Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

neroriso
7. mar 2008

moni ☹ neboooj bude dobre silnucko drzim palceky

moni1412
7. mar 2008

neroriso dakujem velmi pekne...

neroriso
7. mar 2008

nemas zaco...lekari dokazu v dnesnej zdobe aj zazraky

mirka8429
7. mar 2008

moni ahooj moja...tak ako hm?

dididi30
7. mar 2008

moni..daju ta do poriadku a este budes pretahovat uvidis 😉

mirka8429
7. mar 2008

moni didi ma pravdu...uvidis ze ti to pomoze...drzim ti palceky drzkaj sa...

jankapo
8. mar 2008

Mam spravy od moniky, 😒 vcera vecer bola zas na ctg, a nebolo to velmi dobre ani po tych infuzkach, tak bola z toho nestastna, ma prisny kludovy rezim, ani navstevy nemoze mat, chudatko. A tiez jej neviem preco nedovolia mat notebook, takze tolko, och jo, bojim...snad to zvladnu.

lucia31
8. mar 2008

ahojte dievcata 😉 moni, drzte sa, myslim na vas a drzim palce...ja sa mam ok, v utorok idem na vaginalny utz skontrolovat moju placenticku 😉 ci mi este stale sedi na krcku, potvorka ..dlhsie som tu nebola, lebo maly dovliekol zo skolky okrem zaspinenych teplackov aj crevnu chripku, ktoru sme lapili postupne vsetci, no ja som obisla z toho nastastie najlepsie..v 28tt som si prvykrat za cele tehu pohovorila zo zachodovou misou 😀
..inak, vcera ma poriadne naplasila sestra, ktora sa stretla s jednou pani, ktorej dcera mala takto nizko placentu, a vraj co preboha este robim doma?!!!ze ona lezala od 20tt az do konca, ze mozem zacat strasne krvacat, prist o zivot atd 😝 tak som si pekne krasne vylozila nohy skoro az na strop a zohnala cislo na tu zienku /moja byvala spoluziacka z 1. stupna ZS 😉 / a zavolala jej...no a ona ma ukludnila, ze okrem takto zle ulozenej placente ju mala este aj potrhanu, tenku, ledva drziacu..tak preto..ale tiez ze ani nespinila, nic, len preventivne tam bola...
vsak, ked ma do nemocky preventivne budu chciet supnut, tak tam velmi rada pojdem, mam dve fungujuce babky, dedka, manzela, takze dietatko moje to bezo mna vydrzi 😉 a kazdy den ma pride kuknut a nemusim varit vecere 😉
svokricka sa velmi dobre pozna s primarom, tak v pondelok mu bude volat, ci je to nutne alebo nie, lebo moj gynek. a este jeden doktor v nemocnici, kde som raz zavitala v nedelu na pohotovost sa tvaria, ze je to zatial vsetko ok a ja im verim, aj sebe, ze to bude vsetko ok 🙂 ..i ked vzdy je ta obava..ale tu mame obcas asi vsetky..
no, ale som sa rozpisala 🙂

lucia31
8. mar 2008

...a este som zabudla, zienky...krasny MDZ prajem 🙂

dididi30
8. mar 2008

ahojte......ale luci , ked sa citis dobre a aj babo je ok naco lezat v nemocke, podla mna to este viac deprimuje a len nad tym budes rozmyslat a privolas si aj to co nemas....tak bud rada ze si doma a bude vsetko ok 😉
aj ja prajem vsetkym babam nadherne MDZ 😀

jankapo
8. mar 2008

Ahoj Luci, dididi ma pravdu, no co by si sa stresovala v nemocnici ked netreba, podla mna ta len stresuju vsetci ti ludia co sa ta pytaju ze co a ako, my sme take divne stvory ze mame radi dramu... 😝
Podla mna na dramu nie je dovod, ale ak by si si chcela ist veeelmi oddychnut do tej nemocnice... 😉
Myslim ze este mas cas, ono je mozne ze ked uz babo bude tlacit viac vahou dole a tak...ale ved snad ta sleduju odbornici a nechcu nic podcenit, a nevystavia ta ani babo ohrozeniu zivota,ved to by bol nezmysel...
Pekne sa ty ale domka setri a nenechaj si zobrat svoj uzasny optimizmus. 🙂

mirka8429
8. mar 2008

jani ahoj...ako ze jej nedovolia mat notbook...chudatko...a ja ze co sa neozyva....ale tam jej pomôzu aj babatku..bude dobre,,,,

mirka8429
8. mar 2008

aj ja prajem pekne MDZ 😀

uva
8. mar 2008

ahojte brušká,
kašlite na nemocnice aj gauč doma je dobrý 🙂
inak tie reči ludi aj mne lezu na nervy, človek sa snaží byť v pohode aj keď obavy mam v sebe stale a potom ta niekto len zbytočne plaší 😠
moj muž tak nedavno prišiel z roboty, že mu nejaky znamy rozprával nie práve štastné story z ich rodiny (nebudem rozpisovat a strašit) a bol celý mimo že ak aj my, tak som mu dobre nadala, že čo privoláva, proste naš drobec bude v pohode a hotovo 🙂
tak sa aj vy držte a v žiadnom prípade si nepripuštajte rečičky "mudrejších" 🙂
proste všetko bude ok,lekári hádam vedia čo robia, len sa treba šetriť a kašlať na prach na policiach a neumytý riad, že Jani 😀

uva
8. mar 2008

a moni drž sa neboj bude to dobre dnes už predsa lekari dokažu zazraky a treba tomu verit 🙂

basika
8. mar 2008

Ahojte,no,tu sa stále niečo deje. Chcela by som reagovať.

Zvedava - nejde mi do hlavy ako to, že si otvorená a krček máš 1cm. Ja som už z toho pako. Keď je žena otvorená, tak krček už nema žiadnu dlžku, lebo je otvorený. Nie?

Bola tu reč o dlžke krčku, mam stále v tom chaos, lebo ja ho mám 1,5 cm, Dr. ma nijak hrozne neplašila, dvoležité je, že je tuhý a nemäkne. Vždy tak pozitívne povie po palpačnom vyšetrení na poradni, že je to pekne dlhé ale 1,5 cm nie je dosť dlhé podľa mňa. Jedna žienka tu na MK možno rovno v tejto diskusii tu pisala ako jej to pekne Dr.vysvetlil ako to je s krčkom alebo brankou - lebo každý hovorí tomu inak a či je to jedno a to isté? Lebo niekomu sa krčok meria vaginálne niekomu povedia po palpačnom vyšetrení.Ale aj tak som zabudla pointu toho, ako jej to ten Dr. vysvetľoval. Takže stále nemám v tom jasno.

Ale priznám sa teším sa z každého týždňa tehotnosti, ale to asi každá.

dididi30
8. mar 2008

uva mas pravdu , to je aj moja rec, hoci ty si uz tak daleko a to najhorie mas za sebou, no napr ja by som si mohla namyslat tiez, ale chvala bohu taka niesom a verim,ze to dotiahnem az tak daleko ako ty, alebo mMirka 😀

mirka8429
8. mar 2008

didi no jasne ze dotiahnes do koncaaaaa 😀

dididi30
8. mar 2008

😝 tak tomu ver este tu budem nervacit ,ze predlzujem 😀

mirka8429
8. mar 2008

didi mozno aj ja 😀 ...no dufam ze niee

mirka8429
8. mar 2008

didi si na skype?

dididi30
8. mar 2008

no som ale niesom, je tam muz, akurat nieco pise s kamosom, tak sa mu nechcem motat 🙂

mirka8429
8. mar 2008

didi jaaj...no ked sa aj ty popytak sa aj ty o ten cajiik

marse
8. mar 2008

ahojte rizikovky 🙂

dididi30
8. mar 2008

marse.....ja niesom rizikovka, teda zatial hoci mam vysoky tlak 😉

mirka8429
8. mar 2008

ahoj marse..neivies mi poradit na co sa je dobry caj s ostruziny malinovej?ci sa nahodou z neho neotvara zena

jankapo
8. mar 2008

No babenky, ako ste s rozpisali, ja som trosku ozarovala ucho mobilom.... 😀
Volala som s monikou, ze sa to upokojilo, nemoze navstevy ani PC.... 😒 Ja verim ze ju pustia coskoro domkov.
Co sa tyka upratovania, tak ja si uz oproti tomu co som bola pripadam ako humus zena... 😀 seeeeecko mi je jedno, bordel ne zajac, neutecie... 😀 no musela som si prehodnotit hodnoty a mozno to tak je lepsie, neviem ako by som so svojou povahou zvladla tip top poriadok a baby, ved to sa neda. A moj muz ako sa naucil dokonale upratovat, uz aj odsuva nabytok, ked vysava... 😉 a lesti nabytok, ty jo...nie len tak ze utrie prach...toto rizikove tehotenstvo mu teda prospelo...xixi...no dufam ze to tu precita 🤐
Inak, basika, ako uz len my laicky mozeme rozumiet krckom, ked sami lekari v tom asi nemaju jasno...dvaja ta vysetria a jeden napise ze 1cm a druhy ze 1,5cm....jeden ze polotuhy, druhy polomakky, asi je to o tom istom, ale aj tak, nech sa dohodnu na pojmoch, nie? Mna nikto nepozrel na sone a tak je to vraj aj 1 cm dlhsie, no bohvie. 😠

marse
8. mar 2008

myslis ten malinikovy caj??? ano ten je na to aby sa urychlil porod, aby sa zela lahsie a rychlejsie zacala otvarat....ty ho uz pijes???

dididi tak prepac 🙂

jankapo
8. mar 2008

Mirka, a som sa ta chcela spytat, mas uz taky vyssi termin, masirujes hradzu, ci chystas sa? A mozme to my rizikovky vobec robit?Neviem ci to pomaha, ale co ak ano...

mirka8429
8. mar 2008

marse este nie ale uz ho mam kupeny...len preto sa pytam lebo uz teraz som na palec otvorena tak nerada by som skoncila o tyzden v pôrodnici 😀 to kedy ho mam zacat pit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre