Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

janyba
21. jan 2008

mala dava brusku dobre rano a dobru noc .. niekedy povie , ze ide zabavat babatko = zoberie hracku a hra s nou pred bruskom divadielko 🙂
kavu popijam ked mam na nu chut .. ale ta je teraz nejako obmedzena.
uz ich pocujem v garazi, tak potom ked zmiznem viete kde som .. ladujem pizzu.

lubkagaa
21. jan 2008

janyba: no ty mas doma teda veselo. Budete mat aspon na co spominat. Pockaj mala bude mat nakoniec z toho este show. 🙂

lubkagaa
21. jan 2008

janyba: tak dobru chut 🙂 xi...si to uzi, tu pizzu. Druhe tehotenstvo uz beries inak ako prve?

janyba
21. jan 2008

no .. mam strach aby som maleho nemusela vykladat na skrinu pred nou. to musela robit svokra s drahym (inak draheho sestra je tiez o 4 roky starsia - tak ako bude petka) , lebo draheho segra babike odrezala nozom hlavu lebo " plakala a pocikala sa" 😀 .. tak svokra zakazdym v strese ked isla na zachod vylozila draheho na skrinu .

janyba
21. jan 2008

beriem ho inak len v tom , ze sa bojim ako zvladnem dve deti .. inak zasadny rozdiel nie je. rizikove vtedy , rizikove teraz .. takze ziadna zabava 😎

lubkagaa
21. jan 2008

janyba: no vy ste vesela rodinka... ale zasa mam kamaratku, ona ma tak isto vekovy rozdiel a mala sa zasa stara trpezlivo o malu sestricku, zlate su.
Tak iba verit, ze aj u vas to tak bude.

moni1412
21. jan 2008

janyba: prepac, ona... 😉 a dobru chut...
lubka: kavu vobec, obcas len bezkofeinovu s mliekom. Aby to aspon malo chut kavy...vo stvrtok idem na kontrolu, do poradne az 7. a 6. ma caka glukoza.... 😝

janyba
21. jan 2008

papa .. uz som asi dopisala .. mala vedla mna na postteli a pizzu mi kradne z taniera. musim branit svoj majetok. 🙂

lubkagaa
21. jan 2008

jeeej, ja idem zajtra pre vysledky Triplet testu a 6. februara ma tiez poradnu a sono a hadam sa dozviem, co to bude ak neotrci dupku (ako hovoria vychodniari alebo cesi 🙂

lubkagaa
21. jan 2008

janyba: tak pekny vecer a hor sa na pizuu

moni1412
21. jan 2008

lubka: hadam sa vam ukaze...idem uz, manzel prisiel. Zajtra sem pridem. papa a pekny vecer. 😔

lubkagaa
21. jan 2008

Aj tebe pekny vecer..papa 🙂 a dakujem za info a sprijemnenie dna 🙂

moni1412
21. jan 2008

niet zac, ty si mi ho sprijemnila viac 🙂

lubkagaa
21. jan 2008

😔 😅 😀

jankapo
21. jan 2008

ahojte, nevlaaadzem to vsetko ciiiitat..... 🙂 😲 vytiahnem paty z domu a vy takato party na rizikovkach???
ja len tolko ze kontrola dopadla ok, super, ze sa to nezhorsilo, tak sa velmi tesiiiiim...je to pre mna velkym povzbudenim, ze boj ma zmysel....
na odplatu, aby som sa necitila uuuplne super, tak ma desne pali zaha....asi ten stres dnes tomu pomohol...inak, skor som nemohla, manzel ma zaniesol k mamke a vyzdihol az o deviatej...uz som myslela ze na mna zabudol.... 😠
tak som tu, zajtra doobedu budem na glukozovom teste, neskor sa ukazem...
papap, moje krasne, drzkajte sa

elia
21. jan 2008

Jankapo super, tesim sa ze je vsetko OK a na tu zahu ti mozem odporucit homeopatikum Gastrocynesine - ja som uz bola vo faze ze mi nic nezaberalo - mlieko, orechy, mandle, Fatra, dokonca som skusila aj pol tbl. Talcidu... a to som uz skoro skriabala steny ake to bolo intenzivne... Gastrocynesine zaberalo sice iba na cca 3-4 hodiny a potom som si musela dat dalsie, ale po 2 dnoch uzivania uz posledne 2 dni nemusim vobec uzivat, prestala palit.

loss
21. jan 2008

elia skusim to aj ja zaha ma ide zabit

elia
22. jan 2008

Babenky tak dufam ze aj vam zaberie. Ja som najprv homeopatikam vobec neverila, ale toto je uz 2. ktore na mna zabera. Este mi zaberalo aj Cocculine na nevolnost pri cestovani, ked sme isli z dovolenky po serpentinach tak celemu busu bolo zle len mne nie, a to som fakt fajnovka. Tieto vsetobecne homeopatika mi teda zaberaju, ale ked som brala tie malinke granule co mi predpisala homeopaticka, tak nejaky efekt som necitila (ked som mala davnejsie problemy s akne).

zvedava
22. jan 2008

Ahojte dievcata, dik za privitanie 😉 Ano, uz som nastastie v 8. mesiaci, takze keby sa teraz maly narodil, ma uz velmi slusnu sancu na normalny zivot, aj ked by ho zacinal v inkubatore 😒 Takze v nemocke budem este maximalne mesiac, dufam vsak, za sa mi dokinu podari o take 2 tyzdne prehovorit, aby ma pustila lezat domov... Vsetko bude zalezat od toho, ci sa mi stav stabilizuje alebo sa bude dalej zhorsovat. Lezanie by mi ani tak nevadilo, ale tu v nemocke nemozem teraz ani na WC ani do sprchy ist, len 24 hod. lezim 😲 To je riadne o hubu, este, ze mam navstevy povolene na izbu. Ale aj tak som v riadnej depke, ze nemozem byt doma, a to mojmu stavu asi velmi nepridava ☹
Meno pre maleho este nemame vybrane, nevieme sa nejak s manzelom na mene zhodnut, to je u nas klasicky problem 😀 Snad este par tyzdnov na to mame 😉

elia
22. jan 2008

Zvedava a v ktorej nemocke lezis? Neboj, ten mesiac uz nejako vydrzis, aj ja sa utesujem tym ze uz len 3 tyzdne a potom pomaly zacnem chodit aspon po byte. Ja som sice doma a na WC a do sprchy sice mozem, ale to je asi vsetko. Lekari asi vacsinou ked je takyto problem a zena uz ma male dieta, tak radsej daju do nemocky, lebo vedia ze pri malom dietati by sa doma kludovy rezim nedal dodrziavat.

zvedava
22. jan 2008

Elia, som na Kramaroch, tu mam aj lekarku a tu aj chcem rodit. S malym dietatom nie je az taky problem, vsak aj teraz ked som tu sa o nu musia starat ini, ja by som ani prstom nepohla. Ono moja lekarka je prilis opatrna a boji sa, ze sa nieco este viac skomplikuje, ja si myslim, ze mi stav dost komplikuje aj stres z toho, ze som v nemocke a nevyspim sa a pod. Doma by mi bolo ovela lepsie, to som si ista. Ale pokial sa mi stav velmi nezhorsi, snad ma v 34 tt pustia domov, potom za to zacnem riadne bojovat.
A ty mas aky problem?

janyba
22. jan 2008

ahoj zvedava .. neboj .. to uz mas fajn. ja ked dokopem teraz 32tyzden , tak polovica obav zo mna opadne .. inak moja mala sa narodila skor a je z nej v pohodke zdrava babizna 4rocna - dufam ze aj hugino to takto vybojuje.
ja som zasita teraz - pri malej sa nedalo - tak ma len na infuzkach s nohami hore drzali - ako teba teraz 😉 moc sa domov nehrab , lebo ja som ich vtedy ukecala a aj napriek lezaniu a nabalenym tbl. som bola o par dni nas5.

elia
22. jan 2008

Ja takisto ako ty - makky krcek, skrateny, otvaranie vonkajsej branky... Ja som ale musela polihovat uz od 14. tt, a asi od 21.tt uz iba stale lezim. Ziadne vychadzky, domace prace, nic, ani na balkone som nebola ani nepamatam. Dali mi pesar aby mi zastavili skracovanie krcka, doteraz drzal, zajtra idem zase na kontrolu tak verim ze stale drzi.

A ber to z tej pozitivnej stranky, predsa si uz ovela blizsie ku koncu ako ku zaciatku, kolko zien musi prelezat v nemocnici skoro cele tehu... Tych par tyzdnov urcite vydrzis.

shaga
22. jan 2008

Ahojte babulky...dnes som bolsa ns poradni a doktorka sa ma ani napytala ako sa mam len ma vysetrila, krcok, ze sa mi neotvara a babo sa hybe len ja som tak nestatna, ze mala ku mna takyto prristup ☹ aky su vasi lekari?
moni prepac, zee som uz vceraj neodpisala ale padol mi konik a nesiel nastartovat

janyba
22. jan 2008

ahoj shaga. no moj hned vo dverach sa ma pyta ako sa citim , pokecame . potom idem ocikat ten papier , vratim sa - vysetri ma ,ak treba urobi uzv .. potom ked to zapisuje ja sa obleciem, odvazim, sestricka odmeria tlak a este na zaver mi povie co dalej a tak.

shaga
22. jan 2008

janyba to mas super mna hned dnes odbavila lebo isla operovat som z toho nestastna zas mam termin o 2 tyzdne ona hovori, ze je vsetko v poriadku....ale mna bolieva strasne podbruko s brucho a neviem co s tym ☹

janyba
22. jan 2008

skus magnezko a viac lezkat .. teda .. neviem kolko lezis - mna tiez obcas pobolieva , ale to je vraj ok. ak sa citis moc neprijemne skus sa porozpravat s inym lekarom.

shaga
22. jan 2008

magnezium beriem a stale lezim...mozem sa spytat je to normalne ked mam zltkasty vytok?

zvedava
22. jan 2008

Janyba, a kedy sa mala narodila, v kolkom tyzdni? Lebo po 34 tt to uz nebyva problem, len su hyperaktivnejsie deticky (co by bol sok po mojej extra kludnej a spavej dcerke... 😉). Ja by som inak prijala aj tych par dni doma a potom do nemocky opat, to by mi dost psychicky pomohlo a aj by som sa konecne vyspala, co sa tu absolutne neda...

zvedava
22. jan 2008

Elia, tak to mas vazne rovnake ako ja... Len mne sa zacal krcok riadne skracovat az po 26 tt a chceli ma aj sit, ale stale som tam mala nejaku infekciu... Pesar by som prijala, aspon nieco by to tam drzalo, len neviem, ci uz sa na to nevykaslu, ked uz ma tu maju odlozenu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre