Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

uva
26. mar 2008

majula- tak to máš dobre 6kg prsia aspon nebudeš musiet po porode chudnut vobec 😀 mala všetko vycucá 😀
ja som vstala o siedmej ked drahy šiel do práce a ešte som si teraz zdriemla 🙂 taky dobrý šlofík je super 🙂
na to trávenie skus si niečo v lekárni vypítat čo možu tehulky, možno nejake homeopatika su alebo niečo na cumlanie v aprílovkách tuším spomínali tums že cumlu ked maju take problémy skus sa popýtat.
ja pojdem asi niečo trochu zase pobalit- buduci týžden sa asi stahujeme k našim kvoli prerábke domu- a tiež budem len lenošit 😀 aj tak dlho nevydržím niečo robit hned ma boli chrbátik 🙂

majula009
26. mar 2008

Haha, len si predstav potom tie prsia ked ich malá vycucá...Sa mi budú do retaze od bicykla zachytavat....????

Ja to praktizujem s drahym tak isto, vstava vždy o 7.OO tak mu urobim ranajky kym sa sprchuje a oblieka, a potom si idem ešte poležkat. Akurát dnes nebol v noci doma, lebo je na služobke, tak som sa tu trápila sama v noci ked mi bolo zle, a ráno som trosku potiahla aj ja... 😀
Mne dal lekar Malox- ale je to tak nieco hnusne že to radsej nejem, ale asi to fakt skusim...ked nepomoze skocim do lekarne... 😅

A coze prerábate? Komplet? Alebo len nieco? Nenamáhaj sa moc...

uva
26. mar 2008

ešte len ideme prerábať, búrať polku domu, menit strechu, dostavovat no proste skoro komplet 🙂
ani sa mi neda namáhat, chvilu stojim, pobalim pár veci do krabice a už chrbát hlási prestavku 🙂 takže tak postupne už druhý týžden sa motám medzi vecami a krabicami 🙂

keby nám tie prednosti radšej ostali na povodnom mieste čo? 😀 obetovala by som aj tých pár kíl navyše 😀

graziela
26. mar 2008

Ahojte babenky,
Majula, ako vidim, tak nie som sama, ktr.som celu noc takmer oka nezazmurila... ☹ A dnes som narobila trochu poplachy... posledne dni mi zacali dost puchnut ruky aj nohy ( uz som to spominala ) a vcera vecer som sa citila tak dost zle, nedalo sa mi dychat, tlak bol taky hranicny, skor kolisavy, mi aj zo stresu mozno stupol...no a tomu mojmu stavu predchadzalo moje rozculenie nad dcerkou...potom som si to akosi vycitala (bola som sama doma, manzel bol na nocnej), nemohla som zaspat, zle sa mi dychalo, tocila sa mi hlava, otvarala som okna, aby som sa nadychala cerstveho vzduchu, podlozila som si hlavu 2 vankusmi a potom ma akosi zalomilo takmer po sediacky, ale celu noc som sa prehadzovala... cele doobedie som vahala, ci ist alebo neist do poradne, lebo tu som mala planovanu az na buducu stredu...Ale to by som odvtedy od strachu asi zomrela... Zdalo sa mi to ako dlho, ked ma objednal az o 3 tyzdne, ved aj za tyzden sa toho moze vela zomliet. Tak som sa tam teda dnes vybrala, samozrejme, tlak mi namerala sestricka 140/100, ale chvalabohu som nemala bielkovinu v moci, k tomu sa dr. vyjadril, ze to mam jedine stastie. A zvazoval, ci ma neposle do nemocky opat, na sledovanie....tak na tyzden...no a okrem toho mam byt pripravena, ze keby doslo k najhorsiemu, musela by som ist rodit do Martina - kvoli tomu, ze keby sa mimi narodilo moc skoro, u nas na okoli nemocky nemaju take vybavenie...Tak som sa dnes pekne krasne zacala pomalicky balit...A nechcem na to ani pomysliet, zeby sa take nieco mohlo stat...aj ked ma tie myslienky prepadavaju cim dalej, tym viac...
Uva, pekne si to napisala, ze sa nenechas predbehnut 🙂 To by som ta veru ani ja nerada...dufam, ze to Jurko vydrzi este co najdlhsie, v 1.rade sa ja nesmiem stresovat, ja viem....ale ked to je niekedy take tazke..a hlavne, nahovorit si, ze je vsetko OK, ked to nie je celkom pravda. Akosi nie som teraz v takej psychickej pohode ako pred mesiacom...musim si to v tej mojej hlave nejako zreorganizovat, lebo si to nedajboze sama este privolam...

graziela
26. mar 2008

Este jedna vec ma napadla...Ohladom nastupu na matersku: este sice neviem, ci ma moj dr. vypise uz 8 tyzdnov pred TP alebo 6 tyzdnov. Neviete poradit, co by bolo vyhodnejsie? Kedze som dlhodobo na PN, nema asi teraz nejaky vyznam to pretahovat, to by bolo vyhodne asi len vtedy, keby som pracovala a o tie 2 tyzdne by som potom mala este zaplatene navyse. Skor by ma zaujimalo, ako by to potom vychadzalo pri ukonceni materskej. Pokial viem, tak rodicovky prispevok sa vyplaca za cely kalend. mesiac, hoci narok vznikol len na urcity pocet dni v tom ktorom mesiaci - teda napr., ze materska by mi skoncila v polovici oktobra a k tomu by som este dostala v novembri plnu vysku rod. prispevku za cely oktober ???? Mylim sa?

uva
26. mar 2008

babýýýýý máme prííírastok,
skuste hádat kto?

opis sms -
Volám sa Matúško a narodil som sa včera o 16.08, mám 3,55kg a 51cm mamička sa zotavuje z neplánovanej sekcie. Pozdravujem rizikovky zvedavá 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

graziela- PN aj materská sa ti vypláca 55% hrubej mzdy takže je to uplne jedno, ja som išla na MD 6týždnov a predtým som mala PN. A vychádzat to bude rovnako lebo na MD ideš 6tyždnv pre plánovaným TP(nie podla toho kedy porodiš) a trvá 28týždnov dokopy,ako ti padne začína RD a s tým rodič.príspevkom máš pravdu mala by si ho dostat aj za oktober.

majula009
26. mar 2008

Graziela ahojky, no ja som bola sama doma tiež lebo drahy bol na sluzobke, a teda aj ja som uzila noc, mne bolo ale zle od zaludka, teraz to uz trosku ustupilo a už mi skvrka tak si robim tvarohove rezance. Som sa prechádzala v noci po byte s lavorom v ruke, potom som si lahla, teda sadla do polalahu, a isla nejaká kriminalka v telke a pritom som zadriemala a zobudila som sa rano. No nic moc. Mne zacali ruky puchnut asi pred týždnom, ale vzdy len rano. A cez den citim ze ich mam plnsie ale rano to je najhorsie...Nohy nastastie nic, len ma bolia chodidlá zo spodu. Hlavne ráno ked vstanem z postele.... Tlak mám vraj v norme. Ozaj co znamene bielkovina v moci? Je to moc zle? Idem hned aj ocikat papierik, doteraz som si testovala len cukor ten mam v poho ale na bielkoviny som zabudla, vidis?
Neboj sa ak by si aj isla do nemocnice tak si tam len polezkas a budes pod kontrolou, ja ked sa citim zle utekam do nej aj sama lebo zatial mi v nej vzdy len pomohli a oni vedia co treba robit a co podat, kdežto doma si sama nepomozem... 😔

UVA to ti teraz nezavidim taketo prerábky pred koncom tehu....to je asi dost narocne, my sme sa akurat nastahovali do noveho a hned v tu noc sme tu aj pocali....Asi su tu dobre zony.... 😀 , takze na stastie uz sa teraz nemusim stresovat so stahovanim a tak je to narocne....

zulok
26. mar 2008

Ahojte, dlho vas citam, teda nie od zaciatku , pretoze som musela lezať, ale chcela by som vas povzbudit. Od 5tt som musela lezat kvoli krvacaniu, potom sa to zopakovalo v 12tt, ked som myslela , ze to bude fajn, zas sa mi nevytiahla placenta hore a mäkkol mi krčok, tak ležanie až do ukončenia 36tt. Potom som už mohla začať chodiť. TAkže preležané celé tehu, ale i keď to vyzerá zle ... nevzdavajte sa, pekne ležte a všetky to tu pekne zvladnete. Držkajte sa, stojí to za to. My už máme drobčeka doma a som najšťastnejšia v živote. Držím vám palce.

elia
26. mar 2008

Ahojte, gratulujem Zvedavej k Matuskovi, a aj tebe Zulok! 🙂
Uva myslim ze teraz si uz na rade ty, alebo sa mylim? A potom Jankapo?

My mame teraz "veselo", teraz akurat prebral stafetu manzel, a beha s kocikom po byte a snazi sa uspat Lucku. Vacsina vecerov u nas takto vyzera, kym sa Lucke podari zaspat. V piatok ideme do prvej poradne po 4 tyzdnoch, tak som zvedava co nam povie pediatricka, kolko sme pribrali a narastli...

graziela
26. mar 2008

Ahoj Zulok, v 1.rade gratulujem ku drobcekovi, a prajem skore zotavenie po porode ...
Majula,
ja sa nemocky nebojim, pred 2 mesiacmi, to som bola v 20tt, som si uz veru bola polezkat v nemocke, hlavne kvoli placente preavia, to sa ale ukazalo ako vedlajsie a skor boli dr. zamerani na moj zvys. tlak. No ale u mna je to s tym tlakom take blbe, ze ho mam vzdy dobry len doma, ked som v klude...Aj ked som bola v nemocke, musela som manzela pytat doniest moj tlakomer z domu, aby som sestricky presvedcila, ze moj tlak je vcelku OK...kym oni mi vzdy namerali 130-140/90-100...Nikdy som si nemyslela, ze som taky stresak, no nemozem za to...psychika a hlavne v tehu je nevyspytatelna...
Inac, podla mna, ak nemas nejake problemy suvisiace s tlakom, staci, ked ti moc skontroluju vzdy v poradni, zbytocne tomu nemusis venovat extra pozornost.Ja som iny pripad, pri 1.tehu som mala pre-eklampsiu (priznaky su vysoky tlak, opuchy, bielkovina v moci, poruchy videnia - nasledky mozu byt velmi nebezpecne, ak sa to nezachyti vcas), zvyseny tlak mavam este spred 2.tehotenstva, beriem lieky na znizenie TK, zacali mi uz aj opuchy (aj u mna hlavne rano po noci)a pred mesiacom mi zistili este aj poruchu obliciek...Naraz sa mi to akosi nakopilo a velmi sa bojim, aby to aj tentokrat neprepuklo v pre-ekl. Snazim sa mysliet pozitivne a dakujem panbozkovi za kazdy den, ked je mimi este v brusku...Ak by sa mi obj. bielkovina v moci, museli by ihned robit cisarsky, bez ohladu na to, ci je mimi zivotaschopne... Mozno sa uz opakujem...ale viem, ze mnoho zien a celkovo verejnost je len velmi malo informovana o tejto chorobe...
Lucim sa dnes s vami, papa a dobru noc

uva
27. mar 2008

ahojky tehulky,
pekný slnečný den vam želám, teda aspon u nás zatial svieti slniečko 🙂

elia- aj mne sa zda, že som na rade ale ak nie nepredbieham sa 😀 ešte to chceme dotiahnut minimálne tri týždne a potom už by som ja šla 🙂
ešteže manželík sa zapája že? problém by bol keby ste sa v byte nemohli s kočiarom pohnut museli by ste behat po BA 🙂 tak nech sa vam dari a Lucka pekne priberá 🙂

geegee
27. mar 2008

ahojte, ja nastupujem buduci tyzden do nemocnice, vraj len 3-4 dni, tak dufam, ze nie dlhsie...neviem ako to zvladnem bez maleho...ale musim mysliet pozitivne 😒

jankapo
27. mar 2008

Geegee...mojaa, neboj, asi na infuzky, co?
Aj ja som tak bola 2x po 3 dni, skoda ze sa neda na slovensku magneziova liecba ambulantne.... 😒 mysli pozitivne, ja som tam vela citala, ani navstevy mi nechybali, citala som s vedomim, ze sa k tomu najblizsie roky asi nedostanem...Neboj, dlhsie ta drzat nebudu...
Inak gratulujem cerstvej maminke k chlapcekovi- jee, sa tesim, aj ked ma mrzi ten cisarsky...chudiatko, este aj porod si vytrpela... ☹ Tak snad uz len kraaasne dni ich cakaju a ze bude dost mliecka.
Uva si na rade...hm....sa vooobec nemusis ponahlat. 😉 Dohodnute??
Elia, ako sa mate? Tazke vecery? Och jo...Esteze mame chlapov co pomozu, ze? Uz sme ich my rizikovky pekne vycvicili... 🙂 No snad z toho Lucka vyrastie.... 😵

geegee
27. mar 2008

jankapo, mna netrapi pobyt v nemocnici, ale to, ze som bez Matuska este na noc nebola prec 😅 . Ale potesila si ma, ze ty si bola len na 3 dni. Pomohlo? Ako to prebieha?

jankapo
27. mar 2008

Geegee, no s malym to ti verim.... ☹ nebojkaj, vydrzite a budete sa cvicit...
Ja som mala (mam) skrateny krcok...bola som v nemocnici koncom roka 07 na 4 dni, davali mi magneziove infuzky 2xdenne a len som lezala, mohla som na zachod a chodit papat...Vtedy mi aj zaviedli pesar a poslali ma domkov, ze lezat lezat...no...poznas to bez dietatka to slo...
Potom zaciatkom februara ze zas mam prist, tak som bola uplne mimo ze preco, ze len lezim, ci sa to zhorsilo...a lekarka ma ubezpecila, ze je to skor taka prevencia, ze 3 dni infuzky a idem domov, ze to nie je kvoli zhorseniu....Tak ma to ukludnilo, zas 2xdenne magneziove inf.Pri prepustani spominala ze este uvidime ze aj v marci by som prisla, ale akosi na mna asi zabudla.... 😉 Lebo som bola doma...Mne sa ten krcok velmi od januara nezmenil, neviem co tomu pomohlo, ci ten pesar, ci kludovy rezim, ci co...Tesim sa ze sme kde sme, a snad tie tri tyzdne este vydzrime.
Velmi ti drzim palce, ma mrzi ze mas znova ten problem, lebo ja som citala o tebe uz davno a verila som ze si druhe tehu uzijes...no nic, musime byt silne, geegee....Myslim na teba...co nas nezabije, to nas posilni.

barbiek
27. mar 2008

ahojte baby, chcem sa opytat, som niaka vystrasena,dnes som volala gynekologovi za krve testy a vraj ich budeme musiet znovu zopakovat, lebo mam vysoku anemiu a este k tomu zvysene bielkoviny v krvi, neviete co to znamena 😖

barbiek
27. mar 2008

teda pardon pomylila som sa, nie bielkoviny ale biele krvinky mam zvysene v krvi,vsetko domotam 🙄

graziela
27. mar 2008

Ahojte,
Barbiek, ja mam tiez uz dlsiu dobu zvysene biele krvinky (leukocyty) v krvi, nahodne mi to zistili, ked som bola v nemocke v 20tt. Vtedy som ale mala aj nejaku bakteriu v posve a taktiez v moci, takze mi nasadili ATB-liecbu. Odvtedy ubehli uz 2 mesiace a leukocyty mam stale zvysene - ono to je zvacsa na pricine nejaky zapal...mne zobrali aj stery z mandli, nosa, aj kontrolny ster z posvy, aj moc bol naposledy neg. (KBU), takze zatial je to zahada, kde ten zapal moze byt. V pripade, ak by islo o zapal, sa sleduje este jeden zapalovy parameter - CRP, ktr. hodnota by mala byt do 5, ten bol u mna raz 22,potom 18, co nie je vela... A co sa tyka anemie, s tym skusenosti nemam, no anemia je vlastne chudokrvnost a tym trpi vela zien v tehu, myslim, ze vtedy je nutne uzivat zelezo.

barbiek
27. mar 2008

graziela, dakujem za odpoved, takze v podstate ak sa potvrdi zapal lieci sa to normalne liecikmi, ale netreba ist lezat na to do nemocky alebo nieco podobne hej, este raz dakujem, upokojila si ma trosinku 🙂

graziela
27. mar 2008

Barbiek, naozaj sa nemusis obavat, na to nemocnica nebude nutna podla mna 🙂 Som rada, ze som ta aspon trosku upokojila, naozaj sa nemas coho obavat. A ked pojdes najblizsie k svojmu lekarovi, nevahaj sa ho opytat aj na najmensie podrobnosti, aj keby to mala byt podla teba hlupost, no budes urcite pokojnejsia.

avanka
28. mar 2008

Ahojte, prajem krasne slnecne rano........
Vcera som bola u doktora, lebo ten moj zapal sa nejako rozvinul, tak mi daval jednorazove antibiotika, Macmiror tablety a robil vytery, tak som zvedava, co sa z toho vyvinie...boli to jak fras 😝 😝 😝
Inak pri nahliadnuti do karty som si precitala, ze mam krcok dlhy 1,5 cm...nie je to malo?

lucia31
28. mar 2008

avanka, krcok mas asi skrateny /ja v 30tt som mala 38mm/, ale ked ti na to nic nepovedal, tak je to ok..dolezite je aj, ci je vnutorna branka zatvorena atd. a este, ci ti ho meral utz alebo len palpacne

geegee
28. mar 2008

ja na anemiu pijem Korytnicu liecivu - nie je odzeleznena 😉

tribitka
28. mar 2008

môj krčok mal 1 cm už v 15tt... takmer celých 7 mesiacov som preležala v nemocke nadopovaná magneziom ale dopadlo to dobre....nakonie skrátený krčok nebol dôvodom môjho predčasného pôrodu ale nečakané zvýšenie krvneho tlaku... 😠

barbiek
28. mar 2008

aj ja mam velmi vysoky tlak, neviete mi nieco poradit na jeho znizenie, ci asi mozno menej stresu aj ze 😒

jankapo
28. mar 2008

barbiek, no neviem, ak mas ale pocit ze stresu mas viac nez dost tak sa mu vyhybaj... 😒 A tiez magnezko znizuje tlak, ak ho neberies, aspon pi magneziove vody...no a papaj cesnak, ten ja napr. vobec nemozem, ja mam zas problem s velmi nizkym tlakom, este k tomu podobne ako tribitka, magneziovy doping a vysledkom je skoro prespate cele tehu... 🙂
Dnes rano som bola na odbery a poradnu,sestricka krutila hlavou ze aky nizky tlak...no jasnee...ked nalacno...

barbiek
28. mar 2008

jankapo, aha to mi mama hovorila, ze to moze byt aj zo stresu 😀 ,ale mam ho dost vysoky, uvidime co povie lekar na poradni v stredu tentokrat, az sa bojim, do toho mam anemiu,ktoru som nikdy nemala, mam pocit, ze sa to vsetko niako somnou sype... 😒

graziela
28. mar 2008

Barbiek, aky vysoky mavas ten tlak? Ja mam s tym bohate skusenosti, kvoli tomu mi vlastne 1.tehu museli ukoncit sekciou, cele tehu tlak ok, az ku koncu 160/100 - prepukla u mna pre-eklampsia. Vela som o tom pisala v teme "vysoky tlak", ak chces poslem ti link, alebo skus vyhladat. V ziadnom pripade to netreba podcenovat. V terajsom tehu beriem uz od 12tt tabl. na znizenie tlaku, doma si ho meriam 3-4 razy denne, n v poradni mi vzdy vyskoci na 140/100. Ked sa to stalo 1.krat, dr. ma ihned poslal do nemocky. Tam mi davali prve 2 dni magneziove injekcie, neskor tabletky a tie beriem stale 3xdenne po 1 tabl. + pijem vela mineralky magnezia. Tiez som si myslela, ze ten vys. tlak mam zo stresov, v praci som mala posl. rok dost perne obdobie, aj som dost pribrala...no teraz v tehu mi zistili, ze mam poruchu obliciek (nefropatia) a prave to mi sposobuje ten vysoky tlak. Priciny mizu byt rozne, ale ak ten tlak je ozaj vyssi, mali by ti venovat zvys. pozornost.
A take pocity ako teba aj mna castokrat prepadnu...pred tehu zdravy clovek a teraz sa vsetko sype...Neboj, zvladneme to, kvoli drobcekom musime mysliet pozitivne, hlavne nech su oni v poriadku a my sa uz budeme musiet davat do poriadku pomalicky po porode. Drzkam palceky, neboj, len sa doktorov vela pytaj 🙂

avanka
28. mar 2008

Vdaka za odpoved, snad to bude fajn a inak meral ho pohmatom...
Ja som dnes dostala teploty, bolia ma priedusky, tak som sa nadopovala paralenom, kupila si Hedelix a dufam, ze to prejde.. 😢 😢 😢

graziela
28. mar 2008

Avanka, tak to si pekne polezkat a liec sa, aby si nam nedostala zapal priedusiek...Dnes aspon u nas uz krasne vyslo slniecko, a to este v stredu poriadne husto snezilo 🙂 Tak sa pekne daj do parady, aby si si mohla vychutnavat to krasne jarne pocasicko 🙂 Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre