Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

janyba
22. jan 2008

zvedava ona bola akurat na hrane , ale myslim ze aj skor by bolo ok .. uz v 27tt som dostala tie 3 injekcie na pluca .. a vahu mala glukozou vyhnanu hore. a hyperaktivna je teda dost .. take ze kludne si malovat ap. nehrozi.
inak , ak mavas infekcie, tak ani pesar dat nemozu .. lebo tym riziko zapalu stupa .. byva masivnejsi vytok ap.

jankapo
22. jan 2008

Ahojky, len tak pre zaujimavost...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
nebojte sa, vydrzia to tie nase babulky do terminu...a my s nimi... 🙂
zvedava, ako pise janyba, pesar ti uz asi nedaju, vraj je to este horsie na infekcie ako podsivanie, ja papam kvoli tomu probiotika,tak zatial ziaden extra vytok, snad aj ten co bol, pominul....
Tak len pekne lezkajme, ja som zas mala lepsi pocit zo seba v nemocnici, tam som naozaj poctivo lezala...doma mam uz vycitky ked si prihrievam nieco jest...alebo chvilku dlhsie sedim....
Elia, a tebe vyslovene zakazali aj po byte? Pretoze moja lekarka sa uz k tomu lezaniu vyjadrovala trosinku benevolentnejsie, ale napriek tomu len lezim, ja sa proste bojim, nechcem nic podcenit....Zajtra mas kontolu? No to sa tesiiim, dufam ze budu pozitivne spravicky....
🙂

elia
22. jan 2008

Jankapo mne kazala polihovat uz v tom 14. tyzdni, len vtedy som nechapala co pod tym myslela a ked som sa jej spytala, tak ze mam oddychovat. Ale to som este tak vazne nebrala, obcas som si nieco navarila, samozrejme ze som sa snazila pri tom sediet a boli to len take rychlovky, umyla som si po sebe riad, alebo som pomohla manzelovi prestriet pradlo. A tak raz za tyzden ked mi to uz uplne liezlo na nervy, tak sme na taku hodinku aj s cestou niekam isli pozerat kuchynske linky. Ale ako ma Dr. vystrasila ze sa mi zacina otvarat vonkajsia branka, a ak nechcem ist neskor do nemocnice tak mam len lezat a lezat a lezat... vsak aj dovtedy som lezala 95% casu, tak odvtedy to beriiem fakt poctivo, a v domacnosti nepohnem ani prstom.

Potom som v 25. tt zmenila lekara ktory mi dal pesar a tiez mi kazal lezat. Ale teraz rozmyslam ze ked som bola pred 2. tyzdnami na kontrole tak sa uz k lezaniu ani nevyjadroval, a ja som bola taka stastna ze je vsetko OK, ze som sa aj zabudla spytat. Tak zajtra sa spytam.

lubkagaa
22. jan 2008

Ahojte babenky...vsetkym drzim prstoke...aby vsetko Ok dopadlo..lezanie sice lezie na mozocek, ale zasa, ked treba, uz to vydrzime nie? 🙂

janyba
22. jan 2008

elia - tak to ja sa spytat nezabudnem nikdy 🙂 este aj na soferovanie .. uz sa len rehli, ked vidi moje ocka rozziarene .. a nedovoli a nedovoli .. aby ste chapali mam tak 4min. od nas nasich .. ale nemooozem ani k nim sa odviezt.

lubkagaa
22. jan 2008

no ja sa zasa citim blbo, a sa aj hanbim opytat na cokolvek..mam pocit, ze sa na mna potm doktorka pozera ako na blbu 🙂 ale sak som prvykrat tehotna 🙂

lucia31
23. jan 2008

ahojte dievcata....vcera som bola v poradni, krcok v poriadku, mam v TK uvedene, ze 0,co je asi v poriadku, tak som rada 😉 ...len ta moja placenta mi robi starosti, kedze je ulozena centralne 😒 , neviem, ci ma sancu sa trochu posunut, keby bola aspon viac na boku, tak sa vysunie rastom maternice..no uvidime, 11.2. na utz...chcem sa opytat, mam vychadzky od 10.do _12 a od 14.- 16tej hod., vcera som bola rano v poradni, a kedze som sa nemohla peso dostat domov, lebo je to dost daleko a do kopca, tak som zostala u nasich az kym manzel neprisiel z prace po mna..keby prisla kontrola, da sa to dako zdovodnit? 😒

jankapo
23. jan 2008

Luci, ja som doma uz od oktobra, po kontrole ani chyru ani slychu...tiez som uz bola v roznych situaciach ze sa nedalo dostat nacas domov...a nic. Nastastie...neveim ako sa to potom riesi, ale podla mna zas zavisi od cloveka...neboj sa.
nemas pripadne nejakeho znameho lekara, ktory by ti kryl chrbat?
inak krcok mas super...to ja uz mam CS 3... 😕 s tou placentou, daj tomu este cas...nadej stale je...
Lubka, ja sa tiez hanbim pytat, hlavne teda ako je to naozaj s milovanim...ono, toto mi je jasne, ze nemozme...ale sa ani mojkat?lebo pisu kadetade ze ani prsia nie, ani nic, lebo su pritom kontrakcie, a to neni dobre... 😒
hanba, nehanba, ja uz po tolkej abstinencii mavam eroticke sny... 🤐 n fakt neviem co mam robit a hanbiiim sa opytat. 😝

moni1412
23. jan 2008

vidim ze rovnake problemy 🙂 s tym milovanim je to ozaj hrozne najst odvahu sa spytat....mne povedal na zaciatku ze nemozme a ze mi povie ked sa to zmeni...no nejako sa to nemeni.... 😒 eroticke sny? to aj ja, dost casto.... 😒

lucia31
23. jan 2008

to s tzmi snami mam aj ja 🙂 a potom neviem, co so sebou 😉 kedze rozchodit to pri kludovom rezime nemozem,tak je to dost tazke 😉 mne kazal pohlavny styk obmedzit, tak ho pre istotu nemame vobec...ale pre babo urobim cokolvek..

lubkagaa
23. jan 2008

jankapo: no tak toto je fakt asi u vsetkych rovnake. Ale zasa niektori tvrdia, ze obcas taky orgazmus praveze pomaha spevnit svalstvo a vraj sa lahsie rodi. No vysomarte sa z toho. Kolegynka mi raz povedala, tiez bola na rizikovom, ze sa jej uz snivaju eroticke sny s vlastnym muzom a to je uz co pvoedat 🙂.
No my sa aspon obcas pohrame...nech aspon muzovi je dobre 🙂. Ale aj za toto som sa ani ja este neopytala. Len viem, kedze je zapal, ze nemozem ☹

lubkagaa
23. jan 2008

No a s PN-kami a vychadzkami u nas si myslim, ze je to dost komplikovane.Ked uz mate vychadzky nie vzdy sa ich dari dodrzat. Ja som volala pred Vianocami na socialku, kvoli tomu, ze ked nie som na jednej adrese, som na druhej v mieste byvaleho trvaleho bydliska. A zena mi hovori, ze to mam dopredu jej nadiktovat kedy, kde budem. Tak som chvilu ostala zarazena a potom som jej povedala, ze to je tazko mi dopredu jej povedat, lebo vzdy vychadzam z aktualnej situacie, ako napr. aj tento tyzden. Manzel je prec, tak som u maminy,kedze aj svokrovci prerabaju kupelku a netiekla voda a nekurilo sa. No kto to mal vediet tak skoro dopredu? Ale potom ta zena v telefone tak v duchu akoby kyvla rukou, zapisala si obe adresy a tym to haslo.
Teta v presove mi napr. hovorila, ze ju chodia stale kontrolovat, ked je na PN. ale tak myslim, ze by mohli brat trosku n nasohlad nie? 🙂

moni1412
23. jan 2008

ahoj, lubka: ako? 🙂

lubkagaa
23. jan 2008

Ahoj Moni..super, len mi dako blbne tato stranka...

lubkagaa
23. jan 2008

Moni...a ty sa mas ako? Aj u vas je tak krasne? Normalne je hned clovek naladeni pozitivnejsie 🙂

jankapo
23. jan 2008

Elia...cakaaaaaame....... 🙂

moni1412
23. jan 2008

lubka:nejak to fakt blblo...Je tu celkom pekne 😉

elia
23. jan 2008

Ahojte baby, prave som prisla od Dr., nastastie vsetko OK, pesar pekne drzi krcek pokope, ale pre istotu mam este 2 tyzdne lezat. Uz sa tesim ako konecne o 2 tyzdne zacnem behat. A co ma Dr. sokol, okolo 20.2. mi chce vybrat pesar, a vravel ze mam pocitat s tym ze do troch dni rodim. Tak to ma fakt soklo, lebo je to o 3 tyzdne skor ako povodny termin. Ale vravel ze najprv malu pomeria, a podla toho sa rozhodne, mozno ho vyberie aj trochu neskor.

elia
23. jan 2008

Este som zabudla napisat ze vravel ze este tie dva tyzdne mam vydrzat lezat, ale ze to uz nemusim dodrziavat az tak uplne prisne.

moni1412
23. jan 2008

elia: tebe sa to uz pekne blizi 🙂 🙂 🙂 super, super. Tak o par tyzdnov mas Lucku v naruci....fajn spravicky....tak si uzivaj este tych par tyzdnov do porodu. pekny vecer. 😎

elia
23. jan 2008

Baby a co ste tu popisali s tymi erotickymi snami... tak detto to iste. Ale my nemozeme absolutne nic (teda co sa tyka mna) odvtedy ako som zistila ze som tehotna (v 1. zial neuspesnom tehotenstve som po orgazme krvacala - a pritom nebolo ziadne vniknutie...). Nastastie u mna sa teraz striedaju obdobia tuzby a chladu, teraz mam to druhe, tak je to fajn. 😒

janyba
23. jan 2008

babyy .. neprecitala som vsetko , ale .. vcera po vyse 3mesiacoch sa ma drahy dotkol a .. BRUCHO AKO KAMEN v momente .. a to bol leen dotyk - lebo vsak jasne ze ani my nic nemozme ☹ nezvladam .. vobec.

janyba
23. jan 2008

elia - xixi .. gratulujem . uz sa urcite tesis a aj lezat sa ti bude lahsie teraz.

inak - ja som sa na ten s.e.x pytala (nastastie mam v poho doktora) este kym som mala len problem s placentou a vtedy povedal , ze alternativy mozme 😉 teraz uz ani tie nie. ono orgazmus moze vyvolat tusim tvrdnutie bruska , dtto dotyky prs mozu stimulovat maternicu k cinnosti .. takze baby co maju problemy s krckami mozu lizat sklo 😀

jankapo
24. jan 2008

Elia, super spravy, aj ked aj pre mna prekvapko...porodit do 3 dni? Tak uvidime, sama budem cakat ako sa to u vas nakoniec vyvinie. Ja by som to asi s istotou netvrdila, ale moze byt.. 😉 No co, ak uz Lucka bude dokonala, naco priberat v brusku, ked sa da aj vonku?
My tiez radsej nic neprovokujeme, takze v podstate zijeme bezdotykovo.... 😖 aj tak sa velmi lubime, aj ked...v obdobi "tuzby" by som hryzla... 😠 no co , ostava nam lizat skolo....heh

zvedava
24. jan 2008

Dobre ranko. Elia, gratulujem k vysledkom kontroly, tebe to tam vazne len na tom pesare drzi... Tiez by som aspon taku malu poistku prijala, ale to mi uz teraz nedaju... Mne slubila dokina, ze ma zajtra vysetri a ked sa mi nalez nezhorsi, snad sa budem moct uz aj na to Wc a do sprchy prejst... Vsak si pripadam ako homelessak 😖 Ale v nemocke si este minimalne 3 tyzdne pockam, potom sa zacnem silou-mocou pytat domov 😀
No a co sa intimnosti tyka, takisto je u nas sucho uz takmer od pocatia 😝 Najprv prvy trimester, to nebola velmi chut, potom som mala vcestnu placentu a ked sa vytiahla, zacal sa skracovat krcok 🙄 Takze najblizsie to bude tak v maji, podla temperamentu synceka 😀 Ale kedze som v nemocke, nemam ani pokusenie, na nieco je to dobre 😨

lucia31
24. jan 2008

janyba, som sa zasmiala, ze lizat sklo 🙂 no co, aspon tak umyjeme okna, ked uz nic ine 😀
elia, skvele spravy, boze, normalne ti zavidim, ale ste mi aj s ostatnymi babulkami v tomto fore prikladom trpezlivosti a vytrvalosti, ja si to snad ani neviem predstavit, cely den lezat, i ked je pravda, ze tie vychadzky, co mam, radsej pekne prelezim, a len cez vikend som sa bola s malym prejst..
male ma inac tak zlate kopka, ked som na boku, uplne ho citim niekde dole ako kopka do plachty 😉 a este som si vsimla, ze kym som sama doma a je tu v podstate ticho, tak je relativne v klude, ale ked pride Janicko zo skolky, tak zacne vystrajat, asi sa tesi, ze si pocuje braceka 🙂
dnes mi pridu moji zlati rodicia poupratovat, postierat podlahy, pozehlit, tak sa tesim, ze mi bude veselsie...ja aspon navarim, lebo varenie milujem...

moni1412
24. jan 2008

ahojte, som doma z kontroly. Chcel ma poslat do nemocky, ale nakoniec mi dal troje lieky a ak to neprejde to pondelka, utorka, pojdem asi lezat. Tak idem teda lezkat doma, dufam, ze to pomoze ☹

lucia31
24. jan 2008

moni,opatruj sa, lezkaj, vsetko bude ok...babulky, ja sa za vas aj za seba normalne modlim, a verim, ze bude vsetko ok a hadam si raz dame stretko a pekne si zaspominame na nase postelove chvile 😉

moni1412
24. jan 2008

lucia: dakujeme...no, musime vsetky verit, ze bude dobre

shaga
24. jan 2008

ahojte bambulky,,,,chcem sa spytat moze odtekat polodova voda ked mam krcok maternice zatvoreny na 3cm? lebo stale mam taky vodovy vytok dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre