Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

malaskoricka
1. júl 2008

dadu uz som kludna uplne🙂....len som zvedava co bude ked sa o tom budeme "rozpravat"...

eva...ja mam termin len o par dni neskor...a som na tom podobne...ale trevba mysliet pozitivne a verit ze to dotiahneme daleko..

evaviki
1. júl 2008

Snazim sa mysliet pozitivne.. Naposledy na kontrole bola dokina normalne prekvapena, ze sa mimco stale drzi 🙂 Tak dufam, ze je to bojovnik(bojovnicka).. Nie vzdy to co vravia lekari je uplne spravne.. Ja som sa napr. narodila o dva mesiace skor a mojich rodicov pripravovali na to, ze zomriem. Ked som bola vacsia, tak ze nebudem poriadne chodit a dokonca ani rozpravat (padla som a roztrhala si pery). No a kam som to dotiahla 😀 😀 😀
Takze snad je krpec po mne 🙂)
Neboj, ja tiez verim, ze si tu za par mesiacov budeme pisat a rozmyslat nad tym, kedy sa uz drobci narodia 🙂

malaskoricka
1. júl 2008

eva...malinke bude po teba😉 ked ty si bola taka bojovnicka tak malinke isto zabojuje🙂
a tomu sa tiez snazim pevne verit ze v januari 2009 tu budeme pisat a nedockavo ocakavat den D🙂

lubkagaa
1. júl 2008

Ahojte babenky,
tak som sice domka od nedele, ale zvyame si na maleho a vsetko okolo a stale je co robit, kedze som mala zly krvny obraz, tak som aj stale unavena, tak ked sa mi da, oddychujem s drobcom.
No ale mam to za sebou, som stastna ako blska. Ak ide o porod, nuz cisarsky je asi menej bolestnejsi, ale zasa po porode, uz to vsetko z cloveka opadne a fakt zabudnete na bilest a vsetko. Mne totiz odtiekla plodova voda o jednej vnoci, isli sme hned do nemocnice, bolesti postupne prisli, lenze moj krcok mternicke, s ktorym som mala cele tehotenstvo problemy, sa nechcel otvarat a doktori chceli, aby isliel maly ak sa da prirodzeno cestou, kvoli tromboze, co som mala predtym, takze ma sledovali cely den a celu noc az do rana, teda ja som nespala ani trochu, bola som unavena ako konik a rano som si uz zelala, aby aj cisarskym siel maly von, lebo som sa bala, ze to nezvladnem, som normalne medzi bolestami po sediacky zaspavala. Moj manzelik zasa si zobral volno na ten den, ked ma viezol do nemocnice, sme dufali, ze uz pojde von, ale kedze sa nic neposuvalo ani po injekciach, tak isiel normalne do roboty. Rano mi primar naordinoval transfuziu a uz to islo, do hodiny bol maly von, pri porode vsak nebol manezel, ale moja mamina, aj ta mi velmi psychicky pomohla, som uz plakala, ze nevladzem, ale vam poviem, ked uz som bola na "koze", myslela som na to, ze musim pocuvat doktorov a sestricky, takze som vytlacila maleho potom uz rychlo, ked som isla podla isntrukcii a ten pocit potom sa neda opisat, ulava, uvolnenie, unava, a ked mi ho ukazali, som bola ta najstastnejsia na svete.
Som sa rozpisala 🙂, ale normalne si zoberte, ze po porode som zrazu bola cesrtva ako rybicka a to zasivanie, bola lahoda. Sestricka hovori, ze to bol ukazkovy porod, ale ja som nemala ten pocit 🙂.
Maleho som mala potom od druheho dna dna izbe a som sa z neho vytesovala. Ale najviac som sa potesila, ked ma vypustili aj s drobcom domov.
A teraz sa este trosku davame dokopy, tak nestoiham sem behat. Urcite dam fotocky na net. 🙂

lubkagaa
1. júl 2008

drzim vam vsetkym baenky paste, aby aj u vas to prislo do uspesneho konca 🙂. Ono to obcas znie hrozivo, ale na oniec si uz tu bolest nepamatate, vidite len drobca a je to najkrajsie a zabudnete na vsetko zle.

dadulienka2404
1. júl 2008

ahoj luby tie bolesti stali za to ale uz to mas za sebou a som rada ze ste uz doma a teraz si uz llen uzivaj materstvo..tesim sa na fotecky.. 😉 😉 😉

dadulienka2404
1. júl 2008

evaviky som myslela ze niekto zareaguje na to ze co su nalesniky to su postruhane zemiaky cesnak a muka pecies na oleji 🙂 🙂 🙂 🙂

dadulienka2404
1. júl 2008

mne dnes spuchli nohy tak neveim co sa deje...

avanka
1. júl 2008

ahojte, tak my sme teraz prisli domov a mame chvilocku cas, kym budeme Lukaska budit na kupkanie...
Tak v nedelu som isla poobede na prijem do nemocnice, v pondelok rano o 6 mi sestricka dala klystyr, osprchovala som sa a cakala na vizitu...o stvrt na 9 na zobrali na porodnu salu, zaviedli kateter, napichli infuzky, pichli premedikaciu, asi po pol hodine ma osetrovatel zobral na operacku, pichli mi spinal, ktory som ani necitila a uz to islo 🙂 mala som fantastickeho anesteziologa, ktory mi komentoval do posledneho detailu, co robia lekari, no a pocity, ked malinkeho vytiahli z bruska a ja som pocula jeho tichucky plac, sa nedaju ani opisat, chvilku po osetreni mi malinkeho priniesla svagrina ukazat zabaleneho v perinke, odniesli ho na novorodenecke, kde sa na neho isli pozriet moji, Rastikovi rodicia a Rastik...
Na chvilu za mnou prisli aj na izbu, ked ma previezli, to bolo fajn....
V utorok poobede som isla so sestrickou do sprchy a nakolko sa prave uvolnil nadstandard, ktory som chcela, tak som sa stahovala....malinkeho mi nosili 2 krat denne, vo stvrtok som ho mala pri sebe cely den, od piatka uz nastalo...
Trosku bol problem s tym, ze Luky sa vraj vyvijal v maternici pomalsie, takze sa nenarodil skor o 11 dni pred terminom, ale vraj o 3 tyzdne az mesiac, tak bol a je spavejsi, prve 3 dni im prespinkal, nebudil sa ani na hlad...
Aj teraz pri kojeni zaspava, niekedy uz po par minutach, takze sa kojime aj kazdu hodinu, niekedy raz za 4 hodiny....dnes nam napr. zaspal o pol 12 v noci, zobudi sa na papanie o 4 v noci, o 8, papali sme o 10-tej, o pol 2, o 5 a medzitym stale spinka, tak som zvedava, ci bude spat aj v noci.....
Inak je strasne zlatucky, najkrajsie babatko na svete 😀 😀 😀 😀
Uplne sa nam zmenil cely svet, Rastik sa na neho nevie vynadivat, bude a aj je to tatinkov chlapcek a milacik 🙂
No a bola som prekvapena, ked som sa postavila na vahu po prichode domov...pribrala som 11 kilo, ostalo mi 1,5 kila...mam trochu zmenenu postavu, ostalo mi aj brusko nad rezom, ale to sa casom upravi....
Rez este citim, ale vobec to nebolo take strasne, zajtra by som mohla ist v pohode na sekciu znova....bolelo to, ale nic take, co by sa nedalo prezit a to som dost citliva na bolest
A vy ako? Bruska posluchaju?
Ked budeme mat cas zmensit fotky, pridam malinkeho do albumu a potom napisem

dadulienka2404
1. júl 2008

ahoj avanka tak to je super.tak pekne o tom pises.ja som mala cisarak ale v tom case sa robila celkova anesteza.maly je v poriadku a to je super.z toho ze zaspava pri kjeni si nic nerob moji to robili taktiez a narodili sa na termin.on podrastie a bude pit dlhsie.prajem len a len vela radosti z babetka. 😉 😉 😉 😉

sue13
1. júl 2008

Jeeeeeeeej 😵 😵 😵 😵 😵
Lubka aj Avanka z celeho srdiecka Vam obom gratulujem a uprimne sa tesim s Vami 😵 😵 😵 😵 😵
Drobcekom zelam vela vela zdravicka aj stasticka a Vam vela sil 😵 😵 😵 😵 😵
Uz sa tesim na fotecky 😀

dadulienka2404
1. júl 2008

ahoj sue ako sa dnes mas???

avanka
1. júl 2008

Tak uz som pridala par fotiek, tak kuk do albumu 😀

geegee
1. júl 2008

ahojte, dnes vas ani necitam...depkujem...som po kontrole, otvorena na jeden cely hnusny doktorsky prst, vonkajsia branka tiez otvorena ako sa len da a to som este skoncila len 34tt...tak sa snazim udrzat pokope, najma teda pozitivne mysliet, ale dnes mi to akosi nejde 😢

avanka
1. júl 2008

Geegee, nestracaj nadej, vsetko bude dobre, len musis mysliet pozitivne....
Drzim palceky aj s Lukaskom 😀

geegee
1. júl 2008

avanka, dik...zajtra snad budem na tom lepsie...aj u nas skoncime asi pri Lukasovi..manzel uz naucil maleho, ze ktore meno je pekne...a maly ako verklik: Lukas 🙂

avanka
1. júl 2008

Urcite to bude fajn, pozri, vsetky sme boli z nejakeho dovodu rizikovky a vsetky porodili zdrave babatka....este ty a Dadulienka.....
Lukasko je najkrajsie meno na svete a mam pocit, ze pre nasho malinkeho je ako stvorene 😀

smajlicekpetka
1. júl 2008

Ahojte! chcela som sa vas spytat o radu.Som v 6tt a nakolko som brala pol roka silne lieky povedal mi ze je riziko ze dieta nebude v poriadku..Ziadam vas o radu mam strasny strach ci moje dieta bude v poriadku.

dadulienka2404
2. júl 2008

avanka je jasne ze pre kazdu mamku je to jej babo najkrajsie.som kukla fotky nevravy sa ze je pekny tak pfuj jaky skaredy 😉 😉 😉 dnes idem na CTG a na prietoky.tak uvidime co bude ☹ ☹ ☹ GEEGEE nestracaj nadej sice si este len zacala 35tt ale aj to nieje zle.len lez nenamahaj sa ja som otvorena od 6a pol mesiaca na dva prsty.urcite to dobre dopadne uz v 35 tt ma vyvynute pluca.ale urcite ti drzime vsetci paste.malicky tam urcite este nejaky tyzden vydrzi. smajlicekpetka neviem ako to je ale asi bude najlepsie pockat kym ti urobia nejake testy a ci sa ukaze ze by mohlo byt babo postihnute.viem je to tazke ale az potom sa mozes rozhodnut ci das svojmu babo zivot alebo nie.ja niesom nejako extra zastancom potratou ale je to len a len na tebe ci chces dat zivot postihnutemu babu a trapit sa ale ti to trapenie stoji zato.ale mysli pozitivne a uvidis po testoch ziadna si nemozeme byt ista ze nase babo bude v poriadku.ale este pockaj na tie testy uvidis co a ako.nezufaj urcite to bude dobre.doktori toho navravia 🙂 🙂 🙂 som sa ale rozpisala

malaskoricka
2. júl 2008

dobre ranko🙂
lubka,avanka gratulujeem🙂a hlavne vela zdravicka drobcovi🙂
avanka maly je prosto rozkosny🙂

dadu 6:30 rano??🙂privstala si si poriadne...drzim palce aby ti CTG a prietoky dopadli najlepsie ako sa da🙂

dadulienka2404
2. júl 2008

,alaskoricka 6.30??ja som hore uz od 5.00 potom uz lezim do pol 6,potom vyprevadim manzela do roboty a o 7.00 chlapcou do skolky......a ty ako sa dnes mas?????

malaskoricka
2. júl 2008

dadu...a ja sa stazujem ze vstavam o 6.....ja sa mam dnes v celku ok..na to ze nas caka dalsi horuci den 😖 ale tak slubila som kamaratovi ze s nim skoncimna mensiu prechadzku po meste tak uvidim....
a ty ako?

dadulienka2404
2. júl 2008

ja som teraz dosla z nemocnice urobili mi CTG ale tie prietoky nie lebo ten dnes nerobi az na druhy tyzden v stredu ,uz som chcela mat to urobene aby som vedela co a ako no smola.ale srdiecko babetka je ok.bozinku vonku je tak horuco..najlepsie sediet doma 😉 😉 😉 prechadzku si nechaj az ku veceru sak sa ani dychat neda

vavenka
2. júl 2008

Ahojte zienky, potrebujem radu: spinim uz 2 tyzdne, nejake to hcg v krvi mam, testy pozitivne, na utz este nie je vidno nic, ale to je vedlajsie. Som sa pytala doktorky ci mi neda nejake lieky proti krvacaniu alebo na udrzanie plodu, tak mi nedala nic vraj este nieje vylucene mimomaternicove tehu....Napriek tomu som si kupila ascorutin - samozrejme som sa to docitaala tu na MK 🙂 , avsak v pribalovom letaku je to vyslovene pre tehotne zeny zakazane...Mam ho teda brat ci nie??

evaviki
2. júl 2008

Ahojky,
geegee nevesaj hlavu.. Pekne doma oddychuj a uvidis, ze sa Lukasko umudri a este nejaky cas vydrzi 🙂
Vavenka, ascorutin mozu tehotne, aj ked je v letaku napisane inak.. Neviem, ci je ok, ze si ho naordinujes sama, ale mne ho dali v nemocnici, napriek tomu, ze na utz nic nebolo vidiet. Stacilo im hcg, aj ked mi tvrdili, ze mam mimomaternicove.. Ale drzim palecky
Avanka, fotecky su super 🙂 Drzte sa 🙂

dadulienka2404
2. júl 2008

vavenka neboj sa ascorutinu vsetky zeny ktore poznam tak ho brali.neublizi ti neboj.a nerobila ti sono zo spodu sondou???

dadulienka2404
2. júl 2008

co sa plati u vas za epidural??? niesom si ista ale v nejakej teme som citala ze 100sk.a dnes som si v nemocnici u nas precitala ze 3000sk ta ma to zarazilo ☹ ☹ ja nechcem len ma to dost zaujalo ze to je dost penazi

vavenka
2. júl 2008

Dakujem zienky, Dadulienka no sono mi robil, ano zo spodu, ale hcg som mala estelen 170 takze maternica prazdna, dokonca ani vystelka nebola vysoka (ci aka to ma byt 🙂 ), dnes som bola na kontrolny hcg ci stupa alebo nie, o druhej budu vysledky...
Len ta moja doktorka je taka staromodna, vsetkeho sa boji, aj ambulanciu ma predpotopnu, ani sono nema nic...
No tak som si vzala, snad pomoze a aspon prestanem krvacat 😖

vavenka
2. júl 2008

Dadu epidural je v Kosiciach - teda v nemocnici v Saci 4500 😠

vavenka
2. júl 2008

Dadulienka jeeej Ty mas 4 deticky, to je nadhera.... 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre