Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

emjee
14. nov 2008

silvia.t • 14tt • Včera o 17:31
Ahojte vsetky buduce mamicky ktore mate rizikove. Tato stranka bude sluzit na vyrozpravanie sa,pretoze viem ze to velmi pomaha vymenit si skusenosti alebo len tak popisat s niekym kto vam poradi pochopi a rozosmeje vas ked uz mame pocit ze nemoze byt lepsie.... 😅

lucinka1104 • 1d • Včera o 17:49
silvi stále môže byť lepšie ja som bola tiež na rizikovom a aj keď sme síce mali veľké próblemy po pôrode nesúviselo to s mojim rizikovým tehotenstvom a nakoniec všetko dobre dopadlo a LUkynko má skoro 7 mesiacov. 😵
Neboj všetko dobre dopadne, veľa ležkaj, oddychuj, nenamáhaj sa a za pár mesiacov budeš držať svoje vytúžené miminko. Krásne , bezproblémové tehu

silvia.t • 14tt • Včera o 17:51
Moj pribeh
zacal asi v polovici septembra ked som mala tusaka,ze asi cakame s priatelom babatko...bolo to dost silne a testy mi to len potvrdili....pozitivne 🙂 huura tesime sa spolu... kedze sme sa stahovali nemala a som tu
v KE svoju gynekologicku msela som cakat asi 2 tyzdne kym jej postou doruci moj byvali lekar zdravotnu kartu a vypise ma... ked konecne karta dosla,vybrala som sa cela natesena na prehlitku.

PRVY SOK-dr.ma vysetrila a zaver znel vysoke tehotenstvo predpokladany 4 mes.gravidity.Nechapala som neslo mi to do hlavy...ako ze som o tom tak dlho nevedela je to mozne?Kedze som fajcila sem tam nieco aj vypila bolo to pre mna hrozne...nechcela som si predstavit ako moj nezdravy zivotny styl mohol ovplivnit plod.

SOK 2-hned ma poslali na usg...a co tam?doktor mi oznamil ze nejde o 4 mesiac tehotenstva ale ze mam na pravom vajecniku velku cystu asi 12cm. Bude nutna operacia ale az po 3 mes.aby bola dokoncena organogeneza. Asi tyzden som lezala na pozorovani,vsetko bolo ok pretoze to nesposobovalo bolesti,tak ma prepustil s tym ze to budu pozorovat. Asi pred tyzdnom som bola na kontrolnom usg...konecne dobra sprava!!!
cysta sa zmensila z 500ml na 440ml...bola som stastna dr mi povedal ze je pravdepodobne ze sa bude uz len zmensovat....

SOK 3-dnes som bola znova na kontrolu. Cysta ma teraz 11cm ziadna slava... a estek tomu placenta ciastocne zasahuje branku a ked sa to neurovna hrozi potrat...

UZ NEVIEM CI MOZE BYT ESTE NIECO HORSIE...TESI MA LEN JEDNA VEC A TO ZE PLOD MOJE BABATKO JE VITALNE A ZATIL SA MU DARI...TAK DUFAM ZE TO NAKONIEC VSETKO DOBRE DOPADNE A BUDEM SA TESIT ZO ZDRAVEHA DIETATKA

SILVIA

lucinka1104 • 1d • Včera o 18:42
silvi musíš veriť, že všetko dopadne dobre aj mne hrozil predčasný pôrod a rodila som 5 dní pred termínom

haniak • 1d, 7tt • Včera o 18:44
ahojte ..chcem sa opytat ci my viete poradit.....moj krpcek ma len 4tyz a je v rozteku strceny ci je to v pohode a ci mala niaky problem aj ina kocka..dakujem.....

bianca • 1d • Včera o 18:48
silvi budem moooc drzat palceky.Ja som bola na rizikovm od 5 tt a uz vedla mna spinka princezna.Bude to dobre neboj

evaviki • 29tt • Včera o 23:29
Baby, skuste temu rizikove tehotenstvo, tam je nas momentalne uz iba par (nastastie), ale tema stale existuje..

simona55
14. nov 2008

ahojte tehulky ja uz niesom tehu ja mam uz styri apol mesacneho drobca 🙂 😀 len bi som sa chcela spitat ze ocom pise Hahiak lebo nerozumiem co pise o malinkom. 😒 😅

evaviki
14. nov 2008

Simon, podla mna to bolo myslene tak, ze podla poslednej MS je tehotna 7tt, ale miminko je velke iba 4tt (co je v pohode, zalezi na tom kedy otehotnela a to mohla neskor...) A ze je ulozene viac akoby v boku. Co je v podstate tiez ok, ale mozno sa to lekarke nepaci..

pensadorcallisto
14. nov 2008

Ahojky, rizikovky...
Tak, ako sa mate? Ja som sa od 24. tyzdna tolko nastrachovala... Vravela si, aspon 28., potom aspon do 30. vydrzat... Teraz sme v 33. tyzdni a je to super pocit... Sice pred tyzdnom mi lekarka vravela, ze babo je zrele na 33. tyzden, ale nechcem sa prilis tesit, takze pocitam, ze 33. je az tento...
Evaviki, pozeram, ze aj tebe to rychlo ide... 29. alebo 28., je to strasne super... Drzim prsty, nech sa tie nase babatka v nasich bruskach drzia co najdlhsie... 😀

evaviki
14. nov 2008

Ahooj,
teeeda uz 33tt? 🙂 To je super, pekne nam to ubieha.. uz len par tyzdnov..
Ja som 29, podla doktorky 30, ale tiez si radsej hovorim o tyzden menej 🙂 Este musim vela veci vybavit do konca roka, tak ma to moc netesiii.. Najst Sebinkovi doktora, zmenit poistovnu, ist si nechat preplatit kurz, ist na navstevu porodnice (uff, aspon predporodny kurz uz mam za sebou), Vianoce, dokupit veci pre mimi a aj pre mna.. vsetko poprat a poukladat (najprv ale treba kupit skrinku a komodu...) No je toho dost. A to chcem vsetko poriesit do konca roka, aby som uz v januari mala kluuud...

haniak
14. nov 2008

evaviki dakujem za vysvetlenie simone55 len hadam to nieje mimomaternicove nepovedal ze je to zle.......mam papat kys list......keby bolo mimomaternicove uz by to zistil v 4tt?????dakujem

silvia.t
14. nov 2008

haniak ahoj tak kys. listovu by mali papat vsetky tehulky,proti razstepu chrbtice

haniak
14. nov 2008

dakujem za info.......uz ju papam.......a vies mi poradit ci vedia zistit v 4tt mimomaternic....

silvia.t
14. nov 2008

tak to neviem ale mysli ze ked ti doktor naordinoval kys.listovu a nezmienil sa o tom tak sa nemas coho bat.Mozno ze plod este nie je dobre uhniezdeni...

haniak
14. nov 2008

asi to bude natom .......dakujem.......ale videla som to tam ze je to 2mm velke.. 😀 uvidim na dalsiej prehliadke

evaviki
14. nov 2008

Ak si ho tam videla a malo 2mm, tak to mimomaternicove nie je.. Keby ho nevidel ulozene v maternici, ale inde, tak by si uz bola v nemocnici...
jj, listovka je dobra, poctivo papaj, nenervuj sa a uvidis, ze to bude ok..

haniak
14. nov 2008

to vazneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee lebo som mu povedala ze asi som v 6tt a povedal ze ideme to odmerat na sone a dalo mu to ze som v 4tt takze to by videl keby som mala mimomatern??,si ma potesila velmi.....

evaviki
14. nov 2008

No bud by nebolo vidiet nic, alebo by bolo vidiet mimo maternice. Takze ak povedal, ze podla utz si v 4tt, tak je to uuuuplne ok. 🙂

haniak
14. nov 2008

jej super tak ti dakujem za info..si zlata 😉

dadulienka2404
18. nov 2008

haniak kysel.listova je na to aby babetko pribralo.....dufam ze dobre som napisala no proste je to dobre ja som si kupovala cukriky

evaviki
24. nov 2008

Haloo, tehulkyyyy..
ako sa mate? hmm?

pensadorcallisto
25. nov 2008

Ahojky.... Evaviki, pozeram, ze aj tebe to pekne ubieha...
Haniak, ja som bola u lekarky vo 4. tyzdni a este vobec nic nevidela, takze som musela este 2 tyzdne cakat....
Inak, ako to vyzera so skalnickou? Uz sa urcite tesi spolu s babatkom....
Ja v podstate uz ani nelezim, od toho 32.tyzdna uz si chdim aj na nakupy...Sice na vacsie s manzelom, ale take obycajne, hlavne maskrty, tak to si kupim aj sama, tak som z toho stastna...Tak ako som predtym nemohla dlho chodit, po 2 hod. ma vsetko bolelo, tak teraz mozem aj cely den.... brusko sa mi zda, ze mam dost vysoko, pretoze nemozem ani dychat....hahahaha....
Takze uz pocitam s tym normalnym terminom.... 😀

evaviki
25. nov 2008

Jeeeej, tak to je supeeer... Mne sa zase uz moc chodit neda, pred par dnami som bola v nemecku na nakupoch a docela som to zvladla, ale napr, vcera vecer som uz ani nemohla stat, tak ma ten krpcek tahal..
Pred tyzdnom sme boli na utz, mame cca 1,4kg. 😀 Ja mam pocit, ze mam brusko dole (aj mamina ked ma videla, tak zostala zhrozena, ze je tak nizko a to tak mam od zaciatku) a aj tak mam problemy s dychanim.. Hlavne vecer, to ani neviem ako si lahnut 🙂
Pensadro, teeda, ty este tak dva tyzdne a v podstate uz aj keby si porodila, tak predcasne to nebude 🙂 To je perfektne, dufam, ze aj ja to potiahnem minimalne do 37tt..

gabika25
25. nov 2008

ahojte, mam otazocku. Od buduceho tyzdna idem na rizikove a zostavam doma. Budem na PN-ke, dostanem aj nejake vychadzky, alebo to bude teror ako pri chorobe? Dakujem. Som prvorodicka takze este sa musim vela ucit 🙂

raona
25. nov 2008

ahoj gabika, ja som na rizikovom od zaciatku pre krvacanie a po jednom missed abort, ja nemam ziadne vychadzky povolene, musim len lezat a nic nerobit.. myslim ze aj kamoska to tak mala, a az potom v druhom trimestri dostala nejake kratke vychadzky, ale to fakt len prejst sa po ulici a sup sup naspat domov lezat...

gabika25
25. nov 2008

raona: to si ma moc nepotesila. Zatial si neviem predstavit co budem doma tolko robit, lebo nie som typ cloveka, ktory dlho vydrzi lezat. Ale koli babatkam som schopna urobit cokolvek, tak asi siahnem po knihach a zacnem pozerat telenovely 🙂

raona
25. nov 2008

no ani ja nie som ten typ na vylyhovanie.. bola som zvyknuta stale cosi robit, riesit a tak.. ale ked to ma byt pre babatko dobre, tak musim jednoducho lezat.. telka ma ani nelaka, kedze beriem ten utrogestan, je taky ze ma utlmuje, vacsinou casu prespim alebo surfujem na nete... telku pozeram az vecer, cez den tam aj tak nic nie je.., drzim Ti palce...

gabika25
25. nov 2008

aj ja som brala utrogestan, ale to uz je davno. My cakame dve babatka, takze byvam casto unavena, ale vacsinou si lahnem na hodinku a potom neviem co by som so sebou robila. Nejako si na to asi musim zvyknut.

zuzkaprofant
25. nov 2008

dievcata ja lezkam od zaciatku ako som a dozvedela ze som tehu a poviem ze sa to da zvladnut 😉 ja mam dobre ze vela spim takze pol dna prespim 😀 😀 drzim palceky

evaviki
25. nov 2008

Gabika, ja som na zaciatku nemala ziadne vychadzky, potom mi dali v case 10-12 a 15-17. Zalezi aj na dovode, preco si doma a dost na doktorovi. Ja som jej povedala, ze behat po vonku nemienim, ale ked potrebujem nieco vybavit, alebo zbehnut napr. do lekarne, tak nech mam pre istotu vychadzky a napisala mi ich..

gabika25
25. nov 2008

Ja idem na rizikove lebo cakame dvojicky a musia ma zasit. Doktor povedal, ze pre istotu by som mala byt doma v klude s vylozenymi nohami, aby sa nepytali na svet skor ako maju. S vychadzkami mi ide len o to, aby som mohla nakupit vybavicku. Nerada by som to nechala na niekoho ineho.

evaviki
25. nov 2008

Hmm, tak to sa s nim skus dohodnut. Podla mna ti realne povie, ze mozes behat napr. 2 hodiny, ale potom musis par dni zase oddychovat.
Inak kopu veci som si objednala cez internet, mimi veci vydrazila na mimibazare a v obchode som moc nenakupovala. Jedine, co som chcela "ohmatat" nazivo boli obliecky na perinky 😀

czoko
26. nov 2008

Ahojte baby som tiež na rizikovom ale chcela som sa spýtať keď som v 11+4 znamená to že som v 12 týždni? Som prvý krát tehotná a počítam dni aby bol prvý trimester za mnou lebo mi doktor povedal, že to sú najrizikovejšie mesiace. Ďakujem za odpoveď a držím Vám všetkým palce.

evaviki
26. nov 2008

Ahoj czoko,
ano, ked si 11tt+4 dni, tak si tehotna 12ty tyzden. Prvy trimester podla takehoto ratania konci tusim 13tt+2.
Neboj, rychlo ti to ubehne, hlavne vela oddychuj a ziadna namaha 🙂

adulka55
26. nov 2008

Ahojte babeny 🙂 Tak ja sa pridávam k tým čo sú doma na rizikovom, ja som doma už od 9. septembra a už mi z toho aj šibe, ale čo by som pre malé neurobila 🙂 Som v polovici 4.mesiaca a nemôžem nič robiť ako predtým a to som bola zvyknutá byť stále v pohybe,či doma alebo v robote a zrazu nič nesmiem ☹ Dúfam že to vydržím, aspoň keby ma tak strašne nedesil pôrod 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre