Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

shaga
21. jan 2008

moni ja mavam silne bolesti bruka ked chodim a tvrdne mi....dali mi magnezium a tebe?

moni1412
21. jan 2008

avanka: nesadli ti sosovky? Ja ich nosim uz asi 9 rokov a ja som nebola spokojna s okuliarmi...So sosovkami vidim lepsie, vraj to tak byva, lebo su blizsie pri oku. Mala som pol roka, ked som si musel dat pauzu, ale to som trpela s okuliarmi. Ja si ich teda neviem vynachvalit

moni1412
21. jan 2008

shaga: aj mne, len na minulej kontrole. Neviete este co budete mat?

shaga
21. jan 2008

ako casto vas kopu babenka za den? ja nejak poslednom case pocujem stale svoje creva 😎

moni1412
21. jan 2008

nas drobcek ako kedy. posledne dni je dost aktivny 😉

shaga
21. jan 2008

moni asi dievcatko 🙂 boli sme na 3D a tam sa tak ukazalo alto to bolo v 18tt tak to nie je na 1OOpecent
a bolieva ta stale podbrusko? ako keby si mala dostat mrchu? mna niekedy

shaga
21. jan 2008

no moje babenko stale spinka 🙂

moni1412
21. jan 2008

shaga, super...mate uz aj meno? to podbrusko uz len niekedy. Ale donedavna ma tak bolievalo. Teba stale tak? Co ti vravi lekar?

moni1412
21. jan 2008

shaga, aj nieco beries na tie bolesti? Ja som mala nospu a guajacuran.

lubkagaa
21. jan 2008

no a ako rozornate, ze je to uz kopkanie a ze to nie su len pohyby criev ? 🙂

moni1412
21. jan 2008

lubkagaa:to spoznas ke to zacne. Je to uplne ine...krasny pocit ked kopka babätko 🙂

miminkoo
21. jan 2008

Ahojte babulky, chcem vas len pozdravit a popriat veeeele stasticka. AJ ja som na rizikovom, takmer od zaciatku tehu a tesim sa, ze sme to s mojou malinkou dotiahli az sem a cca za tyzden mam naplanovany cisarak. Tak vam vsetkym drzim palceky v tejto rizikovej teme 🙂

moni1412
21. jan 2008

miminkoo:dakujeme 🙂 a nech ste v poriadku obidve...

lubkagaa
21. jan 2008

uz aby tie pohyby boli...

Aj ja drzim prstoke vsetkym... je to krasne byt tehotna a zaroven neviem ako vy, ale ja mam aj strach stava sa zo man strachopud 🙂 lebo uz nie som sama...

marcelka114
21. jan 2008

ahojte chcem sa opytat nema nektora z vas robenu cerclage zasitie krcka maternice ak ano neviete ked sa prestrihne steh ako rychlo zvykne nastat porod?dakujem

moni1412
21. jan 2008

lubka: v ktorom si tt? si tiez na rizikovom?

lubkagaa
21. jan 2008

ahoj, ja somv 18-tom týždni, a som an rizikovo vpodstate od asi tretieho mesiaca. Lebo som mala zapal krcka maternice a este ine komplikacie, ako sa vravi, chod k doktorovi a hńed ti vsertko zisti 🙂. Ale tak uz som prezila trombozu, tak verim, ze tot prezijem tiez. Ale upozornovala ma doktorka ze si mam davat pozor, aby dietatko velmi nenarastlo, lebo by bolo u mna velke riziko rodit cisarskym - kvoli tej tromboze. Len ako davat pozor..ked ja celkovo mam nabeh na priberanie. Nemas daky recept? Si normalne aj vediem dennik, co jem, mi aj toto zabija cas... 🙂
Ale teraz skor myslim na to, kedy pocitim prve pohyby, lebo zatial este nic. ☹

moni1412
21. jan 2008

este mas par dni cas. Ja som zacal citit pohyby v 20tt (presne na Silvestra 🙂 ) Kolko si pribrala? Mna tiez zo zaciatku lekar hresil ze vela priberam a odvtedy si davam pozor...zatial mam 7,5kg....dufam, ze to uz nepojde rapidne hore.

lubkagaa
21. jan 2008

no ja neviem presne kolko som pribrala, kedze som si nebola ista, kolko som mala pred otehotnenim...ale ak ratam extrem, tak som pribrala 6 kg.
No ved uvidime. Ale dietu drzat extremnu urcite nebudem. 🙂. Citala som, ze optimum je 10 kg, ale mam kamaratku, ktora pribrala 25 kg - co je dost, ale bolo vsetkoo OK. Asi je to individualne.
A mas aj nejake podla teba prehnane chute?

moni1412
21. jan 2008

Vraj okol 13-14kg je v norme pribrat. Je to individualne...
Chute ani nie. Na zaciatku som mala strasnu chut na melon... nakoniec mi ho manzel v novembri zohnal. Moje zlatko 🙂 ale inak ani nie. a ty?

lubkagaa
21. jan 2008

Mne skor nechuti jest. Alebo mam skor chut na ovocie a straasne mam rada spaldovu kasu, aj teraz som si jednu urobila 🙂. A uz vies, co budes mat?

moni1412
21. jan 2008

Mam aj v pase 🙂 kuk. ovocie, hmm, to aj ja kazdy den. spaldova? ja si robim krupicovu...nie je to ta ista, ze? neviem.... aj mne uz posledne dni prestava chutit. asi uz zacina drobcek tlacit na zaludok.

lubkagaa
21. jan 2008

ahaa, uz vidim 🙂.
Spaldova je este lepsia ako krupicova a vraj trosku aj pomaha traveniu, tak si ju obcas vecer urobim. Aj jogurty si obcas hodim do seba..hlavne kvoli traveniu. No radsej by som si niekedy dala plesnivec, alebo ovci syr, ale to sa vraj v tehotenstve neodporuca.
Ja zatial este neviem, co to bude, aj preto pozeram, dake veci ohladom 3D sono, ze sa robim medzo 17tym a 20tym tyzdnom. Tak uvidim, zajtra zavolam doktorke a uvidim, co mi odporuci. 🙂

Aj cvicis dake cviky? Ci to vobec nemozes?

moni1412
21. jan 2008

necvicim...tu v meste neviem o nicom takom. Mam doma jedno cvicenie pre tehotne, tak skusim to niekedy. Chcela by som aspon na fit lopte, len ju este nemam doma. to 3D sa robi az do 26, 7 neviem isto. alebo az 28tt.tak mas asi este cas. ja som tiez prestala jest uplne enciany a podobne...ale vraj ked si raz za cas ich das, nic sa nestane. Ked si nieco budeme odopierat, bude ta chut na to stale väcsia. skusim tu spaldovu niekedy 🙂 dik za tip. mne velmi chuti ta krupicova teraz.

moni1412
21. jan 2008

kam chces ist na 3D? k vam? my sme neboli nikde, maly sa pekne ukazal aj na normalnom.

lubkagaa
21. jan 2008

🙂 nemas zac 🙂 ja mam doma jogu pre tehotne, tu som cvicila aj pred tym, len v niektorych polohach mi to nie je prijemne...a obcas brusko poboli, tak radsej na toto idem opatrne. Fit loptu tu mam kedysi som si kupila, len mame smyklavu podlozku, tak musim nieco vymysliet.
A ako to berie rodina okolo tehotenstvo? Staraju sa o teba ako v bavlnke? Alebo ti hovoria, ze ved to je normal, ze sa nemas coho bat. Alebo to dako este nevnivmaju?

moni1412
21. jan 2008

byvame s manzelom sami a musim povedat, ze ten sa o mna stara ako v bavlnke. Len akurat cez den som sama, ked chodi neskoro. Rodicia ma chodia navstivit, snazia sa raz za tyzden. Brat tiez chodi ked moze. A sestra... poviem ti, minule tu bola aj na obed a riad som si musela umyt sama, ona sa hrala na PC. Nemohla som sa potom ani vystriet, ale vsak to nie je jej vec, nie? 😠
Nasi sa velmi tesia na babätko... mamine sme to povedali ako darcek k 50-ke, vtedy sme sa to dozvedeli a ona uz tuzila po vnucatku 🙂

lubkagaa
21. jan 2008

Tak to bol urcite najkrajsi darcek 🙂
Ja som sa tyzden po svadbe dozvedela, ze som v 2hom mesiaci a to bol pre nas zasa najkrajsi svadobny dar, kedze mi doktorka povedala, ze nemozem mat deticky 😀
A to sestra ma kolko rokov, ze este nevie umyt riad? 😝
A meno uz mas na 100% vybrate? Ja citam teraz knihu vplyv mena na zivot. je to celkom zaujimava kniha.
Pozdravujem potom vzorneho manzela 🙂.

moni1412
21. jan 2008

No to teda musel byt krasny posvadobny sok 🙂
Ona ho umyt vie...len sa jej nechce. ma 18.
Co tam pisu o Deniskovi? Da sa povedat, ze asi ano... dakujem...

lubkagaa
21. jan 2008

pockaj pozriem ti 🙂
Denisko - osobnost - Muz skryvajuci ohen. 🙂 To zacina dobre
tu je toho vela, lebo je to rozdelene na popis: aky je povahovy typ, psychika, vôľa, emotívnosť, reaktívnosť, aktívnosť, intuícia, inteligencia, citový život, mravný charakter, životaschopnosť, dynamizmus, sociabilita, a záver 🙂 tak si vyber, co ta najviac zaujima 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre