Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

majocka1802
8. okt 2011

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť? Mám dvojnásobne zvýšené leukocity a som v 32 týždni tehotenstva. Mám ísť na testy na hematológiu. Je to niečo zlé? Nikto mi nič nechce povedať. Čo hrozí môjmu bábu? Budem musieť byť hospitalizovaná? Prosím poraďte mi, mám strach. Ďakujem.

leeenka26
8. okt 2011

@majocka1802 ak mas zvysene leukocyty, znamena to zapal. Uvidis ako dopadnu testy. Mozno ta aj skor hospitalizovali. Moze ti hrozit aj predcasny porod. Ale hovorim len z vlastnej skusenosti.

adika_pl
10. okt 2011

Ahoj! Pridávam sa k vám na rizikovom.... Mám 24, nikdy som nemala závažnejšie zdravotné problémy, cítim sa dobre a nečakala som, že to bude mať takýto priebeh. Som študentka ekonómie, tento rok by som mala končiť. Uvidím, čo mi povedia v škole. Či mi umožnia nejaký individuálny alebo niečo, nech skončím riadne. S manželom sme plánovali dieťatko až o rok, ale véééľmi sa na malú tešíme. Termín máme 27. decembra - náš najkrajší darček 🙂 No teraz som doma 5. deň, už sme si aj poležali týždeň v nemocnici. Neviem, čo so sebou. Všetko môžem robiť len pomaly, postupne, po častiach... Čo robíte vy?

girandi
10. okt 2011

@adika_pl Jeeeeeeeeeeej aj my sme mali prvy termin na 27.12 🙂 ale kedze maly je nejaky vacsi, tak nam prelozili termin na 19.12. Tiez môžem robiť všetko len pomaly a s prestavkami, to je normálne. Podla mna netreba nič prehánat, telo si same urci co zvladne a ako to zvladne. Ja si to vychutnavam, aj ked pravdupovediac, niekedy, ked potrebujem byt rychla...... 😀 tak to nejde a trosku ma to zlosti. Preco ste boli v nemocnici?

adika_pl
11. okt 2011

@girandi Skracuje sa mi krčok maternice a tvrdlo mi bruško.... Teraz sa už cítime lepšie. Ale tak to vyzerá, že moja princezná do 27. decembra čakať nebude :D

girandi
12. okt 2011

Tak to je dobre, ze ste v poriadku a citite sa lepsie. Drzime palce aby princeznicka prisla na svet v poriadku 😉, aj ked skôr.

jeja21
27. nov 2011

ahojte, chcela by som sa spytat, ci je bezne vypisovat zeny na PN v tehotenstve kvoli stresu v praci?nepohodla som sa so sefom a robi mi dost peklo v praci a nechcem aby to malo nedajboze nejaky vplyv na to male. dakujem

leeenka26
27. nov 2011

@jeja21 skus sa dohodnut so svojim gynekologom

Pripajam sa k vam zeny. Chcem sa spytat nestretla sa niektora z vas so zvysenym CRP v tehotenstve?

simmmiiiii
20. jan 2012

Ahojte Baby.Mam na Vas jednu otazečku,ked ste na rizikovom ,čo som aj ja mate skusenosti niektora s tym,že Vas už v 23 tyždni poslali na CTG monitor koli zevraj kontrakciam?ja som bola včera u doktora lebo mi tvrdlo brucho a bolelo ma ako na enštruaciu a v pondelok ma objednal na ten monitor,neni to skoro v 23 tyzdni?

jakani
20. jan 2012

@leeenka26 v tehotenstve je vraj zvysene CRP v poriadku, kludne az do hodnoty 40 - viem to od lekarky internistky..

lublanka
2. mar 2012

ahojte lekar mi predpisal nejake tabletky ..volaju sa duphaston...vie mi o tom niekto nieco povedat??

mirulka147
8. mar 2012

ahoj ja som brala duphaston od 9tt na udržanie plodu lebo som mala hematom a špinila som takže aj od vtedy som na rizikovom doma myslela som že ked sa hematom vstrebe tak pojdem ešte do prace ale skomplikovala nam to placenta tak musim doma odychovať až do porodu čo je dost o nervy.

1ivanka1
19. mar 2012

@simmmiiiii ahoj, neviem možno ti moja informácia už nebude potrebná keďže je už marec...jednej známej tvrdlo bruško a tiež ju dávali na ten CTG monitor od 30tt..oni sa chchú len uistiť či si v poriadku.neboj sa všetko bude ok 🙂

lindusik
14. apr 2012

ahojte, chcela by som sa opytat, vsetky co ste tu ste na rizikovej PN z vaznych zdravotnych problemov,alebo sa tu najdu aj take co sa iba dohodli s lekarom 😕

lindusik
17. apr 2012

naozaj by som potrebovala poradit...aj ja planujem ist na Pn a chcem sa dohodnut s dokim,ale neviem ako nato... 😎

tanicka696
1. apr 2013

ahojte,chcem sa s vami poradiť ohladom orgazmu v rizikovom tehu.mavali ste orgazmus?nie sex len orgazmus,ja som ho malla včera a dosť sa bojim toho čo bolo potom.potrebujem poradiť

beelinka
29. máj 2013

Ahojky vie mi niekto povedať koľko dostáva žena rizikovom ? Vypočítava sa to nejako ?
Ďakujem vopred za odpoveď 🙂

brumka
29. máj 2013

@beelinka myslys pnku? tak isto rizikove ci pn 55% (socialna poistovna) len prve dni to je 25% (zamestnavatel)

beelinka
29. máj 2013

@brumka hľadala som na nete niečo ohľadom toho.. Neviem aký je v tom rozdiel.. teda viem ...len mi nie jasné či je rozdiel či ti vyplácajú PNku alebo rizikové ? Ja zvažujem rizikové len som prihlásená na 4 hod takže podľa mojich výpočtov by som dostala veľký kulový 😝

brumka
29. máj 2013

@beelinka pnka a rizikove je to iste, doktor ti vypise pnku. rozdiel tam nieje ziadny...ak niesi zamestnana a nemas platene odvody tak neviem ci daco dostanes. fakt neviem mozno ma niekto info ale jasom bola mesiac pn ale ja som zamestnana.

romanula
29. máj 2013

@brumka
@beelinka
ahojte no ja som na rizikovom respektive na PN od zaciatku decembra, bola som zamestnana 3 roky a dostavam len o cosi menej ako plat. Ked si spocitam kolko som prejazdila a prejedla v robote tak som na tom rovnako ako ked som chodila do roboty. Netusim ako to je ked si zamestnana na 4 hod.

beelinka
29. máj 2013

No zamestnaná som aj ja normálne len papierovo sme na 4 hod 😝 ale hneď nám povedané, že ak sa nepáči tak dvere nájdeme aj sami 😕 No to je jedno tento štát vytvára také podmienky pre pracujúcich že a chvíľu budeme na tom najhoršie ale to je iná téma.. No ja som to rizikové len zvažovala... No ale takto budem ešta dva a pol mesiaca robiť to nie je také hrozné.....
Ďakujem za info bambuľky ste poklady....

brumka
30. máj 2013

@beelinka neviem na 4hodiny neporadim a to cop ovedal zamestnavatel slovenska reailta jasom bola len mesiac na pnke, mam rizikovu pracu takze u mna to bola jedina moznost.

luji1
17. jún 2013

ahojte,mozte mi poradit,ked chcem ist na rizikove a nebyt uz na PNke,tak mi da doktorka nejaky papier alebo musim ist lezat do nemocnice,aby ma nechala na rizikovom?

bibi33
17. jún 2013

@luji1 podla mna to sa neda vybrat ze byt na rizikovom a nie pn... to je v tehotenstve jedno a to iste... gynekolog ta vypise na pn,pretoze mas rizikove...

luji1
17. jún 2013

luji1@bibi33
lebo ci mi potom budu ratat matersku z PN ky alebo ako?

radkanika
17. jún 2013

@luji1 ahoj, ja som na rizikovke, cize mam PN uz asi 5 mesiacov. Rata sa mi to 55% z hrubeho prijmu z prace. 6 tyzdnov pred terminom mi PN konci a zacina sa materska, ktora je 65% z hrubeho prijmu v praci.

luji1
17. jún 2013

@radkanika
cize je to jedno ci som na normalnej PN alebo na rizikovom?lebo som pocula,ze ked som na rizikovom tak sa mi rata materska z prijmu,ale ak som na PN tak iba z PNky sa to rata.

radkanika
17. jún 2013

@luji1 myslim, ze je to uplne jedno a to iste. Este som nepocula, aby sa ratala materska z PN. Vzdy sa materska rata z predosleho prijmu este pred nastupom na PN, tam su akurat podmienky, ze musi byt odpracovany urcity pocet dni (resp.mesiacov). Ak je niekto nezamestnany, prip. pracuje menej nez urceny pocet tych potrebnych odpracovanych dni, vtedy tusim nema narok na matersku, ale pobera cosi ine a to sa rata inak. Ale zamestnana zena ma klasicky narok na matersku bezohladu na to, ci je na PN, ci na rizikovke. Gynekolog vzdy tehotnu vedie ako rizikovu miesto toho, aby sa pisalo, ze je na PN. Snad som pisala zrozumitelne :D ak nie, pytaj sa.

luji1
17. jún 2013

@radkanika
dakujem ti velmi pekne za odpovede,velmi si mi pomohla.Este raz ti dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre