Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

ninocka
26. nov 2006

kaslat na peniaze hlavne aby bolo vsetko ok

lienka79
26. nov 2006

dorotka...no ja si to tiez stale hovorim,ale strach je strach... ☹
Ja mam tiez chlapa-gynekologa...oni to beru asi viac s rezervou 🙄
Ja sa ale trosku obavam tychto mesiacov, december, januar, lebo brusko mam uz teda ako slusna futbalka 😀 , a behanie po snehu v takej zime..neviem,neviem..a navyse mam zamestnanie, kde som stale na nohach...a som dost nachylna na anginy ..Aj teraz som uz 3.tyzden doma s prechladnutim a v praci prichadzam do kontaktu s velkuym mnozstvom ludi...a obavam sa hlavne teda choroby..aj ked je pravda,ze nejhorsie by malo byt za mnou...
ale vraj kazda choroba moze sposobit predcasny porod..
Stale sa neviem rozhodnuty..dnes mi pride manzelik z dlhej sluzobky, tak to prediskutujeme...Ale arda si vypocujem kazdy nazor...

nezabudka84
26. nov 2006

Ved hej, nech sa muzicek stara, ale kazda korunka naviac potesi.A hlavne teraz, ked staviame.Chcem byt co najskor prec od svokrovcov.
Som vcera dostala zadostucinenie za tie dve pobyty v nemocnici.Zacalo kopkat 😀

dorotka
26. nov 2006

tak to sa skus poradit s lekarom aj o tych anginach ja mam trosku ine zamestnanie sedim za pocitacom takze nemusim byt na nohach to si fakt asi neviem predstavit ze by som to teraz v tretom trimestri zladala teda chodit este hej ale stat na mieste urcite nie

nezabudka84
27. nov 2006

Dobre ranko mamulky...este lenosite, co? 😀

froschka
27. nov 2006

ahojky nezabudka.ja som spala do 9.30 😅 xi xiiiii aspon sa nam super pripravi telicko spokojne na spokojne babankaaaaa

nezabudka84
27. nov 2006

Tak, obedik hotovy, ja tiez buvam dokedy chcem.Aspon zatial.Musime si nadspat, lebo o chvilu uz asi spat pokojne nebudeme moct.Inac najhorsie teraz mam, ze nocne cikanie sa mi preorientovalo na 4.00 a potom neviem spat 😖 a pobudim muzika.

froschka
27. nov 2006

no ja aj dva tri krat beham za noc a milacika ani nehne xi spi jak drevo

lili1
27. nov 2006

Ahojte tehulky 🙂 .Dnes som sa zobudila a prvý krát my bolo zle na blinkanie ale nič sa mi nepodarilo , bola som taká hladná že som si chcela dať syr s chlebom a prišlo mi zle . Tak len ležím a mám dietu. Som hrozne unavená. V stredu idem na odbery tak dúfam že to bude ok. 😉 Pekný deň všetkým 😀

nezabudka84
27. nov 2006

Ach, tym chlapom je dobre.Ja by som tiez castejsie chodila, ale sa mi nechce.Cez noc sa zobudim aj 3x, ale idem, az ked sa mi uz aj sniva o zachode 😀 .

Lili, co to s tebou 😅 , cakas na dve palicky?

loss
27. nov 2006

lili ahoj 🙂 na ake odbery ides?

lili1
27. nov 2006

Ahoj nezabudka 🙂 , som v 8tt , som po IVF ako som už predtým písala. Termín máme určený na 20.06 2007

lili1
27. nov 2006

Loss ahuj 🙂 , som tehotná takže idem na tie odbery asi krv,mooč atď sama celkom neviem čo všetko to má obsahovať, a 6.12 idem na kontrolu , som doma od začiatku tehotenstva kedže to bolo IVF už 7x 🙂 . A ko si na tom Ty?

nezabudka84
27. nov 2006

Juj, a ja neviem, co to IVF...
😨

lili1
27. nov 2006

Aháááá 😅 IVF je umelé oplodnenie vložili mi 2 embria a ujalo sa jedno dúfam že tam ostane . 😉

froschka
27. nov 2006

ehm este ja polozim jednu hlupu otazku...
zienjy co vam vybrali vajickovody tak sa vam vlastne vajicka nevytvoria a teda umele oplodnenie je od darcovskeho vajicka inej zeny?

moja mamka darovala vajicka pre bratovu sestru este pred 10 rokmi vvtedy sa to robilo len v Brne...

nezabudka84
27. nov 2006

Tak uz viem.Lili, velmi velmi velmi vam drzim palceky.Nech vam to konecne vyjde.A kedy budete naisto vediet, ze sa udrzi? 😨

lili1
27. nov 2006

froska ahoj 🙂 vajíčka sa tvoria vo vaječníkoch a vajčkovody to je cesta pre spermiu a vajíčko aby našli správnu cestu do maternice( laicky povedané). Ak je už vjíčko oplodnené tak sa uhniezdi v maternici. Takže vajíčka som mala svoje a manželove spermie..... 😉

lili1
27. nov 2006

Nezabudka dakujééém 😅 : ono sa to už udržalo lebo som v 8tt takže už len ležkať ,oddychovať brať lieky na udržanie a byť v pohode. keď som bola naposledy na ultrazvuk tak malo 1,7 cm (6tt) a bolo vidieť aj srdiečko ako bilo. 😅 Takže teraž už bude mať viacej cm.

nezabudka84
27. nov 2006

Ja tiez musim brat pilulky, aby nam neodplavalo 😀 ,lebo ked sme boli na dovolenke, tak sa mu tam asi rovnako nepacilo ako mne a chcelo odist.Ale vcas sme sa vratili 😵 .Teraz je uz dobre.A to tvoje uz ma asi 2cm, nie?Aj mne priblizne v tom case robili ultrazvuk a malo asi tak.Si si musela dost vydrzat, co?Som pocula, ze to dost boli.

lili1
27. nov 2006

Ale velmi to nebolí 😕 len brať tie hormony ,injekcie do zatku . Záleží aj na psychike človeka , ja som to už brala športovo , povedala som si že na 7x to musí byť a 7 je teraz moje šťastné číslo. Všetko sa dá vydržať , len tá príroda je nevyspitatelná 😒 . Ale teraz som šťastná , dnes máme s manželom 2 výročie svadby ale brali sme sa po 10 rokoch.

chcem sa ťa spýtať či si dáš robiť amniocentézu . mne to lekár navrhoval ,tak neviem 😒

nezabudka84
27. nov 2006

Mne amniocentezu nespominala moja doki, ale by som si ani nedala.A v tvojom pripade by som tiez velmi neriskovala.Mame v robote jednu pani, co nevedela otehotniet, potom podstupila asi len hormonalnu, cakala dvojicky, chlapcekov a sla na amnio, pri odbere jej zaviedli infekciu a babatka zomreli.Nechcem ta strasit, ale ja by som radsej podstupila riziko, ze bude babo postihnute, jak si dat zabit dieta.A inac ti budu robit odbery AFP a to su tiez na zistenie vyvojovych chyb.A beries nejake vitaminky?

froschka
27. nov 2006

baby len take info statistika

zo 100 odberov amnio zomre 1 babo
ja ani za svet by som si to nedala.... 😠

froschka
27. nov 2006

lili oki doki dik za vysvetlenie 😉

lili1
28. nov 2006

Nezabudka 😉 teraz som brala len kyselinu listovú a jem ovocie, len mi nechutí mlieko to nemusím 🤐 , a kúpila som si calibrum-mami ale dala som si len jednu tabletku . Ja som tiež počula že po amnio môže žena potratiť. Kamarátka bola v minulý mesiac na amnio a dopadla dobre a poslali ju preto že mala zlé výsledky v krvi, tak neviem. Mne to odporúčal preto že som po tolkých pokusoch konečne otehotnela . 😉

aaandrejka
28. nov 2006

lili1, jeej, ty si tiez po ivf? a to vazne po 7.??? to je super!!! kedy si bola na opu a na et? automaticky ta dali na rizikove?

ja som otehotnela po prvom ivf (opu 30.10., et 3.11.), zajtra idem do caru snad poslednykrat, na ultrazvuk 🙂 aj mne vkladali dve embryjka 🙂
kam si chodila?

nezabudka84
28. nov 2006

Lili, si kup zatial len Cal. babyplan.Tamtie su az od stvrteho mesiaca.Je tam ine zlozenie, ale su inac veeeeelmi dobre.Teda aspon ja som s nim spokojna.Som brala aj baby plan a to uz mesiac pred otehotnenim.Sme sa snazili a sa nam to nejak nedarilo a ked som zacala brat babyplan, tak som hned otehotnela a mozno aj vdaka nim som nepotratila 😀 .A mozno si to len ja namyslam.
A to nevadi, ze ti nechuti mliecko.Ked ho budes potrebovat, tak si to organizmus vypyta. 😎

lili1
28. nov 2006

Andrejka ahoj. 🙂 my sme si už písali v snažilkách . Hneď ma lekár dal na rizikové, budem doma leńošiť 😀 . Ja som chodila v BA do Iscare -ja som bola spokojná. Na odbere som bola 26.09 a na transfér 28.09 , termín máme 20.06/07 ak všetko prebehne ako má. 😉

lili1
28. nov 2006

Nezabudka 😅 Ja som predtým brala cal-babyplan asi 4x vždy pred ivf ale nejako mi to nepomohlo. Ale teraz posledný krát som mesiac pred ivf začala brať tú kyselinu listovú a myslím že to pomohlo brala som 400mc a teraz potom som dávku zvýšila na 1mg to mi poradila aj v lekárni. 😅

aaandrejka
28. nov 2006

lili, ano, spominam si 🙂 super, ze ti to vyslo, tesim sa ;) ja idem zajtra na ten ultrazvuk, myslim, ze aj nam sa ujalo jedno babatko, uvidime🙂
cim si stimulovala? ja puregonom a mam hypersitmulacny syndrom, zatial je v zaciatkoch, ale mam po oboch stranach po 4 folikuly velke 2,6cm, aj kusok tekutiny v bruchu, tak sa dost bojim, co mi zajtra povie... hlavne, aby bolo babatko v poriadku

inak, aj ja beriem calibrum babyplan, odkedy som zacala stimulovat🙂

lili, a co este beries? ja beriem utrogestan 0+0+2 (zospodu), duphaston (2+0+2) a estrofem (1+1+1) - ale aspon tento dufam, ze mi uz zajtra vysadi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre