Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

jankapo
13. jan 2008

😀 😀 😀 akoby si o mne pisala....aha, mami, ako sa mi vlni brucho...a NIC.... 😕 si pripadam, ze si to vlastne vymyslam...esteze sa na tom vie mamka pousmiat...ved si ho vychutna ked bude von z bruska...
s tymi nasimi manzelmi-pokladmi to mame tiez rovnake...take zlato som si vzala, ze az...a aj pritom vsetkom si ma vazi a ani slovkom sa nestazuje...si predstav, ze su baby co im chlapi pridu domov, este maju vypite a zaryvaju... 😒
brrrr.....Ale ja verim ze im to vynahradime...mozno im bude stacit ucast na porode...a povedia ze radsej mesiace nakupovania ako hodiny porodu... 😉
inak, som kukla do marcoviek, pytala si sa na odsavacku...ja ju chcem uz v porodnici...mojej sestre sa tak naliali prsia, ze plakala dva dni v teplej sprche a odsavala...ze daco strasne...v porodnici jej poziacali aventku, ja som jej medzitym kupila medelu a vravela, ze obe su super...moze sa stat ze v porodnici bude pozicana a ty ak nemas svoju budes sa musiet trapit rukami...inak ja som ju kupila cez inzerat, tuto cez konika, takmer nepouzitu, baba ju nepouzila...ak sa ti to stane, tak verim ze ju lahko predas...

lucia31
13. jan 2008

ja som pouzivala avent a bola som s nou velmi spokojna..po kojeni som si este odsavala mliecko a uskladnovala v avent nadobkach v chladnicke, pripadne v mraznicke...ale najlepsie na tvorbu a rozbehnutie mliecka je samotne kojenie a najma nocne..

jankapo
13. jan 2008

moja sestra odsavala, lebo mliecka mala tolko, ze musela...maly v noci spokojne spinkal a ona aj tak vstavala kazde 3 hodinky, aby slo mliecko von, aby sa prsniky nezapalili...podla mna, stastna to mamina...boze, baby, verime mi, ze sa tesim az sa budeme rozpravat naozaj o kojeni? zabudneme na krcky a placenty a prejdeme na ine temy... 🙂
jeeeej, to bude pekneee...(strasne si nahovaram, ale nechajte ma prosim v tom...ok? 😉 )

avanka
14. jan 2008

Mozem sa este opytat, ako je to s tou PN? Vraj je nejako limitovana peniazmi...lebo materska mi vychadza 55% z platu okolo 9600 sk a vraj PN nemoze byt taka vysoka....

elia
15. jan 2008

Tak som si objednala uz pouzitu odsavacku Medela Harmony za 500,- + dobierka. Nova stoji okolo 1560,-, tak snad je to dobra cena, co myslite? Baba vravela ze maly ma 7 mesiacov, ale ze ju pouzivala iba mesiac. Vsak ked sa to riadne vyvari tak nevadi ze uz bola pouzivana.

Avanka - PN aj materske sa pocita z vymeriavacieho zakladu na nemocenske poistenie, takze to vychadza priblizne rovnako. Co si pamatam, maximalny vymeriavaci zaklad bol 28142,- Sk, takze ak si mala hrubu mzdu menej ako VZ, tak potom si to mozes pocitat z hrubej mzdy. Pokial hruba mzda bola vyssia, tak sa to pocita z tohto maximalneho vymer. zakladu a teda maximalna vyska PN aj materskej je obmedzena. Ale je to velmi zjednoduseny vypocet, lebo nam sa bude pocitat materska z priemer. vymer. zakladov z roku 2007, max. VZ sa v priebehu roka menil, dni PN sa do toho nezapocitavaju...

jankapo
15. jan 2008

Elia, cena je super, aj ja to mam presne takto objdenanu, uz ju pouzivala aj moja sestra, jasne ze natom nic nie je... 🙂 Uz ste mi velmi chybali, tento tyzden idem na kontrolu, tak zacinam byt trosku v strese, ze ako sa tam dolu mame. Lebo v brusku sa dari, drobcek kopka o dusu.
Baby, piste co nove...
Eli, nevies ako sa ma Deina a Tribitka a ich drobcekovia?

moni1412
15. jan 2008

aj mna by zaujimalo ako sa maju deina a tribitka. v marcovkach som citala, ze deinin Misko uz sam dycha, tak super 🙂

elia
15. jan 2008

Akurat v tejto chvili Tribitka pise na marcovkach ze ona je uz doma, aj malicku uz prelozili z JIS-ky. O Deine zatial neviem nic noveho.

Jankapo neboj, urcite bude vsetko OK, budem drzat palce.

jankapo
15. jan 2008

Ach super... 🙂 idem kuk do marcoviek...celkom dobre spravy...

mravvcek
15. jan 2008

Baby ani neviem ci to patri sem ale potrebujem to napisat.Dnes som bola na usg,som v 12tt a lekar nevidel reakciu srdiecka,vraj je mozne ze bolo otocene chrbatikom,je to mozne?Je mozne nevidiet reakciu srdiecka ultrazvukom ked je babo otocene chrbatikom?Prosim odpiste.

avanka
15. jan 2008

Elia dakujem za odpoved, uz mam v tom jasno...
mravvcek, je to mozne, neboj, na dalsom UTZ uz budes urcite srdiecko vidiet.....kedy si objednana?

jankapo
15. jan 2008

mravcek, moja, neboj sa, ale neporadim ti....a u koho si bola? pre istotu by som sla este raz....

elia
15. jan 2008

Mravcek aj ja by som este isla aj k inemu lekarovi, aj keby si si vysetrenie musela zaplatit

junovka
15. jan 2008

mne obe dcery boli cele tehu otocene chrbtom na USG a vzdy bola akcia srdca 😉

mravvcek
15. jan 2008

som objednan o tyzden pre istotu ale zajtra idem ku Dankovcikovi vecer na siestu to je 3Dusg,tak snad mi povie ze nas drobcek zije,je to strasne tazke

jankapo
15. jan 2008

Dankovcik ti urcite bude vediet povedat, musis vydrzat... 😒 Inak, nechapem ako ta mohol nechat v takej neistote...Budeme na teba mysliet...a daj nam vediet co a ako...

avanka
15. jan 2008

Vy ste od lekara spou s materskou knizkou dostali aj nejaky kufrik so vzorkami a tak??

mravvcek
15. jan 2008

Ano od Sedliaka som dostala kufrik s cumlikom,plienockou,......casopismi.Jaaaaj Janka moja dakujem za podporu,zajtra sa dozviem ortiel,urite nebudem spinkat,tak si budem citat prispevky ☹

lucia31
15. jan 2008

avanka,ja som ten prenatalny kufrik nedostla 😒
zajta idem na UTZ, tak mi prosim drzte palce, dufam, ze bude s mojim kopadielkom vsetko ok...a som zvedava aj na tu moju placentu, kde sa uracila usadit 🙂
dobru noc vam vsetkym

loss
15. jan 2008

lucka drzim palce

janyba
15. jan 2008

ahojte .. mozem sa k vam pridat ? .. akurat som 27/6 .. v podstate od zaciatku tehu mam kludovy rezim .. pomerne prisny - prvykrat som bola v nemocke v 15tyzdni kvoli silnemu krvacaniu (placenta nad krckom), to sme nastastie ustali .. v 16tyzdni mi zacal maknut krcok , v 22. ma museli zasit - uz bol volny pre jeden prst. .. kontrakcie sme odohnali , a teraz zase lezim (aspon ze doma) a beriem minimalne 6tbl. magnezka denne. drzi mi to len na tom siti (cize krcok sa na svoju funkciu vy...), ale zatial vraj chvalabohu dobre. uz mam doma 4rocnu bambulku , ktora bola predcasniatko , takze si asi o to viac uvedomujem tie nervy .. doktori ma totiz utesovali ze prve rizikove tehu neznamena , ze aj druhe bude .. no .. teraz uz sa tak optimisticky pri zmienke ze by sme chceli aj tretie netvaria. .. ale hlavne nech je tento druhy drobec ok ..

mravvcek
15. jan 2008

Myslite si ze je normalne ze ma lekar nechal odist s podozrenim na zastavene srdiecko miminka a kazal mi prist o sedem dni?Ja neviem ale je to divne.

avanka
16. jan 2008

mravvcek, moj nazor je, ze ked ta objednal az o 7 dni, tak to je asi v poriadku...keby mal podozrenie na cokolvek, urcite by ta objednal na dnes alebo zajtra....hlavne sa nestresuj, lebo to skodi babatku

loss
16. jan 2008

mravvcek neboj hlavne sa nestresuj a uvidis o 7dni bude vsetko ako ma byt

jankapo
16. jan 2008

ahojte...
avanka, lucka, ja som prenatalny kufrik dostala az v 19tt, tak ho snad este dostanete...inak ziadna velka vec, ale ved jasne, potesi....inak velmi velmi drzime palce na kontrolu....avanka, ty ju mas kedy?
janyba, ahoj moja, tak mas toho dost, chuda...ale uz ste v celkom peknom tyzdni, som rada ze ti to drzi uz od toho 22tt...to ja mam tiez pesar, mi ideme tento tyzden na kontrolu tak snad drzi...ja necitim kontrakcie, mozno ich ani nemam, teda tak to vyzeralo na ctg, ze nie, tak nevedia z coho sa skracuje...
moja, aj ja som stale chcela tri deticky...a uz pri prvom mam problemy...a s Petruskou to bolo nahle, ci si uz mala nejaky problem? tesim sa ze dalsia do partie, aj ked ako som uz pisala,najlepsie by bolo keby tu takato tema vobec nemusela byt a my by sme boli stastne zdrave mamule tehule
mravcek, povedz presne Dankovcikovi, co si o tom mysli, nepovedz meno lekara,len sa ho opytaj aky je postup v takychto pripadoh a budes vediet ako sa zachovat...ci nebude lepsie od toho lekara odist....drzkaj sa...

mravvcek
16. jan 2008

Dakujem jankapo presne to idem urobit,samozrejme nebudem menovat ale poviem mu to,tiez sa mi to zda divne,snazim sa byt pokojna ale je to tazke ked neviete ci vas pokladik zije.Dakujem za pdporu vecer napisem co mi povedal Dankovcik.Drzte sa mamule.

zabkatt
16. jan 2008

No ahojte babulky, tak konečne som sa dostala ku počítaču. Ja som sa zatiaľ na PN nedala vypísať, aj keď som o tom uvažovala (po prvom potrate v 11tom týždni), ale zvracanie a najväčšie bolesti prešli a pracujem v administratíve, čiže sa moc nenarobím, tak ešte chodím do práce a uvidím po zajtrajších vyšetreniach čo ďalej. Eštelen som v 11tom týždni (a dúfam že tie týždne budú len pribúdať), ale chcela by som sa spýtať na to 3D sono.
mravvcek myslím že ty si pýsala že si v 12tom týždni a ideš na 3D? Na nete som čítala, že sa to robí od 10teho-14teho týždňa a potom od 20teho - 24 týždňa. Keď som volala na 3D do Hlohovca tak mi povedali, že tak skoro to nerobia. Vie mi niekto poradiť nejakého lekára, ktorý to robí aj skôr?
Zajtra na mňa myslite. Idem na vyšetrenia a konečne pre knižku a s manželom na krv, lebo máme obaja nulky , ja negatív a jeho musia zistiť a ževraj s tým bývajú problémy. Ďakujem za odpovede budem sa tešiť 😀

jankapo
16. jan 2008

ahoj zabka, ono ide o to kvoli comu to 3D chces...ak to ma byt vysetrenie, ci je babatko ok, robi sa v tom 12tt tzv. NT test alebo kombinovany test, ked na USG presvietia siju babatka a pozru ci ma nosovu kosticku, a tak....nato im postacuje klasicke usg...ak by si chcela visiet miminko v tom tyzdni na 3d, tak da sa, len ono je to taka mala zubrienka....ma okolo 6 cm...preto to komercne 3d robia okolo toho 20tt, ked na jednej strane spravia morfologiu babatka- t.j. ci ma vsetky vnutorne organy v poriadku a zaroven ty ako maminka mas z toho skvely zazitok, lebo babo uz ma tvaricku, usmieva sa, skrabe sa, hlta vodu, ziva....V KE to robia aj v tom 12tt...zavisi od peniazkov, ak mas na dvakrat, tak v pohode, ono si to musis doplatit...ja som sa rozhodla pockat na neskorsi tyzden...
snad som ti to dobre vysvetlila...
co satyka PN...ak sa citis dobre a nemas ziadne problemy, ostan v praci, doma sa clovek viac pozoruje a pomalsie to ubieha...ak PN, tak neskor, to uz budes menej vladat aj sediet v praci a prejde ti cas ako budes kupovat veci pre seba a pre babatko...drzim ti palceky, nech ti to tentokrat vyjde bez problemov.... 🙂

tribitka
16. jan 2008

jankapo....24, supiš pupiš........ 😵 😵 😵

jankapo
16. jan 2008

🙂 ach jo....urcite lepsie ako 19...to vies ze sa tesim....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre