Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

evaviki
23. sep 2008

Anxuska, aspon sa potvrdzuje pravidlo, ze rizikovky cakaju chlapcov 🙂 Ale super, ze sa este drzite pokope, nech to pekne ten mesiac este dotiahnete. 🙂

pensadorcallisto
23. sep 2008

Anxuska, tak tebe sa to uz fakt krati... uz len mesiac aj par dni a mas to za sebou...
Evaviki, a ty akoze sa mas? Ked pozeram ine temy, tak tam holky napisu aj 3-4 strany za pol dna... No my, rizikovky, radsej lezime a oddychujeme... 😀

evaviki
23. sep 2008

🙂 Ja som dnes mala ubehany den. Najprv rano poradna. Tam ma pobavili, pretoze hrozby do doktorky, co mi robila geneticky utz (myslim cukrovku, vysoky tlak a predcasny porod) presla moja dr. s mavnutim ruky, ze podla toho papiera som uplne ok. Hlavne ze mi namerali tlak 135/70, pricom moja obvykla norma je max. 110/70. Ale nevadi. kupim si tlakomer a budem merat sama. Potom som sa zastavila u byvalej kolegyne na kafe a potom isla do kniznice pozicat si par romanov. Take sladke, aby som si dobre vymyla mozog, kym je drahy prec ☹
No a poobede som pisala s drahym, revala pri tom jak male decko (strasne tie hormony) a potom este isla pozriet do obchodu, ci im uz dodali cestovnu postielku, co sme chceli kupit. 🙂 To som bola s kamoskou a posedeli sme chvilku a pokecali. A teraz ma boli brusko, takze zajtra idem maximalne pre rozky.

pensadorcallisto
25. sep 2008

Ja sa snazim vstavat co najmenej, aj ked to niekedy neide... Vzdy, ked vstanem, tak citim dost velky tlak dole. Az mam niekedy obavy, ci je to v poriadku... Uz mam aj take sny, ze som zacala krvacat, no proste hroza... Ale kazdym tyzdnom sa tesim stale viac a viac...

komisakpd
25. sep 2008

ahojte baby..ja sa k vam pridavam...som na PN od kedy viem ze som tehu..bola som v nemocke kvoli spineniu a beriem duphaston..zatial sme v poriadku, no nikto nevie..verim vsak ze vsetko dobre dopadne..je to moje prve tehu..

pensadorcallisto
25. sep 2008

Ahojky, komisakpd... Vitaj medzi nami, aj ked lepsie je tehotenstvo bez problemov.. Viac si to obdobie vychutnas..takto je to viac-menej o strachu, aby babo bolo v poriadku... Ale uvidis, tie tyzdne ti pojdu jeden za druhym... 😀 0

komisakpd
25. sep 2008

no ved to ten strach..len verim ze vsetko bude ok...

evaviki
25. sep 2008

ahoj komisakpd 🙂
Zvlastny nick, nechces prezradit meno? 🙂
Neboj, to zvladnes, hlavne treba vela oddychovat a dobre papat a babo bude spokojne. 🙂

komisakpd
25. sep 2008

sklada sa z priezviska a z mien 😉 😀 😀

evaviki
25. sep 2008

no to si mi moc nepovedala 😀
Nam staci krstne meno 🙂 ked som pisala nick,tak som opisovala po pismenkach 🙂
inak pensador - takisto - moooc dlhe 🙂

komisakpd
25. sep 2008

taks i urob skratku napr komis.. 😉 😀

evaviki
25. sep 2008

oki, komis vyhovuje 🙂 hned sa to lepsie pise 🙂
nechcem moc skracovat, aby sa niekto nahodou neurazil, ked mu nick skomolim 🙂
a co robievas cele dni doma?

komisakpd
25. sep 2008

doobeda spim a obcas pokonikujem...poobede idem sa trochu prejst a tak..v podstate nic take..

a ty?

preco si na rizikovom?

evaviki
25. sep 2008

ja tiez dlho spim, konikujem, citam, "vencim" papagaje, kukam telku a popritom si strikujem sal 🙂 a tak dookola.
Ja som na zaciatku tehu krvacala, aj som bola v nemocke (zdrhla som) a strasne ma bolelo brusko. Ale furt. Tak som len lezala, nemohla ani chodit. Uz je to o dost lepsie, mozno by som aj mohla do prace, ale na dva mesiace ma nezamestnaju (mam tpp, ale firma ma "predava") a este k tomu je tu zltacka a zacnu za chvilku chripky. Tak som sa ani nepytala a doktorka mi to ani nenavrhla. A je pravda, ze obcas ma este po dlhsej chodzi (rozumej 30 minut na nohach) boli brusko. ☹

komisakpd
25. sep 2008

a preco si zdrhla z nemocnice? co znamena ze mas tpp? ake tabl. beries?

evaviki
25. sep 2008

No ja som dosla vecer na pohotovost, spravili mi utz a tvrdili, ze som uz asi potratila, ze tam musim ostat do rana., aby mi vzali krv. Ani mi nedali ziadne lieky, lebo som este nebola u doktorky, len mi test vysiel pozitivne. Rano mi brali krv (cca o piatej), vysledky mali byt najprv o desiatej, potom o jedenastej (ja stale o hlade, ak by som musela ist na zakrok), o pol dvanastej som vstala a isla sa spytat, ze nech mi to povedia, aby som sa mohla/nemohla najest, lebo som mala pocit, ze odpadnem. Odpoved sestricky: noo, nejaka tehotnost tam je. Tak som zahlasila, ze chcem ist domov, ona ze nemozem. Tak som sa nastvala a povedala jej, ze podpisem reverz, ze chcem hovorit s doktorkou. Tak mi slubila, ze ju za mnou posle. Cely den sa mi vyhybala, dosla nejaka starsia doktorka na vizitu okolo piatej, naco som jej povedala, ze chcem ist domov. Tak sme sa brutus pohadali, pretoze mi tvrdila, ze mam urcite mimomaternicove tehu a ze nepojdem domov, ale ma budu operovat, ze mi urobia laparoskopiu, aby zistili, ci to je mimomaternicove, lebo na utz nic nevidiet. Ja som jej zas tvrdila, ze nic nie je vidiet, lebo nemam 28 dnovy cyklus, ale tak 35-40, takze som tehotna o tyzden kratsie. Ona ze ma nemoze pustit, tak som uz jacala, nech mi teda posle doktorku, co ma moze pustit. Ze to len primarka a ze ta je prave na statniciach. Tak som volala manzelovi, spolu sme sedeli na chodbe a cakali, kym sa dostatnicuje 🙂 Nakoniec dosla primarka, ta ma vypocula, poslala ma na reverz domov s tym, ze keby sa to zhorsilo, tak mam prist. Zdrhla som kvoli pristupu, pozru sa na teba tak 10 sekund tri krat do dna. A my byvame blizko nemocnice, takze v pripade potreby som tam mohla byt za 5 minut.

evaviki
25. sep 2008

Som to radsej rozdelila 🙂
TPP znamena trvaly pracovny pomer, ale moja praca pozostava z toho, ze ma formou bodyshoppingu poslu k zakaznikovi, ktory potrebuje cloveka s mojou kvalifikaciou. No a najst take miesto trva cca tri tyzdne a je to aspon na pol roka.
Tabletky uz neberiem ziadne, brala som ich 13 denne do 13tt, stacilo 🙂
Mala som utrogestan, magnezium a ascorutin (plus kys.listovu). Magnezko by som asi mala brat stale, ale ja sa snazim nenacpavat liekmi, ked nemusim.

komisakpd
25. sep 2008

ma co je dobre magnezium? ja som ho tiez pomaly vysadila...ja beriem teraz uz len duphaston, predtym aj ascorutin...

inac v nemocnici je to horza...a des...

ditka1
25. sep 2008

Ahojte baby ja mam od zaciatku problemy, od prveho dna som doma lebo mam rizikove povolanie, v 7tyzdni som zacala krvacat lezala som 10dni na gynde, potom v 10tyzdni znova to iste lezala som 4 dni a do 12 tyzdna som musela len lezat, zevraj kym sa to zahniezdi poriadne zevraj to je preto lebo som skoro otehotnela-mala som pred tym mimomaternicove tehotenstvo 2mesiace pred-tym,brala som od zaciatku lieky:duphaston 3x denne,vit.E 3x denne,kyselinu listovu 3x denne,ascorutin 3x denne a maternu 1x denne-hrozne co?5 druhov liekov ale pomohlo mi to naozaj.Uz som v 18 tyzdni a viac som nekrvacala uz nemusim tolko lezat, beriem uz len maternu a magnezium 1x denne-je to dobre proti krcom zevraj, ale mna stale nieco picha a pobolieva aj krize, mam problemy so stolicou ale vsetko pretrpim len nech je babo v poriadku.

evaviki
26. sep 2008

Magnezium je dobre od bolesti bruska, krcov, popr. predcasnych stahov. Ale niekde som sa tu docitala, ze ak pijes mlieko a jes nejake mliecne vyrobky, tak sa ti to magnezko aj tak nevstrebava.
Ditka, najhorise mas snad za sebou, teraz len pekne lezat. Na stolicu mi pomohlo acidko, pila som ho pravidelne a po case sa to upravilo. Popr. mi este pomaha kafe. 🙂

pensadorcallisto
26. sep 2008

Ahojky....
Ja stale beriem vitaminy, zelezo a plus este magnezium... Ja to mam take rozpustne vo vode, takze s tym zapijam vitaminy.... 😀
Evaviki, takze z mimomaternicoveho nakoniec normalne tehotenstvo... no, ti doktori si fakt myslia, ze vedia vsetko najlepsie... Ja som si donedavna myslela, ze mam nepravidelny cyklus, kym som si to nezacala presne vyratavat a nakoniec som zistila, ze mam 26 dnovy cyklus... 😀

evaviki
26. sep 2008

Pensador, tak si daj pozor, aby si magnezko vysadila vcas. Vraj sa pomaly odburava z tela a pri porode moc nepomaha, pretoze predlzuje porod (tym ze uvolnuje zbytocne svalstvo).
Jj, vidis a potom ver doktorom. mne do 13tt hovorili, ze sa nemam tesit, lebo o babo prideme. Zatial sa drobecek drzi 🙂 (klopy, klop)

avanka
27. sep 2008

Ahojte, drzim palce....
Evi, nemas pravdu s tym magneziom, my byvale rizikovky sme ho vsetky brali ako cukriky a porod mali skoro vsetky lahky...seba neratam, lebo som rodila sekciou, ale aj mne trval len hodinku 😀 😀

pensadorcallisto
27. sep 2008

Predosle tehotentsvo som bola 4 tyzdne pred porodom v nemocnici. Tam mi kazdy den davali magneziove infuzie, ruky cierne a dopichane, no hroza.... A porod bol hrozne rychly... Len som este vybehla do izby zatelefonovat mame, ze uz je to tu a ked som sa vratila, tak som uz bola otvorena na 3 prsty viac... Ako vravim, islo to hrozne rychlo... Nastastie mi nemuseli ani davat klystir (sorry, neviem ako sa to spravne pise...) 😀

evaviki
27. sep 2008

Fakt? Tak to je super, niekde som citala clanok od nejakej doktorky, co to tam pisala. Ale asi to nebola uplne pravda 🙂

pensadorcallisto
27. sep 2008

Aha.... Ale vies, mozno je to individualne.. Alebo len si myslela, ze to mohlo byt kvoli tomu...Ved ani magnezko nemusis brat a kym porodis, tak prejdu aj hodiny... 😀
Inak, skalnicka sa uz dost dlho neozvala... Zeby fakt takto poctivo lezala? 😉

pensadorcallisto
2. okt 2008

Ahojky...
Tak, ako sa mate? Pozeram,ze uz nikto neprispieva

evaviki
2. okt 2008

Ahoj,
mam sa fajn, len som mala nejake vybavovacky, tak som moc nepisala 🙂
Bola som u praktickej doktorky na prehliadke, no nechapem, preco ma na poslednej poradni sestricka upozornovala, ze tam mam ist, pretoze aj tak musim prist znova. Vraj mi ekg bude robit az po 30tt. K zubarovi ma objednali az o tir tyzdne, takze to si tiez na poradni vypocujem, preco som tam este nebola 😀
Manzel sa mi vrati domov o tyzden skor, tak sa tesiiiiim. Pride tuto sobotu. No a dnes pride moja naj komaska, bude tu do nedele. Takze na net asi asi moc nedostanem, aj ked sa budem snazit. 🙂

pensadorcallisto
3. okt 2008

Evaviki, wow.... Tak ty to mas teda poriadne nabite....
My sme mali dost sialeny tyzden, same navstevy. Teda hlavne my k nim... 😀
3 dni mi bolo super, zidne bolesti, nic, ale po tych vselijakych navstevach, tak som teraz rada, ze konecne oddych... Uz len manzel chodi sam, ak chce...
Inak, kedy zacina 7. mesiac? Niekde som citala, ze od 27.tyzdna, inde, ze je to od 28.,..
Ja by som uz tak velmi chcela byt v tom tretom trimestri... 😅
Akurat o tyzden ideme k lekarke, takze sa uz aj informujeme o nemocnici, kde budem rodit, pretoze nemam ziadny prehlad... Len viem, ze chcem sukromnu, pretoze statne nie su moc dobre, aspon co som pocula.... 😝

zifka
5. okt 2008

pensador, 6. mesiac konci 26tt+4, takze siedmy zacina 26tt+5 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre