Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

anad
12. jan 2007

Kili, tak v tom pripade verim, ze ti netvrdne. Ja som tiez na zaciatku nevedela ako to spoznam. Obcas spevnie viac, hlavne ked sa babatko vrti alebo kope a tak... ale toto tvrdntie brska je ine. Tak verim, ze si ok.

kili
12. jan 2007

anad, díky, to si ma potešila

anad
4. feb 2007

Ahojte, dufam, ze nie ste vsetky po nemocniciach 😕 Nie je tu nahodou niekto, komu tvrdne brusko a skracuje sa krcok? Ako casto vam tvrdne brusko?

peha
4. feb 2007

anad ahoj, neboj neplas sa.
mne sa skratil, ale som uz zasita, takze to je uz o inom, a tvrdne tak tych 10 - 15 krat denne, ale pokial to nie je pravidelne, tak je to v norme. hlavne ked chodim, ked je plne brucho a tak. niekedy aj menej, niekedy 10x. hlavne kludovy rezim a magnezium, ale to asi vies 😉

keby nieco, napis mi do ip.

miska11
7. feb 2007

caute babenky. aj ja som už týžden z nemocnice doma od kedy ma podšili a od vtedy mi tvrdne brucho. som z toho dost vyplašená. tiež je to tak cca15krát za den na pár sekund a potom to ustupi. doktor mi povedal že ked mi bude tvrdnut brucho a budem mat pritom bolesti a krvácat mam hned utekat do nemocnice. No ja dufam, že to prestane ☹

lblb
10. feb 2007

caute babenky
citam,ze mate skusenosti s otvaranim krcka.ake s tym mate skusenosti?ja mam len mierne bolesti v krizoch akoby som mala dostat menzes,ale vytok ano krvacanie nemam.len tie obavy...beriem nejake cipky a v stredu mam ist na kontrolu,vraj ak sa to bude viac otvarat,pojdem do nemocnice.hrozne sa bojim,ze to teraz potratim,predsa len mimco nieje este pripravene na zivot mimo...neviem ci som si k tomu nepomohla cvicenim na fitlopte...aj vam povedal doktor,preco sa ten krcok skracuje??

miska11
13. feb 2007

ahoj IbIb
ten krčok sa podla mna skracuje preto lebo babo sa tlaci dole, pri najhoršom ta podsiju. nie je to až take strasne. a neboj nepotratiš. taketo príznaky som mala aj ja. doktori vedia čo majú robit neboj niíc. držime palec 😉

lblb
14. feb 2007

miska11
dnes mi na gynde dr.povedal,ze som sa viac neotvorila,ale mam len lezat a setrit sa.som happy,fakt som sa obavala 🤐

medvedik21
autor
16. feb 2007

Ahojte.
Dievčatká, chcela som sa spýtať možno nie velmi dôležitú a závažnú otázku, ale mňa to zaujíma.
Jedávate v niečom inak ako pred tehotenstvom?Ja som doma už 3tí mesiac a moje stravovanie je strašné!Pred teh. som vôbec nejedávala sladkosti.Musli,ovocie,inak žiadne sladké jedlá, kexe, čokolády.A teras!Doslova sa neviem "dožrať" palaciniek, pudinčeku, buchiet,...Denne vypijem 1L kakavka.Normálne jedlo ma neláka.Len také blboviny.
Ako papate vy? 🙂

lienka79
16. feb 2007

Medvedik..asi by som bola na tom rovnako..keby som nemusela drzat dietu koli diabetu..ako si na tom s vahou po tychto najazdoch?? 😅

lblb
18. feb 2007

medvedik21,
juj,ale som rada,ze je aj niekto iny na tom podobne ako ja🙂
mne najprv prve tri mesiace nechutilo jest,zato teraz jedavam kazde dve hodiny,ked treba aj v noci o tretej a tiez same somariny.som sice na PN a musim si varit,ale kazdy den musim mat aspon tri krat nieco sladke - puding,cokoladu,krupicnu kasu,kolace a furt nieco,inak by sa mi den ani neratal🙂ale ved tak aj vyzeram,pribrala som 12kg a nic si z toho nerobim.teraz sa na tom smejem,ked si spomeniem ako este pred par mesiacmi "provokacne" lezala cokolada na kuch.linke aj tri dni a nemal ju kto zjest...🙂))

medvedik21
autor
20. feb 2007

Ahojte.
Z váhou som tak asi +7 Kg.Od istého momentu sa váhe vyhýbam.Mám totiž tendenciu, že po neprijatelnom výsledku musím vyjesť čo sa dá, aby som to sklamanie prežila. 😀
lblb - to sme baby z rovnakej party! 😉

majko_zuzka
7. mar 2007

ahojte ludia ja mam 15 rocnu cajku a ta bola do 5mesiaca uplne v poriadku a teraz je to s nou dost blbe ☹

dankaa
7. mar 2007

ahojte rizikovky 🙂

ja som na rizikovom kvoli nizko uloženej placente i stitnej zlaze.Momentálne mám o 18 kíl viac a v poslednom období nejem až tak vela ako pred tým.pribrala som tolko kvoli tomu,že vacsinu dna musim preležať,žiaden pohyb,no hrôza!dufam,že ku koncu/ako sa hovori/schudnem aspon 1 kilecko 😅

držim vám palce a nezabudnite,že musíme byť disciplinované.

majko_zuzka
8. mar 2007

juuj ludia preco sa to muselo stat rapve mne??????? mat malicke babtko som vzdy chcel ale nie v tomto veku 😢 je to take teraz zvlastne sam sa z toho neviem spametat a ked vidim moju cajku ta mni je az do placu juj

janamacka
25. mar 2007

ahoj susik77:
dufam ze to najdes, neviem co sa stalo, asi ze duplikaty zamykaju, mrzi ma to, bolo to nevedome 🙂
ja s chorobou bielych plastov nemam problem pri terke som lezala 3 mesiace, a po dopegyte som bola taka otapena ze mi merali tlak skoro stale v spanku. ale ten holter je fajn, u nas to riesia meranim tlaku kazdu hod. sestrickou, aj v noci, moje kolegyne na izbe mi boli velice vdacne 😵

susik77
25. mar 2007

ahoj Jani, to verim 🙂 A uz mas ten tlak lepsi?

janamacka
25. mar 2007

ved to ze v piatok som to prechvalila a uz znova stupa, tak sa chystam na poradnu. musim ale utekat terka je hore a chce papat, tak skusim vecer ti ta najdem ak suhlasis 🙂 a pozdrav brusko 😉

susik77
25. mar 2007

Jani, neviem, ci budem este vecer na nete, mozno zajtra 🙂 Maj sa krasne a drzim palce na poradni 🙂

deina
2. apr 2007

Ahojte rizikovky. Zatial sice nie som ani tehotna, ale mam pre vas par otazok, kedze uz teraz viem, ze ak otehotniem, bude to rizikove tehotenstvo (tak povedal lekar, co uz 😔). Co to vlastne znamena mat take tehotenstvo? Co vsetko musite alebo nesmiete robit? Chodite castejsie na kontroly? Nechavaju si vas aj v nemocnici? Ako casto vas sleduju?

trencanka
16. apr 2007

Ahoj kocky, necitala som celu diskusiu, lebo je toho na 10 stran a tolko casu nemam, ale mohli by ste mi objasnit co presne znamena rizikove tehotenstvo? Ja som po dvoch rokoch liecenia sa konecne otehotnela po IUI, v 5.tt som zacala krvacat a bola som hospitalizovana. Teraz som 10 tt a som na PN-ke, doktor povedal ze sa uz pravdepodobne do prace nevratim. Znamena to ze som na rizikovom, alebo som len na PN-ke? Je v tom nejaky rozdiel? Mam byt nadalej na PN-ke alebo mam ziadat lekara aby ma dal na rizikove? Je rizikove platene tak isto ako PN-ka, teda plati ho socialka? Velmi pekne dakujem za odpovede, fakt vobec netusim ci je v tom nejaky rozdiel a ak ano, aky.

medvedik21
autor
30. apr 2007

Rizikové teh. je napr. keď má žena neaké zdravotné problémy kt. by mohli ohroziť donosenie dietata,ak už nie je najmladšia,má nízky vzrast,...
Ak ťa doktor vypísal s pravdepodobnosťou že sa už do práce nevrátiš tak sa PN-ka chápe ako rizikové teh.Penize dostávaš od socialnej je to v neakej vypočíta 🙂nej výške cca. tých 4500 Sk.
A zo začiatku sa budeš cítiť trošku zvláštne.Celé dni doma.Volný čas.Ale potom si zvykneš a už si ani nebudeš vedieť predstaviť ako si chodila do práce 🙂

lesi
7. máj 2007

Ahojte babuľky
Volám sa Lesí a som tiež na rizikovke, ale nie preto, že by som mala zatiaľ nejaké problémy, ale je to kôli tomu, že nám s manželom trvalo 6rokov keď sa to konečne podarilo. Síce, myslím si, že asi zavážila aj moja chrbtica, mam vysunuté 3platničky, ale inak pohoda. 🙂 Som hrozne šťastná a to, že nás čaká predĺžená materská to zvládneme 😉 Som zatiaľ v 4týždni. 😅
Je super prečítať si ako to každá prežíva, ale myslím, že ten pocit šťastia ktorý je v nás mame rovnaký čo vy nato? 🙂

vedvies
3. jún 2007

ahojte babenky,
prosim vas o radu, ktore ste boli na rizikovom a potom ste isli na matersku - aky je spravny postup? Mam napr. najskor ukoncit PN 6.6. a potom ist ku gyndosovi, aby mi napisal matersku od 7.6.? alebo sa to moze urobit aj v jeden den? ako ste to urobili vy? dakujem za kazdu IP

safiah
3. jún 2007

ahojte tehulky tiez som si vas necitala je toho moc desat stran ale tiez mam rizikove tiez som nemala problemy pred tym no cakame dovojcatka.urcite to stoji za to hoci musim len doma lezkat a nic nerobit tak vam zelam vela sil a hlavne sa setrite a nech manzelikovia pomahaju. 😉

miriamka
19. sep 2007

Ahojte kocky,
ak ste niektore boli na rizikovom,co bolo dovodom?Mne odporucil dnes doky PN,kvoli cyste ☹

marcelka114
20. sep 2007

ahojte aj ja som na rizikovom chcem sa spytat aj dodrziavate kontrole od lekara,chodia kontrole casto?

marcelka114
20. sep 2007

vychadzky nie kontrole ci dodrziavate na pnke od lekara,

deina
22. sep 2007

Ahoj kocky, aj ja som na rizikovom, nastastie nie je to zatial nic akutne, len ma eviduju ako "RT" (rizikova tehotnost?), budem chodit do rizikovej ambulancie, ale nie som PN (kedze to nie je z gynekologickych dovodov). Nemusela niektora z vas brat Heparin? Co to je? Viem, ze sa pouziva na riedenie krvi, manzel sa tvari, ze je to dost nebezpecne, no neviem. Nepoznam nikoho, kto to musel brat a dufam, ze vysledky budu dobre, tak ani nebudem musiet.

bejca
22. sep 2007

ahoj deina 🙂 no ja od stredy som tiez uz doma a myslim si ze ma uz ani do prace nepusti ... ale uvidim 🙂
ten Heperin vobec nepoznam ... v tom ti nepomozem - ja som doma lebo mam nizko placentu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre