Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

dadulienka2404
8. jún 2008

ja nepozeravam taketo ani bailando ani nic tomu podobne radsej kriminalky

avanka
8. jún 2008

Tak ja mam dnes smolu, Rastik pozera formulu 1, ja som chvilku citala, ale nejako nemozem obsediet, tak idem este vykostit kura, zajtra budeme mat asi po pol roku rezne 🙂 mnam
Sue, Janka to pekne napisala, treba si najst nieco, co ta bavi, napr. aj ja som precitala neskutocne mnozstvo knih
Niezeby som inokedy necitala, som knihomol uz od malicka, ale je rozdiel citat s prestavkami, ze musis ist napr. do roboty a precitat knihu za 1 den 😀
Prisla aj kriza, ked som sa neskutocne nudila, ale ako prisla, tak aj odisla a teraz mi to ani nepride.....ja som inak doma od 1. januara
Lubi, nemavas v noci krce do noh? Ja teda neskutocne, potom ma zvykne lytko pobolievat aj cely den, je to blbe ☹

graziela
8. jún 2008

Dakujem vam vsetkym, ze na nas myslite, hned je cloveku tak lepsie na dusi, ked vie, ze na neho niekto mysli 🙂 🙂 🙂

lubkagaa
8. jún 2008

avanka: krce ani nie v noci, skor rano, ked som sa natahovala vzdy som zacala citit, ze prichadza krc, rychlo som prestala s natahovanim, lebo potom ma bolela tiez noha. No a teraz mam skor pocit, ze ma mravce po nohach a mam taku hladku pokozku ako nikdy, co mi tak opuchli nohy.

lubkagaa
8. jún 2008

skor ma hocikedy riadne zaboli vpravom boku, niekedy ked sa obraciam vnoci, az sa zlaknem, taky nepirjemne pichavo-bolavy pocit. take nemavas?

dadulienka2404
9. jún 2008

ahoj lubi uz som sa bala ze len mna boli v pravom boku.ja uz to mam dlho.niekedy v noci sa koli tomu nemozem otocit.a niekedy ked napr.vstanem z postele tak dostanem taky krc ze konec.ked si lahnem na pravy bok tak to neboli ale ked si lahnem na brucho vtedy to zacne pichat alebo ked sa chcem otocit na lavy bok 😖

avanka
9. jún 2008

Dobre rano, v boku ma nic neboli, akurat ked vecer docitam na chrbte a otocim sa na bok, tak maly asi protestuje, lebo sa tam tak dost bolestivo uklada....
Mne puchnu akurat chodidla, aj to dost boli, ked vstavam, ked to rozchodim, tak to je potom v pohode. 🙂
V poslednej dobe sa budim rano uz o pol 5 s tym, ze som straaaaasne hladna, vydrzim lezat asi do pol 7 a potom uz musim ist doplnit zasoby...to sa mi predtym nikdy nestavalo 😖

dadulienka2404
9. jún 2008

avanka maly bude asi dobry papak ked ta budi koli hladu.ja akosi z jedenim problem nemam jem az ked som hladna co nieje dost casto .ale mozno si maly bere moje tukove zasoby 😀 😀 😀

lubkagaa
9. jún 2008

ahojte babenky.
dadulienka: vidissme dve 🙂 ale hadam je to vporiadku. Opytam sa pre istotu v stredu lekarky a napisem ti.
avanka: vobec sa nad tym entrap, teraz maly najviac pribera na vahe a vrti sa, tak ptorebuje dodat energiu, takze nemaj podla mna vobec vycitky a ked si hladna vklude sa napapaj.
Normalne som aj ja hladna 🙂 ked tolen citam xixi. Nasi teraz nosia domov hriby a tak rozvoniavaju, mnam.

sue13
9. jún 2008

Dobre ranko tehulky 🙂 Vy ste takéto ranostajky??? To ja keby som nebola u lekarky tak isto este spim 😀

jankapo
9. jún 2008

Ahojte,
sue, ty si este v "spavom stadiu" tehotenstva, ty mas na spanok plne pravo... 😉 Ale uvidis, ku koncu sa uz naozaj spat neda, ani keby si neviem ako chcela, ta potreba dost rapidne klesa, asi sa telo uz nastavuje na obdobie mamickovske- takmer bezspankove... 😀
Takze len pekne buval kolko vladzes a valaj sa v posteli, lebo toto obdobie coskoro raz a navzdy skonci... 😝

Avanka a ty zas pekne jedz kolko telo pyta. Ja som posledne tyzdne tiez bola viac hladna ako syta a to som uz nechcela priberat...ale papala som, predsa len vsetko v prirode je nastavene tak ako ma byt a ked citis hlad, asi ti treba energiu, a teraz nie je spravny cas oberat sa o nu...Kila neries, ako som uz spominala, este budes prekvapena
ako lahko sa ich zbavis. 😉 A okrem toho ak budes kojit, tvoja strava bude dost obmedzena, neviem ci si alergicka, ale ak ano, tak akakolvek radost z jedla je hriech..vsetko co je dobre je zakazane... 😨 tak len tolko, ja by som jedla kolko by mi telo pytalo a mozno aj trosku viac. 🙂

Ja som krce nemavala, asi to bolo tym kvantom magnezia co som brala, ale baby, nebojte, porodom vsetky boliestky pominu..bolesti v brusku sa nebojte (az tak), to babao kadetade tlaci.
Drzte sa, idem mojkat maleho, asi sa nevie vykakat... 😒

avanka
9. jún 2008

Jani, nemas nejaky zoznam, co sa moze jest pocas kojenia a co by sa naopak nemalo?
Ja som akurat dovarila obed a musim sa ist troska natiahnut, lebo mam taaake plne brusko, ze sa nevladzem hybat 😀
A nebojte sa, jem, kolko vladzem, kila neriesim, snazim sa jest zdravo (vid kuraci rezen na obed) 😀 😀
Aj tak mi vsetci vravia, ze nevyzeram na to, ze za 2 tyzdne rodim....asi.... 🙂
Jani, aj sa tesim, ako uz budem mojkat Lukaska
Lubi, tebe ako robia teraz ultrazvuky? Mne robili naposledy v 32 tt, to sa uz potom nerobi?

geegee
9. jún 2008

avanka, urcite sa nesmu paradajky, hrozno, jablka so supkou, citrusy, korenene jedla...v podstate skoro nic 😀

lubkagaa
9. jún 2008

avanka: ani mne uz po 32 tt nerobili ultrazvuk, ani sa udajne uz nerobi, mozno len keby bolo z nejakeho dovodu treba. Ani neviem kolko ma teraz moj drobcek. Ale vsak vsetko sa dozviem vcas.
Inac zoznam ti daju aj v nemocnici, pripadne tvoja obvodna lekarka, ohladom stravovania pocas kojenia, takze to budes riesit potom. 🙂

dadulienka2404
9. jún 2008

babenky a vas pocas tehotenstva zaha nepali???mna pri vsetkych tehotenstvach tak nenormalne palila zaha.a teraz tomu tiez nieje inac.dskoro kazdy den ale az tak nezbnesitelne ze musim ist na silu vracat.uz neviem co mam robit mlieko uz nezabera tabletky som cmulala ale ani to uz nezabera.to je asi jedine co pocas tehotenstva nenavidim ☹

sue13
9. jún 2008

Jani 😀 veľmi sa mi páči ten tvoj výraz "spavé štádium" 😀 Presne tak sa aj cítim. Kedy si lahnem, vtedy zaspím 😅
Daduš 🙂 mňa zatiaľ nepáli nič okrem "zadku". Nechce sa mi trčať doma a obzvlášť keď je vonku tak krásne 😎

dadulienka2404
9. jún 2008

sue ty si na pn.nemas ani vychadzky???aspon hodinku a lebo pol ale asi nie.je to tazke neist von ja som tak bola do 6 teho mesiaca.ale neboj prejde ti to rychlo len si treba najst nejaku zabavu 😉

sue13
9. jún 2008

Mám vychádzky 2 x denne ale ved to je na hlavu aby mi oni urcovali kedy mam ist von a kedy nie....Ako oni mozu vediet kedy sa citim dobre a kedy zase lezim???? Ma to rozculuje..... To teraz ale nesmiem 😀 😀 😀
Do 6 mesiaca si nebola vobec vonku?????? 😨

dadulienka2404
9. jún 2008

nie nebola pretoze mi od 2 mesiaca povedali v nemocnici ze mam cakat na potrat.ano je to na nervy ale co uz asi vediea preco to robia

sue13
9. jún 2008

To nemyslíš vážne Dadka.... 😨 😨 😨 A teraz je všetko ok?

moni1412
9. jún 2008

sue ja som zo zaciatku dodrzovala vychadzky, ale potom ked som zistila ze nikto nechodi, tak mi to uz zacal byt jedno, aj ked som velmi von nechodila 😒 ale tehotnym väcsinpu nechodia a my sme dost blizko, mysli ze to bude tak aj u vas.... 😉

sue13
9. jún 2008

Moni dakujem 😉 a zo srdiecka blahozelam k Deniskovi 😵 Je krásnučký 😵
Ty si tiez bola celých 9 mes. doma???? A kde si rodila, v TN? 🙂

lubkagaa
9. jún 2008

dadulienka: mne mlieko zatial pomaha na zahu, ale odporucali mi dake acido-neviem co, ale dokonca pomahaju aj pukance.
Sue: sama uvidis, ako to bude ohladom vychadzok. Keby nieco sa mozes vyhovorit, alebo dohodnut s lekarkou, ze si bola u nej, ak nahodou by ti prisla kontrola a rob si podla toho, ako sa citis.

sue13
9. jún 2008

Baby ja zatial zahu nemam, ale vela vela citam vsetko mozne a velmi vsade chvalia mandle. To ste uz skusali? 🙂
Lubi mas pravdu, moja lekarka je zlata. Isto by ma v tom nenechala 😵 Vdaka 😵

lubkagaa
9. jún 2008

ahojky sue: mandle som ja napr. neskusala, ja som vpodstate pocas tehotenstva nemala problemy ani so zahou ani s puchnutim noh, iba teraz sa dostavili. A moje nohy vyzeraju ako slonie, co uz.

lubkagaa
9. jún 2008

Jooooj, babenky, ja sa dneska tak vytesujem, len taka drobnost, ale uz mame zachod a kupelku skoro uplne hotovu, nemusim vnoci behat dole k svokrovcom, taka som stastnaaa 🙂. Som samusela s vami podelit o taku drobnostku, ale pre mna su to Vianoce. 🙂

dadulienka2404
9. jún 2008

luby to je pekne a vies ako sa hovori kazda malickost potesi.sue naozaj sak mne primar povedal ze si mam zaplatit potrat ze uz som v nemocnici 3 krat za mesiac.ale mi sme este tu.nemam nejake extra problemy okrem toho ze som otvorena na 2cm.ale aj to dufam ze dotiahneme do 36 tyzdna.no neviem lubi tie pukance ale najhorsie ze je velmi malo dni kedy ma zaha nepalila aj teraz a uz rozmyslam ze sa pojdem vyvracat mne ine nic nepomaha.mlieko len na trochu a nic viac.no musim to vydrzat 😉 😉 😉 😉

moni1412
9. jún 2008

sue, boal som od nejakeho 7tt doma. chodila som obcas cez vychadzky do prace, ale po Vianociach som aj s tym sekla. rodila som v tu, v BN. 🙂 ty ides v TN? komu tam chodis?

sue13
10. jún 2008

Moni moj porod je este velmi velmi daleko 🙂 Momentalne chodim ku Kaščákovi lebo sme mali problemy ale ked sa to vsetko da do normalu idem naspat k svojej Dr. Kotlebovej do Tren. Teplic 😉
Baby ked citam hodnoty hcg inych tehuliek tak mi stahuje zaludok. 😔 Ja som vcera mala 217 😕
Myslite ze je to ok?

sue13
10. jún 2008

Mimochodom dobré ránko želám všetkým 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre