Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dadulienka2404
20. jún 2008

joj avanka uz to zachvilu budes mat za sebou a bude z teba dalsia hrda mamicka.drzim ti velmi palce a prajem vsetko len najlepsie 😉 😉 😉

lubkagaa
20. jún 2008

ahojte babenky: co mate noveho, ako sa citite a drzkate?

avanka: ja som zasa nasla daky recept na super bublaninku, tak som ju skusila upiect a fakt je super 🙂. Sice este sa neozval kritik moj manzel 🙂. Ale mala by si si oddychnut, kym mozes, o chvilu nebudes stihat nic...

dadulienka: to si mala fakt vesele.

ostatne babenky, nemate dake novinky s drobcami?

graziela
20. jún 2008

Ahojte krasky tehulky,
dnes opat len na skok, vcera som tu ani nebola, akosi som nestihala a okrem ineho, som mala aj krizu...V stredu poobede, ked som vyberala plienky z pracky, ma seklo v krizoch...tusim Avanka, ty si tu nieco spominala o tom nerve, ta bolest, co vystreluje do nohy + neunosne bolesti krizov...to je aj moj stary znamy ischias...naposledy ma potrapil v marci, predtym v novembri...Stava sa mi to parkrat do roka a vzdy som totalne odpisana, najhorsie to bolo v tehu, ked som nemohla ziadne lieky na uvolnenie a k tomu velke brusko..Teraz som to tiez pradupovediac ocakavala, lebo v brusku opora po sekcii takmer ziadna, takze krize dostali zabrat a vysledok tu mame ☹ Takze ako som spominala, vcera bol dost kriticky den, aj som si poplakala...bolo mi to luto hlavne kvoli malemu, ze sa nemozem o neho poriadne starat, manzel mi ho musel vytahovat z postielky a polohovat, len aby som si nenamahala krize...a aj manzel mal toho dost, stale len podaj mi toto, podaj tamto...Ale dnes je to uz lepsie, musela som sa povzniest nad tu bolest a verim, ze to rychlo prejde...potom zacnem neskor pracovat na posilneni chrbt.svalstva + brusko, aby ma to uz tak skoro nepostihlo...
Inac, musim sa pochvaluit, uz mam dole 10 kg 🙂 🙂 🙂 Ked to pojde takto dalej, budem velmi rada...to kojenie je naozaj carovne 🙂 🙂 🙂 A ked sme uz pritom, este stale sa trosku trapime s pravym prsnikom,na ktr. sa Jurko prisava trosku s problemami a niekedy aj pol hodiny.Ale on je taky trpezlivy, normalne by som si z neho mohla brat priklad, lebo mneuz niekedy po takom mordovani fakt dochadza trpezlivost...Ale nakoniec to vzdy zvladneme a je to uzasny pocit, dat svojmu babatku to najlepsie, co moze od maminky dostat - mat. mliecko 🙂 Vychutnavam si to o to viac, lebo pri svojej 1.dcerke som bola o tento pozitok ukratena...
Babenky, uzite si tie posledne dnicky, ked mate este babätka v brusku a ak by som sa nahodou dlhsie neozvala, prajem vam min. taky krasny zazitok z porodu, aky som mala ja 🙂 🙂 🙂
Musim koncit, ideme drobceka kupkat...
PS: Jurko spinka ukazkovo, vacsinou sa budi kazde 4 hodiny, az sa mi to zda niekedy dlho ....aj vnoci

lubkagaa
20. jún 2008

grazielka: ahojky, tak sa daj hlavne do poriadku a drzkajte sa. To je super, ze Jurko je taky trpezlivy 🙂 a spinka, to mas super, dufam, ze aj nasi drobci budu taki 🙂.

Inac pozerali ste spravy o tych ziackach, co uzavreli v Amrike pakt tehotenstva a chcu silou mocou otehotniet? To sa mi zda chore. Materstvo je podla mna nieco krasne a vzacne a oni to takto znehodnocuju.

dadulienka2404
20. jún 2008

lubi ano pozerala som no tak to je fakt padnute na hlavu.a najlepsie ze ty co s nimi spaly mislim chlapi mozu byt obvinene zo znasilnenia. 😒 😒 Graziela tvoj jurko bude mat meniny na moje narodeniny tak si na nho urcite furt spomeniem 😉 😉 drzim vam prsty aby sa vam len a len darilo 😉 😉

lubkagaa
20. jún 2008

dadulienka: ako sa inac citis? Uz je to lepsie? Ako si prezila dnesny horuci den?

dadulienka2404
20. jún 2008

dnesny den bol strasny kedze som cely mesiac odkladala vyplacanie sekou musela som ist na postu/SAMOZREJME TAXIKOM/ale dnes bolo nenormalne horuco tak som nakoniec isla do obchodu kupila melon fajny studeny a teraz sa zahanbim ale mala som chut na pivo tak som si kupila plechovkove chladene a doma vypila. 😀 😀 ako sa citim?kym nechodim je to dobre ked vstanem a niekde idem tak ma strasne tlaci ako keby chcel vypadnut.a ked mi stvrdne tak to boli.ale da sa to vydrzat. 😒 😒 a ty ako??pozeram ze rada pecies??

dadulienka2404
20. jún 2008

bambule idem ja pozerat tv Panelak ja nemozem z toho Jakuba. 🙂 🙂

lubkagaa
20. jún 2008

ano rada, v novej rure, je to radost a nasla som super recept, aj vyzera byt celkom zdravy 🙂.

A ved dat si pivko nie je vobec taky hriech, aj to vraj pomaha neskor tvorbe mlieka, sice sa to hovori hlavne na cierne pivko. 🙂

malaskoricka
20. jún 2008

ahojte...my sme sa o tehulkovani dozvedeli od dr. vcera....lenze mame problemik miminko je momentalne vraj na zlom mieste..dr.povedala ze vecsia cast miminiek ktore mali takto ulozene mimi tak o nho neskor aj prisli 😢 takze mame nariadeni oddych oddych a oddych...
snad sa mozem pridat k vma

lubkagaa
20. jún 2008

ahoj malaskoricka medzi nami, tak hlavne ti drzim paste, aby to dopadlo co najlepsie a aby zle prognozy sa nenaplnili. A dalej uvidis, ako to bude, mimi su niekedy tvrdohlavejsie ako doktori 🙂 tak len pozitivne hlavne mysli a ozaj oddychuj, nepodcenuje urcite oddych a pohodu, ktoru treba aby si teraz mala.

lubkagaa
20. jún 2008

malaskoricka: A este nieco...pozri, aj u nas ako to bolo a ako to je 🙂 xixix

moni1412
20. jún 2008

malaskoricka u nas sa tiez doki bal od zaciatku ci vydrzime....bal sa ze o male prideme..... a dnes mame krasneho dvojmesacneho Deniska. hlavne pocuvaj doktorov.... a lez. 😉 drzim palceky

malaskoricka
20. jún 2008

kocenky dakujem za podporu....snazim sa oddychovat co najviac cca o 2tyzdne mame dalsiu kontrolu uvidime ako to bude potom🙂

lubkagaa
20. jún 2008

malaskoricka: urcite daj vediet, drzim paste...co anjsilnejsie aj s drobocom 🙂 aby nas bolo viac 🙂

dadulienka2404
20. jún 2008

malaskoricka mne primar v nemocnici povedal ze urcite v 15stom tyzdni potratim a aha kam sme to az dotiahli.drz sa a oddychuj a ako pise lubka mysli pozitivne 😉 😉 😉 Lubi takze uzivas novu ruru hej?my sme tiez kupili novy sporak ale akosi sa my piect nechce a nam napecie svokra a donesie 😉 😉 😉

lubkagaa
20. jún 2008

dadulienka: no novu ako novu, ked som sa nastahovala, uz ju manzel mal, ale kedze on nepecie ani nevari, tak ju nepouzival, az ja som ju zachodila a si predstav my sme mali predtym taku ruru, ze nam tam nikdy nic nevyslo....

avanka
21. jún 2008

Ahojte, ja len tak narychlo, cakam na nasich, ideme na zahradku....
Grazi, ja neviem, ci to je nerv, ale od soboty pajdam a mam dost silne bolesti v pravej nohe a na urovni sedacieho svalu, takze klby to asi nebudu ☹ Vcera mi az slzy tiekli od bolesti....ale aspon si zvykam na bolest este pred sekciou
Malaskoricka, oddychuj s vylozenymi nohami, neboj, dobre to dopadne, mne tiez hrozili potratom v 13 tt a pozri, o 2 dni rodim 🙂
Dnes vynimocne nic nepeciem, aj Rastik sa cuduje 😀 Od kedy mame prerobenu kuchynu s novou trubou, je to moj konicek a teda hlavne od januara, ked ssom sa na PN strasne nudila...stale hladam nejake nove recepty a upravujem a skusam...mam vsak vyhodu, ze nosim vzdy polovicu nasim, takze moc nepriberame 😀

lubkagaa
21. jún 2008

avanka: a hovorila si o tom dokymu? Inac toto urcite spomen v nemocnici tie bolesti Avanka...

avanka
21. jún 2008

Lubi, nehovorila, Rastik sa preto na mna aj hneval, ze naco tam chodime ☹
Stale sa utesujem, ze to prejde a ked nie, tak to budem riesit po sekcii....musim to spomenut brachovi, je neurolog, ale vcera odisli s detmi na vikend do Bojnic, takze sa uvidime az v pondelok rano uz v porodnici....
Najviac to boli, ked lezim a po dlhej dobe vstanem...
Co budes dnes robit? Vyzera, ze bude horuci den, aspon u nas uz je

dadulienka2404
21. jún 2008

dnes to z rana vyzeralo na chladny den ale ako teraz pozeram bude super teplo.ja som uz navarila som si povedala ze navarim skor.je to tazke v tom teple s bruchom akosi si na to neviem zvyknut. ☹

malaskoricka
21. jún 2008

babenky dakujem za podporu...snazim sa oddychovat najviac ako sa da...
dnes sme sa chceli s rodinou trochu slnit pri vode ale akosi mi to slnko neprospieva...

graziela
21. jún 2008

Avanka,
tak ja si myslim, ze to mame s tym sed. nervom presne to iste...u mna to ale nie je prvykrat, len viem, ze v tehu je to bezne...odborne sa to vola ischias al. lumbago...tiez som s tym bola raz u neurooga, ale ten mi na to predpisal take silne lieky, z ktr. som mala hnacku, tak som ich musela vysadit...jediny ucinny liek na to je klud. rezim, len lezat, lezat a snazit sa nenamahat...v mojom pripade je to teraz ale takmer nemozne, musim ist cez bolest...a ta bolest je veru riadna, vzdy ked ma to chytilo, som si hovorila, ze porod bol nic oproti tymto bolestiam...Davam si uz 2.den panadol od bolesti, trosku to zmiernuje, no dufam,ze buduci tyzden uz budem moct ist 1.krat na prechadzku.A chystam sa aj, ze sa zastavim po ceste a detskej ambulancii, aby som si odvazila drobceka...vraj do 10 dni by mal opat nadobudnut svoju povodnu vahu, tak som zvedava...lebo v porodke nam schudol vyse 200 gr.
Inac, dnes som si skusala nejake svoje oblecko a tak som sa potesila, normalne sa zmestim do takmer vsetkych mojim povodnych veci 🙂 🙂 🙂 jupiii, hned mi to pozdvihlo naladu 🙂 🙂 🙂 O chvilu nebudem mat co obliect, lebo mi bude vsetko velke.... 😝 ale to by bol ten lepsi pripad...
Avanka, a ty mas kedy termin sekcie?
Prepacte, ze ja stale len o sebe pisem, len akosi nestiham citat vase prispevky, dufam, ze aj u vas je vsetko v najlepsom poriadku 🙂 🙂 🙂

lubkagaa
21. jún 2008

malaskoricka: slnko nie je dobry napad teraz. Radsej fakt oddychovat a neskor, ked uz bude ako sa hovori za vodou, potom ak ti doky dovoli, tak prechadzky su super, ale teraz sa setri.

avanka: urcite to spomen aj v nedelu, aj bratovi, lebo nechcem malovat certa na stenu, ale ja som mala akoby svalovku, a rastla bolest v lytku a len v jednej nohe, som nechcela ist k doktorovi tiez, ale nakoniec som isla na pohotovost a vtedy mi zistili, ze mam trombozu - zrazeninu krvi v lytku, mne to zistili vcas. Sesterka mala bolesti az v krizoch, ona mala zrazeninu v lytku, ale ona to tiez odkladala, takze skoncila na ARE. Verim, ze to nemusi byt toto spominane, ale nepodcenujte to baby ani jedna. Ja som si tiez myslela, ze ved ma boli len noha a bolest sa zvysovala.

grazielka: ale ved to sa dobre cita a myslim, ze take nieco aj povzudi aj ostatne babenky 🙂. Len pis a povzbudzuj nas svojimi skusenostami a zazitkami xi.

Inac dneska horucava az hroza. Ja uz chcem rodiiiiiiiiiiiiiit. Drobca dneska cely den prehovaram, aby isiel von.

malaskoricka
21. jún 2008

lubka to osm zistila aj sama:-/

avanka
22. jún 2008

Tak babulky, dnes vam pisem poslednykrat, dnes o pol druhej odchadzame do porodnice 🙂
Aj som uz davno hore, nejako nemozem spat, aj malinky bol v brusku nejaky nepokojny, uz asi tusi, ze zajtra sa uvidime a strasne sa tesi 😀
Tak mi zajtra medzi 8 a 10 drzte palce, ja poprosim Rastika, ak bude mat cas, aby vam poobede napisal, co a ako
Ved ja sa tu v priebehu doobedia este ukazem

slavica2
22. jún 2008

avanka drz sa 🙂 zajtra uvidis synceka, to je uzasne 🙂

slavica2
22. jún 2008

malaskoricka, drzim palce 🙂 ja tiez lezim a uz aj budem lezat do porodu 🙂 , zo zaciatku to bol des, ale teraz som si uz zvykla 🙂

dadulienka2404
22. jún 2008

avanka drz sa a urcite budeme na zeba mysliet 😉 zajtra uz budes so syncek super od srdiecka ti to prajem 😉 😉 😉

jankapo
22. jún 2008

Ahojte rizikovky...

Avanka, prajem ti vsetko dobre, najma skore zotavenie, a rychly nastup mliecka, nech stretnes v porodnici samych dobrych ludi, ktori sa o vas budu krasne starat a najma nech ste obaja zdravunki a cim skor doma s ocinkom.

Lubka, aj tebe sa to strasne krati, este vydrz, uz to nebude dlho trvat, aj ked sa to teraz urcite neuveritelne vlecie (ja uz som bola v takom case na prasky z netrpezlivosti)

Malaskoricka, slniecko teraz nie, jednak ta prehrieva, a dehydruje a ty teraz potrebujes maximalnu telesnu pohodicku, slniecko ja zataz na tvoj organizmus a teda aj na malicke...Neboj sa vsetko s vami dobre dopadne, ja som mala tiez od zaciatku problemy a nakoniec som na termin porodila zdrave chlapciatko a rastie nam ani nestiham vnimat ako rychlo...
😵

Graziela, ty mas teraz zapal nervu? Ci som to zle pochopila? To ti teda nezavidim a ako citam, ty si superzena, ty vsetko v pohodinke zvladas... 😉

Dadi, pozeram ze aj ty si uz pomaly za vodou. Dievcata sa uz urcite vvelmi tesia ze? To je super ze budes mat male pomocnicky aspon kym nepojdu do skoly...Drzim palce, este to tych par tyzdnov vydzr, musim za nas vsetky podporovat nove rizikovky. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre