Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

alexandrah
3. okt 2010

pocuj, kati, ja ked nevladzem, tak kaslem na domacnost, riska dam na kobercek, kukam na neho, a ja lezim na gauci ... ale lepsie by bolo, keby dakto dosiel, mama, svokra ...opatrovatelka ... muz nech dojde skorej z roboty ...

katkas1
3. okt 2010

@alexandrah no moj mm je odnikatel, takze je sam sebe panom, tak som mu dnes povedal ze by mohol cca 2-3 t zostat doma aby som naozaj mohla lezat aby sa ten hematom vstrebal, tak mi oznamil ze nemoze, tak dufam ze sa to nejak da do poriadku lebo sk porodim v dakom 6 - 7 mesiaci tak sa zblaznim ☹ ☹ ☹

alexandrah
4. okt 2010

hm, katka, to je blbe, ja to poznam, manzel podobne, chodi domov o 8-9 vecer, + soboty nedele ... hm, vopruz!! 😝

klaudia19
14. okt 2010

ahojte všetkým... Ja by som bola zvedavá ako to to nakoniec u všetkých nakoniec dopadlo - nízko položená placenta, alebo diagnóza Placenta Praevia???
Málo je takých, čo napísali aj ako to skončilo... Pomôže to ostatným.... Asi ako aj môj príbeh... Nechcem nikoho tu "vyľakať", ale najlepšie poučenia sú zo samého života.
Ja som mala diagnózu Placenta Praevia.... nebola som PN, cítila som sa výborne až na únavu, čo je normálne v tehotenstve. Inak úplne bez problémov, bez bolesti, bez predošlého krvácania a pod.Prvé tehotenstvo som športovala a všetko bolo v poriadku a teraz.... som sa pravdaže začala viac šetriť. Gynekológ mi to zistil hneď na začiatku v 12TT. A vôbec sa to u mňa "nezlepšilo".
A jednej noci, bola som presne 1.deň 30TT, začala som veľmi krvácať. Sanitka ma previezla do nemocnice. Do pol hodiny som bola na operačke a hneď spravili cisársky rez, aby som nevykrvácala a aby zachránili bábätko.
Takže mňa zachránili, ale bábo napojili na ventilátor, ktorý mu roztrhol pľúcka.
Takže všetkým s diagnózou Placenta Praevia (viem, že je to horšie ako iba nízko placenta, ale naozaj si prajem, aby to aspoň ostatným pomohlo!) - neberte to na ľahkú váhu!!!! .... určite by som odporúčala minimálne od 28TT ísť na PN, prípadne už rovno do nemocnice.

atap
15. okt 2010

Klaudia- ja som zažila presne to isté... Najskôr som krvácala len trochu, ale keď som prišla do ambulancie, hneď ma viezli na sálu. Takisto placenta preavia a k tomu ešte mi praskol nádor za maternicou, takže cisársky rez ale dieťaťko vraj kvôli záchrane môjho života nezachránili. Tak mi to povedali lekári.

marika1977
20. okt 2010

ahojte dievcata.mam jednu otatku,neviete mi niektora povedat,aka ma byt dlzka krcka maternice v tehu okolo 30tt?dakujem

katkas1
20. okt 2010
marika1977
20. okt 2010

@katkas1 diky.. 🙂

baska259
27. okt 2010

ahojte....som v siedmom mesiaci tehotenstva a na PN som od 4 mesiaca...vceraj som bola u gynekologa a povedal mi ze mam kracok skrateny na 1.5 cm a som otvorena na spicku prsta...bojim sa predcasneho porodu..co ked malicky nebude dost silny alebo tak nejak...normalne noci nespavam :(

marika1977
27. okt 2010

@baska259 ja si myslim,ze ak by si bola vo velmi zlom stave,da ta do nemocky na infuzie a lezat hore nohami...asi niesi na tom az tak zle...niektore zeny su otvorene aj na 3cm a vynosia v poho...musis vela lezat a oddychovat...sk myslys,kukni k nam decembrovkam,tam nas je az dost zo skratenymi krckami,popis s niektorou z nich...zatial sme okrem jednej vsetky doma a lezime 😀

marika1977
27. okt 2010

@klaudia19
@atap ahojte dievcata...pri citani vasich pribehov mi mraz beha po chrbte a je mi strasne luto,do placu...asi v 29-30tt sa aj moja placenta smykla dole..moj zensky mi nepovedal nic konkretne len ze klesla a snou aj babo a nariadil mi este prisnejsi oddychovy rezim...o tyzden na kontrole mi povedal ze sa vytiahla a uz je v poriadku ale dieta je hlavickou dole...tak lezim dalej...na poslednej kontrole mi z usmevom ukazal placentu zo slovami"pozrite sa tu je..."tak ju asi uz mam na dobrom mieste a je to teda riadne teleso velke ako babo samotne...velmi sa bojim predcasneho porodu,preto lezim...sucitim s vami a prajem vam,aby ste neodmietali myslienku dalsieho dietatka...pre boha baby ako to zvladate 😢 😢 😢 vela stastia do zivota

baska259
27. okt 2010

dakujem za odpis...zrejme mas pravdu...vies ako to chodi som prvorodicka a bojim sa vsetkeho ☹ neviem co mozem ocakavat a co nie...budem sa nsazit mysliet len v dobrom bo malicky urcite vsetko precituje somnou...

marika1977
27. okt 2010

@baska259 urcite beries aj nejake lieky proti krcom atd...drzim ti palce a fakt,nestresovat..to je asi to najlepsie co mozeme pre deti spravit...sama na sebe vidim ze ked sa trosku rozculujem tak mihned nieje dobre...ver mi aj ja sa veeelmi bojim o maleho ale snazim sa mysliet pozitivne a hadam takto v klude to vytiahneme do uspesneho konca 😉 drzim palce 😀

baska259
28. okt 2010

dakujem....to dufam ze dojde v termine 🙂 ja ked sa rozculim tak v momente sa mi tachsie dycha a toci sa mi hlava...dufam ze sa to nebude opakovat... pozdravuj babo 😀

drake
28. okt 2010

ahojte dievcata,citala som,ze vela z vas tiez krvacalo,ja som zhruba v 5tt doktor to nevedl urcit presne ,lebo podla poslednej mrchy sa to nedalo,lebo mavam dlhy cyklus a asi som mala posunutu o dost ovu a srdiecko este pocut nebolo 😔 😔 😔 v pondelok som zacala najprv spinit a potom zo mna zacalo liat az,berem duphaston 3x denne aj ascorutin 3x denne a som domka iba lezim,uz druhy den mal za cely den len taky maly hnedy fliacik 😔 tak verim ze to dobre dopadne,tiez mi nasiel doktor hematon tak neviem ci to je z toho,alebo nie,minuly rok som potratila v 6tt zamlcany potrat 😔 😔 na kontrolu idem az o tyzden

marika1977
2. nov 2010

ahojte...mala by som na vas otazku...moj porodnik mi povedal,ze mam prilis prezretu placentu a jej hrubka je 4,5cm...musim do nemocnice.mala ma 2kg..a povedal ze asi porodim skor nez mam termin...neviete niektora co to znamena?nemate nahodou skusenosti s takouto placentou?

klaudia19
16. dec 2010

@marika1977 Ďakujem Marika. Podľa toho čo píšeš, tvoje tretie dieťatko je už možno aj na svete a som si istá, že je všetko v poriadku. 🙂 Všetko čo som tu napísala, má hlavne pômocť, nie naľakať ostatných. 🙂 Áno, bola to moja najsmutnejšia skúsenosť v živote, robiť pohreb svojho bábätka, hoci žilo iba pár hodín. Je mi za ním naozaj smutno... Ale pravdaže, chcem skúsiť mať ďalšie .... 😎 ... a pritom nezabudnúť aj na nášho Alexka. Život sa nekončí a práve on sa môže narodiť znovu... 🙂

marika1977
16. dec 2010

@klaudia19 clovek musi poznat aj tu druhu nie najstastnejsiu stranu mince,lebo len vtedy si uvedomi,co vsetko vlastne moze stratit...ja som plakala pri citani tvojho clanku,pre mna je smrt dietata to najstrasnejsie,co zena moze zazit...mala som sesternicku male zive striebro ......ako 3rocnu ju zabila stena domu....viem sa vzit do koze matky,ktora prisla o dietatko 😢 ...................teraz cosi prijemnejsie,malu mam uz od piatka na svete...ked myslis,kukni fotoalbum...sme zdrave chvala bohu.do buducna ti silno drzim palceky,aby ste svetlanke priniesli surodenca 😀 vela stastia 😀

sumattra
16. máj 2011

Ahojte ja som na PN od stredu 3 mesiaca koli zrazenine v cieve nohy. Takze okrem pichania 2x denne fragminu a detralexu sme doma a odpocivame 🙂 a tiez si neviem predstavit ze s takouto rozriedenou krvou a pancuchami na nohach by som robila. Byvam dost unavena uz po dvoch hodinach chodenia takze tak. Prajem vsetkym zdravie a baby hrooooozne ma svrbi brusko napriek natieraniu. 😵

smazja
16. máj 2011

Baby prosím má tu niekto skúsenosť so symphyseolysis? je to uvolnenie spony alebo niečo také......je to velmi vzácne a akurát ja som tá "vyvolená" :( nemám s kým pokecať, lebo nikto také nemá :( a neviem čo s tým...nemáte niekto takú skúsenosť?

klaudia19
27. máj 2011

@marika1977 ďakujem Marika! a pravdaže gratulujem k novému bábätku! 🙂 Hm...a ďakujem aj za "pochopenie", lebo fakt ... keď nám Alexko takto zrazu zomrel - je to doteraz najsmutnejšia vec akú som zažila. Tak si všetci vážte prosím všetky svoje deti!! Naozaj si to zaslúžia aj keď niekedy vyvádzajú naozaj všeličo. 😎

lucy56
1. jún 2011

aj ja som na rizikovom, uz mesiac som doma a je to dost na nervy,problemy som mala od zaciatku, najskor hematom,potom bolesti v podbrusku, teraz sa skracuje krcok a to este nehovorim ze som mala opacne otocenu maternicu takze vsetky komplikacie su mozno aj z toho, ja sa tesim z kazdeho dna kedy ma nic neboli, niekedy mam neskutocne bolesti krizov a po par hodinach bdenia neskutocna unava, no ale koli drobcovi vydrzim,len ta nuda doma ma zabija, nesmiem nic robit, len lezat

nkaps
5. júl 2011

ahojte ja som bola včera na 4Déčku a gyn. mi povedal, že mám z cestnú placentu a ak sa do 9 mes. nepremiestni vyššie, tak budem musieť rodiť cisárskym... ale to mi môj dr. nepovedal, že nesmiem sexovať, ani sa namáhať kvôli možnému krvácaniu z placenty iba mi povedal, že všetko z mierou kvôli potratu čo som mala.... takže teraz sa to musí sledovať ako a kam to rastie... len dúfam, že nebudem krvácať.... musím si dávať pozor... a ešte ktomu je tá placenta akási rozdvojená a pri pôrode bude treba dávať pozor na to aby kúsok z nej vo mne neostal, ale ak nebudem krvácať tak bábu nič nehrozí....

belusa
18. júl 2011

Ahojte som v 33 týždni tehotenstva a všimla som si, že mi padlo už brucho a mám často bolesti brucha viete mi povedať čo to znamená bojím sa predčasného pôrodu.Dakujem za všetky rady ☹ ☹

sashabb
18. júl 2011

@belusa treba ísť Dr. môžu to byť kontrakcie. Netreba to podceňovať! Zrejme nasadia magnezium aby bruško prestalo tvrdnuť.

belusa
18. júl 2011

@sashabb hm myslela som si ráno idem ale mám aj strach ☹ ☹

belusa
18. júl 2011

a kolko pred pôrodom klesne brucho?

belusa
19. júl 2011

@belusa ahojte takže cesty zatvorené ale mám rozsiahlu mykozu tak asi ma porazí neviem z čoho 😠 😠 samozrejme je to nebezpečné a bojím sa

babula108
19. júl 2011

ahojte ja som doma hned od zaciatku ako som zistila, ze cakam babo takze to bol asi tak 5 tyzden vtedy som mala este hrozne bolesti a krce teraz som v 15 tyzdni a opät mam problemy so spinenim sem tam ma picha v brusku a to nehovorim ze mavam aj zvysene teploty skoro kazdy tyzden chodim ku gynekologicke s tym, ze sa mi nieco nezda proste som prvorodicka a bojim sa aby sa nieco nezanedbalo alebo aby som o to male stvorenie neprisla. Zatial sa vsak drzime a preto si myslim, ze to male chce zit ked takto bojuje my sme mu dali s priatelom zivot tak dufam, ze ono to teraz dotiahne spolu so mnou do stastneho konca ci s komplikaciami alebo bez ved aj to patri k tomu.

laura112
20. júl 2011

Ahojte babulky ja som na PN od 4tt ja som nemala problem co doma pospat si hlavne experimentovat z varenim atd. a poviem vam ze radsej sa budem doma nudit ako do porodu lezat v nemocke az do porodu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre