Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dadulienka2404
16. júl 2008

ahojte babenky ja len na skok prisla sestra z rakuska tak velmi do bytu nechodim tal ani na net iba chcem aby ste vedeli ze som ok malemu sa von nechce ked bude moznost tak vas precitam a daco este napisem, papa moje

geegee
16. júl 2008

ahojte, ja som bola tyzden v nemocke - nepomohlo velmi, otvorena som na 3 a krcok uz len 1cm, od vcera odchadza zatka... ☹

moni1412
16. júl 2008

geegee preco ta pustili ked nepomohlo? usudili ze uz mozes rodit? hmm..... odchadza zatka? dufam ze este aspon par dni vydrzite

geegee
16. júl 2008

moni, vraj by ma tam potom museli drzat az do porodu...

malaskoricka
16. júl 2008

ahojte...na mna dnes idu akosi pesimisticke nalady... 😔

dadu chvalabozku ze si s aozvala jaze kde si 🙂

gege ved to do porodu nemas daleko...nebola by si dlho v nemocke..

sue13
16. júl 2008

Ahojteeeeeeeeee 😵 akurat ideme z poradne, vsetko je v uplnom poriadku a mame uz skoro 3cm 😀
V pondelok ideme na skrining, som taka stastna ze je vsetko ok. Aj moja lekarka sa mi priznala ze to vsetko moc optimisticky nevidela a ze sa nesmierne tesi ze to takto dobre pokracuje 😵
Gege moc nerozumiem tomu co pises ale aj tak Vam drzim palceky 😉
Dadka dobre ze si sa ozvala, sme mali uz obavy 😎
Moni ako sa mate dnes???? 🙂 Skoricka dufam ze uz mas lepsiu naladu 😉

evaviki
16. júl 2008

Ahojte,
tak som dnes bola na screeningu.. Hodnota NT je 2,1, na co mi doktor povedal, ze vzhladom na to, ze som 11tt+0, je to hranicna hodnota, ale ze rozhodujuce budu vysledky z krvi. Tie budu o tyzden.. Drobec mal 4,5 cm a pekne sa tam hybal 😀
Geegee, drzte sa, este aspon par dni 🙂
Mirka, daj si nieco sladke, idealne cokoladu, snad ti to naladu zlepsiii.

sue13
16. júl 2008

Evka a z coho urcili tu hodnotu hned??? Ja som myslela ze iba z krvi sa to robi. 🙂 aj si platila??? 🙂

malaskoricka
16. júl 2008

tak som spet...kooonecne chlapom nezhorel obed lebo vcera to bolo nieco otrasne 😒

sue gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem🙂🙂 😵 ja mam naladku dnes v celku v ok🙂..len sem tam mi oci zabehnu na kalendar a ked si predstavim ze v piatok mam ist k dr. tak mi je az do placu...

evka jeeej gratulujeem🙂

bozenky same pozitivne spravicky aj ja chcem take v piatok 😔

evaviki
16. júl 2008

Ta hodnota NT sa urcuje na ultrazvuku.. Meria sa objem tekutiny, ktoru ma miminko pod krkom.. (este sa tomu hovori sijove presvietenie, popr. podsvietenie)
A tie testy, co sa robia z krvi, tak to sa tiez vola screening 🙂
Neplatila som nic, mna odoslala gynekologicka do ambulancie genetiky.. ale na ten utz som bola aj tak objednana inde, a ani ten by som neplatila.. Neviem, ci je to doktorom, alebo to, ze som na rizikovom, ale zatial som platila iba 50 Kc za foto z utz..

malaskoricka
16. júl 2008

evka: 🙂 ty si poklad akurat som si to isla googlit na nete 😅

evaviki
16. júl 2008

🙂 Negooglujte
skuste tento odkaz, je to tu celkom ok vysvetlene www.onhb.cz/Data/files/gynekologicko-prodnicke/...

klementina
16. júl 2008

ahojte, evaviki, som si precitala par clankov na nete aj ten tvoj, tak sa chcem spytat, ci som to dobre pochopila, to ti robil utz plus odber krvi a na zaklade toho mu vyslo to cislo? a musi mat na to nejaky specialny utz? ja idem az 28. ale aj tak som zvedava, tak sa chcem pripravit aspon teoreticky..

moni1412
16. júl 2008

geegee ale mohli ta tam nechat este aspon do toho 38.tt, moj nazor... 😒

evaviki
16. júl 2008

na zaklade utz ziskali cislo 2,1. O tyzden budem mat vysledky z krvi a podla nich, v kombinacii s tou hodnotou a mojim vekom sa vypocita pomer rizika, ze miminko je poskodene. A podla toho rizika budu zvazovat, co dalej, ci staci sledovat, alebo treba ist na odber plodovej vody..
Ci specialny utz, to neviem. Musi byt nejak kvalitny a tuto hodnotu nemoze merat kazdy lekar. Su na to odbornici.

graziela
16. júl 2008

Ahojte,
davnejsie som tu nebola a pozeram, ake kraaasne tyzdne vam svietia podaktorym v pase....
Dadulienka, no vidis, ako krasne ste to dotiahli, len tak dalej, nech sa drobcek narodi, ked bude ten pravy cas 🙂
Geegee, tak tebe sa porod uz tiez pomalicky blizi...
Kedze ja tua si tak skoro nebudem, prajem vam vsetkym, ktr. mate uz porod "predo dvermi", nech to ide ako po masle, co najmenej bolesti pred aj po a hlavne zdravucke babätka 🙂 🙂 🙂

evaviki
16. júl 2008

Baby, tak som sa odhodlala a aktualizovala si infosky.. Snad sa pre zmenu stastie otoci a uz bude iba dobre 🙂

malaskoricka
16. júl 2008

jeej evka🙂uvidis uz len bude dobre🙂

sue13
16. júl 2008

Evka supeeer, bude to ok, neboj 😉 Musi a hotovo 😀

malaskoricka
16. júl 2008

ja dnes asi nezaspiiiim absolutne nemam chut spaat 😒

malaskoricka
17. júl 2008

bre raniicko 😀 ja som v noci teda rano zaspala az o 2ale som dnes svieza ako rybicka🙂

kde ste vsetky,??

sue13
17. júl 2008

Ahoj skoricka 🙂 Aj ja som sa dnes zobudila svieza ako rybicka tak to rychlo vyuzivam a trochu upratujem 😅 Ved mame tu ako po vybuchu od kedy som tehulka 😀 A to som si hovorila ze ked budem doma kazdy den si urobim jednu izbu a tak... 😀 😀 😀 😀 a teraz som rada ze som niekedy 😉

malaskoricka
17. júl 2008

sue ja som upratovanie posledne 4tyzdne len pozorovala a uzivam si to ze nemusim upratovat mna by ani za svet nikto nedonutil teraz upratovat🙂 😔

sue13
17. júl 2008

Ved to nemam casto taketo nalady neboj 😀 Pekne pomalicky davam byt do kopy a o chvilku idem dat do kopy seba a idem na obed 😀 S kolegom 😀 😀 😀

evaviki
17. júl 2008

ahojte,
aj ja som uz tu, teda aspon na chvilku.. 🙂 Pridu za mnou byvaly kolegovia, ideme na obed, nastastie mam restiku par metrov od domu 🙂 No a potom idu ku mne na kafe, snad im nebude vadit, ze to tu nie je tip-top 🙂 Bola som vcera uplne unavena, normalne som nevysle schody na prve poschodie, musela som zastat a oddychovat 😖

malaskoricka
17. júl 2008

sue s kolegom😀 dufam ze obed chutil🙂

evka unava je beznaa🙂...tes sa na zaver tehu ked budes ako sud😀😀 to neprejdes ani tolko 🤐 😅 😀

sue13
17. júl 2008

Evka ty tiez s kolegami??? Aj ja 😀 😀 😀 Je super byt zase medzi ludmi, normalne mi to chyba. Ale viem preco to robim 😵
Skoricka potom sa budeme gulat 😀 😀 😀 ako sudy 😀 😀 😀 😀

malaskoricka
17. júl 2008

sue😀😀😀 ani nepripominaj moja mama pri kazdom tehu pribrala cez 20kil 😒 a kazdy mi odmala vravi ze idem v jej slapajach..tak to dopadne😀

evaviki
17. júl 2008

Aj mne chybaju ludia, ale aspon takto ciastocne sa to da kompenzovat 🙂
20 kil? teeeda.. to ja som zase schudla, uz mam o 3,5 kg menej ako pred zaciatkom tehu.. Zacinam mat pocit, ze to je nejake divne 😖

evaviki
18. júl 2008

Halooooo,
kde ste kto? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre