Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

majula009
22. mar 2008

Bibianna, ahoj ja som na PN od 5 novembra,ciže som dlhodobo PN a nemam problem ani so zamestnávatelom, a na štastie ani so socialnou poistovnou. Pred pár dńami som si bola pre lístok na peniaze u obvodnej a tá mi povedala že v apríli už možem ísť na materskú dovolenku...Termín mám na koniec júna. Mám ešte kopu dovolenky ani neviem či si to mám vyčerpať...Mám na šťastie dobrý vzťah so zamestnávateľom, dokonca robím veľa vecí vdaka nemu z domu aj ked som PN.

avanka
22. mar 2008

Graciela, isla som cestou lahsieho odporu, aj som sa najprv chcela postavit proti sefke, ale co ked sa vratim do prace a ona mi to nezabudne? Najhorsie na tom je, ze sme na tom vztahovo celkom dobre, aj si tykame.....takze tak...
Inak s manzelikom sme sa o tom rozpravali tak, ze by som do prace nastupila v septembri 2100, maly by mal 2 roky a 2 mesiace, rok by som pracovala(270 dni), aby som mala narok na matersku a potom by som ostala, ak sa zadari otehotniet s druhym, na materskej cele 3 roky.........
Ina alternativa bola, mat druhe babo v dobe, ked bude mat maly 2 roky a ostat dalsie 3 roky na materskej, len si neviem predstavit navrat do prace po 5-tich rokoch pauzy....
Ale to sa asi vsetko ukaze, az ked bude maly na svete, aky bude, ako to budeme zvladat a tak..
Zatial len take uvahy 🙂 🙂

uva
22. mar 2008

avanka 🙂 2100 😀 😀 😀 pekná materská 😀

majula009
22. mar 2008

Avanka, ahoj, mńa bolia kríže asi od 8tt, niekedy som sa ani zohnúť nemohla..teraz je to lepšie, ale bolia ma teda non stop...ked dlho sedím tak sa idem zblázniť, a aj ked si idem večer lahnuť tak aj vtedy...už to beriem ako súčasť..Ja som pribrala 12 kg...vždy som bola ako prútik 52 kg a teraz som zhrozená z tej váhy, ale neriešim...nieje to až tak strašne vidno...preto si myslím ze ma kríže bolia z toho ako rýchlo priberám...aj z tých megaprsníkov čo mám...sa teda nečudujem že kolabujú kríže 😀
Čo sa týka pohybov tak mna malá stále kope, mám pocit akoby ani nespávala...bud spí vtedy kedy ja alebo potom neviem...cize ja sa zase obávam ci je normálne ked je taká aktívna... 😀

uva
22. mar 2008

majula bude aj horšie možeš mi veriť😀 😀 😀
ja som mala 50 ked som otehotnela a teraz 65 😅 😅 😅 ale aspon manžel sa vytešuje mojim prednostiam nevadíííí, že kríže v keli 😀

majula009
22. mar 2008

avanka a práve pozerám ze máme rovnaky termin...podla PM, ale mne ho uz dal skor - na 3O.6.tak neviem...Mozno sa mala narodí aj na moje narodky... 😉

majula009
22. mar 2008

Uva,veríííííím 😀 no to Ty si nabrala 15 kil, ale si už aspon v 36tt, ja mám pred sebou ešte v podstate 3 mesiace... 😅 a už mám 12 až 13 kg..no co uz, to mi ani tak nevadi ako ta celka co sa mi urobila hned v druhom mesiaci, a teraz ked sa kuknem na zadok a na stehná no koniec...drahý mi samozrejme rozpráva aká som prenádherná ale však čo má chudák povedať, že??? 😀 😀 😀

uva
22. mar 2008

majula ale ten šok ked som sa naposledy odvážila 😕 a zozadu sa v zrkadle už pre istotu neobzerám 😅 proste pomarančové lááány 😅 moj sa snaží tiež tlačit mi take kareláby jak keby som bola slepá 😀 tak ale su zlatý 😀

majula009
22. mar 2008

Teraz som sa pobavila, strašne zlato si to napísala...prežívam to istééé, ale ten pohlad do zrkadla mi to aj tak nedá a vždy sa musím kuknút...odrodilé kamošky ma ubezpečujú že to po porode prejde ale mám tomu verit????? Ked sa s drahym vážime vzdy sa rehoce, že ho uz dobieham...niekedy mi tak milo povie Ty moja beluha...to je taká velryba...tak sa aspon bavime, dnes mi akurat vravel ked mi drzal ruku na bruchu a malá mu ju odtláčala že kokso to sú riadne šupy...Ta to nebolí??? Už by si to chcela mať za sebou čo???? veru by som chcela...vobec som si nemyslela že tehotenstvo je tak tažké....Je krásne ale nesmierne zatažujúce...však??? 😉

uva
22. mar 2008

mna na štastie k ničomu neprirovnáva lebo by si to zlízol 😀 raz prehodil,že však po porode budeš cvičit nie? a hned to aj olutoval 😀 😀 😀
je to pekná fuška ale ja sa nemožem stažovat ja som doteraz ani nevedala, že som tehotna -žiadne vracanie, bolesti, zacpy....a ked ležim ani chrbat neboli ani brucho netaha tak to praktizujem čo najčastejšie 😀

majula009
22. mar 2008

Mne bolo na zaciatku zle ale vracala som len raz, skorej mi bolo zle ked som bola hladná, a to som bola stále... 😠
Bolesti som mávala v podbrušku zo začiatku som bola na rizikovom lebo som aj trosku krvacala dokonca som aj lezala v nemocnici takže aj preto som bola na PN teda aj som stále ale našťastie všetko je už ok, a už chodím do poradne raz za čas, v tých prvých štyroch mesiacoch som tam bola každý týžden... ☹
Zácpy zatial nemám ani ja...mna trápi akurát to že mi v noci trpnu ruky, asi ked si ich prilahnem..to som nikdy predtým nemala, a že mám krce v nohách...ale to len v noci..berem magnezium ale nie kazdy den lebo beriem aj zelezo a nejako sa to vraj nemá spolu... 😖
Mna drahý prirovnával vzdy k niecomu...on tvrdí ze to z lásky...trvalo mi rok kým som si na ten jeho humor zvykla, akurát druhí napr. taká občasná návšteva veľakrát nechápe nášmu humoru.... 😉 čítal som že chcete Emku, moja kamoška má Emmu, má rok je nádherná. Je to krásne meno...My sa nevieme dohodnúť na mene... 😵

uva
22. mar 2008

no donedavna to bol ešte martin len nejako zmizli gulky 😀
ja som na PN bola teraz tak mesiac ale v podstate mi nič nebolo len dokimu sa zdalo, že mi tvrdne bruško tak mi nakazal nalievat sa šumivým magnezkom, zatial ešte chuti 🙂
skus na tie krče aspon magneziu mineralku mne pomohla ked som mavala krče ešte pred tehotenstvom.
no idem ja sa venovat mužíčkovi lebo už si myslí, že si tu z nejakým vypisujem 😀 papa

ivulienka22
23. mar 2008

ahojko babušky
prosím moc moc o radu!!!!!!!!!!Som na začiatku 31 tt a včera ráno som začala troška špiniť. utekala som na pohotovosť, kde ma sprdla sestrička že či si neviem uvedomiť svoj stav a načo tam vlastne chodím-užívala som dafnegin krém proti výtoku a vraj to mám z toho. dr. ma vyšetrila, vraj všetko ok. poobede mi to prešlo.dnes v noci o tretej som začala znova špiniť,neviem či mám čakať do utorka k svojmu dokimu ??? bolesti nemám
MOC ďakujem za odpoveď

avanka
23. mar 2008

Ivulienka, myslim, ze v tvojich tyzdnoch by bolo zbytocne cakat na to, co bude ked.....Ja by som utekala znova na pohotovost, ved od toho su tam 🙂

Inak aj ja som sa zasmiala, myslele som matersku do 2010 😀 😀 😀 😀

Uva, vam tvrdili, ze to bude chlapcek? A bola si na aj na 3D ultrazvuku?

avanka
23. mar 2008

Majula, podla coho ti dal termin o par dni skor? Podla velkosti malej na UTZ?
Ja som doteraz pribrala necele 3 kila, takze dufam, ze z Lukaska nebude 4 kilovy valibuk.. 😝 😝 😝
A prsia mi chvalabohu nejako velmi zatial nenarastli, nosila som podprsenku velkosti 80 D, tak dufam, ze ani nenarastu, hoci moj Rastik by sa tomu tesil asi najviac 😀 😀

uva
23. mar 2008

ahojte kinderká 🙂
ivulienka určite nečakaj a chod, a sestričke by som povedala svoje či si zoberie na zodpovednosť ked niečo zanedbá 😠 radšej ist 100krát zbytočne ako neist a potom si to vyčítať 🙂 nemusí to byt nič vážne ale pre istotu a pokoj duše.
avanka- no kým sme neboli na 3D tak to bol chlapec a potom tam nam povedali, že ani náhodou? pri tých 3kilách čo si pribrala valibuka ani náhodou mat nebudeš 😀 a Rastík čo chce aby si ho privalila 80D mu nestačí 😀

avanka
23. mar 2008

Rastik sa tu smeje, ze on by bral co aspon E. 😀 😀 😀 😀 No vies, chlapi

jankapo
23. mar 2008

Avanka, no tedaaaa....trosku skromnosti... 😉 😉 ja mam teraz Ccka a vies aka som na ne hrda????? 😀 Vies aky je to uspech...? Hm....aj tak nic z toho, sa mozme tak pozerat... 😝

uva
23. mar 2008

moj je teraz maximááááálne spokojny po mojich nulkách 😀 ale čo z toho ked mame všetko zakazane 😅 a ked dam aj výstrih šak kto by sa otáčal za tehulov 😀

jankapo
23. mar 2008

uva, moja rec....didi mam, obrucku nemam (opuchaju ruky...) a aj tak sa za mnou nikto neobzrie... 😅

uva
23. mar 2008

janka 😀 😀 😀
a sem tam ked sa niekto aj pozrie neviem či kvoli tomu, že ma lutuje alebo si myslí no bože aka slonica 😅

jankapo
23. mar 2008

no toto radsej neriesim- popravde mam pocit, ze KAZDY sa na mna pozera..no ale ja sama viem ze vela sexappealu nevyzarujem.... 😉
no co uz narobime...teraz este nejake tvary mame, aj ked prapodivne...ale co bude v lete, cica? 😀 neeeeechcem si ani predstavit... 🤐

uva
23. mar 2008

počkaj ake kočky budeme 😀 ja už som si kupila veci na cvičenie 😀 muž my hovori, že dufam že ti tie prsia ostanu aj po porode 😀

uva
23. mar 2008

kopu rečí o cvičení 😅 budem rada ked si trochu pospím 😀
jani ty si kolko pribrala?

jankapo
23. mar 2008

no ja som sa vcera vazila, tak je to +12kg....ale to ti poviem ze posledne 2-3tyzdne asi ani nepriberam, lebo maly dost tlaci na zaludok a jednoducho nemozem jest....chvalabohu, si hovorim, lebo predtym to slo teda dost rychlo hore...
inak, na cvicenie ani nemyslim, dufam len v prechadzky v krasnom teplom pocasi....akoze ze posilovna alebo aerobik? nehrozi..tak nas babatka po nociach vycvicia, ze.... 🤐 😅

junovka
23. mar 2008

to ti teda Jani mozem len pritakat 😀 😀 😀 😝 😉

uva
23. mar 2008

jani ja +15 a to som sa vytešovala lebo mne to išlo pomaly každý mesiac kilečko tak si hovorim 12 akurat a teraz som sa odvážila a skoro som odpadla 😅
inak mne sa už ohlásilo kopu zaujemkýn na vozenie tak hadam aspon korčule 😅 možno 😅 snad 😅 ved ako inač zabijem tu celulitídu 😅
junovka aj my chceme druhu Nelku, ako ste ju krstili? ale v kalendári asi samotna Nelka nie je že?

jankapo
23. mar 2008

uvi, mne to tiez slo pomaly, 6.7.mesiac- rychlo a teraz sa to zastavilo....dokonca mam pocit ze som schudla zo stehien trosku....no fakt mi nechuti jest...ja som chcela max. 15, tak snad to vyjde...ono nejde o to kolko priberieme, ale kolko sa podari zhodit na ten prvy sup...lebo tie dalsie kila uz potom idu pomaly...mne ani nejde o kila, trosku ma trapia didi, tie mi rychlo narastli a ostriovateli... 😒 no a ked splasnu...u-uu....no uvidime
a potom ze som stratila vsetku svalovu hmotu co som mala a mala som jej celkom dost...ako to spevnim, no neviem...o pomarancikoch nehovorim, ignorujem ich....tvarim sa ze tam nie su.... 😀 co oko nevidi, srdce neboli, xixi
vlasti, a ty ako? po sviatkoch konecne oddych, co?

ivulienka22
24. mar 2008

ahojte bambulky, no mne sa to dáko ukľudnilo, ale dnes mám o jedenástej volať jednej sestričke do nemocnice, či je tam dr., ktorú chcem vybaviť na porod, tak dúfam že všetko dobre dopadne. Keď ma vyšetrovali a bolo všetko ok v sobotu, tak dúfam že to tak aj bude.
Janka ja som 31 tt-pribrala som 8 kg, tak ťa o chvíľku určite dobehnem, ale tie pomarančíky ignorujem ako ty, ale keď vykukne slniečko a beham po byte len v kraťasoch tak sa trasiem čo budem nosiť v lete aby som ich zakryla.
Uva ja plánujem ešte len kúpiť korčulky-tak dúfam že mi to pojde a nedolámem sa.
A ozaj prajem vám peknú šibačku a ešte krajších šibačov 😉 hlavne sa neprepapkajte ako som to stihla ja hneď ráno

jankapo
24. mar 2008

Ivka, no vcera som tu pisala ako mi nechuti...a dnes sa neviem dojest.... 😉 proste som vstala hladna ako vlk, pekne stedro pripravila na taniere zo vsetkeho troska a bolo toho dost a vsetko som spapala a zvladla by som isto viac... 😕
Az som sla k zrkadlu ci nespadlo brusko....ale nie...pekne hore sa drzi... 🙂
Co sa tyka leta a "odhalovania sa"to radsej neriesim, okrem toho moja sestra po prvom rapidne schudla, ako dojcila, malo spala, zabehavala rezim s babatkom a tak....Na nej vsetko viselo...a clovek nikdy nevie ako telo zareaguje...Hlavne nech sme vsetci zdravucki...
Ja mam tiez posledne dni problem "dolu", nic nesvrbi, ale sliznica sa mi nepaci... 😒 mam sice cipky na mykozu, ale nemam odvahu dat si ich...akurat cez sviatky sa mi to musi stat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre