Rizikové tehotenstvo, kľudový režim, serkláž

lenija63
26. máj 2019

Ahojte baby. Som v 18.tt a mam uz nariadeny kludovy rezim. O 2 dni ma caka preventivna serklaz. Minuly rok som mala predcasny porod v 25.tt, predchadzalo mu predcasne otvorenie krcka v 21.tt. Tak v tejto gravidite sme sa rozhodli s mojim gyn. nic nepodcenit, zasit krcok kym este drzi a v kludovom rezime dolezat do terminu porodu (koniec oktobra 2019). Bola by som rada keby sa mi ozvali tehulky, co su na tom podobne, aby sme si trosku sprijemnili mesiace lezania. Budem sa tesit na Vase prispevky. Samozrejme akykolvek prispevok potesi, aj od neleziacich tehuliek 🙂

lenija63
autor
19. nov 2019

@era777 kamoska nemala ziadne brucho ked isla rodit... a 4.3kilove dieta, 57cm. Nikto nechapal kde sa vopchalo. Takze sa vobec neboj.

era777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenija63
autor
19. nov 2019

@era777 🙂) mozno hej

lenija63
autor
19. nov 2019

@era777 velmi ti drzim palce s tymto tehu♡♡ vsetko dobre dopadne, uvidis. V ktorom si tyzdni?

era777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alinka2018
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alinka2018
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alinka2018
29. jan 2020

@lenija63 v druhom tehotenstve ti robili tak isto serkalz ?

lenija63
autor
29. jan 2020

@alinka2018 ano, dala som si preventivne

boba82
20. feb 2020

ahojte, tiež som 2 týždne po preventívnej serklazi keďže som 2x potratila, no dnes na kontrole ma dr. veľmi nepotešil, krcok sa skrátil a drží ho len zasity steh. som v 20tt...nasadil magnezko a utros...tak dom zvedavá ako to dopadne...cele tehu ležím, no teraz musím ešte poctivejsie...mali ste občas pocit zo spisu, myslím nejaké pichanie...atd?

boba82
20. feb 2020

* oprava myslela som zo spodu

olivia1425
20. feb 2020

@boba82 ja som pichanie nemala ziadne.mna zasivali pri dlzke 1,20 cm a uz som sa aj otvarala.hlavne je fakt lezat a najviac mi lekar zakazoval auto

olivia1425
20. feb 2020

@olivia1425 teda tak pred zakrokom som necitila nijak ze sa skracuje a po zakroku sem tam boli bolesti a ked som dlhsie sedela napr. tak som citila ten steh 😉 ze je to podrazdene

boba82
20. feb 2020

@olivia1425 ja som pred zákrokom nebola ešte otvorena, až teraz po 2 týždňoch sa to začalo otvárať...vkladala som do toho veľký nádej...mna iba občas pichne, alebo taký pocit zvláštny..ale nemám bolesti...no uvidíme ako to vydrzi

olivia1425
20. feb 2020

@boba82 aky mas dlhy krcok? A kolko utrogestanu beries? Vkladas si?

boba82
20. feb 2020

@olivia1425 dnes ho meral vravel, že 1cm...utros beriem 2x denne , ráno a večer..ano vkladam, ale este len druhý den

olivia1425
20. feb 2020

@boba82 ja som brala 2 ks rano a 3 vecer... tak silno drzim palce hlavne lez a snaz sa byt v klude 😉 myslim ze keby to bolo rizikove tak ta da do nemocky

boba82
20. feb 2020

@olivia1425 fuuu tak ty si mala iné dávky...uvidime čo bude o 2 týždne na kontrole keď vydržím....a ďakujem 🙂

iwuska99
17. apr 2020

Ahojte baby, maminy chcem sa spytat ako ste to cele vydrzali po serklazi, mali ste kludovy rezim alebo ste aj nieco robili ja uz 2 tyzdne lezim a mam z toho depku

olivia1425
17. apr 2020

@iwuska99 treba to naozaj dodrziavat ako sa da. Stoji to zato je to strasne tazke ale nakoniec to zbehne. Knihy filmy hlavne lezat a nechodoit autom nesediet v tureckom sede.poznam zeny ktorym to povolilo za 2 tyzdne takze nieje to sranda.lepsie ako byt do konca v nemocke

lenija63
autor
18. apr 2020

@iwuska99 len lezali sme, nic robit. Treba byt psychicky silna a uvedomit si, ze je to dan ktoru zaplatis ale potom mas ten najkrajsi dar..zdrave donosene dietatko♡ ja som kukala serialy, citala knihy a veeela vysivala. Najdi si nieco, co ti urobi radost;) vsetko raz skonci, aj toto

apip42
23. apr 2020

@iwuska99 ja som sice serklaz nemala ale krcok otrasny uz v 20tt a ako baby vyssie pisu, len lezat co najviac sa da a nic nerobit,, bude to narocne a stoji to za to a o rok na to budes s laskou spominat ako napr.ja teraz😉

tinka308
25. máj 2020

Ahojte dievcata, ako sa vam dari v kludovom rezime? Pomaha vam?

03235136
8. dec 2020

Ahojte, ja som prišla o zdravé bábätko v 20tt kvôli krčku, náhle a bez bolesti som sa úplne otvorila. V ďalšom tehu by som chcela podstúpit serkláž a moja otázka: navštevovali ste aj poradňu pre rizikovú graviditu? Chodievali ste na čajstejšie kontroly ako raz za mesiac?

datelinka31
24. feb 2021

@iwuska99 aj mna by to zaujimalo.. ak niekto odpovie budem rada 🙂

nikolatom
11. mar 2021

Ahojte. Chcela by som počuť váš názor,či mi hrozí podľa vás predčasný pôrod pripadne cisársky....Som momentálne na začiatku 32tt.... Ide o to, že už cca mesiac beriem lieky na tlak...kolise mi strašne a hlavne je vyšší... Nastali opuchy nôh a tváre.... Trpnutie rúk... Momentálne stále len rozdychavam, pretože nevládzem dýchať a taktiež sa mi stane, že ráno vstanem a mam kŕče v bruchu, čiže musím sa ísť prejsť a prejde to.... Neviem možno to je tým, že som mala na lačno aj dosť vysoký cukor... Alebo je to tým, že bruško je tvrdé neviem.... Mam nasadený kludovy režim... Som prvorodicka a za pár dní mam pôrodu, tak som veľmi zvedavá....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre