Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

mirka8429
22. feb 2008

jankapo aj môj maly sa nejak tak obracia v tom bruchu ze neviem ani co tam robi....brucho vyzera ako vodna postel a ked kope tak do rebier...ale minule v noci som sa zobudila na veelky kopanec a trcala mu nozicka ..take mile mit o prislo🙂))) a dnes v noci neviem ako bol otoceny lebo som lezala na boku a hore do boku ma kopal a potom naraz aj dole...ako keby do matraca...tak neviem ako sa tam vytocil...dufam len, ze je stale dole hlavickou🙂))) a co sa tyka cukru...fuj...ja som bola..ako vysetrenie som vydrzala...ale na ceste domov manzel musel zastavit lebo som sa vygrcala..ale to bolo po vysetreni tak mi to az tak nevadilo.....🙂)))))))))))))))))))))))))

graziela
22. feb 2008

Ahojte babenky, tak ja som bola dnes v poradni.Nedopadlo to podla mojich predstav...stale mam v moci krc, podla pasika len stopy, ale robili mi aj moc. sediment a tam bolo, ze erytrocyty - vela (+pl. epitelie, co neviem vobec co znamena). Okrem toho mi sestricka namerala opat tlak 140/100, a to som sa tak snazila predtym ukludnit. No co uz s tym narobim, rano domka som ho mala ukazkovy (120-125/75) a aj ked som sa vratila domov.Ale ukazala som dr. zosit, kde si uz 2 tyzdne poctivo zapisujem moje doma namerane hodnoty.No pravda je taka, ze teh. knizke mam take infarktove, ze keby sa mi nedajboze nieco stalo, tak pruser ma doktor...aspon on to tak berie...Ja mu na to, ze to by som ja urcite neriskovala, akonahle by som si doma namerala vyssi, tak letim rovno do spitala...
Ale trapi ma ta krv v moci...v pondelok mam ist k urologicke, urobi mi sono, a ak bude treba, aj laparo...neviem co...no proste rurku do moc. rurky...vraj to moze byt aj piesok al. nieco take...Vemi mam obavy kvoli tomu, zvlastne je, ze aj ziadne bolesti nemam, ani pri moceni, ani v podbrusku a nikdy som s tym ani problem nemala.
Poradte baby, nemate s tym niektora skusenost?

uva
22. feb 2008

ahoj graziela, bohuzial pre teba a bohudik pre mna, rada by som ale ja ti neviem poradit, ale ja som mala tlak zvyseny vzdy ked som letela na poslednu chvilu na poradnu z roboty teda asi zo stresu, to moze byt aj u teba,ze sa bojis co ti zase dr.povie a si v strese. drz sa kym ta neposlal lezat do nemocky tak je dobre. drzim palce

graziela
22. feb 2008

Uva, ja som si v nemocke uz jeden tyzden polezala...aj kvoli tlaku... ☹ Ukludnujem sa zatial tym, ze pokial nemam v moci bielkovinu, tak to nemoze byt este take strasne...no ale kedze ta krv v moci ma spojitost mozno aj s oblickami, obavy mam stale vacsie a vacsie...Co uz mi ale ine ostava, nemozem sa poddavat panike a musim len verit, ze vsetko dobre dopadne 🙂

avanka
23. feb 2008

Ahojte, chcem sa opytat, ako casto je normalne citit pohyby babatka....citim ich od 19 tyzdna, teraz som 21+1...malinke kopka pomerne nepravidelne

uva
23. feb 2008

ahoj avanka, neda sa to vyjadrit v cisle, zavisi aj na babatku ake je ci pohyblivejsie alebo lenivsie, u mna je to tak-dva-trikrát za hodinku sa priebezne mrvi, najintenzivnejsie vecer,ale zalezi aj na tom co robim, ked sa hýbem tak je klud ale ked som v klude, že ležim tak sa hybe mala. Do toho asi 33-34tt sa intenzita zvacsuje a potom uz bude mat malo miesta tak sa bude len prevalovat. Aspon tak si myslim ja.

graziela jasne ze vsetko dobre dopadne, uzivaj si nic nerob a nechaj sa obskakovat, vyloz nohy a nestresuj sa malý Juri to zvladne a pride v pravy cas. 🙂

elia
24. feb 2008

Avanka nasa mala skoro cely den spinkala, a vzdy zacala kopkat vecer po 23.h taku hodinku az dve. Teraz posledne tyzdne to uz je len take prevalovanie, ale tiez niekolko hodin cez den iba spinka bez pohnutia.

Graziela kamoska ma rovnaky problem s tlakom ako ty - doma vzdy OK az nizky, u Dr. jej vzdy vyskoci - proste ma syndrom bieleho plasta. Tiez to vyriesil Dr. tak ze si ma doma zapisovat tlak a nosit tabulku ukazat. A pre istotu musi chodit kazdy mesiac aj na interne. S tym ostatnym ti zial neviem poradit.

avanka
24. feb 2008

Dakujem, pytam sa preto, lebo niekedy sa malinke hybe napr. rano, poobede a vecer, niekedy len rano a vecer, niekedy po cely den...
to je tak, ked je clovek doma a nema co na robote, tak sa moc sleduje

dididi30
24. feb 2008

moje sa hybe casto, ale ked si chlipnem z pivka, tak buva aj 2 dni🙂))....moja segra je v 5 mesiaci a ona babo tiez pomaly neciti, ale vsetko je ok, sono ........tak sa neboj, niektore deticky su lenive 😀

mirka8429
25. feb 2008

dididi moje je az prilis aktivne hehe ale tiez ked si dam obcas prevarene vinko tak trosku tak spiii🙂)))))))))))

jankapo
25. feb 2008

no avanka, xixi, pockaj par tyzdnov a potom sa ti aj trosku ulavi, ked na chvilku zaspi....tie kopance ako naberu na intenzite, to nevies ci sa smiat ci plakat... 😉
no ale co je krajsie, ako toto, nie?

mirka8429
25. feb 2008

jankapo no moje sa uz len nejak prevaluje a strasne sa vytlaca..normalne mam nesymetricke brusko xixixi je to mile ale niekedy az neprijemne...ale to patri k tomu🙂 uz sa tesiim kedy bude na svete🙂

graziela
25. feb 2008

Ahojte, nase mimi je tiez aktivne, cez den je ovela menej chvil, ked nekope, skor je stale hore, by som povedala...a naozaj si treba este vychutnat tie jemne kopanceky, lebo pridu este riadnejsie 🙂
Dnes som bola, ako som spominala, na tej urologii. Dr. ma ukludnila, ze podla nej to je celkom bezne, ze v teh. je zvyseny vyskyt erytrocytov v movi, urobila mi aj sono obliciek, aj moc. mechura, vsetko je priechodne a vyzera to ok. Pre istotu, kedze som uz raz prekonala tu pre-ekl., tak ma odporudila na nefrologiu. Tam sme sa dohodli, ze zajtra cely den budem zbierat 24-hodinovy moc, potom v stredu rano donesiem vzorku z toho moca a zoberu mi krvicku.
A zajtra este donesiem moc na urologiu, ak budu vysledky ok, budem to vediet mozno do konca tyzdna.
Tak som dnes uz trosku kludnejsia...Sice som sa nacakala dnes cele doobedie u lekarov, ale aspon viem, ze budem v ich starostlivosti a budem viacej sledovana.Tak len dufam, ze to nebude take zle a hlavne, aby sa to nezhorsilo...

loss
25. feb 2008

graziela neboj isto bude dobre drzim palce

mirka8429
25. feb 2008

graziela urcite bude vsetko vporiadku....neboj sa🙂) a moje male uz dava riadne kopance...niekedy ma to az tak boli ze...ale uz nemam vela xiixi tak to vydrziim....🙂))))))))))))))))))))))) je to mile ked mi z bruska robi vodnu postel🙂))

elia
26. feb 2008

Ahojte babeny, hlasim sa po poradni. Dnes mi doky vybral pesar, bolo to dost neprijemne ale zase hlavne tym ze som sa bala a bola som uplne stiahnuta, trochu som s nim zabojovala ked som sa branila, tak aspon vie ze to nebude mat so mnou pri porode lahke , ale nakoniec sa mu ho podarilo vybrat. Vraj to bolo neprijemne tym ze mala ma hlavicku uz dost nizko, tak ju vraj musel najprv trochu nadvihnut. Krcek mam vraj uplne makky ale zatial drzi pokope, a tak je to teraz 1:1 ako sa zachova - bud porodim do 2 dni, alebo nakoniec budem este aj prenasat. Ale vravel ze podla neho to bude do konca tohto tyzdna, dost mozne ze uz dnes v noci. Vo stvrtok mam ist znovu na kontrolu a vraj mam prist uz pre istotu aj zbalena do porodnice...

Lucka ma uz podla UZV 3300g, ale aj tak mam z toho take zmiesane pocity. Z ineho fora som sa dozvedela ze moj doky (ktoreho som si aj zazmluvnila k porodu) ide od nedele na tyzden na dovolenku, tak rozmyslam ci to nechce uponahlat do konca tohto tyzdna hlavne kvoli tomu... A v mojej chorej hlave ho teraz upodozrievam ci pri tom vyberani pesaru a nadvihovani hlavicky mi neurobil aj ten Hamiltonov hmat na vyvolanie porodu (mam teraz ruzovy vytok). Aj ked po 37. tt sa uz babo nepovazuje za predcasne narodene, vsade citam ze normalne tehotenstvo trva 40 tyzdnov +/- 2 tyzdne, tak som to chcela vydrzat do konca 38. tt.

lucia31
26. feb 2008

elia, Lucinka ma krasnu vahu a aj ked porodis teraz, je uz donosena..ten ruzovy vytok mozes mat aj z toho, ze bol podrazdeny krcok..ale riad sa svojimi pocitmi..ak si prajes 40tt, tak sup do postele a nohy na plafon 🙂 ..a idem kuknut, co je to ten Hamiltonov hmat 😉
kazdopadne drzim palce, nech je tvoj porod krasnym ukoncenim tehotenstva a zaciatkom nadherneho materstva..

graziela
26. feb 2008

Ahojte,
Elia, naozaj sa nemusis obavat, ved Tvoje mimi na naozaj uz krasnu vahu, moja dcerka mala pri narodeni 3100g a to sa narodila len par dni pred terminom.A tie 2 tyzdne su uz hore-dole...ved babatko je uz plne vyvinute a pri tej vahe je to uplne zanedbatelne...Drzim vam palce, ak by to nahodou prislo na Teba uz dnes v noci, tak nech to mas rychlo za sebou...Joj, ani sa nenazdas a uz budes drzat malu Lucinku v naruci a pridas foto do albumiku... Drzkajte sa pekne 🙂

mirka8429
26. feb 2008

elia naozaj to sa uz nemusis nicoho bat...mala je uz dost velka a aj donosena...lebo za nedonosene deti sa povazuju tie co saa narodia pred 37tt...teraz je to uz v pohode🙂))))))))))))) dufam ze my vydrzime do toho 38tt....zelam vela stastia nech vsetko dobre dopadne🙂))))

jankapo
26. feb 2008

Elia, mojaaaa, to je super, co pises...beriem to len tak ze ta chytila panika, co je normalne, ale podla mna by si to mala idealne...babatko po ukoncenom 37tt je dokonale, moja sestra porodila uplne spontanne presne v 38tt, akurat to nebol valibuk, ale s nasimi silami po tolkom lezani, no kto vladze rodit valibuka....Lucka si uz teraz len uklada tuk, to moze aj v postielke, nie 😉
Nicoho sa neboj, si uzasna ze si to zvladla az sem a porod zvladnes tiez... 😵
Tesime sa s tebou na spravicku o Lucke....

moni1412
26. feb 2008

elia my ti niektore tak zavidime ze uz budes mat malu pri sebe 🙂 Vsade pisu ze od 38tt je normalne dlzka porodu....Drzim palceky, vy to zvladnete s malou 😉

avanka
26. feb 2008

Elia, drzim palce...
Babulky, ja som nejako na nervy zo svojej vahy, zacala mi nejako prudko stupat smerom nahor a to sa stravujem stale rovnako a nejem sladke...
Uz som vyrovnala tie 3 kila, co som schudla v 1. trimestri a za tyzden mi to stuplo o 600 gramov..
Normalne sa bojim jest..mam pri vyske 177 cm teraz momentalne 78,6 kg
To je hrozne, ako sa clovek sleduje, ked je doma a nema nic na robote.
Dnes som sa akurat stazovala manzelikovi, ako mi zacina byt doma smutno a strasne sa nudim...

elia
26. feb 2008

Diky baby, ste zlate, zatial sa nic nedeje tak snad dnes este neporodim 🙂 .

Avanka a kolko si vlastne dokopy pribrala? Ja som to mala tiez nejake take divne:
do 15. tt - + 0 kg
16.-26. tt - + 6 kg
27.-38. tt - + 2 kg (v 27. tt mi zistili zvyseny cukor na oGTT a zakazali mi sladke, mozno to bolo aj dobre 😅 )
takze dokopy + 8 kg

moni1412
26. feb 2008

avanka kym ta nehresi doky, tak by si z toho stresy mat nemala. Mne teraz nakazal dietu, lebo som vela pribrala, ale uz sa to lepsi....dufam, ze bude spokojny aspon ako ja 😀

graziela
26. feb 2008

Tak babenky, ja som doteraz vela nepribrala, cca. 6 kg, no moja pociatocna vaha uz bola dost vysoka, takze budem rada, ked sa zmestim do 100-vky. No a to by sa sa opovazil moj gyn, nieco namietat voci mojej vahe, on sam ma vyse 100 kg a kopec zdr. problemov s tym suvisiach, takze z jeho ust by to znelo skor ako vysmech sameho seba... 🙂

avanka
26. feb 2008

Ja som pocas 1. trimestra schudla z 78 kg na 75 kilo a teraz mam 78,6, takze neviem ako to mam pocitat, ci som vlastne pribrala 3,8 kila alebo len tych par gramov

elia
26. feb 2008

Avanka ako vychodzia vaha sa berie vzdy ta co si mala pre tehotenstvom - teda tych 78 kg a dalsie prirastky alebo ubytky sa potom zaznacuju znamienkom + alebo - od povodnej vahy. Takze ty si doteraz pribrala iba 0,6 kg a nepaci sa ti??? 😲

Inak segra tiez pocas prvych 4 mesiacov schudla z 52 na 48 kg, ale potom do koncu tehotenstva stihla este nabrat oproti povodnej vahe 22 kg!!! - ale to len posledne tyzdne zadrziavala vodu, bola cela opuchnuta aj do tvare, ale z porodnice prisla stihla kocka ako pred tehotenstvom, vsetko to tam naraz z nej islo dole.

zvedava
26. feb 2008

Ahojte dievcata, som sa dlho neozvala, ale vsak to chapete, tesila som sa a uzivala si teplo domova a dcerku a manzela 😎 Stale sa setrim, aj ked zdaleka nemam tolko oddychu ako v nemocnici, tak uvidim, ci sa to nejak pohlo alebo nie. Zajtra mam kontrolu, tak snad to nie je velmi zle, lebo ja sa citim dobre. Brusko tvrdne, ale nie nejak casto na to, ze ho teraz zatazujem ovela viac ako v nemocnici, ale ziadne bolesti nemam. Ale kondicku nemam ziadnu, zadycham sa len pri vkladani riadov do umyvacky 😕 Som zvedava, ako zajtra dojdem k lekarke, aj ked to mam na skok z domu..... Rodit sa kazdopadne najblizsie dva tyzdne nechystam, este len zajtra zacinam prat vybavicku pre maleho 😀 😀 😀 A tasku do porodnice zbalim bud ked ma zajtra doktorka vystrasi alebo az buduci tyzden, este musim nakupit veci, co do porodnice potrebujem.
Elia, tak ty uz pomaly ides na to, drzim palce, aby to bolo co najrychejsie a najmenej bolestive 😉 Vydrzala si krasne dlho, babatko je uz ulne vyvinute a priberat uz moze vazne aj pri tebe z tvojho mliecka 😎
Priberanie - ja som pribrala zatial 8 kg, z toho za tych 6,5 tyzdna v nemocnici len 1 kg 😕 Ale ja som aj pri dcerke pribrala len 8 kg a to som ju tyzden prenasala, to je proste genmi asi 😀 A pocita sa to od vahy, ktoru si mala ako startovaciu, cize pred otehotnenim.

jankapo
26. feb 2008

Ahojky babule, no tak sa tesim zvedava ze si aj ty v pohode a uz len nazbierat konicku.... 😉
Vies ze si boal nedavno v 32tt? Ja tomu normalne neverim...
Ja som bola dnes na kontrole, drzime sa pekne, krcok oki....zacina byt v norme k danemu tyzdnu tehu...pesar mi vyberie ukoncenym 38tt... 😕 tak len tolko viem...mam este stale vela vela oddychovat, a brat magnezko, takze ziadna zmena, mozno len psychicky sa citim lepsie, lebo dnes ma manzel vystrasil ze mam nizko brusko.... 😨
Ale prd...je to ok.
Ja uz sa nevazim, a naco? Spomalim to? Ved mi kazdy vravim ze nikde nic, len brusko. 😅 Ja viem ze aj mimo bruska, ale tajim...xixi...

avanka
26. feb 2008

Dakujem, ukludnili ste ma 😀 😀 😀 😀
Idem si na veceru urobit zeleninovy salat, tak sa tesim...
Jankapo, ja som si pred otehotnenim kupila digitalnu vahu a to bola najvacsia blbost, aku som len mohla urobit...
Zacina ma nejako boliet v krku a normalne som si musela prikurit, asi na mna nieco lezie, tak pojdem lezat...majte sa zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre