Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

froschka
7. dec 2006

je zostranky www.ebay.de ale dam ti presny link len ho musim najst

diddi
7. dec 2006

pod do kocikov

aaandrejka
7. dec 2006

caute babky dvojickarky, dnes som na stranke inglesina.cz stiahla novy katalog na buduci rok, v pdf formate, maju velmi pekne kociky aj pre dvojcata 🙂

froschka
7. dec 2006

ahojky andrejka no mam to uz aj ja stiahnute krasne su tie pre jednojicky naozaj ale co sa tyka pre dvojcata tak sa mi paci len ta buggy ☹

damia
8. dec 2006

Ahojte,viete mi niektora napisat,ako je to s prijmom,ked ste doma na rizikovom??? Co v pripade,ak som teraz zamestnana...dat vypoved alebo cerpat normalne PN??? Ja sa v tom vobec nevyznam....

damia
8. dec 2006

Nikto nevie poradit?

aaandrejka
8. dec 2006

damia, ja som na rizikovom.. prvych 10 dni ti PN plati zamestnavatel (prve tusim 3dni 25% z vymeriavacieho zakladu, dalsich 7 dni 55% z VZ).... ak si na rizikovom, cize dlhsie ako 10 dni, bude ti platit socialka, a to takto:
ak si bola u daneho zamestnavatela, od ktoreho si slan teraz na PN, zamestnana aj cely minuly kalendarny rok (2005), tak socialka spocita sucet vymeriavacich zakladov, podali poctom dni v roku, z toho vypocita 55% a tolko dostanes na jeden kalendarny den

ak si u zamestnavatela zamestnana len od tohto toku, pripadne nie cely minuly rok, tak sa vezmu sucty vymeriavacich zakladov z mesiacov, ktore si v tomto roku odpracovala, podeli sa to poctom dni v danych mesdiacoch a z toho 55%

loss
9. dec 2006

aaandrejka
dlho som tu nebola takze dvojicky,z celeho srdca ti gratulujem drzkaj sa a malicke nech pekne posluchaju

aaandrejka
9. dec 2006

loss, dik 🙂 este som to celkom nepredychala, vobec si to neviem predstavit, ale snad si pocas tehotenstva na to nejako zvyknem 🙂

loss
9. dec 2006

neboj jasne vsetko bude fajn tak sa pekne opatruj nech drobceky rastu

aaandrejka
9. dec 2006

dufajme🙂 dik ;)

loss
9. dec 2006

a co deti tesia sa drobcekom v brusku?

aaandrejka
9. dec 2006

tesia, jasne 🙂 teda, skor dcera, ta sa tesi, synator je velky introvert, sedi stale pri pocitaci, ale uz prelistoval kalendar s menami ;)

loss
9. dec 2006

tak sa opatrujte krasne tehulkovanie s veselym bruskom 🙂

denulienka
11. dec 2006

Ahojte

loss
11. dec 2006

ahoj denulienka 🙂

kusa
14. dec 2006

Ahoj mamicky. 🙂
Som tu uplne nova.Cakam babo, som v 6tt., mam problem. Uz asi asi 5-ty den špinim. som uz z toho hotova. poradte mi, je to normalne ked zena spini. je to take svetlo hnede.

kusa
14. dec 2006

ak sa niekto ukaze prosim odpiste mi na to. urcite ma niektora z vas s niecim takym skusenosti. Mam naozaj strach.

ninka1234
14. dec 2006

s tým by si mala jednoznačne ísť k lekárovi a čím skôr

vavka33
14. dec 2006

Kazde spinenie je podozrive,urcite chod k lekarovi,kludne aj hned na pohotovost,aby ta nevykricali ako mna,ale aj ta trosku ukludnim,mne povedal lekar,ze kym to nie je jasna krv,tak je to celkom dobre,taka hneda,je vraj krv stara-tak mozno sa ti tam este nieco cisti po zahniezdeni,ale urcite chod,lekar to zisti najlepsie.Budem ti drzat palceky,nech je to ten lepsi pripad!!!!!!

bibula
14. dec 2006

😒 suhlasim,ze spinenie nie je normalne...mzno keby si este tak mala mat termin nasledujucej menstruacie,ja som pri dcerke prve dva mesiace menstruovala normalne.

kusa
14. dec 2006

dik baby. bola som na pohotovosti, ale operuju, idem tam za chvilu. potom dam vediet ako to dopadlo, dúfam ze bude vsetko v poriadku a srdiecko bude bit.
vavka - mas alebo mala si ten isty problem?

levon
14. dec 2006

kusa ahoj
trošku ťa upokojím, aj keď samozrejme nie som odborník, tak to musíš brať s rezervou, ano?
Prvé tehotenstvo ani poriadne nezačalo, potratila som v 5tt a predchádzalo tomu 3dni špinenia, ktoré malo stále väčšiu intenzitu a na 4.deň som začala normálne krvácať a potratila som.
Rok nato som otehotnela znovu, v 6tt som začala špiniť tak slabulinko, prešlo to po dvoch dňoch, ale v 10tt som začala špiniť znovu, stále viac a nakoniec aj s krovou, tak som letela na pohotovosť, nechali si ma týždeň tam, dali mi lieky Ascorutin a Duphaston a špinenie prestalo. V 12tt po sexe zo mňa vvytiekla kopa krvi aj s takými kusmi ako pri mrche, znova na pohotovosť a mimino bolo v absolútnom poriadku, dnes je z neho dvojročný chlapisko.
Momentálne ma znepokojuje taký slabulinký bežový bledý výtok, včera a dnes podvečer. Ale lekár mi vravel, že ho môžem očakávať lebo mi našiel pri ultrazvuku aj hematóm, ktorý buď vytečie alebo sa vstrebe. Znovu užívam tie isté lieky. Na pohotovosť mám ísť vtedy, keď tam bude aj červená krv, tak mi povedal, ale nervózna som hrozne z toho....
Prepáčte za obsiahli príspevok, takú mám ale skúsenosť
kusa robíš dobre, že si išla k lekárovi, on ťa najlepšie ubezpečí.
Veľa šťastia a ozvi sa

vavka33
15. dec 2006

Kusa,mala som taky problem,presne ako pise levon o prvom tehu.Teraz som uz skoro na konci tehotenstva,ale zo zaciatku som tiez dva krat spinila,no uzivala som duphaston a Ascorutin a polezala si v 19tt.v nemocnici na pozorovani,pretoze som mala nizko placentu-cez branku.
Tiez mi vraveli,ze to je psychika,ze na UZ nikdy nic nie je-ziadna krv,tak neviem.Ale asi mali pravdu,mala som dost narocne obdobie v kazdom smere,tak sa to odzrkadlilo na mojich tehotenstvach-ved oslabeny organizmus nie je bohvie co.
Snad si dopadla u lekara dobre a pocula to srdiecko. 😉

kusa
15. dec 2006

ahojte mamulky.
vcera som bola na tej pohotovosti, ale bol tam strasne arogantny doktor. pozrel ma, spravil sono a vsetko je v poriadku, babo narastlo od minuleho sona. chcel si ma nechat v nemocnici, ale naco ked je vsetko ok. vybavujem si noveho doktora, mam mu dnes volat, objedna ma a uvidim, ked ma necha on na rizikovom tak to beriem. dnes je zatial vsetko v poriadku a dufam ze to tak bude. len nechapem preco musime spinit. co to znamena?

vavka33
15. dec 2006

Neviem preco musime spinit,asi aby nas to dobre vystrasilo,ale tym sa netrap,hlavne,ze ste v poriadku.Ak sa ti da,urcite ostan na pnke,aspon 2-3tyzdne pre istotu,aj ked ta neda na rizikove-vypytaj si ju.
Doktora si vyrusila vecer,tak bol taky aky bol-vacsinou som sa aj ja stretla s takym pristupom.Tak nech sa ti podari dnes vybavit toho doktora. 🙂

luuuu
15. dec 2006

Kusa v ktorom si tyzdni?
Pridam tiez svoju skusenot 🙂 o tyzden zacinam piaty mesiac,som doma uz skoro mesiac na PN,u mna tieto najrizikovejsie tyznde...teda medzi 6tt a 10tt isli ako po masle,babo rastlo ako z vody,bolo vzdy tyzden po predu s vyvojom (to mu zostalo doteraz 😀 a moj doktor dokonca vyhlasoval ze som zrodena pre graviditu 🙂V 13tt som sa jedno pekne rano zobudila zaliata v krvi s krvnou zrazeninou medzi nohamy o velkosti asi malej 4cm vyzeralo to ako nejaky obal,aj ked ja som samozrejme bola hned presvedcena ze to je dieta a chudak moj partner musel o siestej rano skumat v kupelni kym som sa ja hystericky obliekala do spitalu ci to ma oci!!!Len pre pobavenie som to cestou na gynekologiu este stihla ukazat v zufalstve vratnikovi,sanitarke a sestrickam na centralnom prijme 😝 ,ziadne bolesti ani krce ani teplota,len zrazenina a cela postel od krvi.Ultrazvuk dopadol vyborne,dieta si plavalo veselo dalej dokonca mi na posmech spravilo kotrmelec! lezala som tam tyzden a ti magori mi za celu dobu nepovedali z coho to bolo,az o tyzden moj gynekolog pri dokladnom ultrazvuku zistil ze mam nizko placentu presahujucu k branke a z toho bolo krvacanie.tak som doma lezim beriem utrogestan a sledujem ako sa zvacsujem,od nedele citim pohyby,a poviem vam ze lepsi dokaz o zivote tam vnutri nemozete dostat 🙂 Prajem vsetkym len to dobre a hlavne ciste gatky 😎

aaandrejka
15. dec 2006

luuu, to si si musela poriadne vydychnut, ked si videla, ze babatko mas v brusku a nie na plachte.... fuch, nechcela by som to zazit

kusa, ja som zacala spinit teraz v 9tt, hned som vyplasena utekala na ultrazvuk, ale babatka su v poriadku.... kamoska, co mi robila uzv, sa pytala, ci nahodou nemam prave cas, kedy by som za normalnych okolnosti mala dostat menstruaciu a ja som si spocitala, ze ano... tak mi povedala, ze to sa u niektorych zien stava... ba niektore dokonca aj slabo menstruuju....

majka35
15. dec 2006

aaandrejka - aj ja som špinila v 8-9 týždni, bola som v nemocnici,ale všetko bolo v poriadku, tiež to bolo asi v období, keď by som za iných okolností mala menštruáciu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre