Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

miriamka
29. okt 2007

Ahoj Loss,
ano,uz je dobre...este stale ale pre istotu papam vela ovocia a zeleniny,nech sa to nevrati!

loss
29. okt 2007

to je super miriamka dufam ze aj mne uz bude lepsie
ozaj kupila som si ten tehu cajik je suprovy 😵

enajka
3. dec 2007

Ahojte ja som sa s vami chcela poradit ci sa da vybavit nakolko mam stresujucu pracu ist na PN?A na PN vas vypisuje gynekolog alebo normalna lekarka?

loss
3. dec 2007

enajka napisala som ti PI

loss
3. dec 2007

a nech ta vypise gynekolog lebo od obvodu budes musiet chodit na posudkovu

zuzka83
18. dec 2007

Ahojte, ja sa pridavam aj ked este nie som tehotna 🙂 dufam ze coskoro budem. Mam myom v stene maternice na vraj hrozne blbom mieste, takze aj ja budem na rizikovom tehotenstve, vraj ak sa mi vobec podari otehotniet. Trochu sa bojim ale chcem to skusit. Hrozne chcem babo. A na to ze budem doma na PN sa celkom tesim, stresy v robote kludne na cas ozeliem. To sa berie PN ako ked som chora? Ze mozem chodit na vychadzky len ked mi to urci lekar a v ten urceny cas? Alebo je to volnejsie?

tribitka
18. dec 2007

zuzka, ja som PN už 7 mesiacov, vôbec to v tehotenstvenie je taká sranda ako to vyzerá..... 😒 lebo ak si PN je na to dôvod a väťčinou sa musíš šetriť, len ležať, oddychovať, čo ti časom tiež polezie na nervy....ja by som už tak rada išla do roboty alebo niekam von.... 😒
no a ja na príklad vychádzky nemám vôbec....to záleží od diagnozy....

zuzka83
18. dec 2007

Ahoj tribitka, ja viem že to nebude sranda, byť tehotná a už vôbec nie na rizikovom doma. Ale aj keď budem musieť ležať 9 mesiacov v posteli, kľudne budem, len nech sa mi podarí otehotnieť a nech donosím zdravé bábo. Ale určite by som bola radšej, keby som mohla aspoň na chvíľu ísť niekam von na čerstvý vzduch. Musí to byť ťažké byť tak dlho ako v base, medzi 4 stenami... 😒
Držím ti palce aby si to v pohode a zdraví zvládla ty aj bábo až do konca, už máš predsa väčšinu za sebou 🙂 Prajem ti pekné sviatky

tribitka
18. dec 2007

zuzka, neboj, čoskoro otehotnieš a ani nebudeš na rizikovom, lebo bude všetko v poriadku.... 😵
dakujem za podporu, aj ja ti prajem hlavne pokojné sviatky... 😵

svetluska.p
18. dec 2007

tribitka, sup sup domov do MA 🙂. potom sa tam nudiiiiiiiiiiiiiim.

moni1412
18. dec 2007

Ahojte, tu ste vsetky na PN? Ja som takmer od zaciatku. Myslela som si, ze ma uz vypise dr. do prace, no nakazal mi kludovy rezim. Tak sviatky prezijem asi doma. Ziadne navstevy...len k nam co pridu. Ale je mi to jedno, len nech je babo v poriadku.

loss
18. dec 2007

ahojte
zuzka neboj isto otehulkujes a neboj ja som doma od 5tt a budem az do konca no pre malicku vsetko ani nevies a ubehne to
moni ja sa mam tiez stale setrit a veru ani sa nestresujem ze idu Vianoce hlavne nech je malicka v poriadku,ubehne nam to a v maji budeme kocikovat

elia
27. dec 2007

Ahojte baby, aj ja som na rizikovom uz od 14. tt najprv kvoli makkemu krcku, neskor sa zacal aj skracovat a zalozili mi ´pesar. Takze musim iba poctivo lezat, vstavam iba na WC a do sprchy, pripadne si daco zohriat do mikrovlnky. Ale co ma mrzi, planovala som chodit na predporodne cvicenia, psychoprofylakticku pripravu na porod...
Z toho neustaleho lezania som uz taka oslabena, ze si ani neviem ako budem vladat rodit. Kedze nemozem chodit na tu pripavu, budem vobec vediet tlacit...? Ale snad nebudem musiet lezat az do konca, snad cca od toho 36.tt uz budem moct zacat chodit aspon po byte, co myslite?

trpezlivonetrpezliva
27. dec 2007

ahojte...ja som tuto stranku objavila len dnes...od zaciatku som na rizikovom pre zle ulozene miminko 😔

moni1412
27. dec 2007

loss:ak sa smiem spytat, ty si preco na PN?

svetluska.p
27. dec 2007

ahoj babule,
mon, losik je z nasej missedackej temy. ma za sebou 3 potraty.takze je na rizikovom. ale chvalabohu je teraz vsetko ok a malicka rastie 😵 .

moni1412
27. dec 2007

to je super 🙂 tak nech v maji uz kocikujeme, ako napisala loss 🙂

svetluska.p
27. dec 2007

drzim palcule kocky 🙂

loss
27. dec 2007

moni jasne ze v maji kocikujeme 🙂
ja som teraz chora dufam ze coskoro to prejde nech malinku netrapim s teplotou a kaslom
a ty sa mas ako?

moni1412
28. dec 2007

loss: No, kocikovat ja budem asi az v juni, mam termin az koncom maja...ale budeme!
citala som v maji 2008 ze si sla do nemocnice... dufam, ze ste v poriadku aj s malou. Myslime na vas, rychlo sa uzdravte. My sme s manzelom boli tiez dnes u doktora, sme chori... tak dufam, ze to coskoro prejde. Drzte sa.

loss
28. dec 2007

moni dakujem sme OK co ma tesi ze malicka je v poriadku takze snad sa coskoro uzdravim
a aj vam zelam skore uzdravenie

moni1412
28. dec 2007

loss:dakujeme 🙂 a som velmi rada, ze ste obe v poriadku.

loss
31. dec 2007

moni tak ako sa mate?

moni1412
31. dec 2007

uz som sa tesila, tie bolesti ustavali. No od vcera su zasa... ale babo zacalo kopkat 🙂 tak to zvladame. a vy ako? pekny dnesny vecer, kocky 🙂

mien
31. dec 2007

moni, ahoj ako vidím, tak píšeš, že už máš pohyby, je sa ťa chcem spýtať, že v ktorom týždni si cítila pohyby ja som teraz v 17 tt, prajem ti šťastný Nový rok

loss
31. dec 2007

mien ja na konci 20tt 🙂

moni1412
1. jan 2008

mien:pohyby su len par dni...cize teraz od 20tt. Ty si tiez na rizikovom?
aj vam stastny novy rok, baby 🙂

zabkatt
2. jan 2008

Ahojte bambuly, tak konečne som našla temu kde nachádzam odpovede na moje otázky. Chcela by som sa s vami poradiť. Som ešte len v 8mom tt, ale mám problémy s bolesťami brucha a zvracaním, už som taká vyčerpaná, že nevládzem ani stáť nieto ešte chodiť do práce a tak rozmýšlam nad rizikovým tehotenstvom. Zalúdok mám od kyseliny už taký, že viac dní je takých čo mám bolesti brucha ako tých že aspoň par hodín ma nebolí. Počula som že to nieje platené ako maródka (čiže 50% z platu), ale že (80% z priemerného platu za minulý rok), to by bolo fajn, nakoľko sme v podstate v podnájme a peniažkov nie je na zvyš. Skúste mi poradiť

loss
2. jan 2008

zabka ak sa citis velmi zle skus aj v lekarni ti poradia a nieco daju ale lepsie je ist za lekarok aj mne byvalo strasne zle dostala som cipky a PN odporucam hlavne ked ti je zle ja som doma od 5tt a neviem si predstavit

juzinka
2. jan 2008

Ahojte tehuľky som tu nová 🙂 som v 5 tt a zajtra idem prvý krát k lekárke, dúfam, že bude všetko v poriadku s malinkým,. Chcem sa Vás opýtať, býva mi zatiaľ len tak zvláštne zle mávam také príšerné triašky na vracanie mi zatiaľ ani veľmi nie je. Pracujem v podniku vo výrobe a rada by som pre istotu ostala PN, viete, ako to chodí v takých závodoch, tlačia nás robiť soboty, mňa ako tehutnú by nechali na dve zmeny, no aj tak denne cestovať cca 12km autobusom tiež nie je žiadna sláva. Môže ma gynekologička vypísať PN, alebo aký dôvod musím uviesť. U nás funguje aj poradňa pre rizikové myslíte, to každá Pn pacientka, tam musí ísť, alebo len vážnejšie prípady? Budem rada, ak mi poradíte. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre