Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

avanka
9. feb 2008

Graciela, mna sa na vychadzky pytal gynekolog, ze si mam vybrat 2 hodiny doobeda a 2 po obede, je to lubovolne...
Zamestnavatelovi treba PN dorucit do 3 dni od jej vydania a on to po tych 10-tich dnoch posle na Socialnu poistovnu...Peniaze su limitovane, bolo to max 350 na den, tak uvidime, aj ja som zvedava...

jankapo
10. feb 2008

Ahojky, babulky uz sme z nemocnice domka... 🙂
Nastastie, bolo to tych par dni na infuzkach, len tak preventivne, lebo krcok je od Vianoc, ako poctivo lezim bez zmeny v podstate...lezat este musime, ale aspon vidim ze to ma efekt...infuzky som teraz zle znasala, bolo mi po nich zle, tak mi ich pustali strasne pomaly, co bolo straaaaaaasne dlhe a nudnee... 😒
Zistili nam zapal v mocovych cestach, este dobre, lebo ja som nic zvlastne necitila, resp. som si to nepripustala, som myslela ze patri k tehu....tak berieme ATB, musime to preliecit...maly mi tlaci na jednu oblicku, tak hadam sa cim skor otoci a bude to oki.
Inak pekne pribera, a kopka a je to nase male zlaticko.... 😵 😵 😵

avanka
10. feb 2008

Jankapo, to je super sprava....

elenita
10. feb 2008

Ahoj mimusik, ja to mam a aj som mala presne tak isto......pre kasli, kychani, ma straaasne bolelo a pichalo v podbrusku.....ale zjavne to babatkam nevadilo, lebo zatial si tam spokojne hoveju 🙂

avanka
10. feb 2008

Tak od dnes som az do stredy "slamena vdova"...manzel ma pasovy opar, vysoko infekcne ochorenie, tak nam dnes infektolog v nemocnici poradil, aby sme aspon na 3 dni isli od seba....manzel ide byvat do stredy k rodicom na Myjavu.....normalne som z toho na nervy a uz teraz viem, ze mi zajtra bude nenormalne smutno......

graziela
10. feb 2008

Avanka, aj ja som mala este mesiac pred tehu pasovy opar, je to naozaj velmi neprijemne... Ja som to nemala sice vo velkom rozsahu, len par hrbolcekov pod pravym prsnikom, ale ta bolest bola okolo celeho obvodu (preto "pasovy opar").Vraj sa to zvykne vracat a bolest citit aj niekolko rokov potom.Zvykne sa to robievat ako dosledok nadmerneho stresu, zataze, poruchy imunit. systemu...Radim tvojmu muzickovi, nech sa setri a odporucam tekuty pouder s mentolom, mne to velmi pomohlo.
Ale neboj, nejako to bez neho zvladnes...vzdy lepsie tak, akoby si to mala dostat od neho a ohrozit este aj babatko.
Jankapo, na zaklade coho ti zistili infekciu? Ja som sa tiez len v piatok vratila z nemocnice, a len nahodou mi zistili inf.v moc. cestach, zo zac. som mala aj krv v moci, neskor uz len stopy, tie tam boli este aj v piatok, ked ma prepustali. Hned mi nasadili ATB (ospexin) a vraj sa mi moc zdrziava aj v oblickach, no vraj v tehu to moze byt aj bezny jav.
A zvlastne tiez je, ze ja som ziaden vytok, ani bolesti, ani palenie pri moceni nemala.
O tyzden mi budu brat opat moc. sediment, dufam, ze dovtedy sa to upravi, musim brat tie ATB min. 12 dni.
Drzkajte palceky.

avanka
10. feb 2008

Graciela dakujem, ani on to nema velke, ale bolelo ho to statocne...chudacika. Len nevieme pochopit, z coho, imunitny system ma fantasticky, chory nebo asi 10 rokov....stres tiez nema mat z coho, tak neviem...
Smutno mi je uz teraz, za celeho 2 a tristvrte roku sme od seba este neboli, aj byvat sme spolu zacali hned po zoznameni....aspon si budeme vzacnejsi a aj rodicia si ho trocha uziju, uz k nim nejako nechodime, lebo ja som na PN a jemu sa samemu nechce..

jankapo
10. feb 2008

Grazi, no prisli mi na to uplnou nahodou pri rutinnych odberoch v nemocnici ze krv v moci. 😒 Tiez som voooobec nic necitila, potom mi este vzali moc priamo, cievkou, brrr, fuj, 😝 ale uz tam krv nebola, len ze zvysene leukocyty, co svedci o zapale....aj ja mam v tej pravej oblicke moc, mam tam drobca...tak ma budu na urologii sledovat. Berem ATB, 7 dni a potom kontrola.
Neboj sa, lekarka mi povedala ze u tehuliek su infekcie mocovych ciet castejsie ako inokedy...
Tak uvidime, ale neboj, to bude ok... 🙂
Avanka moja, ten opar nie je sranda, len pekne sa drzkajte dalej od seba, moji zlati. Neboj, zvladnete to, aj ked viem ako to musi byt smutne bez manzela. ☹ Esteze len par dni....Drzte sa.

graziela
10. feb 2008

Jankapo, joj, s tou cievkou to muselo byt neprijemne...Ja som sice rodila 1.dcerku cisarskym, ale cievku som nemala, takze ani neviem, ake to je...
Tie leukocyty som mala aj ja zvysene pri prijme, brali mi hned na 2.den aj stery z posvy (kultivaciu -bola tiez pozitivna - bakteria faecalis), aj moc.sediment + setrilny moc - bol pozitivny.
Snazim sa teraz doma dodrziavat pitny rezim, v nemocnici som si musela zapisovat aj prijem, aj vydaj tekutin, to som sa teda nacikala, aj 3 l denne...neviem, ci som to uz nespominala...A vraj su na moc.zapaly dobre brusnice. Mne manzel kupil do nemocnice brusnicovy dzus, no z neho ma palila zaha, tak som ho ani celkom nedopila.
A inac, tak mi zachutila v nem. "kava" z Melty, ze si ju teraz doma robievam kazde rano 🙂
Inac, nerozumiem celkom dobre tomu mocu v oblickach. Vraj to moze byt v tehu bezne, ale tie stopy krvi sa im tiez nepacili. Tiez mi doktorka este pri prijme hovorila, aby som viac lezala na bokoch ako na chrbte, asi aby mi tam drobec tiez netlacil. Len ma trosku primar znepokojil, ze ak by aj o tyzden tam bola ta krv v moci, tak by som potom musela ist opat lezat a na dlhsie. Ja sa len modlikam, aby to uz bolo ok... 😨 Ja si s tym asi tiez zajdem na urologiu, nech mam viac info.

elia
10. feb 2008

Ahojte babeny,
inak tie brusnice su aj vo forme prirodneho vytazku - napr. Urinal, ja som pred tehotenstvom mala probllemy s mocovymi cestami, tak som to brala ako prevenciu. Tak sa teda drzte.
Jankapo super ze si uz doma, v kazdej nemocnici su ine zvyky, vidno ze tvoj Dr. je velmi opatrny.
Avanka neboj, tych par dni rychlo ubehne, bezpecnost babatka je teraz najdolezitejsia.

Ja na odporucenie doktora sa snazim zacinat trochu chodit po mesiacoch lezania, cez tyzden som len tak trochu chodila po byte a umyla som riad..., v piatok som bola po dlhom case s manzelom nakupovat potraviny, este ze manzel nakupil, lebo ja som len chodila ako omamena medzi regalmi a pozerala som na vsetko ako vyjavena. Ale dlhsie ako polhodinku som nevladala chodit. V sobotu sme zase boli v DM-ku vyzdvihnut tie kupony na zlavy pre tehotne + sme dostali Nivea vzorky, tiez som vydrzala chodit iba chvilu, do Terna uz isiel nakupit manzel sam, ja som ho uz cakala na lavicke pred obchodom. A dnes som vydrzala chodit 3/4 hodinu v Kike, bol to pre mna uplne zazitok a tesila som sa ako male decko aj ked ku koncu som uz sedela skoro na kazdej druhej posteli 🙂 , uz som mala pocit ze mi vyjdu krcove zily na nohach. Ale kocik sme si tam zase nevybrali. No pomalicky pridavame minuty chodenia, ale este chvilu potrva kym sa dostanem do kondicky.

lucia31
11. feb 2008

elia, tak vidim, ye pekne trenujes, skvele 🙂 a hlavne, uzivaj si to 🙂
jankapo, vitaj!!! 🙂
ja som vcera bola na pohotovosti v nemocnici, lebo ma od soboty miestami pobolievalo podbrusko, akoby take slabe krciky od jednej slabiny k druhej..robil mi utz a ze vraj vsetkov poriadku, krcok zatvoreny, maternica kludna, tak som rada....len ta moja pacenta je stale dole, naspodu..ale doktor si z toho tazku hlavu nerobil, ze sa tym budeme zaoberat po 30tt, teda, ze budem viac sledovana v rizikovej ambulancii, ci take daco, a ked sa neposunie, tak rodit budem sekciou..
dnes som objednana ku svojmu lekarovi, ale v podstate, uz som sa vsetko dozvedela vcera...a neviem, ci aj ja nemam tie mierne bolesti z mechura, lebo mavam casto studene nohy aj ked ich mam pod perinou, hrube ponozky 😉 ja som na to citliva...
a pekne ranko vam prajem 😉

avanka
11. feb 2008

Elia, to je super..inak ja ked som po mesiaci lezania isla prvy krat na vychadzku, presla som len par metrov a mala som pocit, ze odpadnem a musim si ist lahnut...to rozchodis...
Babulky, aky mate vybraty kocik? My x-lander x1 v bordovej farbe, vanicku uz mame doma, kocik pojdeme kupit tak v maji...
Inak vcera som uz mala asi pohyby, ked to bolo ono....take akoby jemne klopkanie zvnutra tesne nad lonovovou kostou, popisala by som to, ako keby som mala v brusku take jemnucke pravidelne tiky, dnes rano znova....moze to byt ono? Som 19+3

avanka
11. feb 2008

A este ako ste na tom s vahou? Ja som teda este stale asi kilo v minuse, len mam pocit, ze od minuleho tyzdna to akosi narasta....a to mam na ranajky vacsinou jogurt s lanovymi semienkami, musli a jablkom alebo bananom, obed a na veceru jem napr. zeleninovy salat bez chleba alebo chleba s maslom, syrom a zeleninou alebo len ovocie, sladkosti skoro vobec nejem....vsetci mi skor nadavaju, ze jem malo, rodicia si ma chceli zobrat na vykrmenie k nim domov, ale zatial odolavam

lucia31
11. feb 2008

avanka, mozu to byt pohyby, a budes ich uz citim kazdy den viac a viac 🙂 ...ja vahu neviem, lebo ju nemam doma, ale predpokladam, ze od poslednej poradne to budu tak 2kg, takze dokopy +5 alebo 6kg...

graziela
11. feb 2008

Ahojte babenky,dnes som bola zaniest prepustaciu spravu mojmu gynekologovi. Ani ma nevysetroval, ved v piatok ma len prepustili z nem.Na ten dalsi piatok mi bude robit stery, asi aj krvicku a moc. sediment.
Len som sa tak trochu povypytovala na tu bakteriu faecalis, vraj su aj horsie a ze vela zien to mava (netreba nosit tangace, mimochodom).No a mna este trapi aj ta krv v moci. Jedna znama ma vystrasila, ze problemy s oblickami moze byt aj jeden z prejavov zacinajucej pre-eklampsie. Ja som si s touto chorobou uzila pri 1.tehu, tak som na vsetci tieto veci mimoriadne citliva (myslim akoze ostrazita) a chcem mat istotu. Po 1.porode som totizto mala tiez krv v moci, dokonca aj na 3kriziky, to som chodievala s tlakom na inerne a tam mi vzdy pozreli aj moc. Ale vobec sa to nijako neliecilo a po case to preslo.Tak sa teraz obavam, aby sa to zasa nezopakovalo -ta pre-eklampsia.
Ked som sa ale dr. na to pytala, ze ci to mozem nejako davat do suvisu s tehot. a pre-ekl., povedal, ze ono to moze byt tym vyssim tlakom, ze sa prepusta ta krv do mocu.No, uvidime, ake budu vysledky o 2 tyzdne, tak drzte prosim vsetci palceky......
A este k tym vychadzkam:pytala som si gyn. vychadzky, to mi ale zamietol s tym, ze on podla zakona nemoze dat ziadnej tehotnej zene vychadzku, ze on bol posudkovy lekar, tak vie, nech si to overim. Navrhol mi len, ze on to robi tak, ze kebyze mu nahodou volali zo soc. a pod., on potvrdi, ze som u neho bola na vysetr. Ze aby som si pre istotu vybavila potrebne veci doobeda, ked on ordinuje. Ja tomu nerozumiem...Ako je to vlastne?

avanka
11. feb 2008

Mne gynekolog napisal vychadzky normalne, ako som uz pisala predtym....a PN s vychadzkami mi vypisoval 7.2 teraz vo stvrtok....
V tom papieri, co si nechavas ty, mas aj datum a cas dalsieho vysetrenia pre kontrolu, keby nahodou prisla

graziela
11. feb 2008

Avanka, tak tomu uz fakt nerozumiem...ale aj keby to nebolo podla zakona, co uz narobim...mojho dr. neprehovorim, on radsej vychadzku neda, aby nebolo zle na neho, keby nahodou sa nieco stalo.

lubkagaa
11. feb 2008

Ahojte babenky...
jankapo: som rada, ze si spat a je vsetko Ok, ako ma byt. 🙂

Vychadzky dava lekar na zaklade diagnozy, pri niektorych diagnozach naozaj sa nemozu davat vychadzky, posudkovy, by to hned zmietol, ale pri niektorych sa mozu dat, nakolko sa odporuca pre nas tehulky pohyb, ak to neohrozuje dietatko a nemusite lezat.

Ja som po velkom ultrazvuku, a ak si maly drobcek z nas nevytrelil, vyzera to, ze to bdue chlapcek..lebo ak bude po mne, moze byt, ze to je dievcatko a len ukazovalo tri prsteky 🙂.
Inac mna hned doktorka privitala so slovami, ze kvoli mne ma problemy zo socialkou a s posudkovym lekarom. Nakolko som vraj menila priezvisko pocas PN, co vsak nie je celkom pravda, kedze ked som sa vydavala, nebola som na PN, az v pondelok po svadbe som musela nastupit, kedze som sa necitila dobre a v stredu som este k tomu zacala krvacat. A druha vec sa nepodzavala posudkovemu a to teda vobec nechapem, ze udajne som dako dlho na PN. Chapete to? Ja teda nie, lebo ja som sa na PN nasilu nepytala. Ale po vysetreni aj sama doktorka skonstatovala, ze zapal krcka maternice este stale je, a pri vysetrovani dlzky krcka maternice, mi robila sono zospodu a vytiahla ho zo mna bolo zakrvavene a este poobede zo mna vychadzali krvave zrazeniny. Robila mi aj kultivaciu, tak som tiez zvedava, ako dopadne, zajtra sa uz dufam dozviem.
Priznam sa ale, bola som najskor riadne nastvata, ze tak mna tu budu nahanat kvoli PN-ke a aj sama doktorka ma nakoniec nechce pustit z PN, ale zasa druha strana mi odporuca si radsej zobrat dovolenku, ale do prace sa nemam vratit - co teda nechapem a inych ludi, ktori su kazdu chvilu na PN nikto nenahana... stretli ste sa uz s niecim takymto? Ja som zasla. A pritom som za cely cas, co som pracovala nebola poriadne na PN, vzdy som si zobrala dovolenku, alebo som si bola len dat predpisat lieky a chodila som aj nadalej do prace a to aj ked som mavala uz kazdy rok chronicky zapal mocovych ciest, s ktorym som bola aj na pohotovosti. My totiz napr. v praci mame zachody vonku a na nich sa nekuri, viete si predstavit chodit, tak casto, ako aj teraz chodim do takej zimy???

lubkagaa
11. feb 2008

som sa sebecky rozpisala, ale taka som bola znechutena...

avanka: neboj, dni ti ubehnu rychlo a zasa sa budete s manzelom tesit zo svojej pritomnosti 🙂.

graziela: ja aj teraz papam brusnice, som si kupila susene brusnice, ale mam aj brusnicovy sirup, ktory sa moze davat aj do caju, alebo len tak s vodou rozriedit...aj to je fajne 🙂 Mozno keby si si to tak rozriedila, ze by ta zaha nepalila...

avanka
13. feb 2008

Ahojte, nejako nam to tu viazne, to uz sem ozaj nikto nechodi?????????????????????????
Manzelik uz je doma, tak sa strasne tesim

lucia31
13. feb 2008

to bude asi tym, ze sa asi na rizikovky necitime 🙂 dobre ranko 😉
avanka, tak to je fajn...

avanka
13. feb 2008

Len je to take zvlastne, ze sem uz nikto nepise....

lucia31
13. feb 2008

hm...keds a citime skvele, nechce sa nam tu moc pisat 😉 , no ked mame nejaku boliestku, obavu, dobru spravicku, tak sa sem vraciame...asi to tak ma byt, ale aj by som privitala zivsiu diskusiu..
dnes v noci ma poriadne bolela lonova kost, uz neviem, ako si lahnut, ked lezim na chrbte, male sa zacne vrtit, a ked na boku, tak ma stucha a kope, tak spavam na boloboku s chrbtom podopretym vankusom 😉
ako sa citis avanka? male kopka aktivne? 🙂

anamor
13. feb 2008

ahojte kočky,mate niektora problem s tym, ze babo je prilis nizko a preto ste PN?

marhulka88
13. feb 2008

namor nam naposledy povedal dokyno ze hlavicka dost tlaci na krcok .. nevyjadril sa sice ci je prilis nizko ale mame predpisany kludovy rezim .. sedenie, lezanie s horenohami, prechadzky len s prestavkami a magnezium
no a tie tlaky hlavicky na krcok su dost neprijemne neviem ci s tym mate niektora skusenosti...aj ked krcok bol zatiial ok stale mam blby pocit ze pod tym tlakom sa zacnem otvarat no a v 30tt je to dost skoro
tebe anamor co dokyno povedal?

avanka
14. feb 2008

Ahoj Luci, vcera som tu uz neba, mala som nejaky splin, tak som isla k nasim, manzelik spal po nocnej....male kopka, je to sranda, zatial este tak nepravidelne, ale predsa....
Anamor, myslim, ze Jankapo je na PN prave preto

lucia31
14. feb 2008

anamor, babenky s tvojim problemom si pisu v tejto teme, kuk
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lucia31
14. feb 2008

avanka, dobre ranko 😉
chcem sa spytat, ze kedy chodia korunky zo socialky a ako je to s ich vyplacanim?v januari som si cerpala 3 dni dovolenky,a potom uz len PN, do prace som teda vobec nechodila a vcera mi nabehla na ucet celkom pekna suma, tak neviem..

avanka
14. feb 2008

Ja neviem, lebo ja som si cely januar cerpala nahradne volno a staru dovolenku, takze mne este nabehla normalna vyplata....na PN som len od 5. februara, tiez som zvedava...budem ju mat len nejakych 6 tyzdnov, potom si budem zase cerpat 45 dni novej dovolenky, a potom rovno na matersku....
Inak, akurat mi volala svagrina, ze nam zomrela kamaratka....

lucia31
14. feb 2008

avanka, to je mi luto...vazna choroba predpokladam 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre