Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

loss
2. jan 2008

juzinka podla mna ked povies lekarke ze ti byva zle a ze sa necitis najlepsie spomenies 2smeny a tazku pracu tak ta vypise
ja som robila admi.pracovnicku ale mala som velmi stresovu pracu a som po 2potratoch tak som od 5tt doma

zabkatt
7. jan 2008

Loss v lekárni mi nič nedali, povedali, že každá si tým musí prejsť, že na to nič nie je. Skús mi napísať čo dali tebe a ja si to skúsim vypýtať v lekárni. ĎaKUJEM

mravvcek
7. jan 2008

Ahojte babky aj ja som doma od 6tyzdna,momentalne som v 11tt,a poviem vam aj mne obcas prepne od nudy tak sedim zababusena na balkone a pozeram n ludi ako sa nahlia niekam za niecim ci niekym.Sranda.Medvedik a nedal ti lekar vychadzky?preco si na rizikovom?Ja kvoli krcku a kvoli tomu ze sme mali velky problem splodit mimi,ale nakoniec sa stal zazrak.Tak nech vam cas rychlo bezi aj ja zvysujem priemer 25rokov.

avanka
8. jan 2008

Ahojte, pridavam sa k vam aj ja po objaveni tejto diskusie, mam 26 rokov, som v 15 tom tyzdni a cakame nase prve babatko...V lete som spontanne potratila v 5 tyzdni a mozno aj preto u mna nastali komplikacie ako Placenta praevia, takze od noveho roku som doma na PN..mam kludovy rezim, mam lezat, maximalne sediet, vstavat len na najnevyhnutnejsi cas, cize sa vsetci o mna staraju a nemusim (nemozem) nic robit...
Tiez som sa bala, ako to budem doma zvladat, ale zatial je to pohoda, este ze existuju televizory, knihy a pocitace
Je tu niekto s takou diagnozou ako mam ja????? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

elia
8. jan 2008

Mravvcek tak to poznam. Tiez kym som este nemusela iba nonstop lezat, tak som od nudy len tak kukala z okna (nemam ani vychadzky, aj doma sa pohybujem iba na WC..). Ale neboj, kazdym dnom to bude uz len lepsie a lepsie. Mna na zaciatku hrozne stresovala Dr. (makky krcek, posunuty, zaciatok otvarania...), kazdy den som prepocitavala kolko dni este musim vydrzat aby male malo aspon nejaku sancu... (o 1. babo sme prisli v 16.tt). Nakoniec som v 25.tt zmenila Dr. a odvtedy sa citim psychicky ovela lepsie - hned mi dal pesar na zastavenie skracovania krcka, doteraz drzal, dufam ze aj pri najblizsej kontrole bude vsetko OK.

Ale clovek v takychto situaciach spozna aspon skutocnych priatelov - (teda aspon ja mam najblizsiu rodinu az 200 km odtialto a nemozem ani cestovat, snazia sa prist pozriet cca 1x za mesiac), ale co tu mame znamych s ktorymi sme casto podnikali spolocne akcie, vylety, ... za 4 mesiace co som doma by som pocet navstev mimo rodiny spocitala na 1 ruke. Samozrejme ze zavolali ako sa mam... a vzdy slubili ze ked budu mat cas tak pridu pozriet... ale vzdy mali aerobic alebo sa museli tyzden balit na dovolenku ci lyzovacku... Teraz si uz vystacim aj sama s internetom a knihami, ale vtedy ked som bola na tom fakt psychicky zle, velmi som sa tesila tym par navstevam co prisli a tych par empatickych skutocnych priatelov si o to viac vazim. Ked mi znama poslala v doze segedinsky gulas aby aspon na 1 den trochu odbremenila mojho manzela od varenia, tak som sa od dojatia rozrevala...

Uz chapem preco je to taky velky dobry skutok "starych a chorych navstevovat". Ak niekoho taketo poznate a mozte sa volne pohybovat, nezabudajte nanho, tie subjektivne vyhovorky ze nemate cas, mate prat za 2 pracky, mate vela zehlenia, ci o 3 dni cakate navstevu a musite poupratovat, ci pred Vianocami vam chyba dopiect este 1 druh kolacov... su prenho v takejto situacii smiesne, vzdy je to len otazka priorit.

mravvcek
8. jan 2008

Elia mas svatu pravdu v tom,ze clovek by si mal najst cas na svojich blizkych a nie stale sa vyhovarat na svoje povinnosti,myslim,ze vyprate pradlo pocka,aj ten prach nenarastie do 1m a tak mozeme chodit za blizkymi,ktori to potrebuju.kto chce cas si najde,podla mna.Ja som este len v 11tt a velmi velmi sa bojim,viem ze je to to najhorsie co mozem robit ale normalne kazdu chvilu pozeram na Wcku ci nahodou.... snad to vydrzime a male bude silne.Vzdy som si myslela ze ked mimi prekona 12tt tak sa to zlomi a ze sa mamina nemusi bat ze pride o mimi,ale ked citm ze aj v 16tt moze prist to zle,tak sa az trasiem.No verim ze to zvladneme a ze nase miminka pekne vynosime ako sa patri 🙂 ten pocitac je nekutocna vec.
Mne je strasne smutno,vydala som sa,prestahovala do cudzieho mesta a nemam tu nikoho,takze ja nemam ani za kym ist a najblizsich mam 100km.Poznam byvale kolegyne ale ako si Elia pisala kazdy ma svoj zivot a zhon a akosi nemaju cas na stretko.J eto smutne a tam si ostavame my navzajom chatujuce maminky 😉
Drz sa a hlavne pozitivne myslenie musi byt nasim spolocnikom.

loss
8. jan 2008

ahojte

drzim vam vsetkym palce nech tehu zvladneme bez vacsich problemov ja som na PN od 5tt,pokial dodrzujem ten kludovy rezim a moc sa neprepinam je to Ok sme v poriadku co ma velmi tesi

elia
8. jan 2008

Jasne baby, to som aj pisala ze kazdym dnom je to lepsie a lepsie, a to ze sme doma musime brat ako prevenciu, radsej zbytocne kludovy rezim, aj ked niekedy sa to zda hrozne, ale kvoli babetkam urobime vsetko 🙂

Loss ak sa nemylim tak pred rokom sme boli spolu v takej skaredej teme, som rada ze sme sa teraz stretli v lepsej teme, ale s tym rizikovym tehotenstvom sme tak trochu aj museli pocitat... 😒

jankapo
8. jan 2008

elia, ty si mi tak z duse napisala, ze tu normalne smokliiiim.... 😢 napisem prispevok, len co predycham...

jankapo
8. jan 2008

babulky moje, som vdacna za tuto temu, ze si tu mozme vylozit srdiecka...ze sme vsetky na jednej lodi a chapeme veci, ktore ako pisete zdravi ludia nikdy nepochopia....prave odo mna odisla mamka...dakujem Bohu,ze ju tu mam...a aj tak, ako velmi si uvedomujem,ze ja by som mala pomahat jej, ved sa cely zivot okolo nas krutila...a teraz zas...
manzel je na sluzobnej ceste, a ja nemozem sama nic...prisla vcera mamka so sestrou a upratali...a ja som lezala. dnes mamka prisla a pozehlila pradlo nakopene za 4 tyzdne. ja som lezala.
do toho zavolala svagrina, ze co robim (no co asi)- ze lezim...ze si aspon oddychnem- nepochopi, ze toto nie je oddych, to su hodiny sebazapierania, strachu o babo, pocitu bezmocnosti- a ze a co, jej znamej znama porodila v 30tt a babo zachranili- ktora mama chce "zachranene" dieta specializovanou klinikou? kazda mama chce zdravunke a donosene dietatko...mozno ma chcela podporit, mozno som precitlivela, ale este viac ma to vystrasilo...
baby, pisete ze ste daleko, nemate priatelov, ktori by vam mohli prist pozriet. ja som v meste plnom mojich...hm...priatelov? tazko ich takto nazvat...jeden den zavolaju ako sa mas, co robis, aha, lezis, ako ti dobre, ze nemusis stresovat ako ja v robote....oki pridem ta zajtra pozriet....a ja cakam a cakam a....nedockam sa, lebo tazky den v praci, a...aaa....zbytocne o tom piiisat.
naucila som sa brat tieto chvile ako skolu zivota, usporiadanych priorit a viem, ze toto zo mna urobi lepsiu, trpezlivejsiu mamu, vdacnu dceru a manzelku, lebo teraz mam pocit ze budem potrebovat mesiace aby som im vynahradila starostlivost...
mravcek, tiez som bola z tych maminiek co si myslela ze 12t a sme za vodou, aj ked uz prve mesiace som bola PN- spinenie, zvracanie, unava, nechutenstvo, nizko uhniezdene babo...
mesiac bolo vsetko ok....v 19tt krcok uz len 1.5cm, tuhy....zalostne malo 😒
21tt v nemocnici, magneziove infuzie, nohy hore, kludovy rezim, krcok polomakky ci polotuhy?
teraz som doma, mam pesar, a lezim a lezim, a cakam a pocitam dni....
chapem ako sa citite, drzim nam vsetkym palce, lezkajte, oplati sa!!!!
vsetko sa nam vrati v dobrom, uvidite... 🙂

mravvcek
8. jan 2008

Jankapo 🙂 myslim ze viem preco sme stvorene tak,aby sme vydrzali vsetko,hlavne preto ze davame zivot a ze sme ochotne podstupit a vytrpiet pre druhych vsetko,a verim ze sa to oplati.Uz sa tesim ked budeme stastne mamicky,ked budeme drzat v ruckach batoztek stastia ktory bude kricat ci usmievat sa,myslim ze je to fu.Tak vela sil a hlavne pozitiva 🙂

jankapo
8. jan 2008

pozeram, ze si v KE... 🙂 to vies, ze budeme stastne mamicky,...moja a co mas s krckom? budes musiet byt PN cele tehu? mozno sa to ustali a ty si tehu este uzijes.. 🙂

elia
9. jan 2008

Baby co mate problemy s krckom - prave som prisla od Dr. a po 3 tyzdnovej kontrole pesar chvalabohu stale drzi. Tak sa tesim. Dr. mi hovoril ze vacsina zien ktorym nasadzoval pesar nakoniec prenasala, tak ze vobec nemam rozmyslat nad predcasnym... Neviem ci ma chcel len utesit, ale lepsie chodit od Dr. v dobrej nalade, ako ked ma moja byvala Dr. stale iba stresovala.

mravvcek
9. jan 2008

No ja som ho mala lieceny laserom,bol stvrdnuty nepriechodny,k tomu neplodnost vajecnikov,PCOsyndrom no a neskutocna tuzba po mimi ale stal sa zazrak a po liecbe cakame nase 1.mimi 🙂 a som stastna.Ano som z Ke,z Kuzmanky a PN budem cele tehu,ja som ucitelka 1.stupne takze si ani neviem predstavit ze by som ucila v takej triede aku som mala 🙂))a ty si odkial

jankapo
9. jan 2008

elia, super spravicka, tesim sa s tebou, aj ja budem podavat spravicky z kontroly, nech to povzbudzuje dalsie maminky, teda dufam ze budu tak pozitivne ako tie tvoje, ja idem az o tyzden... 😵 😵 😵 ja sa tak tesim, akoby to mne povedal...len nech drzi pesarik nas... 😅

lucia31
10. jan 2008

jankapo, plne ta chapem, ten strach o babo je aspon u mna velky, niekedy mam pocit, ze to prehanam, pozorujem sa, ale kedze maly sa mi narodil necakane 5 tyzdnov pred terminom, mam strach....nastastie bolo vsetko ok....teraz som tiet na PN od obvodnej, lebo som bola prechorena a pisala som to dnes v majovkach, ze preco chcem ostat az do nastupu na MD doma...drzte sa vsetky mamulky a verim, ze to bude spravne vyuzite obdobie 😉

elia
10. jan 2008

jankapo urcite bude aj u teba vsetko OK. Inak teraz mi sestra hovorila ze ona pri obidvoch detoch chodila uz od 7. mesiaca na 2 prsty otvorena, tiez ze sa jej vyhrazali predcasnym porodom ak nebude lezat, ale ze normalne chodila a nakoniec obidvoch synov prenasala a museli jej vyvolavat porod... Samozrejme ze to nedavam ako navod, ja by som urcite nebola taka nezodpovedna, radsej zbytocne preventivne lezat ako fakt nieco riskovat. To bolo len na povzbudenie, ze parametre krcka nie vzdy su tie najrozhodujucejsie.

jankapo
10. jan 2008

ja som tiez taka poctivka, ked povedia lezat, tak lezim, ved budem chodit na kontroly a uvidime...
posledny mesiac, ak to tam uspesne dotiahnem, si budem upratovat a chystat vsetko co teraz nemozem a snad to potom ten porod vyvola....pri tolkych tyzdnoch ma uz ten tyzden dva navyse neprekvapia... 🙂
trosku som sa vcera zlakla, ze tribitka nam porodila 😒 tak dufam, ze budu v poriadku...

avanka
10. jan 2008

Netušila som, že táto diskusia je len pre staré členky a k novym sa spravate tak ignorantsky....
No ale kazdopadne "vdaka" za zaujem, som predsa 1 z vas, nie?? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

elia
10. jan 2008

Avanka myslim ze co sme si tu pisali posledne 3 dni tak sme tiez nove clenky, ja som pred tvojim prispevkom mala iba 1 prispevok ktory sa tiez odignoroval, tak som to skusila s dalsim a na ten baby uz reagovali. Aj ja som uz bola smutna ze ma ignoruju, ale prisla som na to ze netreba reagovat len ked sa niekto vyslovene mna na nieco pyta. A mas pravdu, sme na jednej lodi, ci uz je to krcek alebo placenta... Ale ked budeme poctivo lezkat, verim ze vsetko dobre dopadne 😉

deina
10. jan 2008

Ahojte dievcata! 🙂 Nezavidim, ze musite takto dlho lezat, ale verim, ze s vami vsetko dobre dopadne a nakoniec budete mat krasne zdrave babetka. Davno som nebola v tejto teme, ale musim sa pochvalit, lebo dnes sa fakt tesim, ze som vydrzala bez PN-ky takmer cele tehotenstvo (tiez som rizikova, ale z inych dovodov ako vacsina) a od pondelka idem na MD (8 tyzdnov pred TP).

jankapo
10. jan 2008

Avanka, ja som sa prvykrat zapojila do tejto temy...s eliou sa poznam z temy o krcku, ale kedze sa tam zapajali aj tehule co su pred porodom a tam sa to uz inak berie, toto sa mi viac hodi...ze sme tu rizikovky...ktore prezivaju podobne pocity, boja sa o seba, aj o babenko...
Nemyslim ze sa niekto umyselne sprava ignorantsky, ano, si jedna z nas....
Ja osobne sa snazim zapojit kazdy den a necakat ze niekto zareaguje na mna, ale prave naopak, rozbehnut diskusiu tym,ze ja zareagujem na niekoho...ako v beznej komunikacii...ked mam zaujem aby okloie so mnou komunikovalo, tak sa snazim prihovorit, pytat sa...
mozno nevieme vela o tvojej diagnoze...teda, uz aj ano, aj mne to hrozilo, ale kludne pis o sebe viac, aby sme mali na co nadviazat, niekedy staci uplna blbost, mozno pocit, ze ma nikto nema rad a mozno to niekomu tak sadne ze pochopis ze v tom nie si sama...
ja som na PN uz dlho, ale prisny rezim mam od konca decembra, teda skoro ako ty...to ti ako zistili tu placentu? aj si krvacala? nie je moznost ze sa to este posunie?

elia
10. jan 2008

Deini co este ti bolo? - GD to viem.

Jankapo mas fakt velmi pekne prispevky, zo vsetkych sala taka dobrota, a tiez vies velmi vystizne dat myslienky na "papier", to vie len malokto.

moni1412
10. jan 2008

mne dnes povedal dr., ze ma uz nepusti do prace. Co uz, nejako to vydrzime...pre babo hocico.

jankapo
11. jan 2008

elia... 😕 😅 dakujem, take pekne si mi napisala, az sa cervenam...
moni, ahoj, neboj, jasne ze vydrzis a ak mas vychadzky, bude to pre teba pekne obdobie, uvidis, oddychnes si,zacnes chystat veci pre babatko, budes robit veci, na ktore inokedy nemas cas a uz asi ani v maji nebudes... 🙂
a aj ti povedal preco ta nepusti? co sa mu nepozdavalo?
avanka, haloooo!!!ozvi sa...

jankapo
11. jan 2008

Deinin Misko sa ponahla na svet,ze jej odtiekla plodova voda....Drzime im palceky, nech su obaja v poriadku...
Misko bude urcite velky bojovnik...

moni1412
11. jan 2008

janka: ked ma od zaciatku nechaval pre tie bolesti, potom mi vravel, ze zalezi od toho ako sa budem ja citit. Brusko bolieva uz trosku menej, aspon z toho som stastna 🙂 ale ked som vcera povedala, ze mi zacalo tvrdnut brusko...on je taky, ze radsej necha na PN. Ale teraz som aj celkom rada, lebo som velmi unavena. Tak to neberiem ako katastrofu. Len sefka mi ma dnes volat, vcera bola v BA. Ale viac-menej s tym pocita, tak dufam, ze to bude vsetko v poriadku. Citala som v maji, ze pozeras marcovky? Radsej pozeraj naozaj januarovky... a deina uz bude mat babo? DUfame, ze jej to dobre dopadne.

jankapo
11. jan 2008

pozeram marcovky, sledovala som ako sa ma tribitka, deina, elia....nase rizikovky....deina ma mat cisarsky,uz ked odtecie voda, neda sa nic ine robit...ale vraj ma malicky okolo 2 kil, tak on zabojuje.... 🙂
tribitka ma uz tiez dievcatko, tak verim ze sa drzia....moje zlate....
ty moni len pekne oddychuj...

moni1412
11. jan 2008

Tiez som tam bola pozriet ked som sa dozvedela, ze deina uz ide rodit. Ukludnilo ma to, ze su v poriadku obaja.... 2 kila je dost, zvladnu to!

elia
11. jan 2008

Ja som najprv dnes prisla od Dr. vystresovana ze nasa mala je nejaka velka (1900 g), ale ako citam tak je to pri rizikovkach skor vyhoda ak by sa male vypytalo na svet skor. Deinin Misko to urcite rychlo dozenie co zameskal v brusku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre