Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

doriaa
8. apr 2008

Teraz som 26 tt.

elia
8. apr 2008

No baby, zbezne som si kukla poslednu stranu, vidim ze s pribudajucimi tyzdnami pribuda aj humoru, som sa normalne nasmiala nad Jankapovej bacilom aj nad Luciinim prianim ...

Tak Uva uz ma snad za tym, ak budete vediet nieco nove, dajte vediet. Jankapo, si na rade... 🙂 , ale este aspon 2 tyzdne si pockaj.

Nasa Lucka je taka mala teroristka, ked sme vonku na vychadzke tak je spokojna a spinka, ked sme dnu tak vacsinou spokojnucka nie je... uz sa tesim ked bude mat aspon 3 mesiace, dovtedy by sa vraj malo babo uplne zvyknut na mimomaternicovy zivot. Este ze sa manzel nacvicil s varenim kym som musela lezat a pokracuje v tom dalej 🙂 .

Tak babenky drzte sa.

jankapo
9. apr 2008

Ahojky babule- doria a bianka, jasne ze ste vitane, vidim ze sa neustale doplnaju stavy, niekto porodi, niekto sa prida...na jednej strane skoda, na druhej strane nadej pre vas- zatial vsetky rodime v termine,co je super, nie?
Takze sa nebojte, aj ked je to tazke, lebo sme si tym presli- najma, udrzujte si dobru partiu tuto...straaaasne to pomaha... 😉

Uva ma dievcatko- 2900g, 49cm....sla na sekciu, lebo mala bola zadockom dolu... 🙂- inak zdroj info- aprilovky 2008 😉

Elia, dakujeme ze na nas stale myslis 😵 , ja obcas zakuknem medzi marcove babatka a citam si ako sa mate a tesim sa s vami napriek tomu ze je to mamickovanie dost vycerpavajuce- ale hlavne ze ste zdravunke a nemusite behat po lekaroch, tfuj, tfuj, ze to neukrieknem... 😝
No ja som tiez veeelmi zvedavaa ako sa budem vediet zorganizovat... 😕

Tak zatim.

loss
9. apr 2008

doriaa aj ja mam dost nizko brusko ale som uz podstatne viac tehu ako ty od 24tt sa otvaram v 31tt som bola v nemocke hrozil predcasny porod treba len lezat,lezat a zase lezat neboj urcite to zvladnes ved aj my sa snazime vsak jankapo a vidis nase drobce sa nas drzia a aj tvoje sa bude ved ani jedno sa uz nechce vzdat svojej maminky pretoze vedia ze ich velmi lubime a tesime sa na ne
drzim palce nech sa to upravi a nech ste v poriadku
bianca neboj este mas dlhu cestu k porodu ale aj cez vsetko najdi vzdy nieco pozitivne na tom zlom a uvidis ubehne to ako voda a budes drzat male v naruci
vsetkym to prajem z celeho srdca presli ste si kadecim a preto si tie drobce zasluzite
ja sa uz straaaaasne tesim na malicku aj ked viem ze sa nevyspim a kym sa spamatam ako co bude to o dusu ale aj tak ratam dni kedy sa narodime uz aby to bolo

doriaa
9. apr 2008

Dakujem loss, ja som sa totizto s takymto problemom u nikoho zo znamych nestretla, takze som ani nemala predstavu co to znamena a obnasa ked mi to dr. hovorila. Snazim sa lezat, pred mesiacom som bola otvorena 2cm pred dvoma tyz.1,5cm. Uvidim co mi povie dnes.

luci78
9. apr 2008

ahoj uva 🙂
to je super blahozelam a drzte sa obe 🙂

luci78
9. apr 2008

u nas je zatial klud tak dufam ze uz bude len dobre 🙂
ja tiez beriem magnezko a pomaha mi tak asi budem az do konca 🙂
nebijte sa baby zvladneme to...

geegee
9. apr 2008

jankapo, lieky neberiem ziadne, ked som bola na tom sone u kamarata porodnika, tak povedal, ze na lieky je este skoro...mam magnezium len, 3xdenne 1, ale beriem 4-5 za den.

doriaa, ja som bola otvorena na 1cm, lezanim ten funelling zmizol. To bolo pred tyzdnom presne. Som zvedava co zajtra ..bojim bojim 😔 😅
Ale vravim si, ze tak ako to zvladlo moje prve babo, tak taky hrdina bude aj toto druhe 😵
A este som citala super clanok o otvarani a skracovani a tam bolo, ze cca 80% zien by porodilo v termine aj bez lekarskeho zasahu 🙂

doriaa
9. apr 2008

Prave som prisla z poradne tak nic sa nezmenilo, hlavne nezhorsilo 😉 Mam dalej lezat. A idem opakovane na glukotest, kedze som mala pri prvom teste zvyseny cukor. ☹

loss
9. apr 2008

doriaa tiez sa na teba vsetko lepi aj ja som mala zvyseny cukor takze dietujem zatial sme OK tym ze musime lezat mame malo pohybu a preto mame zyseny cukor no co uz nejak vydrzime

moni1412
9. apr 2008

loss tak to ti rozumiem co si pisala v tom predchadzajucom prispevku...a ty musis este stale lezat? Ja som 33+3 dnes, dohovaram malemu aby este pockal aspon do zaciatku toho 38. musi,teda dufam ze vydrzi. Do nemocky sa dufam vratim az na porod. uz by som tam nechcela lezat. tebe sa to upravilo po hospitalizacii? davali ti tam aj lieky na utmenie cinnosti maternice?

doriaa
9. apr 2008

Loss ty mas prve babatko? Ja mam 8 roc.syna ale taketo problemy som nemala. Este som mala v 16tt zle AFP tak som musela absolvovat amnio, nastastie to dopadlo dobre. Inak mne idu este opakovat odbery na cukor tak uvidim..

avanka
11. apr 2008

Ahojte, prajem krasne slnecne rano 🙂 🙂
Ako sa vam dari?

graziela
11. apr 2008

Avanka ahoj,
dlhsie som ta tu nevidela... Dufam, ze je vsetko OK, teda aspon nie horsie ako bolo 😉
U mna takmer vsetko po starom, teda aspon si myslim, ze drobcek je od minuleho tyzdna stale priecne, lebo ked lezim na boku, stale ho citim po oboch stranach, so sem-tam kopne aj do mechura...
Len sa mi uz zacina horsie dychat a sediet, sa zafucim, ked len pri obede mam sediet za stolom...snazim sa v sede vzdy si nejako vylozit ruky hore...
No a hrozilo mi, ze zasa mam bakteriu v moci, ale KBU mi vyslo negativne, tak chvalabohu, verila som tomu, ze ziadne ATB nebudu potrebne...aspon jedna dobra sprava..
Zato moja dcerka ma uz tyzden anginu, to najhorsie ma uz sice za sebou, mala dost dlho a dost vysoke teploty (aj 40), stihla vybrat uz dvojo ATB...To si asi musela vynahradit teraz tych 6 mesiacov, co nebola chora..No uz je ovela lespie,ale este tyzden musi ostat domka...
Buduci tyzden idem do poradne, v stredu, tak hadam bude vsetko ok...samozrejme, tlak ani nespominam, ten meriam stale a doma je zatial v norme...
Prajem pekny dnik este..

🙂

avanka
11. apr 2008

Ahoj, vsetko je O.K, s manzelom sa este stale doliecujeme, nakoniec to chytil odo mna aj on, este stale obaja pokasliavame, ale uz to je relativne v pohode 🙂
Aj my ideme v stredu do nemocnice na kontrolu, kvoli tomu maknutiu krcka, tak dufam, ze to bude dobre...uz nam vcera aj volalai z ciech, ze mame na predajni kocik, ktory sme objednavali, tak ideme pre neho 😀 😀 😀 (taaaak strasne sa tesime)
Inak, ake plienky budete pouzivat? Chceli by sme si urobit aspon zakladne zasoby, pocula som, ze Huggiesky su fajn...
V poslednej dobe mam pocit, ze sa mi to strasne vlecie a to este musime vydrzat 11 tyzdnov do porodu...strasne sa na maleho tesime a nevieme sa ho dockat ☹ ☹

graziela
11. apr 2008

Ahoj Avanka,
tak dufam, ze v poradni to vsetko dobre dopadne 🙂
Ja uz mam tiez uz dlhsiu dobu vyhlidanuty jeden kocik u nas v meste, tak mozno buduci tyzden ho konecne pojdeme kupit, uz sa velmi tesim.
Ja mam uz zopar plienok nakupenych dopredu, pocula som, ze Tesco plienky fialove su dobre, vela mamin aj na forach si ich chvalilo, aj obe moje svagrine ich pouzivaju, tak tie sme kupili, vyskusame. Inac, pri 1.dcerke som takmer do 2 r. davala bavlnene, a len na noc, resp. na navstevu a dlhsiu cestu som davala jednorazovky (kvoli financiam samozr), no a vtedy som davala Huggies, mne sa celkom osvedcili. Okrem nich este aj Hellen Harper, tie sa mi zdali este lepsie.
No, ja uz tiez ratam tyzdne, zajtra zacinam 32tt, no podla posl. uzv 33 tt, takze si hovorim, ze musime s drobcekom vydrzta este min. 6 tyzdnov a budeme za vodou 🙂 🙂 🙂 Ale inac, uz aj ja zacinam byt netrpezliva a chcela by som ho uz mat doma v postielke a vediet, ze je vsetko OK. Ale neboj, ono to prejde ako voda a potom nam bude za tymi bruskami este aj smutno 🙂
Pekny vecer prajem a este krajsi vikendik 🙂

jankapo
12. apr 2008

Ahojte rizikovky... 🙂
Ako sa mate? Ja uz lezat nemusim a predsa lezim... 😒 chytila ma viroza a zatial je to v tej faze ze sa to len zhorsuje..ako sa hovori, neliecena trva tyzden a liecena 7 dni (ci naopak)...takze tak s nami, ale snad od zajtra verim ze uz len lepsie bude, stale sa bojim brat nejake lieky, neteplotujem, tak len cajiky a vitaminky a paralen si dam, to sa po nom dobre potim a mozno aj lepsie spim...snad maleho nevykaslem... 😀
Co sa tyka nasho tehu...bola som vo stvrtok na poradni, ctg hovorilo, ze maternica si totaal relaxuje, (a to som uz vysadila magnezko), drobcek rastie priam tabulkovo, zatial vsetko ok...uz len dva tyzdne a sme krasne v termine...krcok ze je makkucky, ale ze zatial to ten pesar blokuje...no musii.... 😅 izbietka neni nachystana, akurat ju budeme malovat....Ja si myslim ze chlapcek nas mudry akurat vydzri kym bude vsetko hotove, maminka mu veri.... 😵
Avanka, mne sa ani verit nechce ze ty uz si v 29tt.... 😉 si k nam prisla v ktorom? 16tt? tak nejak?no proste davno a predsa len akoby vcera. Ak chcete nakupit plienocky v nejakej akcii, ja mam Tesco fialove c.2, som kupila v akcii 2+1, vraj su dobre, a tiez som si kupila Huggies, tiez taka akcia v Hypernove bola, tak som vzala, ze tiez su dobre...Kazdy tvrdi nieco ine, mne aj cenovo vyhovuju tieto aj sestra ma dobru skusenost s nimi...
Graz, som rada ze ste sa vystrabili z tych bakterii, a neboooj, aj ked viem ze asi tazkeee, ale bude ok aj s tlakom aj so vsetkyyym...
Inak mne tie tyzdne posledne dost ubiehaju, tym ze sa uz dost flakam tu a tam, den prejde rychlejsie,a ako pisete, si uvedomujem ze mam posledne dni na uzitie si bruska a spania a tak...tak sa vytesujem 😵 no a zbieram sil, ktorych nemam, najprv tazko po dlhom lezani sa rozbiehalo a teraz ma zas ta choroba skolila, ale ja si vravim, ze vsetko ma akysi zmysel 🙂
Uz vela pisem asi.... 😀 Pa zatial, drzte sa 😉

dadulienka2404
12. apr 2008

ahojte baby ako som si precitala takych zien co su na riz.tehot.nieje malo.aj ja som a ako citam vecsinou to dopada dobre.moje tehotenstvo je stvrte a nikdy predtym som nemala problem az minuleho roku ked som v 4 mesiaci potratila.teraz som v 7 mesiaci a uz od zaciatku som mala problemy.primar mi povedal ze aj tak potratim ale akosi nemal pravdu.dufam ze vsetko dobre dopadne a synceka donosim 🙂

jankapo
12. apr 2008

dadu, takze vyrovnavate skooore... 😉 2:2....jee, to je krasne...tak drzim palce nech to vyjde, len na seba davaj stale pozor...vyrok toho primara snad ani nekomentujem, lebo by mi prispevok isto admini vymazali... 😠
mne lekarka az minuly tyzden vravela, ze sama tomu neveri ze sme to s mojim nalezom dotiahli takto daleko...ale kym som k nej chodila na kontroyl, tak sa tvarila, ze pohoda, ze to vobec nie je take strasne (a podla vsetkeho bolo) a tym mi dodala vela nadeje, ze ked ine donosili, aj ja donosim...a basta...a tu sme, snad sa teraz uz nic nepokazi a ja sa za par tyzdnov budem tesit z prveho babatka... 😵 teda my, s manzelom... 😅

avanka
12. apr 2008

Jani ahoj, aj mna to dnes napadlo, ze ked som sem zacala pisat, bola som na zaciatku 13 tyzdna a teraz ze 29 🙂 🙂
Ja sa sice stazujem, ze mi to akosi pomaly ubieha, ale pri pohlade na tyzdne ...uplna pohodicka.
Vsetci mi vravia, ze si mam tehotenstvo uzivat, ze ked porodim tak mi bude za bruskom smutno, to je sice pravda, ale ked my sa na Lukyho taaaak strasne tesime 😉
Hej, len keby som vedela, kolko tych pienok mam na zaciatok kupovat...v Hypernove v Cechach je teraz akcia na 3 balenia Hugies akejkolvek velkosti za 800 sk, tak nie je o com...
Preto som sa pytala, lebo nazory na znacku sa roznia, niekto uznava Pampers, iny na nich pise, ze pretekaju, svagrina zase dava Fixies, tak som nevedela....diky za radu
Babulky, kolko ste mali vysku maternice v 27-28 tyzdni? Mne nameral 25 cm..
Tesim sa na UTZ v 32 tyzdni, ked drobceka znova uvidime..
Jani a ty sa liec, aby si bola fit...ja som pri tom mojom zapale priedusiek lezala tak napoly, viac som behala a este aj teraz po 14 dnoch mam stale zapchaty nos a kaslem

dadulienka2404
12. apr 2008

jankapo tak to je super ze sa drzite moj lekar bol tak isto optimista a dost ma podrzal aj ked som mala okolo plodu vela hematonov.takze budete mat chlapceka??prve babo tak to je super.hoc cakam stvrte je to akoby som cakala prve.no ty uz zachvilocku budes mat babo a to je hlavne.tesim sa stebou a som rada ze ti to takto dopadlo.urcite uz donosis pretoze to najtahsie uz mas za sebou sak to je uz taky silny chlapcek ze urcite bude maminu uz len a len tesit a vy budete mat z neho velku radost 😀

avanka
12. apr 2008

Dadi, musim povedat, ze ta obdivujem aj ti tie 4 deti zavidim...bol aj je to moj celozivotny sen, mat viac deti, ja sama som z 3 surodencov....mate doma asi veselo... 🙂 🙂

dadulienka2404
13. apr 2008

avanka dakujem.mam 3 deti to ano ale este manzel ma z prveho manzelstva syna ktory s nami zije takze sme 6 a ked sa narodi toto babo tak nas bude sedem tak si myslim ze dost.ale je to super 🙂 stale som snivala o velkej rodine.v nasom meste sa na mna pozeraju ako keby to bolo nieco nenormalne ale mne to nevadi.nemame s nimi problem.ty budes mat prve babo?ked ho budes drzat v naruci nebudes poznat krajsi pocit.ja sa na toto babo tesim ako na prve.mi mame sice doma veselo to ano ale niekedy je to na nervy a uz len z toho dovodu ze nemozem nic robit a ani nic dvihat je tazke sa detom venovat ale dufam ze ked porodim a sa zotavim ze sa budem moct svojim detom venovat naplno.ozaj co sa tyka plienok tak tie huggies su dobre.a ta akcia tak isto pa zatial

avanka
13. apr 2008

Dadi, tak to musi byt super, 5 deti.....ja ked som manzelovi povedala, ze by som chcela deti 3, pozeral na mna akosi divno, ze 2 vraj v dnesnej dobe stacia 🙂
Lukynko bude nas prvy, ale ja este stale tomu nejako nemozem uverit, ze ja budem mama...povedala som, ze uverim, az ked mi maleho daju v porodnici do ruk 😀 😀

dadulienka2404
13. apr 2008

je pravda ze dva je vela preto je cudne ze ja mam svoje tri potom nevlastneho a chcem este jedno.ale mna nezaujima co hovoria druhy.ked budes mat svojho synceka v rukach tvoj zivot sa zmeni ale k dobremu je krasne byt mamou..avanka ty ako mama prveho babetka budes urcite super kazda zena ktora tu pise tak svoje babo nado vsetko miluje.to je super.ty mas nejake problemu v tehotenstve??

avanka
13. apr 2008

Si zlata a vobec to nie je cudne, ze milujes deti 😀 😀 naopak, je to nadherne
Mne zistili placentu praevia v 13 tyzdni, tak mi uz nedovolii ist do prace, aj ked neviem, naco zbytocne strasia ludi, placentu mam teraz 6 cm od krcku a to som kludovy rezim dodrziavala prisne asi len mesiac a pol...inak som v pohode, len som pracovala s mentalne postihnutymi detmi a lekar povedal, ze to je pre mna rizikove povolanie, tak ma vypisal na PN 😢
Inak a teraz sa mu vraj nezda krcok, vraj makne, tak uvidime v stredu po kontrole
A ty?

dadulienka2404
13. apr 2008

avanka ja som prve tri mesiace krvacala dost silno tri krat som bola v nemocnici a primar povedal ze plod je obaleny hematonmy a tie ked sa zvecsia tak urcite potratim ale nestalo sa tak.dokonca povedal ze si mam zaplatit a ist na potrat.doktorka ktora ma v nemocnici osetrovala povedala ze ak mam potratit tak to pride samo.od 3 mesiaca som uz nekrvacal a zatial je vsetko ok.. 🙂 mne zas doktor povedal ze nesmiem ani vela chodit ale ked som chcela ist na marodku tak sa len opytal ze s cim ci s tym ze som tehotna?takze marodka nebola.ja som asi do 5apol tyzdna nic nerobila nikade nechodila ale teraz uz mam viac pohybu pretoze to sa neda v kuse lezat.pohyb musi byt hoc nie velmi vela.pohyby citim v poho-dokonca si myslim ze to je maly futbalista.tak vidis primar tvrdil ze naisto potratim ale nemal pravdu hoc mi ostavaju este paru mesiace ale v utorok idem na poradnu tak uvidm co a ako

dadulienka2404
13. apr 2008

avanka tam kde som napisala ze do 5apoltyzdna tak som myslela ze do 5apol mesiaca ale to si urcite pochopila.no mojou vyhodou je ze pracovat nemusim a ze mam dobreho manzela ktory sa o mna stara/hoc trosku prehnane/

dadulienka2404
13. apr 2008

idem off pozerat csi to moj serial.deti isli spat tak je ticho a pohodicka.proste relax 😀

avanka
14. apr 2008

Drzim palce, aby to dopadlo co naj...najvacsie rizika uz mas za sebou, tak uz by to malo byt dobre....
Tak daj potom vediet, co a ako na poradni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre