Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dagmara2011
27. jún 2014

@petra_lm no to som rada ja som teraz v 17tt termin mam az v decembri dufam ze to zvladneme a dotiahneme to uz do konca

siska765
27. jún 2014

@petra_lm fuuuuuha ,tak to moc moc moc drzim palce nech to uz zvladnete a rychlo to ujde.Vela zdravicka prajem obom 🙂

petra_lm
27. jún 2014

@nataliaqwert zvladala som to tazko velmi tazko,my sme mali s expartnerom autoprotilatky na seba,vlastne ja na neho a vzdy ked som otehotnela moje telo babo vylucilo ako nieco cudzorode. . po case to ani nas vztah nevydrzal,teraz mam noveho partnera a podarilo sa nam na 1x,akurat ze mam rizikove po tom vsetkom.teraz sme 25t velmi sa tesime. . nesmies mysliet na to ze sa nieco stane,bolesti som mala aj ja,doktor ma vzdy upokojil ze je to tym ako sa mi maternica roztahuje,ze je to normalne. . hlavne sa tes,maj dobru naladu a mysli pozitivne 🙂

petra_lm
27. jún 2014

@siska765 dakujeme 🙂 uz mame viac ako polovicu za sebou . .🙂

petra_lm
27. jún 2014

@dagmara2011 ja tiez pocitam dni,ale musim povedat ze teraz mi to celkom ubieha,na zaciatku to bola katastrofa ked som len lezala dni sa mi vliekli ☹

siska765
27. jún 2014

@petra_lm no my sme na prelome 8 a 9tt len ale dnes sme boli na kontrole a videli sme uz aj pohyby ,sranda,sice ich este nemozem citit ale videla som ako krasne narastlo 🙂

nataliaqwert
27. jún 2014

@petra_lm my mame zas s priateľom rovnaku krvnu skupinu a vraj pri takychto paroch sa stava bezne ze telo matky sa snazi plod vylucit ako nepriatela...ale vraj to funguje zaroven ako vakcina a druhykrat sa to nestava tak dufam ze sa to nestane 🙂... Ja mam panicky strach z toho ze mu nebude bit srdiecko raz ked pridem do poradne ☹.... Hovorim si neustále ze musim myslet pozitivne ale nedari sa mi moc.....a najhorsie je ze stale som doma tak mi to ide hrozne pomaly a namáhať sa nemozem vobec takze ani doma toho moc nenarobim....uz sa neviem dockat stvrtku do poradne 🙂

petra_lm
27. jún 2014

@siska765 🙂 je to skvely pocit ked uz budes citit pohyby 🙂,urcite ti odporucam neskor 3dcko,my sme boli spolu s drahym a uzasny zazitok 🙂 vela sme sa nasmiali,maly nam aj "zakyval" 🙂 ale hlavne ti tam povedia ci je babo ok,ci nema razstep,chrbticu skontroluje,srdiecko,vsetko 🙂

petra_lm
27. jún 2014

@nataliaqwert tak presne viem ako sa citis,aj ja som cele dni doma,ked som sama tak spolocnost mi robi iba psik,tiez prve tyzdne som sa bala ist na poradnu na kontrolu zo strachu ze neuvidime srdiecko,ja ale chodim od zaciatku tehu k kekarovi kazde 2tyzdne. . tak sa to dalo vydrzat. ja som si vzdy ked ma taky strach prepadol povedala ze drobec je tam,ze asi spinka teraz a tak 🙂 hlavne naozaj sa nenamahaj

nataliaqwert
27. jún 2014

@petra_lm ja som chodila kazdy tyzden a teraz prvýkrát ma nechal 3 tyzdne bez poradne tak asi preto som taka rozhadzana ale aj take baby ako ty tu na fore mi vedia par slovami veľmi pomoct...dakujem 🙂.... A co cakate chlapceka ci dievcatko?🙂

petra_lm
28. jún 2014

@nataliaqwert nechal ta tak dlho domka lebo je vsetko ok 🙂 ,potom napis ako sa ma drobcek,my cakame chlapceka,aj ked som si myslela ze to bude dievcatko lebo som sa velmi pekna necitila 🙂🙂 podla tej povery 🙂

nataliaqwert
28. jún 2014

@petra_lm napisem 🙂.... Nam povedal ze 80 % chlapček tak ale tešíme sa nech je to hocičo len nech je zdravucke 🙂.... Ale tak mam take aktivne kamaratky ze uz mam doma pre maleho prve Nike boticky a bodycko FC Barcelona a to by dievčatko asi nevynosilo 😀 bolo by mi to luto 🙂

petra_lm
28. jún 2014

@nataliaqwert 🙂 samozrejme hlavne nech je zdrave dietatko.. ja zatial mam velmi malo veciciek, ale kocik mam objednany, postielku tiez 🙂.. tfuj tfuj tfuj nech sa nam vsetkym dari a po tych vsetkych problemoch nech uz len spokjne tehulkovanie.. 🙂

dagmara2011
29. jún 2014

@petra_lm ver tomu ze aj mne tiez som musela len lezat

martinka100
3. júl 2014

ahojte babenky ja som od dnes na rizikovom tehotenstve kvoli hnedemu vytoku a strasnym bolestaim hlavy a noh.... som po operacii tak musim davat velikansky pozor... dufam ze to vydrzim do porodu byt doma lebo ja som taky nezmar 🙂)) co robite cez den aby ste sa nenudili ??

addrianna00
3. júl 2014

Pekný deň, mala by som jednu otázku.... min . rok som dvakrát prišla o bábätko, teraz som opäť tehotná, 11tt. Môže ma môj gynekológ nechať na PN až do konca? Lebo dnes mi povedal ze môže ma nechať len chvíľu ze by do toho poisťovňa vrtala
Ďakujem za odpoveď

malamia
3. júl 2014

Ahojte. Potrebujem mocné povzbudenie ☹ Mám 26 rokov a čakám prvé bábätko. Keď som zistila že som tehotná od šťastia som plakala, pretože už som prestávala veriť že niekedy budem matkou, nakoľko sme sa s priateľom 6 rokov snažili o bábätko ale nedarilo sa nám. Nakoniec sa predsa len stal zázrak a teraz končím 7 týždeň. Zdrcujúca správa však prišla na pohotovosti, kde som skončila po tom ako ma pred necelým týždňom chytili strašné kŕče do brucha a začala som silno krvácať. Strašne som plakala pretože prvé čo ma napadlo bolo že som potratila vytúžené bábätko. No neuveríte ale opäť to bol zázrak a môj drobček sa vo mne udržal a bol v poriadku, srdiečko mu pekne bilo. No tá zlá správa prišla hneď po tom. Stav v ktorom sa nachádzam nazývajú hroziaci potrat. Vraj mám teraz 5-6 týždňom kritických a rizikových. Mám prikázaný kľudový režim no ani ten mi 100%-tne nezaručuje že sa bábo vo mne udrží. Proste týchto 5-6 týždňom rozhodne či moje bábätko porodím alebo nie. Zdá sa mi to ako celá večnosť. Nechcem sa stresovať, ale nieje to ľahké keď mám strach aj z toho ísť na WC. Prosím povzbudte ma, alebo kto si prešiel niečím podobným poraďte ako si mám bábo zachrániť?!?! ĎAKUJEEEEM

nataliaqwert
5. júl 2014

@petra_lm ahoj... Tak sme po poradni a zatial v poriadku 🙂)).... Neviem sa teraz dockat konca mesiaca zas lebo 29.jula sme objednani na morfo ultrazvuk.... Uz aby to bolo 🙂))... Hlavne nas tatinko odkedy videl ultrazvuk tak sa nevie dockat dalsieho 😀

balada6
5. júl 2014

@malamia neboj aj my sme na diagnoze hroziaci potreat a pozri v ktorom sme tyzdni🙂 hlavne klud

nataliaqwert
5. júl 2014

@malamia zlatko pomozes mu jedine kludom a vyvysenymi nohami v lahu...niecim si ich podloz 🙂..... Ja takto lezim od 6.tyzdna a teraz som v 17.tyzdni....je to moje druhe tehotenstvo ale prve sa skoncilo zamlknutym potratom.....takze moj strach je od začiatku neuveritelny no za tych 11 tyzdnov na lozku som si odsledovala ze naozaj mi je lepsie ked som kludna a nestresujem 🙂...... S prvym potratom som sa vyrovnavala velmi ťažko a druhy si neviem predstaviť!no pochopila som to ze moznoze je lepsie ked priroda zasiahne sama lebo tak to vacsinou je - k samovolnemu potratu dochadza ked plod nie je a nebol by zdravy :-/........ Ale to vobec nemusi byt tvoj pripad!maj na pamati ze tvoj malicky sa udrzal 🙂 dopraj mu cas a sebe oddych 😉.... A este jedna rada - snaz sa prosim citat iba pozitívne veci a clanky necitaj tie hrozostrasne pribehy! Drzim palceky a daj vediet po kontrolnom ultrazvuku 😉

nataliaqwert
5. júl 2014

@addrianna00 ja som od sameho zaciatku a budem do sameho konca...jasne ze mozes mas na to pravo!a gynekolog by sa mal snažiť ti pomoct a ne podkopavat nohy....nedaj sa 😉

malamia
12. júl 2014

@balada6 Ahoj 🙂 Veľmi pekne ďakujem za povzbudenie 🙂 A môžem sa spýtať prečo hrozil potrat tebe? Mne bola nájdená v maternici veľká krvná zrazenina. Vraj 2x väčšia ako je moje vajíčko s plodom. Práve tá môže spôsobiť potrat. Včera som bola na kontrole a doktor mi povedal že je to 50 na 50. Tá zrazenina sa totižto bude chcieť a bude musieť vyplaviť von a tam hrozí že by zo sebou mohla strhnúť aj plod. Ak sa vyplaví len zrazenina tak sa dá povedať že sme vyhrali. V opačnom prípade o bábo prídem ☹ Riziko tam je ozaj veľké kvôli tomu že tá zrazenina je naozaj dosť veľká ☹ Mám prísne prikázané ležať minimálne do 13-tého týždňa a to mi dnes začal ešte len 9-ty týždeň. Gynekológ mi zvýšil dávku duphastonu, vraj preto aby sme čo najviac posilnili plod, aby bol pripravený bojovať a udržať sa keď sa začne vyplavovanie zrazeniny. Bojím sa prosím držte mne aj maličkému palčeky a poproste anjelikov aby sme to zvládli. Budeme Vám najvďačnejší na svete. ĎAKUJEME aj my sa pomodlíme za Vás a poprosíme anjelikov aby Vám dali veľa veľa sili a zdravia. Ahojte posielame cmuk

malamia
12. júl 2014

@nataliaqwert @balada6 Ahoj 🙂 Veľmi pekne ďakujem za povzbudenie 🙂 A môžem sa spýtať prečo hrozil potrat tebe? Mne bola nájdená v maternici veľká krvná zrazenina. Vraj 2x väčšia ako je moje vajíčko s plodom. Práve tá môže spôsobiť potrat. Včera som bola na kontrole a doktor mi povedal že je to 50 na 50. Tá zrazenina sa totižto bude chcieť a bude musieť vyplaviť von a tam hrozí že by zo sebou mohla strhnúť aj plod. Ak sa vyplaví len zrazenina tak sa dá povedať že sme vyhrali. V opačnom prípade o bábo prídem ☹ Riziko tam je ozaj veľké kvôli tomu že tá zrazenina je naozaj dosť veľká ☹ Mám prísne prikázané ležať minimálne do 13-tého týždňa a to mi dnes začal ešte len 9-ty týždeň. Gynekológ mi zvýšil dávku duphastonu, vraj preto aby sme čo najviac posilnili plod, aby bol pripravený bojovať a udržať sa keď sa začne vyplavovanie zrazeniny. Bojím sa prosím držte mne aj maličkému palčeky a poproste anjelikov aby sme to zvládli. Budeme Vám najvďačnejší na svete. ĎAKUJEME aj my sa pomodlíme za Vás a poprosíme anjelikov aby Vám dali veľa veľa sili a zdravia. Ahojte posielame cmuk

nataliaqwert
12. júl 2014

@malamia ja som mala pri prvom tehotenstve bolesti v podbrusku,zistili mi ureaplazmu a este k tomu som mala nad zltym telieskom nejaku volnu tekutinu....tiez to bolo 50/50.... Potratila som....nasledovala seria zapalov a same problemy ktore vlastne ustali až ked som otehotnela teraz druhýkrát uplne nahodne.....takisto bolesti v podbrusku nepretrzite bála som sa aj pohnut!plus k tomu takisto v 6.tt objavena zrazeninka,ktora sa mi vsak pomocou duphastonu vstrebala,nevyplavila sa,takze malicky nastastie prezil <3.... Takze aj to je moznost 😉 alebo sa ti cast vyplavi a cast vstrebe neboj!.... Bolesti v podbrusku obcas pocitujem aj teraz a strach mam stale den co den ale bojujeme s nim kazdy den!🙂....nezufaj a oddychuj nic ine nepomoze!....podloz si nozky aby si ich mala vyvysene na to nezabudaj!drzim palce,ozvi sa po poradni 🙂

siska765
12. júl 2014

@addrianna00 ja si myslim ze ked si rizikova tak je jeho povinnost aby ta nechal do porodu na pn.povedz mu ze sa necitis dobre aby si nastupila do prace a mal by ta nechat

balada6
13. júl 2014

@malamia My sme mali myom na maternici, nebol sice priamo v dutine maternice ale vraj to tiez ohrozovalo . no ako malicky rastol tak ten myom postupne zatlacal,,, a teraz nevieme ci sa vstrebal alebo ho jednoducho nevidno lebo je zatlaceny, potom mame srdieckovu maternicu, a aj preto sme mali problemy na zaciatku tehotenstva, a vraj je problem donosit kvoli predcasnemu porodu ale , tak sme vdacní za kazdy tyzden ktory nam bez problemov ubehne

malamia
6. aug 2014

@nataliaqwert @balada6
Ahojte babenky. Tak som tu zas 🙂 Dlho som sa neozvala, ale od šťastia som aj zabudla že mám noteebook a vkuse som bola vonku keď bolo pekne 🙂 Takže z poslednej poradne ktorá bola 24.7. som odchádzala s úsmevom na tvári, pretože mi lekár oznámil že to najhoršie je za nami 🙂 A dostali sme už aj našu prvú tehotenskú knižku 😀 Jupííííí 😀 Krvná zrazenina, ktorú som mala a kvôli ktorej mi hrozil potrat zo mňa síce nevyšla, ale presne ako povedala nataliaqwert pomocou duphostonu sa mi vstrebala a bábätko tak už nie je ohrozené. Dokonca som na sone videla ako sa moje bábätko hýbe 😀 Mávalo ručičkami a nožičkami ako by mi chcelo povedať: " Ahoj mami, som stále tu a som plné energie" 😀 Bol to neopísateľný zážitok, od šťastia som sa tam rozplakala 😀 Túto sobotu 9.8. začínam 13 tt takže verím že už bude len lepšie a lepšie a moje prvé bábätko príde na svet a budem ho môcť vystískať a vybozkávať 🙂 Strašne sa teším a strašne moc ho už teraz ľúbim 🙂 Na budúci týždeň 13.8. máme opäť poradňu a idú nám už robiť aj testy či sme zdravý tak držte palčeky 🙂 A vy sa ako máte babuľky pochváľte sa nám sme zvedavý 😉 Cmukáme Papa

nataliaqwert
6. aug 2014

@malamia ahoj 🙂)... No vidíš to!super gratulujem a tesim sa s tebou velmi! 🙂.... No my mame nove asi to ze zaciname pomaličky 6.mesiac a uz 3 tyzdne kopkame maminku o dušu 🙂))

malamia
6. aug 2014

@nataliaqwert Jemineee tak to aj ja gratulujem 🙂 Aké to je keď ťa kopká? A kedy ťa koplo prvý krát? Boženky ja sa toho už neviem dočkať 🙂 Teším sa keď ma prvý krát kopne 🙂 Strašne sa teším s tebou musí to byť úžasné 🙂 Len tak ďalej veľa zdravíčka prajem :-*

nataliaqwert
6. aug 2014

@malamia no zacalo to ako take "skvrkanie" v podbrusku ale bez zvuku ina ten pocit...a ja som nevedela ci su to creva alebo babo 😀.... A potom o nejake 2-3 dni mi ako keby nieco jemne zaklopkalo zvnutra zoparkrat rano a zoparkrat vecer a kazdym dnom tp bolo jasnejsie a intenzivnejsie 🙂 ono je to aj vidno tak sa ti brusko nadvihne v mieste kde kopka 🙂....a dakujeme velmi pekne aj my vam drzime palce nech ste zdravucki a nech si posleme po par mesiacoch fotky nasich krasnych babatiek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre