Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

jankapo
19. jan 2008

Elia, asi je to tym, ze babenko je stale slabunke, ak by sa daco stalo, a este mam pocit ze je strasne dlha cesta pred nami....Ta 25ka je ako streda...do piatku este daleko...26 uz bude blizsie k 30...a 30 uz tak celkom dobre vyzera, mimo zony ohrozenia, nie?
No nic, snad mi povie tiez v pondelok lekarka ze to pekne drzi a ja budem mat malicky pocit uspechu...Asi toto najviac potrebujem...
Vy sa krasne drzite, aj Deina je super, plna optimizmu a ani to necakala...Aj tribitka- a ake to mala tazke...A ja to nezladnem? Tak potom aka mama budem, nie? My si to v lete vynahradime...
Uz sa pomaly balis? Co vam este treba dokupit?

elia
19. jan 2008

Niekoho to mozno stresuje, ale mne to vtedy pomahalo ze som chodila na fora o predcasniatkach a boli tam aj maminky ktorym sa narodili deticky v 26. tyzdni a napriek tomu pekne prospievali. Potom co som od 14. tt stale prepocitavala kolko dni este musim vydrzat aby malo male aspon 5% sancu a od 24. tt som zase prepocitavala kazdy den o kolko % sa zvysila sanca oproti predchadzajucemu dnu... Viem ze to vyzera ako by som bola sibnuta, ale ten kto nezazil tu bezmocnost, tak to nikdy nepochopi... Aj teraz som velmi vdacna za kazdy den co potiahneme dalej.

Este nam toho dost vela chyba, mam objednany monitor dychu, matrac, zavinovacku do autosedacky, deku a ortopedicke nohavicky, uz len cakam kedy do dorazi. No a chyba nam este napr. kocik s autosedackou, teple dupacky v ktorych pojdeme z porodnice, odsavacka soplikov, kefka na odsavacku, termoska v kt. mi manzel bude nosit do porodnice repikovy caj na oplachovanie stehov... To su fakt len tie najzakladnejsie veci, a este nemam oprate vecicky od kamosky, medzi ktorymi je aj teply fusak ktory urcite budeme hned potrebovat, len ten treba najprv riadne vymydlit v rukach lebo je dost flakaty a nema kto... Nasi tu boli pred tyzdnom, takze este par tyzdnov musim vydrzat kym zase pridu.

jankapo
19. jan 2008

No u mna je to uuuuuplne rovnake s tym pocitanim. V KE, dokonca tam kde chcem rodit, zachranili a vypiplali babiku narodenu v 24tt...To bol pre mna zlomovy tyzden...no...tento...zlomilo ma... 😉 Ale uz je dobre...
Uvidime co povedia v pondelok, a podla toho sa zariadime...

Ja som dala sestre zoznam, co do tasky do porodky, mam cas, ale ona nech mi pomalicky kupuje, aby nemusel chudak manzel kupovat vlozky a jednorazove nohavicky a tak...Ona ma cerstvu skusenost, tak slubila pomoc...Kamaratke som zas dala zoznam co najnutnejsie pre babo do porodnice a na tie prve tyzdne, na kupkanie a tak...Matrac som zdedila, ale len molitanovy, na tych par dni postaci, potom si sama kupim kvalitnejsi...Tiez vela oblecka som zdedila, zvysok si podokupujem...aj by som to oprala, no nemam prasok pre deti.. 😒 A sledujem akcie na plienky newborn, ked daco bude, kupim...a tak...vies, je mi luto, ze to nemozem robit sama...si vychutnat to mamickovo-tehulkove vzruso v obchodoch, nechat si poradit a vyskrtavat zo zoznamu co mam a co mi treba...no nevadi, su dolezitejsie veci....

Inak, o tom repiku som pocula tiez same dobre veci, ale nenapadlo by ma dat si to doniest hned do porodky, super napad...ja som inak pocula aj o panthenole, ten sprej co je na popaleniny, vraj to super hoji tie ranky aj prijemne chladi, a jednoducho sa aplikuje...

elia
19. jan 2008

To mas super ze mas nablizku sestru a este cerstvu mamicku, to je velka pomoc a este aj bude. Chudak moj manzel mi tie poporodne vlozky kupoval 🙂 . O tom Panthenole som nepocula, ale pravdupovediac ked som bola par krat v lete spalena od slnka, ani vtedy mi vobec neulavil. A tu termosku som chcela aj ak by mi musel nosit napr. caj na podporu tvorby mlieka, sranda ze doteraz sme termosku nemali, ale ani sme ju nepotrebovali 😅 .

No peniazky sa nam teda riadne kotulaju, ani by som neverila ze babo je taka nakladna vec, a to mam vacsinu veci po sestre a po kamoske 😒

lucia31
19. jan 2008

ahojte dievcata, tak konecne som si lahla, lebo od rana sa mi nedalo 😉 manzel je chory, maly tak na hrane, tak sa staram, s vierou, za nam bude vsetkym trom len lepsie a lepsie 😉 doodedu bola kolegyna z prace, ktoru som chudatko ani nestihla zaucit do papierovej roboty, kedze som okrem ucenia robila aj zastupkynu..tak sme dnes este kopec veci riesili...ale uz som pocitovala, ze ma zdola vsetko tlaci, tak lezim ,kym maly spinka..esteze je taky zlaty a aj ked sa mu moc do postielky nechcelo, isiel a teraz uz aj zaspal..a ja zatial tu medzi vami naberam silu 😉 je to zaujimave, ale aj ja rozmyslam, koho poslem do kniznice, lebo som uz vsetky knihy precitala 😉 tak k niektorym sa vraciam nanovo..nedavno som citala jednu peknu myslienku, ktora prisla v pravy cas, tusim je od Coelha: "Nikdy ti nie je dana cesta bez toho, aby ti zaroven nebola dana aj sila ju zvladnut"..a ked tak citam, vase/nase/ boliestky, obavy, v slovach ukryte slzicky, nadej, radost..., zaroven citim aj obrovsku silu, odhodlanie vsetko prekonat aj napriek prekazkam, ktore na nasej ceste mame....
elia, ake krasne ciselka ti pri mene svietia- 33, teraz to uz budes mat coraz radostnejsie, aj ja sa uz na ne tesim 😉 ale aj tak, dakujem za kazdy den, ktory je pre nas malym zazrakom..

janyba
19. jan 2008

ahojte bambulky ..
luci neviem presne kedy sa mi posunula .. v 22tt ma zasivali , vtedy som vraj dost krvacala (sil ma moj doktor) , tak mozno tam este kusok zavadzal .. ale teraz tam uz nie je. skor som sa trapila s tym krckom ..
inak tiez 25-26 tyzden bol zlomovy .. zacala som sa tesit .. kazdeho dna. prestala som stresovat tolko.
a tento vikend som si urobila maly vylet (len do SC) .. sice vacsinu prelezim , ale aspon vidim nieco ine z okna 😉

avanka
19. jan 2008

Ahojte, uz aj ja chcem byt v takom pokrocilom stadiu tehu.....dobre sa to po vas cita...
Vcera som bola na kontrole a na odberoch, UTZ mi nerobil, len povedal, ze je dobre, ze uz nespinim, ale aj tak mam z toho divny pocit, lebo neviem, kde tu placentu vlastne mam....
Povedal, ze uz sem tam mozem ist aj na prechadzku, co riskovat nebudem, nestoji to za to, keby sa nieco stalo, a ze telo mi samo povie, co a ako...to ma uplnu pravdu, vo stvrtok som uz nemohla od nudy obsediet, tak som povysavala cely byt a potom ma tak pichalo v brusku, ze som po zvysok dna mala vycitky svedomia...a ako mi manzel nadaval...
maminka sa o mna tak boji, ze mi nedovoli ani varit, lebo pri tom sa dlho stoji, tak som si vydobila aspon to, ze varime s manzelom cez vikendy, teda ja sedim pri nom v kuchyni a ja mu hovorim, co ma robit....zlato moje, esteze je taky trpezlivy a mamicka nas cez tyzden zasobuje, ako keby sme mali 3 zaludky....
Dalsia kontrola spojena s velkym UTZ bude 7. februara, tak som velmi zvedava, co sa skryva v brusku....
Ake vysetrenia sa robia v 20 tom tyzdni???

moni1412
19. jan 2008

avanka: super, ked ti dovolil chodit na prechadzky... 😉 S tym manzelom ti rozumiem, ja mam tiez doma take zlatko 😀
tripple testy ti uz robili? Tak sa hadam drobcek pekne ukaze a budete vediet kto sa to tam skryva... nas sa ukazal pekne, tak sme neboli ani na 3D. Tak sa drzkajte 🙂

avanka
19. jan 2008

testy mi robili v piatok, v pondelok 28. budem volat o vysledky....nemyslim na to, snad to bude fajn

loss
20. jan 2008

avanka urcite budu vysledky dobre

jankapo
20. jan 2008

Ahoj Avanka, u nas je to s tym varenim presne take iste- daco dohodi mamka, daco svokra, sestra...a my to ani nestihame jest, lebo ja jem ako vrabcek, ze len lezim a nemam ziaden vydaj energie...
Ono, to s tym vysavanim je to zradne, aj vsetky domace prace, lebo tym ze to robi akosi bezne, a v mojom pripade aj s radostou, tak to podcenujeme, a pritom je to pomaly ako cvicenie...a cvicenie mame zakazane.. 😕 takze ja radsej neriskujem...
V tom 20tt pozru babatku na vsetky organy, ci nema nejake anomalie...a jasne, uz vedia potrvdit aj pohlavie...ze kebyze ma nieco, este sa oficialne moze ist na potrat...brr.... 🤐
Potom, od toho 24tt sa robi glukozovy test, ci nemas tehu cukrovku...mna to caka v utorok...
Teraz asi cakas na vysledky tripple testu, ze? To beru na to krv...a zistuju pravdepodobnost Downovho syndromu...
Tak sa len setri, radsej pekne predchadzat problemom...a na prechadzku pomalinku by si mohla, ak ti dovolia, je to fajn na psychiku...ja som nebola vonku uz tyzdne...a este nebudem...aj na kontrolu len do auta a hned domkov... 🙂 Drzkaj sa...bude to dobre uvidis..

elia
20. jan 2008

Avanka to s tymi prechadzkami je super, len netreba prehanat, najprv zacni len tak opatrne.

Jankapo a zajtra sa ozvi ako si dopadla na kontrole, drzim palce.

avanka
21. jan 2008

Babulky, dakujem za podporu....vcera som nepisala, lebo mi bolo cely den na odpadnutie, asi nejaky nizky tlak, tak som len polehavala...je zaujimave, ako taky malinky tvorcek dokaze zamavat s organizmom...
este ze si mam s kym popisat, lebo by som sa zblbla....
Jankapo, aj my sa tak vyvazame autom, k doktorovi a maximalne k rodicom, ked ma manzel poobednu a mne sa nechcee byt samej doma...bez auta by som si to nevedela uz ani predstavit
Moni, ty cakas babatko akurat na moje narodeniny

lucia31
21. jan 2008

ja som len doma, len v case vychadzok idem do obchodu a sa s malym prejst...bojim sa, aby mi neprisla kontrola, tak radsej sedim doma v case, ked nemam vychadzky...na buducu nedelu ma ocino narodky, sme pozvani k nasim na obed, ale posunuli ho nasi na druhu poobede, vtedy mozem 😉

jankapo
21. jan 2008

Ahojte, ako sa mame?
Prave som citala ze este k tomu mate aj nejake problemy s ockami, joj, to mi je luto... 😒 sranda, mne sa okuliare ako dpolnok strasne pacia a ja vidim ako orol... 🙂 ale nikdy som to nepokladala za obmedzenie, tak aspon su mi iste veci jasnejsie teraz... 😕
Luci, a maly uz chodi aj do skolky?
Ja mam dnes kontrolu, som zvedava ako sa oholim.... 😝 obvod bruska uz mam 93cm...a +7kg...ufff...som vcera skoro odpadla.... 🤐

lucia31
21. jan 2008

jankapo, drzim palce, aj pri holeni aj u doktora..mna to vsetko caka zajta 🙂 idem do poradne..maly chodi do skolky, ale ked ma vidi, ze som doma, tak je to rano s placom 😒 ..mne to s tymi ocami ani nepride, nosim kontaktne sosovky, v ktorych mozem obcas aj spat, tak je to pohoda, len ten cisarsky bude asi aj tentokrat, ale hlavne, za babo bude ok...nahodila som fotky maleho do albumu 😉
ja som si obvod bruska merala vcera, a je to 86cm a neviem, kolko som pribrala, lebo nemam doma vahu, tak zajtra uvidim..

moni1412
21. jan 2008

avanka: 🙂 takze si blizenec? Nepoznala som doteraz nikoho, len vcera som sa dozvedela, ze jedna znam je tiez a vraj su to rozpoltene povahy... je to pravda? Ako sa dnes mas?

janyba
21. jan 2008

caute .. xixi .. no som rada ze nie som jedina ktora ma problemy s holenim 😉 uz si pripadam ako praveka zena .. pri tej obmedzenej frekvencii .. 😎

jankapo
21. jan 2008

janyba, ved to... 😀 kvoli manzelovi to stratilo vyznam, chudacik...tak aspon tie kontroly nas nuita... 😅
no ale celkom sa podarilo, horsie bolo ostrihat nechtiky na nozkach.... 😀
moni aj ja som blizenec...neviem ci je to od znamenia, ale rozpoltena som...a ja ze to hormony.... 😉

shaga
21. jan 2008

cauko tehulky ....dakujem za pozvanie jankapo
idem sa zblaznit co vam pomaha aby ste sa deoma nenudili som uz od 8tt doma ☹

jankapo
21. jan 2008

fuuu...tak to mas krute...ja som sice tiez doma od zaciatku, ale to som mohla chodit von a tak,to bolo super...zalahla som az v 19tt, cize lezim odvtedy, a minuly tyzden som mala krizu, ale uz som znova ok...vies, ono, ja uz aj pomaly zabudam, ake to je byt vonku a prestava mi to chybat...uz som nejaka otupena, ci co....
cele dni som na konikovi, pri telke a tak...tiez citam a lustim krizovky, alebo ma sem-tam pride niekto pozriet...inak nic moc, no....to je pravda....
ty preco lezkas?

shaga
21. jan 2008

ja lezim preto lebo ked chodim mam ukrutne bolesti v brusku a stale som sama lebo manzel chodi od sietej rano do ba a siestej vecer pride domov ☹

jankapo
21. jan 2008

a co ti na to dali....? a to mas len ked chodis? odkedy? bola si s tym v nemocnici? 😒
moj manzel nastastie chodi celkom skoro...ale to vacsinou poobede nakupuje, alebo cosi vybavuje, alebo sportuje...

shaga
21. jan 2008

len magnezium mam brat inak je vsektko ok hovoria...ako casto ta kope malinke?

lubkagaa
21. jan 2008

Ahojte, tak ja ja prispejem pár riadkami... 🙂 aj ja som na PN, asi od tretieho mesiaca, kedze prisli nejake tie komplikacie, ale nastastie mi v decembri doktorka uz dala aj vychadzky, tak ked mozem, obcas sa prejdem vonku. Teraz som vlastne v piatom mesiaci. Ale nastastie sa nenudim ani doma, stale je co robit, uz som si aspon cez net pozhanala kocik a postielku 🙂. A do roboty sa vobec nezeniem, kedze su u nsa podmienky, ake su.
Aj ja drzim palce, aby vsetky ste boli OK... ja cakam, kedy pocitim prve pohyby...niekedy uz sa snazim ich tusim si aj domysliet 🙂 ale tak doktorka hovorila, ze do toho 20-teho tyzdna by som ich pocitit mala.

milahlicka a tebe drzim prstoke...

moni1412
21. jan 2008

shaga: ja som doma tiez od 8tt...zo zaciatku som tiez musela byt len doma, kludovy rezim. To som len telku pozerala a citala. Potom sme nastastie kupili PC, tak uz mam o jednu zabavku odvtedy viac. Ja chodim raz za cas aj von, na chvilku. A byt sama - viem ake to je. Mne chodi manzel do prace okolo 7 rano a obvykle pride o pol 10 vecer. Takze nic moc. Som sa tesila ze aspon ten kocurik ze je tu so mnou. Ale ked ten cele dni len spinka 😔 Tak fakt len tie knihy, telka, hudba....obcas ta navsteva ako pise janka....

lucia31
21. jan 2008

dobru chut k obedu prajem 😉 pocujem vyzvanat zvony,tak si idem zohriat obed a nieco rychle navarit pre maleho, ked pride zo skolky...
doteraz som citala Mama a ja, co som si bola dnes kupit v stanku, konecne vykuklo slniecko, i ked len na chvilu..jankapo, aj ja som celkom spokojna, ze je vacsinou tak "mrchavo" a tak ma to ani netaha von..
shaga,vitaj medzi nami 🙂

shaga
21. jan 2008

moni a preco si musela ist na pn?

avanka
21. jan 2008

Moni, trosku ano, ale nie je to take hrozne...myslim, ze sa to so mnou da...
Ako babo som vraj od narodenia bola taka, ze ani nevedia, ze ma maju, zato moja 2,5 rocna neterka Blizenec je uz ina kava....tvrdohlava, zla, neposlusna...asi to vsak zalezi len od vychovy
Jankapo, nosim okuliare od 7-mich rokov, takze ani neviem, ake by to bolo bez nich. Bez nich to proste nie som ja...kontaktne sosovky som mala rok, ale vobec som s nimi nevidela, tak som sa ich zbavila a investovala do kvalitnych a drahych ramov a skiel
Luci, maly po tebe okuliare nezdedil?

moni1412
21. jan 2008

shaga: ja som mala od zaciatku bolesti v podbrusku, tak ma vypisal na PN. Mysleli sme ze este pojdem do prace, ale uz mi minule povedal ze ma uz nepusti. Bolesti su menej, ale zacalo mi tvrdnut brusko, tak nechce asi nic riskovat. Ty preco?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre