Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

jankapo
11. jan 2008

Elia, ty sa neboj, ty sa musis drzat, ty si mi velkou oporou... 😉 🙂 Slubujes???
Ja tiez papam vitaminy, Calibrum, vraj su od toho velke babatka, ale radsej tak ako inak...Nech nam teraz pekne rastie v brusku...ako potom v inkubatore...ale oni to dozenu, drobciatka.

elia
11. jan 2008

Jankapo budem sa snazit 😵. Ved aj ja som cele tehotenstvo brala 1/2 tbl. Cem M mimi + 1/4 tbl. kyseliny listovej od Jamieson, ale od dnes si uz radsej nedavam nic a asi aj Magne B6 vymenim za Magnerot, tam nie je ziadny B vitamin, vraj hlavne z tych babo pribera.

marec76
11. jan 2008

ahojte rizikovky,

dost som si tu pocitala a vidim, ze kazda sa bojite moc o tie svoje babatka.

no ja sa ka vam pridam, lebo k vam tiez patrim, aj ked si myslim, ze moj problem je este vacsi aspon sa vam tie vase budu zdat mensie, mozno vas povzbudim.

po nasej snahe, ma syndrom PCO vajecnikov sa nam s pomocou hormonalnej stimulacie pdarilo otehotniet, neviete predstavit, ako srasne sme sa tesili, naozaj vytuzene babatko, teda vlastne dve, lebo cakame dvojvajecne dvojicky. najskor vsetko prebiehalo krasne, ziadne problemy, do 22 tt som normalne robila a nic sa nedial, mali pekne rastli, potom v 22tt prisli predcasne kontrakie, sla som na pozorovanie do nemocnice, ale rozohnali ich magneziom, potom som uz zostala doma na PN, co mi saozrejme nejako nevadilo, ale terz v nedelu sa konrakcie zas vratili, tak opat nemocnica, krcok ok, lenze to c nam zistili v priebehu toto tyzdna neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi.
zistili, ze jedno babatko ma nejaky blok a nedostava dost vyzivy, cim je samozrejme ohrozene a tym a druhe, oonca ich chceli hned vybrat, lenze este u malicke a najma nezrele, je to len dokonceny 27tt,malinki maju len okolo 800 a 1000g, co je zalostne malo. cely tyzden chodim na vsetky mozne vyserenia, ci sa to nejako nezlepsuje, mali sa stale hybu, ale dnes zistili, ze asi prestali rast, robili mi podrobne sono a tam prisli na to, ze asi nedostavaju dost vyzivy odo mna.

mozno sa vam zda, ze pisem o vsetkom strasne stroho, ale ja uz nevladzem ani plakat, akoby som cela zamrzla, najhorsie je, ze ta prognoza je zla a neviem s malymi bude a ci vobec maju sancu na prezitie lasky moje najvacsie.

a to som si tiez myslela, ze najhorsie su prve tri mesiace, potom som sa este bala, aby bolo vsetko ok v 20 tt, ale toto by ma nikdy nenapadlo, ze uz v takomto stadiu sa moze nieco pokaslat.
baby, nechcem vas strasit, len som sa asi potrebovala vypisat, lebo ja uz neviem, ako ma byt dale silna a myslet pozitivne.

je to tak nesprvodlive a nefer, tak sa s manzelom strasne tesime na babatka a teraz toto.

prepacte, a naozaj som vas nechccela nejako vystrasit, ale skor povzbudit, aby ste vedeli, ze u aj orsie problemy.

marec

mravvcek
11. jan 2008

Marec na to tu sme aby si sa nam vypisala a dala zo seba vsetok ten smutok von.Ved my presne vieme ze psychika zohrava velku ulohu a preto vzdy sa vypis ked budes potrebovat.Presne ta chapem aj ja mam PCO syndrom,dva roky ma liecili,k tomu nepriechodny krcok,liecili ho laserom ale nakoniec po dvojrocnej liecbe taktiez cakame mimi po hormonalnej stimulacii.Som jedna z tych naiviek ktore si mysleli ze prekonat 12tt je najdolezitejsie a potom ze sme za voou ale ako vidim,vobec o tak nieje ani vo vyssom stadiu tehu.Velmi na teba budem mysliet a hlavne na malinke,nech sa drzia,nech bojuju,ved ich caka ta najuzasnejsia mamina.Hlavne sa snaz dostat do psychickej pohody,ja viem ze sa to lahko pise,ale urcite to pomoze.A este jeden prikladik,kamaratka cakala mimi,bezproblemove tehu,vsetko v pohode a zrazu,zacali kontrakcie,bolesti a mimi sa pytalo von v 28tt,a je na svete,zdravucke zlatucke,silno bojovalo.Ver ze aj tvoje krasnucke miminka budu bojovat.Veeelmi drzim pasticky,velmi.

loss
11. jan 2008

ahoj marec

je mi velmi lutoa viem ako sa citis a co prezivate aj s manzelom.Ja som po 2potratocha toto je nas treti pokus kazdy den som stastna ze malinka sa pohne a verim ze to dotiahneme do konca a budeme stastni rodicia.
urcite je to nefer ze cesta k babetkam je tazka a trnista niekto ani nechce a babo ma ale musime verit ze vsetko sa na dobre obrati a vase malicke to zvladnu a vy sa stanete rodicmi.Moc vam drzim palce nech ste v aprili stastni rodicia

elia
11. jan 2008

Marec velmi ta chapem a je mi luto co musis teraz prezivat. Velmi drzim palce aby sa nakoniec diagnoza o slabsej vyzive od teba upravila - mala to aj moja sestra a bola dlho v nemocnici a tiez sa rozhodovali ci vyvolaju porod (ale uz bola vo vyssom tt), nakoniec ale zabrali lieky a upravilo sa to a neskor porodila zdraveho chlapceka. A tiez som pocula o jednej babe narodenej v 26. tt s vahou okolo 500 g dokonca pred skoro 30. rokmi ked este nebola taka starostlivost, a je zdrava a uz ma aj vlastne dieta.

marec76
11. jan 2008

no prave som vam napisala, ale asi sa to neodoslalo.

ale chcem vam napisat podakovanie za vase slova utechy a ze mi rozzumiete, ako sa asi citim.

vam pajem vsetkym krasne tehotenstvo, a najma zdrave babatka. ved budu take milovane 🙂

Elia,

mozem sa spztat, ak liecili sestre ten problem s vyzivou?

marec

lucia31
11. jan 2008

marec 76, verim, ze vsetko bude nakoniec ked nie uplne skvele tak aspon velmi dobre...v casopise dieta z tohoto mesiaca som citala o mamine, ktorej lekar predpovedal, ze sa jej dietatko bud narodi mrtve, alebo postihnute..a tak sa s nim zacala intenzivne rozpravat, vyjadrila mu svoje priania a aj obavy..no a nakoniec bolo vsetko v poriadku...nase deticky su s nami v uzkom spojeni a verim, ze mi ako matky mozeme svojimi myslienkami vela ovplyvnit...drzim palce a nech su tie prognozy lekarov horsie ako samotna skutocnost ..

elia
11. jan 2008

Ak som to spravne pochopila, tak aj ty mas problemy s prietokmmi - neviem nejake podrobnosti, len viem ze sestre zacala predcasne starnut placenta a mala problemy s prietokmi cez pupocnik. Lahsie pripady sa vraj daju liecit, pri tazsich treba vyvolat porod. Neboj, si pod dohladom lekarov, urcite sa rozhodnu tak aby to bolo pre malych to najlepsie. Zajtra zavolam sestre a skusim zistit nieco viac.

lucia31
11. jan 2008

..a este som chcela napisat, ze dnes som bola u gynekologa a pridavam sa oficialne k vam...som na PN ani nie tak z dovodu mojej prace, ale dnes mi robil UTZ, lebo som spominala, ze ma pobolieva uplne dole a zistil, ze mi placenta prekryva vnutornu branku, pochopila som to tak, ze placenta je dole a moje babatko mi po nej hopka 😉 takze kludovy rezim, aby sa posunula trochu vyssie..tieź mi meral krcok (46,5mm), tak to je hadam v poriadku...nemusim vyslovene lezet cely den, ale ze lepsie je skor stat ako sediet a najlepsie pravdaze horizontalna poloha..po tych hektickych mesiacoch v praci sa na to normalne tesim, i ked si ten kludovy rezim pri mojich dvoch chlapoch neviem dost dobre predstavit 😉 ale aspon do poobedia kym bude jeden v praci a druhy v skolke to nejako zvladnem...

avanka
12. jan 2008

Ahojte, ospravedlnujem sa za svoj predchadzajuci prispevok, bola a som nejaka deprimovana..nie z toho, ze mam kludovy rezim ale skor z toho, co ste tu pisali aj vy, ze v nudzi poznas priatela. Tiez som cakala, ze sa mi niekto ozve, pride ma pozriet a nic....keby som nemala super manzela a takych starostlivych rodicov, tak veru neviem, ako to zvladnem...som doma sice len od silvestra, ale dni mi zatial utekaju pomerne rychlo, manzel tiez robi na smeny, 2 dni rano, 2 dni poobede, 2 dni noc a 2 dni volno, takze nie som doma stale uplne sama.
Inak v stredu sme boli na kontrole na gyne a doktor povedal, ze je to lepsie, maternica uz nepresahuje krcok, ale posunula sa vyssie, lezat mam aj nadalej. Na kontrolu idem opat v piatok, zaroven aj na testy v 16 tom tyzdni, povedal, ze ak nebudem do piatku spinit, tak budem moct ist sem tam aj do obchodu nakupit.
Inak drzim vsetkym palce, aj marcovej, neboj, musis verit, ze to dobre dopadne..
Elia dakujem
Co vsetko obsahuju testy v 16-tom tyzdni??

lucia31
12. jan 2008

avanka,aj ja mam nizko ulozenu placentu, prekryva vnutornu branku, ale ze by sa to vraj malo rastom maternice upravit..takze som doma, kludovy rezim,co sa mi pri malom az tak uplne nedari,ale nemusim vyslovene lezat cely den..v stredu idem na UTZ, pozriet si miminko, tak sa dozviem viac...tebe placenta previa robila nejake problemy?
testy v 16tt su zamerane na zistovanie vyvojovych vad u dietatka tzv.alfafetoproteinovy test z krvi..

avanka
12. jan 2008

Ahoj Luci, ja som zacala medzi Vianocami spinit, ale tak zvlastne, ze ked som sa na zachode utrela, bol papier svetloruzovy, nie krvavy, ale len raz do dna, potom uz nic, opakovalo sa to asi 5 dni a na silvestra som isla na do nemocnice pre istotu a tam mi to pri vnutornom UTZ zistili.
Mne snad nakazali lezanie kvoli tomu, ze som v lete potratila a bali sa, aby sa to nezopakovalo.
Doktor mi terz na kontrole povedal, ze riziko potratu je uz minimalne...
A tebe uz budu asi zistovat aj pohlavie, ze?
Co by ste chceli?

lucia31
12. jan 2008

ahoj avanka, no chceli by sme dievcatko, ale je to v podstate jedno 🙂 len nech je to zdrave a nech sa v brusku pekne drzi...mne tiez vcera doktor robil vnutorny UTZ, zmeral mi aj krcok a inak vsetok v poriadku...ako som uz pisala, v stredu budem vediec viac, tak potom dam vediet..ako vysoko by mal byt podlozeny matrac? dam si to aspon na noc, i ked po dnesnej noci ma z toho lezania bolia krize..
pravdupovediec, normalne mi tento kludovy rezim vyhovuje, lebo v praci som mala posledne mesiace poriadne behacky ...drz sa aj ty, uz tu zavitam castejsie 😉

avanka
12. jan 2008

Matrac? neviem, tak sa teda potom ozvi a zatial pa 🙂

elia
12. jan 2008

Avanka to je v pohode, vsetky sme teraz dost rozcitlivene. Podstatne je ze sa ti to spinenie ustalilo.

Lucia ja som citala ze nohy postele treba navysit o 10 cm, pokial mas spojenu manzelsku postel, tak baby to riesia nejak tak ze si podlozia iba matrac, ale neviem si to predstavit v pohodlnej verzii... My sme akurat vtedy kupili novu ruru, a tak sme vyuzili polystyren v ktorom bola zabalena. Je vysoky sice iba 9 cm, ale ten 1 cm hore dolu... Tiez mame spojenu manzelsku postel, a tak dolu hlavou spava aj manzel, ale zhodli sme sa ze sa nam tak spava este lepsie, ten sklon vobec nevadi.

Marec volala som sestre, vela si uz toho nepamatala lebo synovec ma uz 6 rokov, ale podla mna mala nieco podobne ako ty - vraj sa jej v pupocniku zuzili nejake kanaliky a ze ich mala velmi opotrebovane a preto malemu islo malo vyzivy, mala to v 7. mesiaci. V nemocnici jej davali infuzie, pamatala si ze magneziove a zrejme este nieco do toho miesali, ale nevie co. Ze tie infuzie sa beru v seriach, a jej ze nastastie zabrala hned 1. seria. Keby nezabralo neviem kolko serii, tak ze by jej museli vyvolavat porod. Maleho nakoniec este aj prenasala.

lucia31
13. jan 2008

elia, dik, tak ja som to s tou vyskou matraca akosi prehnala, a teraz som ako dolamana, hlava odkrvena /dufam, ze len moja 😉 / a chodim s bolestami v chrbte ako po porode 🙂 ..
a este som postrehla, ze si pisala o tej hmotnosti v 32tt u tvojho babatka..podla mna je to upne v pohode, mne sa maly narodil 5 tyzdnov skor /35tt/ a mal peknu hmotnost 2500, je to vlastne dolna hranica u donosenych deti...tak som bola na seba hrda 😉 , kedze ja som taky drobec /156cm/ a boli tam aj vyssie a mohutnejsie maminy a tie mali babatka len okolo 2000g...

jankapo
13. jan 2008

Ahojte babulky, ja som tu vcera nebola a ani v piatok velmi, to som mala navstevy.... 🙂 teda bola tu segra takmer cele doobedie a poobede uz som sa chcela venovat manzelovi..ono, obcas mam aj pocit ze si potrebujem od konika oddychnut..Vcera oslavovat manzel 30tku, to bolo uz davno rezervovane, tak som porusila svoj prisny kludovy rezim, ale aj tak som tam viac-menej polihovala, esteze to bolo na "kolibe" a dalo sa lahnut na tie lavicky a sme boli uzavreta spolocnost, len blizka rodina, tak to kazdy chapal... 🙂 juj, ale mi dobre paslo vypadnut spoza 4 stien...a odteraz uz len prisny rezim... 😝 ale s vami to pojde lahsie.... 🙂
marec, z tvojho pribehu som bola velmi smutna a celkovo mi je luto ze sa tato tema rozrasta, ono najlepsie by bolo keby vobec neexistovala a vsetky sme mali krasne tehulkovanie...v tvojom pripade dufam, ze ak sa aj tvoje babulky budu musiet narodit skor, ze budu bojovat a vypiplaju znich 2 zdrave deticky...Kazdy tyzden navyse v brusku je obrovskym pokrokom a tiez...ja stale verim na zazraky....u mna je to zvlastne, u mna nestastia prichadzaju uuuplne necakane...ak som pred niecim varovana, dopadne to stale lepsie ako to varovanie najprv znelo...niekde som aj citala take pekne, urcite na konikovi alle neviem kto presne mi to napisal, ze aj ked biele plaste uz lamu palicou, ono to nie je vzdy tak...strasne na vas myslim, nech to dobre dopadne...
avanka a luci...vy mate rovnaku diagnozu, o tom som vela citala, lebo ja mam babo nizko uhniezdene a mne tiez lekar hned na zaciatku pohrozil ze placenta ked sa urobi pod nim...cize prekryje branku, bude zle...tak som hned o tom zacala citat a to dobre co som chcela pocut a zapamatala si je, ze je velka sanca na posunutie placenty... 🙂 hlavne to babule ale nepodcenujte, ten kludovy rezim ma nieco do seba....hlavne nic tazke nedvihat...a ved vy uz viete co...
co sa tyka tej postele, ja mam uvolnenu moju polku manzelskej a podlozenu, cca 13cm a fakt to vobec necitim...mala som aj matrac podlozeny, no ale to bolo nemyslitelne takto spat...brrr....krize...auuu
radsej to odoslem, neze mi to konik zozere 😀

jankapo
13. jan 2008

boze, to som cisty chaos teraz popisala, to je tak ked vela chcem napisat... 😀
inak vcera aj som chcela ist na konika, no a nesiel mi 🙄
a este marec- aj ja som teraz medzi sviatkami lezala s jednou babou, ona tam bola tiez kvoli prietokom a tiez sa jej to zlepsilo...tak hadam vedia aj tomuto pomoct....
lucka, ten krcok ti tiiiisko zavidim.... 😅
no nic, kazda mame svoje trapenie...ale ja verim ze raz otvorime temu- maminky po rizikovom tehu a budeme sa chvalit ake sme my na seba hrde ze sme to zvladli a ake su nase deticky uzasne zdrave a krasne... 😵 😵 😵

lucia31
13. jan 2008

jankapo,obdivujem ta, aka si vytrvala a naozaj poctiva v tom lezani...verim, ze to dotiahnes v poho do konca a vsetko bude ok ..rozmyslala som tak nad tou mojou placentou /este neviem ci prekryva branku uplne alebo ciastocne, dozviem sa v stredu/, ze keby neexistoval UTZ, tak ani netusim, ze je tam, kde je a mozno by sa to spravilo same, ved priroda je genialna a dokaze si s mnohymi prekazkami poradit 😉 ale, pravda je, ze tym setrenim sa jej mozno napomaham 🙂
moji chlapi isli prave von, ja som postavila na obed a tak chvilu lezim a tukam jednym palcom do klavesice/esteze mam notebook/, neviem ako by som trepala PC do postele 🙂 zajtra oficialne zacinam ririkove t., budem sama doma, normalne sa na to tesim 🙂 a aj na Vas vsetky ...

avanka
13. jan 2008

Lucia a mas dovolene aj varit?
Mne ked to doktor zistil, nakazal len lezat a vstavat len na WC...po 10dnovej kontrole sa vsak placenta posunula vyssie, tak sa vraj neskor budem moct zaradit do normalneho zivota...do prace sa vsak nevratim, do 10.aprila si cerpam nahradne volno, dovolenku staru aj novu, takze na PN musim byt len 6 tyzdnov..
Ako je platena PN, ako materska, tiez 55% z hrubeho prijmu??

jankapo
13. jan 2008

Avanka, PN je tiez tych 55perc., inak, ten rezim mam ako ty...a oplati sa...ja uz nemam moznost vratit sa do normalu, len to ustalit, ale tebe to uprimne prajem...
Luci, musim lezat...co sa da robit...mam super manzela aj mamka pomaha,dietatko este nemam tak sa to da. Inak si to neviem predsatvit...Ono, vies, aj s tymi krckami, napr. v zahranici vraj nevysetruju tehulky vaginalne a teda nepridu nato v akom stave je krcok. Tazko povedat co je lepsie...uz to neriesim...bude mi este dlho, ale viem co chcem a idem si tvrdo za tym... 😉 pri tom mojom chlapciatku sa este nabeham... 😀
jasne, aj ja som si svoje prve tehulkovanie inak predstavovala, ale zivot nejde stale podla nasich predstav...a mozno je to tak aj dobre...vela veci ma uci aj to lezanie, aj to ma zmysel... 🙂
mne kupil manzel tu wifi vec, tak mozem mat laptop v posteli aj s netom...nic extra pohodlne, ale ja bez konika a bez vas neviem...bez vas by to bolo 100krat tazsie.... 😉

avanka
13. jan 2008

Jankapo drzim ti palceky, aby si to zvladla....je super ze na konci bude krasne a zdrave babatko....

natali1
13. jan 2008

Ahojte,
mam na vas jednu otazku. moze na rizikove tehotenstvo vypisat PNku aj gynekolog-sukromnik? alebo on len moze dat odporucenie a PNku vypise obvodny lekar?
zatial nie som tehotna, teda uz nie. momentalne by som nemala otehotniet este 2 mesiace. a potom sa to snad podari a dopadne to lepsie ako naposledy. ☹

lucia31
13. jan 2008

avanka, o vareni sme sa s doktorom nebavili, ale nemozem si dovolit, aby mi chlapi pomreli od hladu 🙂 sestricke na gynde mi povedala, ze kludovym rezimom placente sice nedopomozem, aby sa posunula, ale zabranim tym pripadnym inym komplikaciam ako napr. krvacaniu...oproti poslednym hektickym mesiacom co som mala mi aj to prechadzanie sa po byte pripada ako maximalny kludovy rezim 🙂 ale snazim sa kazdu volnu chvilku byt v lahu...a sestricka mi este povedala, ze sediet je este horsie ako stat, kedze v sede vlastne posobi aj odspodu tlak stolicky...
zajtra este musim zabehnut k obvodnej po ukoncenie PN a potom hned na gyndu po zacatie PN, takze zajtra toho tiez vela nepolezim, ale verim, ze vsetko bude dobre 😉 vikendy, ked mam chlapov doma su pestrejsie, ale od zajtra ide maly do skolky, velky do prace, takze v tyzdni pohoda 😉

jankapo
13. jan 2008

natali, ja mam PN od gynekologa, tvoj obvodak ani nemusi teoreticky vediet ze si tehu, ani ze si PN... 🙂
lucka s varenim o je tazke, nastastie, mne zatial pomahaju mamky...snad ich to neprejde...ja varim vo velkych hrncoch, teda zvykla som a davala som si do mrazu...aspon polievky, take tie hustejsie, to bolo stale poruke...chce to zvyk, ale je to velmi vdacne.... 😉 hlavne prve mesiace ked mi bolo zle a som ani varit ani jest nemohla, lebo ma napinalo, tak v taky lepsi den som navarila a ked som sa necitila, manzel si vybral polievku, s chlebom a bol spokojny...potom si uz dal nieco jednoduche a bolo....
inak,definovat kludovy rezim je strasne tazke, ze?

lucia31
13. jan 2008

jankapo, asi ano, teraz som s malym sama doma a nemozem len tak lezat...tak sa aspon hrame take kludove hry, snazim sa aj kludne varit, kludne pozehlit a tak 😉 ...no asi najdolezitejsie je byt vnutorne v klude, i ked je to niekedy tazke 🙂 al e ked moje babo kopka, tak citim tu jeho uzasnu krehku silu a verim /citim/, ze bude vsetko ok 😉 uz teraz v brusku je tak uzasne vnimave..ked sa s nim rozpravam, tak mam pocit, ze mi svojimi kopancekami odpoveda 😉

jankapo
13. jan 2008

to ti verim ze s malym sa to neda, ja pevne verim a dufam, ze dalsie tehu budem mat bez komplikacii... 😒
ako pises, skus aspon spomalit tempo, co ja nedokazem, ja bud idem na 120 alebo lezim...a lezat sa tiez snazim na 120... 😉
a to nech nas babulky nase kopkaju, to je ta najlepsia podpora aku nam kto moze dat....uzasne je, ako reaguje na moje ruky, akonahle niekto iny prilozi ruku na brusko, nekopne...ale mamku ano...moje zlate 😵 😵 😵

elia
13. jan 2008

Ja tak povzbudzujem manzela ked uz vidim ze nevladze, niekedy ho fakt lutujem, je toho nanho naozaj vela - nakupuje, vari, perie... teraz kym tu ja internetujem tak zehli 3 oprate pracky veciciek pre malu. Vcera vecer ma boli pozriet rodicia, tak mi doniesli este po mne vecicky aj po synovcoch, tak sa vytesujem ze konecne uz aj my nieco mame. Jaj a povzbudzujem ho tak, ze nech to berie z tej lepsej stranky, horsie by bolo keby som bola na rizikovom pri 3. babatku, keby okrem toho vsetkeho co ma na hlave sa musel este starat o 2 male deti 😒 , to by uz fakt fyzicky nezvladol, uz aj teraz zaspava pri spravach...

Jankapo a presne takto kope aj nasa mala, vzdy sa ukaze iba mne alebo manzelovi, akonahle zdvihnem tricko a chcem ukazat ako kope rodicom alebo svokrovcom, hned prestane a tvari sa nenapadne 🙂

lucia31
13. jan 2008

dievcata, tak to poznam...pod mojou rukou je babo krasne "vypucene", vrti sa, kopka a ked ho chce okusit ocino alebo bracek, uz ho niet 🙂 a je to aj labuznik 😉 dnes v noci o druhej som dostala chut na jablko, zjedla som ho, no a o pol hodinku sa moje brusko len tak vlnilo ako zacalo babo tancovat 😉 cele rado, ze aj v noci sa mu daco mnam uslo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre