla ak vyliezla 🙂

barbiek
1. apr 2008

baby ahojte, presne prosim Vas od kolkateho tyzdna zacina 5.mesiac 😉

lucia31
1. apr 2008

barbiek, kukni tu, su tam ukoncene mesiace¨, skopcila som to jednej mamine 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

barbiek
1. apr 2008

lucia31,dakujem si zlata 🙂

kikinela
1. apr 2008

Ahojte ,no ja som s tej tabulky nejako mimo podla nej začina 5 mesiac v 22tt a trva do 23tt ? a 6 mesiac začina až 26 tt a kde su 3 tt?neviem aspon ja tomu nejako nechapem ☹

barbiek
1. apr 2008

kikinela, no ved topresne aj ja nevyznam sa jak si vnej

lucia31
1. apr 2008

kikinela, v tabulke su ukoncene mesiace 🙂

geegee
1. apr 2008

aj pre ostatne baby: funelling je otvaranie vnutornej branky krcka. Nasla som tu, na konikovi, v teme Skracovanie krcka o tomto super pdf.-ko
Ja som bola otvorena pred tyzdnom na 1cm, teraz uz 2 den lezim akoby som ani maleho nemala, ten sa motka okolo mna. Zajtra vecer idem na kontrolu na cervikometriu, tak dufam, ze budem mat po takom lezani krcok az po zaludok 😀
Ja som niekde nasla, ze 5.mesiac zacina 22+0

graziela
1. apr 2008

Ahojte,
Jankapo, neboj, o 3 tyzdne budes uz vlastne v 38tt a to uz nehrozi ziadne riziko pre mimi, posl. 2 tyzdne uz len nabera tuk a to moze aj, ked uz bude von, z maminkinho mliecka priberat, no nie? To uz mas naozaj krasne cislo 🙂
Ja sa modlim za to, aby nas Jurko vydrzal este tych min. 6-7 tyzdnov v brusku, aby sme boli ako-tak za vodou. A budem fakt najstastnejsi clvoek na svete, ked ho budem drzat v naruci 🙂 🙂 🙂
Prajem Vam pekny dnik 🙂

avanka
1. apr 2008

Ahojte, tak sa hlasim uz trocha zdravsia, ale stale to nie je nic moc..k zapalu priedusiek sa pridruzil aj zapal priedusnice a hlasiviek, ale teploty uz nastastie nemam, vcera som mala vecer len 37,1
Potrebujem byt do stvrtka fit, ideme na poradnu, tak aby som nenakazila ostatne maminy 😀 😀
Inak este stale mi neprisli peniaze zo socialky za PN vo februari, tak som tam vyslala maminku a ta mi pred chvilkou rozculena volala, ze keby tam nesla, tak by som tie peniaze ani tak skoro nevidela, lebo mi lekar nedal listok na peniaze na konci februara(ten tvrdil, ze ked PN trva len mesiac, listok netreba), tak tam podpisovala nejake vyhlasenie, aby mi ich uz konecne poslali, tak vraj mi v najblizsich dnoch pridu na ucet za obdobie PN od 17.2 do 17.3, bola som vsak este prekvapena, ze mi pride 10200 sk, zda sa mi to na PN nejako vela, ale to mozem byt asi len rada 🙂 🙂 🙂
Je vsak sila, ze si na tom nedaju viac zalezat, ja osobne na tie peniaze nie som odkazana, lebo manzel pekne zaraba, tak mi vobec nechybali, ale co napr. taka slobodna mamina, ktora z toho zije a oni jej to poslu o mesiac neskor....

uva
1. apr 2008

ahojte,
skuste si tie týždne pozriet tuto http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=15 je tam všeličo ine zaujímave

inak držím všetkým pastičky- pevný krčok, vysoko placentu,netvrdnutie bruška, super výsledky

jankapo
1. apr 2008

Caf uva, no pekne poctivo kazdy den podavaj hlasenie, lebo uz som z teba v strese, ze som po tebe na rade... 😉
Avanka, aj mne sa to stalo pred Vianocami, aj mne lekar vselico povedal a realita uplne ina, no nic....peniaze dosli, aj ked presne ako pises, az v januari a byt tak slobodna mamina, nemam ani na rybu na Vianoce.... ☹
Ty sa daj hlavne pekne doporiadku a setri sa....
Graziela, ani ty neboj....ja som si pred par dlhymi tyzdnami myslela ze sa neda vydrzat ze termin daleko, krcok na prd...sa pamatam ako som sa tesila ked som videla 30tku v pase, aky uspech mi to pripadal....Aj vam sa to podari, uvidis...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre