Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

geegee
8. mar 2008

ale ja som mala porod uzasny, lahky, rychly, prave vdaka tomu, ze som sa otvarala uz od 20tt /teraz uz od 15tt ☹/ od Do nemocnice som prisla s usmevom, otvorena na 8 😀

mirka8429
8. mar 2008

jani no tak sme na tom rovnako....

marse aj ja mam trochu sirsieu panvu🙂 tak snad bude dobre..marse a tvoje babo sa v pohode moze otocit...mne sa na hozicky otocilo v 31 tt....alebo niekedy v 32tt...

didi no dufam ze nebudem nic citit...sak potom ti poviem 😀

marse
8. mar 2008

mne prvy porod dokonca vyvolali, a doktor mi pretrhol aj plodovu vodu....museli lebo placenta uz malu nevyzivovala...narodila sa 6 dni po termine po 15 hodinovom porode ale po skvelom porode sice posledne tri hodinky uz som preklinala aj muza 😀 ale inak by som si taky porod opat rada zopakovala 🙂

marse
8. mar 2008

mirka akoze na nozicky??? to znamena ze je nozickami uz hore??? 😕

dididi30
8. mar 2008

greeg.......ej ha to vazne tak skoro si sa zacala otvarat? no ale aj tak klobuk dolu si z tych co to dotiahli do konca, parada 😉
miri sak aj ja vravim,ze sa babo moze tocit no ale oni pisu,ze moze aj to byt problem, napr so stiahnutou maternicou a tak.....no tak hadam to potom fakt nejde, no neviem.... 😨

jankapo
8. mar 2008

No baby, to je teda tema...najlepsie diskusie su na temy, o ktorych sa da straaaasne vela kecat, lebo je to cosi tak individualne ze stale bude o com... 😉 😉 😀
Proste tolko moznosti co mozme zazit pri porode sa asi nikde inde neda....Su dietatka, co sa otocia doslova v poslednej chvili...su rizikovky co im hrozi predcasny porod a nakoniec prenasaju, su zeny co rodia rychlo a potom sa cosi skomplikuje a musia riesit sekciu, moja segra ako prvorodicka rodila cca 3hodky, ako druhorodicka prosila o epi po 7 hodinach...a toto vsetko moze mat u nas uuuplne iny scenar....aj nastrihy, aj zosivania, dakto citi takto vobec, no ale sa tesim ako tu uz budemem pisat realne skusenosti... 😉

geegee
8. mar 2008

dididi, ved som aj poctivo doma lezala...vtedy sa to dalo. Teraz mam obavy. Makky krcok mam uz od 15tt a lezat nehrozi. V najhorsom sa spolieham ze ma daju do nemocnice - vraj len na 4-5 dni vravel doktor 😒

uva
8. mar 2008

didi nechávam to plne v réžii malej 😀 , ja osobne som v pohode asi to robia hormony 😀 alebo som divna ale ja sa porodu nebojim, zatial 😀 ani cisaráku...
marse- neboj ved to nebudes vidiet ani citit 🙂pokecas s anesteziologom a aj zabudnes co sa deje a mozno sa drobec umudri a otci sa, preco ti vlastne povedali ze sa neotoci?

dididi30
8. mar 2008

jankapo.....a zase ti prikyvnem, mas pravdu 😉 😀

marse
8. mar 2008

uva lebo ze vraj je tazsie sa pri tomto type polohy otocit sa, tak ja neviem, dufam ze ma moja mila dcerenka pocuvne a otoci sa nech ma mama kldnu dusicku 😅

mirka8429
8. mar 2008

marse nie...moje sa otocilo v 32tt ritkou dolu..a stale dufam ze sa otoci dolu hlavickou

didi no sak uvidime ze co a ako..niektore sa otoci niektore nie...neviem...

jani aj ja 😀

geegee no neviem cii len tak...mne sa zacal skracovat krcek od 23tt a v 29tt som bola na palec otvorena a bola som 2 tyzdne v nemocke a aj to len zazrakom ma pustili

dididi30
8. mar 2008

geeg....chapem ta, aj ja mam dceru, je sice samostatnejsia ako tvoj maly samko, no ale aj to da zabrat, to nejde,ze uz narodene dieta odlozim do zasuvky, musim sa mu neustale venovat aj ked riskujem zivot babatka v brusku.....ale zvladneme to , ked to zvladli aj ine, proste nemam cas myslit na zle veci a tym padom si to zle neprivolame....teda ja tomu verim, dotiahnem to dokonca aj ked nahou sa budem otvrat, aspon skor porodim 😉

marse
8. mar 2008

mirka aha, ja som si myslela ze ked uz je babo raz hlavickou dolu tak uz tak aj ostane najma uz po 30tt 😕 takze stat sa moze naozaj vsetko a to babatko si nakoniec vyberie aj tak samo ako mu je najlepsie, ci uz ide o polohu alebo cas kedy sa vyberie na svet 🙂

geegee
8. mar 2008

ja si vravim, ze to bude ako pri prvom tehu - otvarala som sa, krcok makkol, ale neskracoval sa. A porodila som presne na termin co nam povedali na 3D

uva
8. mar 2008

mne odporučili taky članok kde sa píše že stojky na hlave alebo v bazene pomozu 😀 ale asi by som to radsej nerealizovala 😀
mojej znamej sa mala otocila tesne pred CR asi sa zlakla 🙂 takze vsetko je mozne 🙂

marse
8. mar 2008

stojky na hlave??? to nehrozi, to nedokazem urobit normalne nie to este ako tehula 😀 a doma bazen nemam 😅

mirka8429
8. mar 2008

marse aj ja som myslela ze uz ked je raz hlavickou dolu ze uz sa nemoze otocit..a pozri..predsa ano 😢

marse
8. mar 2008

mirka ten tvoj chlapcek ta drzi v napati 😀

mirka8429
8. mar 2008

marse...tak ano..zo zaciatku bol dolu zadkom...potom sa na moje poradovaanie otocil hlavickou dolu...sme sa vytesovali a teraz sa zase otocil ritkou naspät...tak môzem cakat hocico🙂

uva
8. mar 2008

marse, bolo tam este pisane, že každy den na 10min lahnut s poduskami pod zadkom aby bol vyssie ako zaludok, potom prihovarat sa drobcovi a prehovarat ho nech sa otoci, vnutorne mu to vsugerovavat, svietit baterkou dolu aby islo za svetlom, skus mozno nieco zaberie 🙂

marse
8. mar 2008

to tie dnesne deti v brusku 😀 😀 😀

marse
8. mar 2008

uva ja vecer spim tak ze mam podlozeny zadok vankusami aj koli krcku tak uz dnes zacnem malej aj dohovarat ustne 😉

uva
8. mar 2008

mirka sak to sú tie nase bláznive aprilove deturence 😀 ako pocasie raz tak raz tak 🙂

lucia31
8. mar 2008

paaani, vy teda pisete 🙂 aj ja mam 158 🙂 akurat rozmyslam, ze ci sa nahodou moj doktor s tym jednym babom v brusku nezmylil, ved to moje ma masiruje takmer neustale a to vsetkymi smermi naraz 😝 😀

marse
8. mar 2008

ja tiez dostavam pekne rany do boku ako by som mala v bruchu malu Duracelku 😀

mirka8429
8. mar 2008

uva aj ja som sa anrodila v aprili 😀 tiez som ze vraj bola nezbednica

neroriso
8. mar 2008

ahojte....vy ste sa ale riadne rozbehli 🙂

mirka8429
8. mar 2008

nero ahoj🙂 no stale je o com kecat 😀

uva
8. mar 2008

tak co by sme chceli 😀 ja som sice junova, ale nic to nemeni 🙂 ked je mala po mne tak sa ani nečudujem 😀 vlastne muz je rovnaky blazon tak ani nema byt po kom kludna 😀 tiez mam "vymasirovane" vsetky orgány 🙂

marse
8. mar 2008

ahoj nero 🙂

ked sa zidu tehotne tak dovi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre