Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dadulienka2404
3. jún 2008

lubi ak ti pada brusko tak by sa zachvilu mal pytat maly von.ja idem zajtra tiez na kontrolu tak uvidime ci som sa prestala otvarat alebo nie 😒 ja sa skor bojim ze budem musiet ist do nemocnice a neviem si predstavit ze necham 4 deti na manzela.nie zeby to nezvladol ale si myslim ze to je dost na jedneho 😒

lubkagaa
3. jún 2008

dadulienka, neboj sa 🙂, radsej zasa it do nemocnice, aby drobec bol vporiadku a myslim si, ye vzdy sa da vsetko zvladnut a manzel to urcite zvladne, treba mu verit 🙂, je toho sice vela, ale myslim si, ze su to aj situacie, kedy uvidis, ze sa vsetko da 🙂.

dadulienka2404
4. jún 2008

ja viem ze to zvladne ale ja to nezvladnem ja proste nemocnicu nemusim ☹ ale uvidime dnes idem na kontorlu tak uvidime co bude.ale pochybujem ze to bude lepsie pretoze sa necitim lepsie ale horssie aneviem ci to nieco znamena ale vcera az kym som nezaspala ma dost bolelo brucho ako keby som mala dostat menses a maly sa strasne mrvil.urcite napisem vysledok.pa moje 😉

moni1412
4. jún 2008

lubka ja som take brusko mavala casto tie posledne tyzdne. Maly sa vypucil na jednej strane a druha vyzerala ako keby tam ziadne babo nebolo 😉
dadka, sm zvedava co na kontrole 🙂

dadulienka2404
4. jún 2008

moni to aj ja 😒

moni1412
4. jún 2008

hlavne sa nebojkaj, hmm? dohovor malemu ze tam musi este chvilku vydrzat. On ta posluchne, verim tomu 😉 drzim ti veli silno palceky

avanka
4. jún 2008

Lubi, ja mam maleho tiez uplne bezne vypuceneho na 1, vacsinou pravej strane, niekedy to je tak bolestive, ze ho musim trosku stlacit rukou, aby sa presunul inde 🙂
Moni, ake plienky pouzivate a koko ich asi miniete na den?
Od dnes je akcia v Tescu na fialove tesco plienky, 3 baliky za cenu 2 (749 sk), vsetci ich tu chvalili, tak sme ich kupili aj my....a este mame 6 balikov Huggies

dadulienka2404
4. jún 2008

no ahojte.poradnu mam za sebou.snazila som sa bit kludna len trosku som mala iny tlak 130/80 ale to je dobre.doktor ma vysetril a povedal ze to ostalo take ako pred tyzdnom.na 2cm.ale dnes bol akosi viac zhovrcivy.mam lezat aby sa to neeotvaralo a hlavne vydrzat aspon do konca 36 tyzdna .potom uz mozem rodit pretoze budem v 9 mesiaci.tak som sa trosku poradovala.viem ze sme este nevyhrali ale verim ze dobojujeme az do konca.pa pa

moni1412
4. jún 2008

avanka zo zaciatku sme mali pampers newborn, tie jedine su od 2kg 🙂 teraz uz pouzivame tie fialove tesco, su fajn, zdaju sa mi dokonca lepsie ako pampers. velmi sme s nimi spokojni. ved ideme veru nakupit do zasoby 😉 huggies mame doma, ale este su trochu velke (aj ked su od 3kg). Tak potom napisem skusenosti s nimi....
dadka, verime aj my ze to dotiahnete do uspesneho konca. Pozri sa aky kus cesty uz mate za sebou... 😉 hlavu hore, moja..... 🙂

geegee
4. jún 2008

avanka, ja som tescace kupovala skoro 2 roky - teraz ich ale zmenili - su take tvrdsie, tak som s nimi skoncila a kupujem Pampersky Giant - novorodenecke stali 516 za 108 plienok a Matkovi tiez tie Pampersky kupujem, ale vacsie 🙂
Este su dobre Huggies flexi podla mna 🙂

Vcera som bola na poradni, stav zhruba rovnaky ako pred 3 tyzdnami, tak sa tesim 😵 Maly ma cca 1,5kg a prvykrat sa otocil tak, ze mu bolo vidno tvaricku 🙂

Matusko sa naucil vcera povedat socha, mucha a mysi 😀 A dnes som ho naucila Pre pana Jana - v jeho podani Pe Jááána páma 😀

graziela
4. jún 2008

Ahojte,
Dadi, neboj, urcite to dotiahnete do uspesneho konca, len sa musis viac setrit a hlavne mysliet pozitivne...Ja osobne som mala tiez stavy, ked som sa bala, aby som neporodila predcasne, dokonca ma moj dr. takmer bezdovodne (bez nejakej zjavnej priciny, co by tomu nasvedcovala) v 30tt strasil, ze v mojom pripade to bude mozno potrebne, ist rodit do Martina, to kvoli tomu, za to je najblizsie vybavena porodnica pre predcas. narod. deticky...Vtedy mi nebolo vsetko jedno, dokonca som chodievala aj do temy "predcasny porod"... Ale vidis, ako krasne daleko sme to dotiahli 🙂 Takze musis tomu verit aj ty. Inac,ja ked som bola v nemocke v 20tt, prijali jednu babenku, ktr. bola v 32-33tt otvorena na 3prsty, primar jej daval nadej max. 3 dni a aj napriek takymto prognozam to potiahli este dalsi mesiac...
CO sa tyka plienok, aj my sme nakupili fialove tesco plienky, tiez som pocula na ne same chvaly, tak hadam budeme spokojne 🙂
Inac, ja mam dnes taky "leziaci" den, od rana len lenosim, az sa mi z toho aj hlava kruti, nic sa mi nechce...Trosku u nas aj sprchlo, ale nezda sa mi, zeby to nejako pomohlo, mne sa zda byt, stale sparno...Ale mozno je to aj tym, ze sa necitim dobre od zaludka, cosi ma tam tazi a mam take natlakovane brucho..uf, este 4-5 dni vydrzat 🙂
Geegee, tie deticky su take chutne, ked sa ucia rozpravat...aj my sme si uzili a stale uzivame s nasou rapotackou 🙂 🙂 🙂 Treba si to obdobie vychutnat 🙂

lubkagaa
4. jún 2008

Ahojte babenky: tak drzim paste zaradom vssetkym, aby bolo vsetko ako ma byt, teda urcite vporiadku. 🙂
Ja som tiez bola v poradni dneska doobeda, doktorka mi povedala, ze krcok za ten tyzden dozrel, ze je vsetko ako ma byt a ze dobre postupujeme, klopem 🙂. Dokopy je CI - 7. tak ako ma byt. Jedine po vysetreni este doteraz mam obcas taky ako vytok trosku krvave zrazeninky, resp teraz take tmavsie, ale kedze som bola na poliklinike na psycho-priprave na porod, tak mi sestricka povedala, ze to po vysetreni moze byt. Inac to bolo super ta psycho-priprava, aspon v tom, ze sestricka bola velmi mila a tak super porozpravala co a ako, na co sa mame pripravit, aj ked niektore veci mam pocit, ze uz som aj zabudla. Hovorila ako dychat, aj srandovala, no super. *To by ste museli zazit 🙂 xi.

geegee
4. jún 2008

graziela...pri zmene tlaku vzduchu sa rozbiehaju porody 😉

dadulienka2404
5. jún 2008

ahoj graziela.dakujem ja verim ze to dotiahneme do konca.urcite je zlate ked deti zacinaju rozpravat su to super veci a je to aj dost sranda,ja to poznam.mojho maleho ucitala najstarsia dcera hovorit motyl a bola z toho mumia uz ma 4,5 roka a vzdy ked ide spat takk vravi ze dobrunocku jeziska na pomocku a mumia.akosi mu to uz ostalo. 😉 lubkasi bola na psychopriprave??to pred cisarskym ci co???este som to nepocula???hoc ja som som isla na cisarsky na poslednu chvilu tak asi preto alebo to tu ani nieje neviem.

kikinela
5. jún 2008

Ahojte baby,no to ma začinate strašit že takto skoro a rodit ,to bude moje prve babo ,jednno som potratila a potom mi lekar povedal že mam zhodit kila mam ich totiž okolo 100 kg,ale napriek tomu sa poštastilo a necitim sa nejako zatažena ,som štastna ako všetky mamičky zatial som v poriadku ,neotvaram sa tak dufam že to dotiahneme spolu do konca aj som dokonca shodila 11 kg ale babo je v poriadku 😀 😀 😀 ,tak aj vam všetkym držim palčeky.... 😉

dadulienka2404
5. jún 2008

kikinela nieje cielom strsit tu ssa pise kto co citi ako na tom sme a tak.si v 31 tyzdny a nemas ziadny problem tak tebe by nemal hrozit predcasny porod.ono pojde kedy chce mi mu nezabranime ale ver ze bude vsetko ok.takze vase prve???tak to musi byt super pocit.tak len sa drzte a vydrzte az do konca

moni1412
5. jún 2008

dadka psychopriprava je priprava pred porodom, u nas jednu musia absolvovat aj muzi, ked chcu byt pri porode. My sme stihli a nakoniec skoro zbytocne. Ale ono je dobre ked chlap vie ako prebieha porod, mozno nam to bude osozne pri druhom 😉

lubkagaa
5. jún 2008

ahoj dadulienka: Ta psychopriprava to je na tebe, aspon u nas ci chces ist alebo nie, v tehotenskej knizke to mam napisane ako psychoprofylaxia - tam ti sestricka, u nas velmi zlata, porozprava co ta caka, co od teba chcu pred porodom, pocas porodu co mas robit a ako to prebieha a tiez co si priniest do nemocnice a trosku si vyskusas dychanie a mozes sa opytat na cokolvek co ta ohladom porodu zaujima, dokonca nam pustila aj video o kojeni a velke plus je, ze sa trosku oboznamis s nemocenskym prostredim a s personalom. Boli by sme isli aj na porodnu salu, ale nakolko prave sa rodilo, nedostali sme sa.

lubkagaa
5. jún 2008

inac babenky, aj od vas v nemocnici pred porodom chceli vediet kadejake infosky? Napr. kedy ste sa vydavali, kolky zijete v domacnosti, kolko ste s muzom spolu, anamnezy vsetkych blizkych pribuznych, chodoby, lieky a pdoobne?

moni1412
5. jún 2008

lubka u nas som nieco take vypisovala asi az po porode, kedze pred som akosi nestihla 😅 choroby a podobne sa pytali u mna este pred kvoli CR, ale tie ostatne veci az po. Teba sa uz nieco pytali? 😉

dadulienka2404
5. jún 2008

lubi teraz si niesom ista ale sa mi zda ze taketo veci sa vypytuju az po porode.sak asi by nie vzdy stihali.moni aj moj manzel chce byt pri porode.najprv som pocula ze musi chodit na akesy cvicenia ale nakoniec sestricka povedala ze staci ak pojde pred porodom zaplati a moze tam byt.mali by chlapi vediet co prezivame no nie?? 😉 😉 😉

moni1412
5. jún 2008

dadka ved aj moj chcel, dufam ze pri druhom uz bude moct 🙂 je to dobre podla mna. ked vedia co preziva zena pri porode. Viac si ju potom vazia.

dadulienka2404
5. jún 2008

moni tvoj maly sa narodil v 8smom mesiaci???

lubkagaa
5. jún 2008

praveze od svagrinky viem, ze ona mala kontrakcie a oni sa jej tam vypytovali na tie vsetky veci a to pisali este na pisacom stroji...preto sa pytam, ako to funguje u vas.

dadulienka2404
5. jún 2008

lubi tak neviem ale ked som rodila prvy krat tak sa pametam ze sa spytali ake mena dam a nic viac ale to asi pretoze som som hned isla na cisarsky ale pri ostatnych to bolo az po porode.ono mozno ako kde.ale somarina ked mas kontrakcie a este mas odpovedat na ich otazky.sak to sa ani neda rozmyslat 😅 😅 😅

lubkagaa
5. jún 2008

sak to, ze je to srandovne... Ale aj sestricka hovorila, ze najskor sa nas popytaju co a ako.

moni1412
5. jún 2008

dadi, mna sa pytali tiez v kontrakciach na ctg ked som bola. A este potom ked som cakala ped salou uz nachystana na cr. To mi dali vypisovat nieco, co musia mat pred operaciou, ohladom chorob a tak. No ked videla sestricka ake kontrakcie ma chytili p ochvilke, tak to radsej vzala a pytala sa ma 😅

graziela
5. jún 2008

Lubi, u mna tie informacie ziskavali pri prijme, oba razy, ked som bola v nemocnici...Hoci to uz v systeme mali, pre istotu si to overuju, aby mali akt. info. A mne sa to velmi pacilo, ked si ma tak zavolali a povypytovali sa...aj na rodinnu anamnezu, ake choroby mame v rodine, ake som prekonala, ci sa na nieco neliecim, ci som na nieco alergicka, datum sobasa a pod.No, lepsie, ked to robia takto pri prijme, akoby to mali az potom pri kontrakciach...uff 😲

moni1412
5. jún 2008

graz, u teba si to aspon overili 🙂 ja som odtial odisla 3 tyzdne pred porodom a oni si nahodili veci zo systemu, lenze ja som si medzitym stihla zmenit trvaly pobyt. To bolo 😒

lubkagaa
5. jún 2008

ako vidim, tak kazda ma ine zazitky, tak potom vam napisem ja moje 🙂 a uvidime...xi.
Inac dneska vy nie ste dake unavene? Ja som strasne unavena dneska, aj som myslela, ze si urobim kavicku, ale nakoniec som ani nestihla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre