Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

radkanika
17. jún 2013

mimochodom, ja som uz napr. teraz nezamestnana, kedze vzhladom na moje tehotenstvo (od zaciatku na rizikovom) mi firma nepredlzila zmluvu na neurcito. Ja som otehotnela a mesiac na to mi koncila pracovna zmluva na dobu urcitu. Lekarka ma hned dala na PN este pocas trvania prace, v praci som oznamila, ze uz sa nevratim a ostanem do konca tehu doma, tak sme sa dohodli, ze teda ukoncime pracovny pomer. Napriek tomu som nadalej na PN (na rizikovke) a mam narok na matersku, ktora sa mi bude ratat z byvaleho platu este pred nastupom na PN, pretoze som bola v ochrannej lehote. To len ak by mal niekto podobny problem a nevedel.

luji1
17. jún 2013

cize ked som stale normalne zamestnana,uz 2 mesiace som na PN a budem napr. az do konca tehotenstva na PN tak mi budu ratat matersku z prijmu co som zarabala predtym a nie z PNky?

marciixo
17. jún 2013

no pokial viem matersku ti budu rata z roka predtym - teda aspon tak mi to vysvetlila nasa uctovnicka a personalistka. to znamena: ja mam nastup na matersku 4.12.2013 ale matersku mi budu vypocitavat z roku 2012. cize aj keby som ostala uz doma je to ok 🙂 je sikovna ale skus si to radsej este preverit.

kiaramia
20. jún 2013

Ahojte, na zaciatku tehotenstva som zacala spinit a kedze som takto uz o jedno babo prisla, nechala ma doktorka PN☹. Neviem, ci to znamena, ze moje tehotenstvo je rizikove, ale asi ano☹.

Chcela by som sa vas spytat: kvoli comu ste vy na rizikovom? A ked je zena na rizikovom, moze byt ze sa po nejkom case vrati do prace? Ci to zalezi pripad od pripadu? Neviem napriklad, co mam povedat v mojej praci...ak sa mi to spinenie za par dni/tydznov ustali, mam sa skusit vratit? Mozno by to aj bolo namieste, ale ja mam z toho hrozny strach, ze sa to opat vsetko zhorsi a ja pridem aj o toto babo 😢 A zase ked som doma a nahodou mi je den-dva lepsie, hned mam zle svedomie, ze sa "flakam"...a ked mi je zle samozrejme kaslem na celu pracu🙂

sbear
3. júl 2013

Ahojte baby, chcem sa opytat, dnes som bola u gyn a plod je 6 dni pozadu vo vyvoji. Povedala som mu, ze kedy podla mna doslo k oplodneniu, 2 roky si sledujem cykly. On mi povedal, ze to nesedi. My sme ale pomer uz potom nemali, takze verim tomu, ze sa plod pomaly vyvija. Je tam nejaka sanca aby to bolo zdrave dieta? Dalsi termin mam az o mesiac, ale neviem sa vobec uvolnit. Som iba v 6tt

e_z
9. aug 2013

Do Wiki Modrý koník pribudli články o tehotenstve.
Kočky, napíšte prosím svoju skúsenosť s rizikovým tehotenstvom dolu pod článkom: https://www.modrykonik.sk/rizikove-tehotenstvo/
@adika_pl
@romanula
@radkanika
@luji1

lilinka3012
14. aug 2013

Ahojte.Chcela by som sa opytat ci ma niekto podobny problem ako ja,Som v 21tt a vcera mi na velkom ultrazvuku povedal lekar ze sa mi otvara krcok maternice.A ze malinke ma dilataciu oblickovich panviciek.Idem na rizikove.Strasny mam strach..Strasne sa na nu tesenkam .No citala som si ze taketo veci vedu k potratom....prosim ak ste niekto mali nieco podobne napiste mi,,,Dakujem,,,

medvedik21
autor
23. aug 2013

.. už ma syn 6 rokov .. som taka rada že sa moja tema takto pekne ujala .. drzim palce dievčence .. vela peknych a zdravých detičiek dievčence 😀

daniela_4
14. okt 2013

@klaudia19 ja som mala masivne krvacanie.v praci ostala po mne riadna spust.hned do nemocnice,,,nastastie doktor nespanikaril.ja som nevedela v 28tt ci je to potrat alebo porod.male malo necele kilecko.udrzali ma a stale kontrolovali krvacanie.ustalo to...bola som v nemocke na pozorovani.a ked mala pribrala okolo 2,5kilecka. pustili ma domov.zasa som sa vratila s krvacanim a pritom som stale lezala.tak ma stale pozorovali v nemocke.stale som mierne krvacala.niekedy viac niekedy nic.alebo menej.nakoniec mi spravili cisarsky rez tri tyzdne pred terminom.a mame krasnu Lenku.som stastna ze to takto dopadlo.lebo som citala tieto pribehy ked som bola v nemocke a nepadlo mi to dobre.ale uz mame za tym. a dakujem doktorovi a hlavne Bohu ze to takto dopadlo.

klaudia19
15. okt 2013

@daniela_4 Tak to je super!! 🙂 To sa mozes naozaj tesit. Nechcela som tu nikoho az tak vystrasit, ale poucit... 🙂 Presne tak, aby sa to radsej nestalo tak ako mne. V mojom prípade...mozno mohli pockat s porodom, to ma az tak nenapadlo, a uz vobec nie v tom momente ako som lezala na operacke, ale skor bola chyba, ze maleho museli prevazat do druhej nemocnice. Sice len v ramci Bratislavy, z Ruzinova na Kramare, ale aj tak to bola asi najvacsia chyba...Mohla som ist hned na Kramare!! ...aj sme vlastne sanitkara prosili, aby isiel rovno na Kramare. Bolo to a zostane velmi smutne.
Ale este raz gratulujem a tesim sa naozaj, ze ti to tak super dopadlo!! 🙂)
Dlho som tu nebola...medzitym sa nam narodilo dalsie babo, chlapec - Februar 2012. Teraz ma uz viac ako rok a pol. Som z neho neskutocne stastna. Otehotnela som 8 mesiacov po Alexkovi, po tom babu, ktory zomrel. Dalsie tehotenstvo (3. v poradí) bolo uplne bezproblemove. Len som musela mat znova - 3.cisarsky. Vazim si kazde dietatko, ze by som vsetky vystiskala!! 🙂)

daniela_4
15. okt 2013

@klaudia19 ono je to tazko posudit...kazde to tehotenstvo je ine a ma iny priebeh,ine komplikacie...to je tak zlozite cele.je to nestastie...ja som prve potratila a som rada ze to teraz tak dobre dopadlo...ale ked som prisla tam v tom 28tt.tak som mala gulas v hlave co budu so mnou robit,ci mala zije...nastastie sme to ustali.a ty po dlhsej dobe tiez chlapceka.super ze to dobre dopadlo..a musis sa len z neho tesit.je to tazke ale co bolo bolo.zijeme pre pritomnost.

erina27
17. okt 2013

Ahojte,chcela by som sa spytat.Momentalne som na rodičovskej dovolenke so synčekom a čakam druhe dieťatko.Pomohlo by mi finančne keby som išla na rizikove tehotenstvo?Teraz dostavam 199 eur,keby som išla na rizikove ,prišla by som o nich a kolko by som asi dostala,keby som bola na tej PN-ke?Dakujem za odpoved.

klaudia19
22. okt 2013

@daniela_4 Dik. Presne tak... 🙂))

ani473
20. nov 2013

Ahoj chcem sa vas spitat baby Ktore mate zakazany sex aj Oragzmus
stala sa mi taka vec ze v noci som sa zobudila na orgazmus ... myslite si ze nam to mohlo niako ublizit ??? ked to mam zakazane ??? nemala som ani tvrde brusko ani nic len som bola v miernom soku úrosim poradte mi 🙂 Dakujem

mia_31
20. nov 2013

@ani473 ak to neublížilo doteraz tak to neublíži už, ide o to, že pri orgazme sa sťahuje maternica a keď je rizikové tehu, tak tie stehy niesú prospešné tvrdne z toho brucho, ja som bola riziková a ako naschvál som mala stále chuť na sex a mali sme miesto sexu pekne dlhý celibát 🙂 ale stálo to za to, naša malá má už 3,5 roka a sex sme dohnali dodatočne.

ani473
20. nov 2013

@mia_31 dakujem 🙂 ono ja som rizikova kvoli prvemu tehu lebo som rodila predcasne
chvala bohu mi teraz netvrdne brusko ani nic ten sex mam źakazani len kvoli tomu prvemu porodu
Tak teda dufam ze sa nic zle nestane nemam ziadne bolesti ani tvrde brusko od toho orgazmu tak hadam bude dobre a dakujem ty 🙂

kikuskar5
4. jan 2014

Dievcata, otazocka jedna...tie, ktore ste na rizikovom, tak to mate klasicku PNku, nie? Lebo som bola dva mesiace na zaciatku tehu doma, chcela som skusit pracu, ale praca s ludmi, stres, dvanasthodinove smeny a som naspat na PN. S tym, ze do prace uz.nemienim ist. A personalne oddelenie vraj povedali veducemu, ze musim mat nejaky papier, ze uz do prace nepridem, ze som na rizikovom, alebo nejake potvrdenie, ci co a ze nesmiem byt na PN, lebo mu inak nepovolia nahradu za mna. Co sa mi zda hovadina, ved aby som mohla byt doma, musim mat klasicku PNku, nie? K lekarke idem az v utorok, ale chcela som si len potvrdit, ze bud z personalneho hovoria hovadiny, alebo to zasa moj veduci doplietol, lebo sa mi zaprisahal, ze na PN nesmiem byt, ale na rizikovom. Ale ved rizikove je PN, nie? 🙂 dakujem ;)

kikuskar5
4. jan 2014

Dievcata, otazocka jedna...tie, ktore ste na rizikovom, tak to mate klasicku PNku, nie? Lebo som bola dva mesiace na zaciatku tehu doma, chcela som skusit pracu, ale praca s ludmi, stres, dvanasthodinove smeny a som naspat na PN. S tym, ze do prace uz.nemienim ist. A personalne oddelenie vraj povedali veducemu, ze musim mat nejaky papier, ze uz do prace nepridem, ze som na rizikovom, alebo nejake potvrdenie, ci co a ze nesmiem byt na PN, lebo mu inak nepovolia nahradu za mna. Co sa mi zda hovadina, ved aby som mohla byt doma, musim mat klasicku PNku, nie? K lekarke idem az v utorok, ale chcela som si len potvrdit, ze bud z personalneho hovoria hovadiny, alebo to zasa moj veduci doplietol, lebo sa mi zaprisahal, ze na PN nesmiem byt, ale na rizikovom. Ale ved rizikove je PN, nie? dakujem ;)

aicha15
22. apr 2014

aj ja uvažujem ísť na rizikové tehotenstvo, pretože pracujem v škole pri deťoch kde každé z nich v sebe nosí nejaký bacil, a teraz nedávno som tak ochorela že ma to položilo na dva týždne. Na rizikové by som chcela ísť na mesiace máj a jún a potom v júli by som sa chcela dať vypísať aby mi išiel v júli a v auguste plat. a potom v septembri zase na PN, dá sa to?

ematko29
22. apr 2014

@aicha15 podla mna sa to dá.nemal by byť problém.

aicha15
22. apr 2014

@ematko29 ďakujem, idem k lekárovi v piatok a dúfam že sa dohodneme

nataliaqwert
12. máj 2014

Ahojte 🙂... Chcela by som vas v zufalosti poprosit o radu alebo o skusenost....som v 10 tt a je to moje druhe tehotenstvo a velmi zelane...prve nam nevyslo.... Moj problem je ze v 10 tt velkost plodu zodpoveda 8 tt...cize - 2 tyzdne.....mate s tym prosim niekto skusenosti???

zuzimalinka
12. máj 2014

@nataliaqwert ahoj..mne nikdy nesedel termin pretoze ovulaciu nemam na 14ty 15 den ako byva zvycajne mam dlhsicyklus takze mam vzdy priblizne 2tt meskani myslim ze sa nemas coho bat,,, leari vedia niekedy strasit ak nevies kedy bola ovulacia

dagmara2011
27. máj 2014

ahojte baby aj ja som na rizikovom tiez som doma az mi z toho sibe cely den musim len lezat nic nerobit a stale nieco zuvat strasne mi to pomaly ide ale uz aby nam to preslo a bolo dobre drzte sa baby

dagmara2011
12. jún 2014

ahojte baby ako ste na tom ja uz mam asi to najhoprsie za sebou

petra_lm
26. jún 2014

@nataliaqwert ahoj , vobec si nerob kvoli tomu starosti..ja som to mala podobne , vzdy sme boli o cosi mensi ako by sme mali byt a teraz je uz vsetko ok... dorastiete , hlavu hore... .. 🙂

petra_lm
26. jún 2014

@dagmara2011 ahoj , my sme tiez na rizikovo od zaciatku tehu, termin mame oktober 2014... tiez si myslim ze to najhorsie sme zvladli..uz len vydrzat do oktobra a budeme sa tesit z maleho drobceka.. 🙂

siska765
26. jún 2014

@petra_lm ahoj a to fakt len a len lezis?koli comu si na rizikovom?

petra_lm
26. jún 2014

@siska765 uz teraz nelezim uz je to ok..mam dokonca prikazane prechadzky... na zaciatku tehu som spinila tak som si pekne polezala mesiac v nemocnici na udrziavani, potom do 4teho mesiaca som len doma bola lezala, a tak sa motkala ale nic som nerobila, ani domace prace , a potom mi uz doktor dovolil sa hybat aj ked stale sa nenamaham.. ja mam trombofiliu a 4x missed ...

nataliaqwert
26. jún 2014

@petra_lm... Ahoj...prepac ale musim sa spytat...4x missed???ako si to zvladla??...akoze fakt ta obdivujem!ja mam za sebou jeden a teraz som otehotnela uplnou nahodou skoro po 3 rokoch... Som v 15 tt a den co den prezivam neuveritelny strach ci mojmu malickemu este bije srdiecko...som na rizikovom stale mam bollesti v podbrusku,pozitivnu ureaplazmu a este aj gardnerellu...ale neviem si predstavit ze by som o babo prisla teraz...ved uz mam aj brusko ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre