Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

miriamka
26. sep 2007

Baby...lenze mne ani doky nedava lieky na udrzanie ani nic,len chce aby som bola jednoducho doma kvoli tej cyste,a to sa mi zda divne.

bejca
26. sep 2007

miriamka - ved to musi vidiet doki ci je vsetko oki a ak ano tak ti tabletky netreba 🙂 kolko mas rokov ?? lebo ja mam 36 a cakam prve babatko - tak preto su uz pri mne opatrnejsi vies 🙂
hlavu hore vsetko bude v poho uvidis 😀

miriamka
26. sep 2007

Bejca...mam 27.Moj doky ma strasi kvoli tej cyste,ale doky co ma vcera vysetroval povedal,ze vsetko je zatial v najlepsom poriadku a ze s tou cystou sa nemam trapit,vraj ona sa postupne strati...Takze neviem koho pocuvat.Moj doky ma chce nechat doma,a pritom sa citim uplne super.

bejca
26. sep 2007

miriamka do 12 tt je najdolezitejsie mat hlavne klud a nic nedvihat a pod...podla mna 4 tyzdne doma vydrzis 😉 nie ?? a potom skus ist do roboty a uvidis 🙂 zalezi aj co robis -fyzicky a tak...o tej cyste ti ja neporadim - ale skus vela vela tekutin - aj ked ti nechuti vela pi - precistuje to -a hlavne pi najviac neperlinňve mineralky - nenaduvaju - ja mam odskusany Rajec bylinky - obidve mi chuti a ine ani nepijem + caj a cappucino ..
a tes sa hlavne ze je vsetko oki - ale oddych ti spravi dobre - aj ja som sa branila a potom ked na mna prichadzalo ranne spanie a poobedne spanie 🙂 som bola hapy ze som doma 🙂

miriamka
26. sep 2007

Bejca...ved uvidim.Teraz doma vela oddychujem,skoro nic nerobim...a hrozne vela pijem,tak snad bude vsetko dobre!

bejca
26. sep 2007

miriamka urcite neboj sa ver tomu 🙂 a oddychuj a tes sa babatko to vie ze sa tesis 😀

deina
26. sep 2007

miriamka, ja som ho neukecala, vpodstate nema dovod ma dat na PN, ked sa citim dobre a sme vporiadku. 🙂 Tie navstevy u roznych lekarov mam viac menej preventivne, problem s babom alebo tehotenstvom nie je, problem je iba so mnou a ten sa tak ci tak vyliecit neda. Kym sa drzim dobre, tak asi nebudem na PN.

Bola som dnes na hematologii, som zvedava, ake budu vysledky. Doktorka povedala, ze ked sa citim dobre, nemam modriny, opuchy a pod, malo by to byt vporiadku. Tak uvidime. 🙂

miriamka
26. sep 2007

Deina...ved prave,ja tiez nemam problem,len tu cystu o ktorej ako keby som ani nevedela.Krv zatial ok,aj uzv...tak neviem preco ma chce nechat silou mocou doma,ked mam pohodickovu pracu 😉

deina
26. sep 2007

Cystu som mala tiez, neviem, ako je na tom teraz. Mozno uz zmizla, dufam. 🙂 Vtedy som tiez PN nebola, kedze mi ju parkrat sledovat a nezvacsila sa.

miriamka
26. sep 2007

Deina...vies,kazdy doky v nemocnici sa cudoval,ze naco ma tam ten moj zatvoril,ked nemam problemy.Ze ci len kvoli tej cyste.Ja ze ano a oni sa zasmiali...takze neviem neviem.Ten moj je stale presvedceny ze kvoli tej cyste mam byt doma,tusim sa viac sustredi na nu nez na mimi 😠

deina
26. sep 2007

Na druhej strane je dobre, ked je taky opatrny. 😉 Moj vtedy povedal tolko, ze ak by praskla (co budem zarucene citit), mam bezat na pohotovost, lebo moze prasknut na blbom mieste. Ale aj to mi povedal, ze to proste neovplyvnim nicim, nemozem si ublizit, ani pomoct.

miriamka
26. sep 2007

Presne...o tej cyste mi povedali to iste.Ze ked praskne tak to budem citit,ale ja s tym nic nenarobim.Tak neviem ci je take nebezpecne chodit do prace

bejca
26. sep 2007

miminko mas Internu postu hore vedla nastavenia 😀

deina
27. sep 2007

To neviem, miriamka, ja som mala vtedy akurat aj prazdniny, takze som do prace nechodila tak ci tak, ale myslim, ze ani kebyze pracujem, tak ma kvoli cyste lekar nenecha na PN.

miriamka
27. sep 2007

Deina...ved uvidim co doky v pondelok povie,tiez sa mi to zda divne ked sa citim dobre byt doma kvoli cyste.Ved v praci sedim pri PC,takze v podstate to iste ako keby som bola doma

tribitka
27. sep 2007

miriamka, pri cyste alebo aj pri hematome máš ležať.... asi preto si PN... 😉

miriamka
27. sep 2007

No len pocas celeho tehu?Uf,ved to nevydrzim!

tribitka
27. sep 2007

miriamka, ja som PN už 4 mesiace.... a tiež musím stále len ležať a ležať a ležať.....

miriamka
27. sep 2007

Tribitka...a Ty mas co,cystu?

tribitka
27. sep 2007

miriamka, ja som mala dosť dlho hematom, teraz mám zase problémy s krčkom maternice, začal sa mi skracovať...

elize
27. sep 2007

Ahojte "maminky" teraz som v 25tt a od 7tt som PN. Najprv kvoli nizko polozenej placente, co sa rastom maternice upravilo. V 17tt som sa zacala otvarat, tak mi robili cerclage (zasivanie krcka maternice). Teraz mam nariadeny kludovy rezim. Co je dost obtiazne, kedze sme sa pustili do kompletnej rekonstruckie nasho bytu a chceli by sme to stihnut do Vianoc. Je to len na mojom manzelovi, ale mame super kamaratov, ktori nam radi pomozu a cast prac si dame urobit odbornikom. Docasne sme sa prestahovali k nasim, esteze byvaju tak blizko :o)
Tribitka ako to zvladas s tym lezanim? Ja sa neviem prinutit.

miriamka
27. sep 2007

Aha,lebo ja keby mi nepovedali ze mam cystu tak ani o nej neviem...citim sa super,a tak neviem,ci je to naozaj dovod byt na PN,a najma ak viem,ze ta cysta tam pred 3 mesiacmi nebola a vytvorila sa po stimulacii liekami.

bejca
27. sep 2007

tribitka , elize ja som na tom podobne 🙂 co uz - tiez momentalne som doma koli nizko polozenej placente - dufam ze sa dvihne 😉 a som doma tak striedavo chvilku ju ukecam a chodim do prace a chvilku som na PN-ke 😀
drzim vsetkym palceky aby vsetko dobre dopadlo 🙂
a koli babatku si myslim ze by sme mali spravit co sa da 🙂
miriamka mala by si byt doma a nenamahat sa a nemat stres 🙂 doki to urcite mysli dobre 😀 ved ak to bude dobre on ta znovu pusti do prace 🙂

elize
29. sep 2007

Veru, co by sme pre tych drobcekov neurobili, len aby boli v poriadku. Tak sup do polohy v leze :o) papa

miriamka
29. sep 2007

Baby,ja uz tyzden lezim...a pritom sa citim tak super 😠 Snad ma doky v pondelok ukludni ze cysta mizne a pusti ma do prace

elize
29. sep 2007

Miriamka, super!!! Drzim palce aby bolo vsetko OK :o)

miriamka
29. sep 2007

Elize...dakujem.Uvidim v pondelok,ci uz bude pocut srdiecko...a co ta cysta robi.Silno verim,ze sa zmensuje!!!

bejca
29. sep 2007

miriamka drzime vam palceky aj my 😉 a neboj ta cysta sa da do poriadku 🙂
my sme boli vcera u doki 😀 placenta sa posuva 🙂 sa tesime Petko je v poriadku 😀 a mam este tyzden byt doma a znovu mozem ist na chvilku do prace 🙂

miriamka
29. sep 2007

Bejca,tak to je super ze sa to dava do poriadku a budes moct ist na chvilku do prace!Teraz mas asi este klduovy rezim,vsak?
Inac hovoril niekedy doky nieco za milovanie?To mozeme?

bejca
29. sep 2007

miriamka dik 🙂 a ano mam este kludovy rezim 🙂 a myslim ze v praci pobudnem tak max. do polovicky novembra a potom ma uz necha nadobro doma a bez debaty 😀
a co sa milovania tyka - tak ja od zaciatku mozem iba opatrne - potom cca pred 6 tyzd. som zakrvacala tak som nemohla vobec - pre istotu 😅 a potom som bola na amniocenteze takze nic 😀 a teraz ta placenta a to mi zakazala uplne 😀 tak ked to tak zhrniem tak uz cca 7 tyzdnov uplne bez a predtym iba obcas cca 1x tyzdenne 😀 nic moc xixixixixixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre