Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

bejca
22. sep 2007

a bolo by fajn keby sa nam tato tema trosku rozbehla 🙂 nie ??

nevesta
22. sep 2007

Deina Heparin je na zrazanlivost krvi, asi si mala nieco pri odberoch (prilis husta krv)...

Rýchly prehľad o lieku
Indikácie:
Profylaxia a terapia všetkých foriem trombóz a tromboembólií akejkoľvek lokalizácie v žilovom a tepnovom systéme, predovšetkým hlboké trombózy žíl, emblizácia pľúc, začatie antikoagulačnej liečby pred aplikáciou perorálnych antikoagulancií, pri niektorých formách diseminovanej intravaskulárnej koagulopatie, kde riziko krvácania je relatívne menšie v porovnaní s priaznivým vplyvom na tvorbu mikrotrombov, niektoré formy infarktu myokardu (napr. prevencia systémovej embolizácie pri velkých predných transmurálnych infarktoch s poruchou rytmu), prevencia nestabilnej anginy pectoris, iktu (opakované trombózy) a tranzietnej ischemického ataku, prevencia zrážania krvi počas dialýzy a iných zákrokov s extrakorporálnym obehom, bypass koronárnych artérií, perkutánna transluminálna koronárna angioplastika, doplnok k trombolytickej terapii na zabránenie reoklúzie otvorených ciev, m. Kawasaki, príprava vzoriek nezrážavej krvi na laboratórne a transfúzne účely.
Prípravok sa môže použiť aj na liečbu detí.

lenusa
22. sep 2007

ahojte babulky aj my sme uz od minuleho tyzdna doma a uz aj zostaneme, lebo nam tvrdne brusko a boli sme v nemocnici ☹

bejca
22. sep 2007

ahoj lenuska 🙂 aj nevesta 🙂 no ako pozeram tak sa rozrastieme 😉 ked uz sme domenka aspon trosku pokecame 😀

deina
23. sep 2007

Vdaka, nevesta. 🙂 Este neviem vysledky, je to len take podozrenie, tak dufam, ze to bude vporiadku.

Babenky, to budete do konca tehotenstva musiet byt doma? To musi byt hrozne. Nastastie sice som rizikova, ale nemusim byt PN, kym sa nedeje nic akutne, je to skor preventivne kvoli protilatkam, ktore mam v krvi (a kvoli mojej chorobe). Ako to doma znasate?

miminkoo
23. sep 2007

Ahojky babulky, aj ja sa k vam pridavam, som PN, zatial nie som na rizikovom, ale som PN kvoli tvrdnutiu bruska a vraj mam kontrakcie, ale zatial sa neotvaram, takze je to ok. Tak je nas PNkovych viac... 🙂

bejca
24. sep 2007

miminko uprav si pas 🙂 v ktorom tyzdni si ??
deina urcite to bude oki neboj 😉
no ja budem na PN-ke od dnes a ani neviem dokedy... koli nizkej placente ...uvidim 🙂 a to som si vo stvrtok a v piatok zobrala dovolenku a uz teraz ma poraza - nakolko nic nemozem robit 😠

fenrirka
24. sep 2007

ja som na pn od septembra.Koly skratenemu krcku,potom som este mala 2x zlcnikovy zachvat a zistili mi zlcnikove kamene,no nikdy predtym som nemala so zlcnikom problem.No a teraz som mala aj kontrakcie ktore trvali len kratucko,takze doktor povedal ze mam byt v klude.Ja aspon myslim ze to boly kontrakcie,pravidelne bolesti dole vpodbrusku ☹ ,neviete mi niekdo poradit??

bejca
24. sep 2007

no ja nie ☹ a nebala si sa ist do toho Polska ??

miminkoo
24. sep 2007

Bejca, som v 19tt, ako si upravim ten pas? 😒

bejca
24. sep 2007

hore su nastavenia a tam vvypln ten dotaznik 🙂 skus 🙂 a to by si mala mat asi termin nejako koncom februara nie ???

miminkoo
24. sep 2007

Nastavenia? Ja asi fakt osprostievam... Terminik mam 22.2.

deina
24. sep 2007

22.2., to je takmer na moje narodeniny. 🙂

Baby, kedze ste rizikove, nemuseli ste podpisovat taky divny papier? Ked som bola v rizikovej ambulancii, dali mi prestudovat a podpisat papier o kadejakych statistikach (zevraj aj vo vyspelych krajin po porode umiera 6 deti z 1000 😖) a pod. Ktovie, naco to bolo dobre...

zsuzsu
24. sep 2007

Ahoj deina.
Bola si prva, ktorá ma privitala,keď som sa zaregistrovala. A bolo to nedavno. Ako to celé sledujem, tak si v rizikovom. Ale dufam, že ste o.k. Ja som predtyždňom v 12tt. potratila.Takto somnou priroda vybabrala. Bolo to kruté. Ale mam dve zdravé bambulky, tak ideme ďalej. A tebe prajem, aby ste to uspešne dotiahli do konca, a bolo všetko o.k., tak ako si to vždy predstavovala.

bejca
24. sep 2007

deina prvy krat take nieco pocujem ....
miminko super si to spravila 🙂 a nechces sa pridat k nam Februarovkam 🙂 pozyvam ta 🙂
zsuzsu ☹ je mi to luto 😢 ale este ze mas tie tvoje dva pokladiky 🙂

deina
25. sep 2007

Zsuzsu, to mi je luto. ☹ Dufam, ze aj tak zanedlho pribudne k tvojim bambulkam zdrave babetko, drzim palce.

Bejca, vsak i ja som sa cudovala, bolo to dake poucenie. Tak som poucena. 😅

miminkoo
25. sep 2007

deina, ja sice na rizikovom nie som, ale pokial viem, kamoska co je nic take podpisovat nemusela. Divne, ale ked ta teda chceli poucit, poucili ta 😉
Bejca, ja uz som hladala nejake februarovky, ale zatial som nasla len minulorocne 🙂 Este si vas pohladam... 🙂

deina
25. sep 2007

Zajtra idem na tu hematologiu, pozru sa mi na zrazanlivost krvi, tak mi drzte palce, nech to dobre dopadne a nech ziadny heparin nepotrebujem. 😅

miriamka
25. sep 2007

Deina...Ty ides na rizikove?

deina
25. sep 2007

Som sice rizikova, ale nemusim byt PN, lebo je to kvoli mojej chorobe (Sjogrenov syndrom) a nie kvoli gynekologickym problemom. Len kebyze sa nieco deje, tak by som doma zostat musela, ale musim si zaklopat, ze zatial je vsetko vporiadku.

miriamka
25. sep 2007

Ako sa Ti dokyho podarilo ukecat aby si nebola PN?ten moj chce stale aby som bola PN 😠

zuzizuz
26. sep 2007

ahojte babenky, tak sa k vam pridavam aj ja, potom co som bola na pohotovsti 3 krat posledny tyzden a pol a vcera mi povedali ze to je zacinajuci potrat a dali ma nejake tabletky a dufaju ze sa to udrzi. Babatko je v poriadku, to len moja maternica nie. Drzim vam vsetkym palce. Na uplnej pnke nie som, lebo robim z domu, tak trosku pracujem. Majte sa zatial.

miriamka
26. sep 2007

Zuzi...drzim palce aby mimi pekne v brusku pobudlo!Aj mne hrozi rizikove,uvidim v pondelok co a ako...

loss
26. sep 2007

no baby ja som po dvoch potratoch takze od tohto tyzdna som doma na PN dostali sme vela liekov takze verim ze nam to tentokrat pomoze a v maji sa budeme tesit
aj vam vsetkym drzim palce nech vam babenka rastu a hlavne ziaden problem pocas tehu 😵

miriamka
26. sep 2007

Loss...neboj,bude to dobre!A v praci si to uz povedala ze si tehu a budes cely cas PN?

loss
26. sep 2007

v praci to uz vedia takze trocha s tym ratali po tom vsetkom a ci budem na PN stale to neviem v pondelok idem na sono tak sa uvidi ale myslim ze asi ano a co ty?

miriamka
26. sep 2007

Ja som teraz PN...v pondelok idem na kontrolu a uvidi sa.Chcem lekara presvedcit,ze PN nie je nutne...pracu mam pohodovu od 7.30 - 16tej,sedim takze nemyslim,ze by to mal byt problem.Ale uvidim co povie.

loss
26. sep 2007

tak drzim palce 🙂

miriamka
26. sep 2007

Aj ja Tebe,Teda vam 😵

bejca
26. sep 2007

deina urcite to bude oki 🙂 uvidis 😀
miriamka ja som na tom rovnako - cas od casu moju doki ukecam ze na chvilku som v praci a potom znovu sup na PN 😠
zuzi drzte sa a hlavne vela lez a nic nedvihaj ani nerob ...babatko je dolezitejsie 🙂
loss mna nechala doki doma od cca 8tt az do 12tt a brala som tiez tabletky na udrzanie 🙂 a zatial sa drzime 😀 drzim palceky nebojkaj vsetko bude oki 🙂
VSETKY ZA MNA POHLADKAJTE BABATKA aby vedeli ze na nich myslime 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre