Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dadulienka2404
13. jún 2008

este som chcela avanka k tomu cisarskemu je jasne ze ked to inacd nejde tak musi byt cisarsky ale ak som dobre citala tak ty nebues mat celkovu anestezu takze hned babo uvidis a este manzel a mamina ho hned von uvidia ja som nemala stastie ja som sa pri porodoch trapila furt sama./proste kreten manzel alkohol bol prednejsi/ale terajsi manzel je super aked to vide tak bude pritom.myslim ze mi to doda viac odvahy ze tam nebudem sama.ja sa porodu nebojim/aspon teraz/ale ked to pride tak sa budem tak bat ze konec.mozno to ani nieje strach len tie bolesti ale co uz sak som to uz 3 krat vydrzala no nie?? 😉 😉 😉

moni1412
13. jún 2008

andy nie vzdy ked je zena zdrava musi otehotniet pri nechranenom styku a urcitre to neznamena ze je chora..... ide len o to ci to bolo cez plodne dni. Ale musis si pockat, ukaze to az cas.

avanka nevies preco vyberaju peniaze za otca? biznis 😀 tiez sa mi to zda trosku pritiahnute za vlasy

evaviki
13. jún 2008

Asi pritomnost otca beru ako nadstandard a ten sa predsa plati 😠
Nie je to len na Slovensku, v Cechach som tiez este nenasla porodnicu, ktora by ten poplatok nevyberala ☹

moni1412
13. jún 2008

ved aj vo filme Basnici po 20 rokoch, ci ako sa to volalo.... aj tam musel platit, lebo si tu priatelku sam odrodil vo vytahu 😀 ale bol otec pri porode 😉

lubkagaa
13. jún 2008

ahojte babenky: ak ide o otca - presne ako pisala evakiki je to nadstandardna sluzba, za ktoru sa plati. Proste biznis. Ale myslim, ze kazda radsej zaplatime, nech mame pri sebe oporu, no nie? Aleto je nadstandard vsade vo svete, aspon co som sa bavila aj s kamaratkou z Anglicka, ci z Holandska. Dokonca v Holandsku sa rodi doma bezne. U nas si to neviem predstavit.
Dneska som chodila ako na ihlach, dako som mala pocit mokra, tak som chodila kontrolovat, ci mi uz neodtiekla plodova voda. tak oficialny termin 16.6. sa blizi, tak mozno uz podvedome sa viac sledujem. 🙂
A vy ako?

lubkagaa
13. jún 2008

inac aj ako dobranahrada kavy je Caro s mliekom, alebo taka obilninova kava, ci kapucino, zavisi od toho, kto ma co rad 🙂.

moni1412
13. jún 2008

lubka tak ten oficial termin sa ti uz ozaj blizi 😉 tak cakame na krasne spravicky.... 🙂

dadulienka2404
13. jún 2008

ahojte babenky ako ste sa dnes mali???jka som usela ist na nakupi trebalo mi nejake veci pre deti a chodila som asi 3 hodky a domov som prisla normalne znicena.v meste som musela vela sediet brucho ma bolelo.na obed som zaspala.neviem ale tento cely den sa citim akosi zle.boli ma brucho/nie velmi/ proste sa citim zle.zatial som sa este takto necitila.no uvidim ev stredu na poradni. 😉 idem dat deti spat a lahnut,tak sa majte 😉 😉 😉

lubkagaa
13. jún 2008

dadulienka: no v tomto pocasi sa treba sestrit. Davaj si na seba pozor.
moni: dakujem 🙂 no ved uvidim co a ako bude, obcas by som bola aj rada, keby som to mala za sebou a nerozmyslala tolko teraz o tom.
Inac ahojte vsetkym 🙂 ako ste prezili dnesny dnik?
Ja prave periem a tesim sa z toho ako male dieta 🙂 kedze periem na mojej pracke prvykrat 🙂 a nemusim chodit prat dole k svokre 🙂xixixixi

avanka
13. jún 2008

ahojte, no ja mam dnes toho tiez plne zuby 😉
A zacalo ma akosi pobolievat brucho, poslickovia sa hlasia....
Lubi, ja som dnes pre zmenu zehlila 2 pracky pradla, a aj naskrobene perinky....tak to bola fuska.
Skoncila som teraz s ukrutnymi bolestami v krizoch, Rastik ma chcel vystriedat, ja som bola hrdina, tak teraz trpim 🙂
Inak, maly sa zacal akosi pomenej hybat, niektore dni nevie, co by od radosti v brusku robil a napr. dnes som ho musela stuchat a zareagova po dlhej dobe az na cokoladu...normalne som mala strach...
Tak ideme pozerat Mesto Tienov, dnes je posledny diel 1 serie, tak sa ozvem zajtra
Pekny vecer a dobru nocku 😀

dadulienka2404
14. jún 2008

ahojte babenky.dobre rano prajem.avanka mozno sa maly coskoro opyta na svet.moj maly je stale akosi dost aktivny akoby mu bolo tesno.v stredu idem na poradnu tak uvidim co bude.ale necitim sa dobre.ale to je uz aj akosi vsugerovane.ale ked on je taky ukopany ze az.ale to nevadi je hlavne ze ho citim.avanka ja tiez ked sa maly dlhsie nehybe tak do nho stucham a ked sa pohne tak som spokojna 😉 😉 😉

dadulienka2404
14. jún 2008

dnes mate asi vela roboty nikto nepise alebo zeby niekto isiel do porodnice???? 🙂

sue13
14. jún 2008

Ahojte 🙂 Ako víkendujete???? Ja este do porodnice isto nejdem Dadi 😉
😀 😀 😀

dadulienka2404
14. jún 2008

joj ta ty urcite ne 🙂 🙂 🙂

sue13
14. jún 2008

😀 😀 😀 ty ten východ nezaprieš 😀 😀 😀 😉
Baby od rána sa mi točí stále hlava a každú pol hoďku som hladná.... 😝 Ja som asi fakt tehotná 😀 😀 😀

geegee
14. jún 2008

my vegetime doma...vcera sme mali 13.piatok ako vysity - najskor sme nasli s Matuskom pri dome vretenice, potom na prechode chlapa na zemi naliateho a s epileptickym zachvatom 😝 Super den, fakt.
Ale ja sa citim fajn, aj po meste som vcera pobehala - moje dieta potrebovalo cizmy, ako ujovia maju na stavbe 😀 A prisla mama, tak mam umyte okna, aj au-pair k malemu 🙂

dadulienka2404
14. jún 2008

tak si si uzila geegee.deti su fakt zlate hlavne ked chcu byt ako dospely.mi zachvilu ideme do kamosky na ceresne.len neviem ci sa mi s nimi bude chciet nieco robit 😉 😉 😉

lubkagaa
14. jún 2008

ahojte babenky 🙂 no ja som mala dneska perny den, ale uz som si konecne sadla, vylozila nohy a je mi dobre 🙂 xi. A hned som sa vrhla na konika, aby som precitala, ake mate vy novinky.
U nas dneska boli slavnosti v obci, tak sme boli trosku pozriet vramci odreagovania, inac cely den som prala, teda ani nie ja, skor pracka, varila a konecne nam urobili dneska dalsie veci v domceku, tak som velmi rada 🙂 uz mame aj zaluzie a mozeme spat konecne v spalni na novej posteli xi. 🙂.
Rano som trosku trpla, lebo dako som mala mokrejsie nohavicky ako inokedy, ale iba troska, tak hadam to nebola plodova voda, to by som uz asi mala aj ine bolesti a nepisala by som tu 🙂 xi.
Niekedy je asi vyhoda, ked viete, ze vtedy a vtedy pride maly na svet a ja sa takto sledujem a uz ani neviem, co je normalne a ci vobec ozaj zistim, ze rodim...

avanka
15. jún 2008

Babule, ako dlho po narodeni treba babo prihlasit na matrike?

dadulienka2404
15. jún 2008

neviem to presne len ja ked som vysla z nemocnice a do tyzdna som vzdy isla nahlasit male.to si prakticky pojdes vybavit vsetko.poistovnu a take veci.ale ak sa nemylim tak to moze vybavit aj manzel.no len neviem ako socialna poistovna. 😒

lubkagaa
15. jún 2008

avanka: to by mal vsetko nahlasit a vybavit tvoj manzel. Ty pochybujem, ze budes obiehat, lebo podla zakona do 7 dni mas nahlsit vsetko, aj prihlasit dieta do zdravotnej positovne...
Uz mas aj vybratu a zajednanu obvodnu lekarku?

dadulienka2404
15. jún 2008

lubi neviem ale ja som si vsetko vybavovala sama ale mozno aj preto ze moj exmanzel nevedel ani nic vybavit.

lubkagaa
15. jún 2008

dadulienka: tak to je jedna vec, ked manzel nepomoze, ale ak je mozne, treba to nechat nanho, lebo ti poviem, teraz tie papierovacky a vybavovanie, trva aj cely den a co vsetko chcu od teba, neviem, ci by si behala s drobcekom takto po uradoch, ak mas moznost, ze to urobi manzel za teba.

lubkagaa
15. jún 2008

manzel uz bol pouceny od nasho kamarata, ktoreho zena rodila v aprili, ten vsetko vybavoval a hovoril, ze je to hroza, aspon teda tu u nas vo ZV.

lubkagaa
15. jún 2008

aku poistovnu mate vybratu pre drobca inac?

lubkagaa
15. jún 2008

mam inac jednu super knizku vola sa: rodnika.sk´: Prirucka pre rodicov zaciatocnikov a tam je napisane napr.:
v nemocnici dostanete tieto papiere: hlasenie o narodeni dietata, spravu o novorodencovi, spravu o rodicke.
hlasenie o narodeni dietata si vezme so sebou otecko, ked pojde na matriku vybavovat rodny list. kopia rodneho listu sa zasiela zamestnavatelovi. Spravu o novorodencovi predlozit do 24 hodin Vasmu detskemu lekarovi. Spravu o rodicke odovzdat gynek. pri kontrolnom vysetreni - spravidla po uplynuti sestonedelia).
Narodenie dietata mate povinnost nahlasit prislusnej poistovni (nemusi byt zhodna s Vasou) do 60 dni od jeho narodenia. Tam treba predlozit rodny list dietata - toto sa da urobit aj tak, ze ak nemoze Vas manzel, tak zavolajte na prislusnu poistovnu a dohodnite sa na korespondencnej registracii - len z vlastnej skusenosti viem, ze tato nie je spolahliva.

toto su take veci, co boli v knizke, len aj chudak kamarat hovoril, ze uz ani nevedel ake papiere podpisuje. Len ak poslete manzela, dajte mu aj svoj obciansky.

avanka
15. jún 2008

Lubi, my Apollo, mam ju ja a som spokojna....
Pytala som sa preto, ze ked sa maly narodi v pondelok, kedy dostanem tu spravu o jeho narodeni, ebo az s tou sa pojde vybavovat trvaly pobyt a rodny list...
Detsku lekarku uz mam zajednanu, ked sa vratime z porodnice, mam jej zavolat a na 1 navstevu pridu k nam domov
Inak ja sa dnes chystam zbalit maeho podla zoznamu, co mi dali v porodnici a nejako sa mi do toho nechce. ale vlastne ja uz takto o tyzden nastupujem 🙂
Akurat vyvaram cumlik

dadulienka2404
15. jún 2008

lubi ved jasne urcite to necham na manzela on je strasne zlaty a urcite mi pomoze.ved napr.pred 9 rokmi to ho bolo menej ako napr.teraz

lubkagaa
15. jún 2008

A radila si sa aj s obvodnou ohladom tejto poistovne? lebo ja som sa rovno pytala obvodnej nasho drobca, ze do ktorej ho mam dat, s ktorou maju najmenej problemy. Ako sama povedala, su poistovne, ktore su pre dospelych dobre, ale u deti su urcite nevyhody, resp. neplnia vsetky povinnosti, resp. nepreplacaju niektore vseobecne ukony, ci ockovania. Uz som sa napr. informovala aj ohladom toho pneumokoka.
avanka: tak uz si v plnom nasadeni xi. Ja uz toto mam porobene, aj pobalene veci do porodnice u maminy mojej doma, sa smejeme, ze ked zacnem rodit a bude ma manzel viezt do porodnice len zavolam, ze sa tam stretneme a donesie mi veci. Ty co vsetko napr. potrebujes do porodnice pre seba a co pre drobca?

avanka
15. jún 2008

Ospravedlnujem sa, ale na klavesnici nam vynechava pismeno l a mne sa to nechce zakazdym opravovat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre