Rodili ste tu niekto s kŕčovými žilami na pošve?

alenka30
9. jún 2007

Ahojte baby 🙂
Ste tu niektore take co ste rodili prirodzene a mali ste krcove zily na posve ? Ako to prebiehalo ? Mali ste s tym nejake problemy ?
Pretoze ja mam velmi vyrazne krcove zily, cele velke pysky mam nimi vyplnene ☹ a moj gynekolog hovori, ze mi neoporuca rodit normalne, vraj tie zily mozu pocas porodu popraskat a budem sa z toho spamatavat pol roka 😒 Ze taketo zily este u prvorodicky nevidel
Inak vsade citam ze krcove zily nie su indikaciou na cisarsky rez.
Ja chcem rodit prirodzene............. 😕

mikca
9. jún 2007

ahoj alenka, zkus se zeptat na tematu PORODNÍ BABIČKA RADÍ aneb ....třeba ti poradí tam, s tutím nemám zkušenost.

dandy121
15. jún 2007

ja som prvu dceru tiez rodila s vyraznymi krcovymi zilami a teraz som tiez tesne pred porodom a mam krcove zily, myslim si ze dost vyrazne aj podla lekara, ale ani raz mi nepovedal ze nemozem rodit prirodzene

radka_26
1. aug 2007

Ahojte,
ja mam tiez dost vyrazne varixy na ľavom lýtku, obávala som sa čo s tým, tak som zašla za jedným odborníkom a ten mi povedal, že v žiadnom prípade nemám mať detičky tesne po sebe, po dojčení sa mám chystať na operáciu, čím skôr to bude von, tým lepšie pre mňa.....tak už teraz sa "teším" :(

tomisule
25. júl 2009

ahojik,ja jsem ted tehu podruhe,u prvniho jsem krecove zily nemela vubec. ted to mam dole taky opuchle a natekle a mam tam obr krecovou zilu a nejake jsou i schovane. Moje dr mi na to nic nedala a pry ze to nevadi,. ale v porodnici se zrhrozili.. Dr mi dal ihned Detralex prasky ... takze se na to zeptej. uvidim,zda to zabere, pry to zabira takdo tri dnu.

magdal1
6. aug 2009

ahojte, mam krcovu zilu , pri prvom dietati sa zvyraznila na kolene, pri druhom uz aj na stehne a teraz cakame tretie a mam ju az hore, som rozhodnuta poriesit ju po kojeni. Inak hemoroidy ako hrom a po 2. porode mi lekarka na sone povedala,ze aj na maternici, Pri porode mam na nohe pancuchu, davaju mi detralex a na hemoroidy si sama davam cipky a krem

peta.cz
9. aug 2009

Já měla taky při druhém těhu křečové žíly u poševního vchodu, nejdřív jsem myslela, že mi tak divně natekla jizva po prvním porodu a pak Mudr. zjistil, že to je křečová žíla. Na nohách je nemám, ale trpí na ně mamka i sestra. Takže cca měsíc před porodem, kdy to dost vylezlo, jsem brala Detralex, ten mi pomohl hodně, protože při porodu už ty křečáky ani nebyly vidět. Při porodu jsem to stejně nahlásila,že jsem měla křečáky na rodidlech a po porodu mi píchli nějakou injekci proti krvácení.ALE hned po porodu jsem začala mít velké bolesti v zadku,stupňovalo se to každou chvíli, až jsem myslela, že to nezvládnu (porodní bolesti proti tomu byly procházka růžovou zahradou 🙂 a porod byl jinak fakt krásnej ), MUDra nic nenašla ani v pochvě ani v zadku, ale mě to tak strašně bolelo, že jsem řvala bolestí..nakonec mě přišel prohlídnout jiný doktor a zjistil, že mám v pochvě 15cm hematom a musela jsem hned na revizi dělohy...ty hematomy jsem tam měla dva proti sobě, tlačilo to na konečník, proto to tak bolelo..myslím, že za to mohly ty křečáky v pochvě, takže určitě si na to dejte pozor, není to pak žádná sranda... ☹

mourinkacb
9. aug 2009

peta.cz - ahoj, taky se mi po těhotenství udělaly křečáky, ty velké i metličky na obou nohou. Někdy mě nohy i dost bolí, doktorka mi taky předepsala Detralex. Takže není žádný problém brát ho i v těhotenství? A kolik tobolek jsi brala? Ty křečáky se Ti ztratily? Já beru 2 tobolky denně a zdá se mi, že mi ty prášky vůbec nezabírají.

desszi
9. aug 2009

mourinka - detralex sa kludne moze brat aj v tehotenstve

desszi
9. aug 2009

inak aj ja mam krcovu zilu pri posve, lekarka mi povedala, ze nech sa nezlaknem a ze to sa po porode stiahne, ze sa nemam bat, inde krcove zily nemam a ani na to nic neberiem. Teraz ma vsak trapi hemoroid, tak dufam, ze do porodu sa stiahne, lebo si neviem predtsavit ako mi daju klystir 😕 najviac mi zabera gel z dubovej kory, hoci mam aj krem aj cipky.

peta.cz
9. aug 2009

Mě tedy ten Detralex pomohl dost, brala jsem ho v těhu i při kojení, teď mi došel, tak uvidíme co na to řeknou hemeroidy 😀 Známá také měla křečáky na pochvě, měla je až do stehen, a po porodu se to postupně ztratilo samo...nechtěla jsem nějak strašit s tou komplikací po porodu, v naprosté většině případů to při porodu nedělá žádné problémy, ale u mě to bohužel dopadlo jinak..., kupodivu jsem se do šestinedělí nádherně zahojila a i doktor se celkem divil, že jsem celkem v pohodě...

romca3
9. aug 2009

peta- tak já měla asi to samé u malé jsem měla křečáky na jedné straně a po porodu CS se mi udělal velký hematom, ale nikdo nevěděl proč. Teď v druhém těhu to mám ještě mnohem horší, protože mám ty křečáky po obou stranách a všude, tak se mám na co těšit. Jinak je mám i po stehnech rozpraskané a nateklé no super, ale po porodu to postupně zmizlo.

biba12
30. apr 2010

Ja som mala krcove zily na posve pri 1 tehu, mam aj teraz. Horsie je,ze teraz sa rozsirili aj na nohu. Na lavej nohe sa mi tiahne zo zadu od kolena az hore na stehno a na pravej nohe sa mi spravili na na lytku spredu metlicky. Prve dieta som napriek krcovym zilam na posve rodila normalne s epi. Inc sa nestalo, vsetko v poriadku, mne ani nikto nepovedal, ze by som mala rodit sekciou. Ale som zvedava, co povie porodnik, ked uvidi moje nohy... Po porode zmizli po par dnoch.

mmarky
7. máj 2010

Ahojda, no docela jste mě uklidnily, že to není úplně nenormální mít křečáky i na takovém místě, už par dní mě bolí tříslo jako otlačené, nějak jsem to pd pupkem nestudovala, ale myslím, že křečové žíly, kterou jsem tam objevila dnes bych si asi všimla. No ale dnes mě to bolelo víc vykoukla na mě ta šílená žíla 😕 dost jsem se vyděsila a volala dr., řekl, že jestli nemám teplotu a cítím pohyby, tak mám přijít v pondělí a do té doby odpočívat.. no bolí to dost, ale ráno to snad bude lepší, dopolko jsem měla fyz.náročnější a to prý křeč.jen zhoršuje
taky jsem přemýšlela, jak by to bylo u porodu, když by to nezmizelo - no na vše se v pondělí zeptám, ale jsem ráda, že už je toto téma načnuté a něco vím už teď
napíšu, jak jse dopadla

mmarky
21. máj 2010

tak dr mi na to dal cyclo 3 forte 2x denne a taky mi neprijde, ze by to nejak zabiralo 😒 uz to teda tolik neboli, ale natekly to tam dole mam poradne, za tri dny jdu na KO, tak jsem zvedava, co noveho se dozvim
prvni tehu jsem si uzivala, ted uz se tesim, az to bude za mnou a budu normalne fungovat

eveluska
9. dec 2011

@mmarky jak ti to prosimte dopadlo? spravilo se to? diky za odpoved, treba i ip 🙂

jasekd
9. dec 2011

@eveluska nectu, ale vidim znamou tvar, tak te jdu uklidnit, holt tehotenstvi brzo po sobe nadela paseku 😝 Krecaky jsem mela velky, bolelo to jak svina, i jsem se kvuli tomu vykaslala na koupi Epino, o kterym jsem uvazovala. Nechala jsem si napsat Detralex , brala 2 denne a aspon to tak nebolelo, fakt to pomaha, je dost drahej, ale stoji to za to. Oplachovat studenou vodou taky pomaha, hlavne nesedet v horky vode. Porod uplne v pohode, bez nastrihu, mala trhlinka, po porodu byly snad hned pryc 😵 Jo, taky jsem musela nosit ty sexy puncochy 😀 protoze jsem mela trochu i na stehne, jako je to hnusny, ale taky to pomahalo, nohy nebyly tak unaveny, nove staly asi 400 Kc (nemela jsem predpis, kdybys je nahodou potrebovala, muzu ti je levne prodat, jeste je mam, jsou pres pupek, mela jsem je az ke konci, na vysku 170), kdyby nahodou jsi je chtela, posli IP a domluvime se. Je to strasnej vopruz, ale po porodu to fakt krasne zmizelo, Dr. mi i rikala, ze ty posevni varixy zmizi skoro u kazdyho, ty na noze spis ne.

eveluska
9. dec 2011

@jasekd jeee, moc dekuju 😵 ty dokazes uklidnit snad skoro ve vsem 😉 diky

jasekd
9. dec 2011

@eveluska 😉 neni zac. Jen si pamatuju, jak to bylo hlavne ke konci narocne a kdyz znam neco, co pomuze, tak to poslu dal...

kaleilah
11. dec 2011

Jé tak se hlásim taky, a čtu skoro všude že zmizí, tak jsem klidnější, ale sezení bolí teda dost 😖

janka29
30. júl 2012

ja trpim tiez nemam ani na nohe ani hemoroidy pri 2.dcerke sa mi to objavilo potom mam pocit ze zmizlo a teraz ma to trapi tiez asi sa opytam na to doktorky a doktora co ma bude rodit ze co a ako. len mi je tazko dlho stat.

mata02102010
3. aug 2012

ja som mala kŕčové žily aj na pošve, aj v konečníku a aj na nohe, a veľmi som sa bála, čo bude pri druhom pôrode, ale dopadlo to dobre, krčové žily v pošve doktor po pôrode zašil, dvoma stehmi, tak povedal, ale bolo ich trochu viac, ale zahojilo sa mi to dobre, a ani ma to nijako nebolelo a neobmedzovalo v pohybe, ako napríklad rana po nástrihu hrádze....takže žiadne obavy.....

gaborik11
22. jan 2013

AHOJ ALENKA 30 JA MáM TO OCHORENIE Už OD DRUHEHO BABETKA VIAC MENEJ POčAS TEHOTENSTVA MI VYšLI VON A VON AJ OSTALI NO A MáM STýM DOST VEľKY PROBLEM CHCEM IST NA VYšETRENIE A UVIDIM čO MI POVEDIA KEDžE Už MAM ZA SEBOU Už 4 OPERACIU TAK ZHRUBA UžVIEM čO TO ASI OBNAšA NIE SICE ZO žILAMI ALE VšEOBECNE Už VIEM čO ASI BUDU ROBIť MAM DOBRE ZDROJE čO ASI BI MI ROBILI NO UVIDIM NAJPRV SA MUSIM DAť VIšETRIť A UVIDIM

lucinkam1
19. feb 2013

@alenka30 Ahoj, ja som rodila s kŕčovými žilami na pošve prirodzene, po pôrode sa stiahli. Teraz som znova tehotná v 7. mesiace, ale je to výrazne horšie, mám bolesti a nevydržím dlho stáť. Dr. to neriešil, povedal, že mám len ležať so zdvihnutými nohami. Tak uvidím, ako to zvládnem ešte 2 mesiace ☹

24niki244
29. aug 2013

Ahojte prosi. Vas poradte mi niekto co mam spravit mam takyy problem ze dnes rano som sa zobudilaa a pysky mam velmo opuchnute a. Neviem z coho lebo som s nikim nespala uz 2 mesiac a tehotna ne so. Ani deti nemama a este dnes ma aj meniny .ku gynek nechcem ist prosim vas poradte mi niekto nieeco. Dakujem

kveta
29. aug 2013

@24niki244 Ahoj, moze ist napriklad o zapal Bartoliniho zlazy... Rozhodne to chce hned lekara...

zora256
15. jan 2014

@desszi Detralex je len na predpis? Alebos a dá kúpiť ako voľno predajný liek v lekárni?

zora256
15. jan 2014

@lucinkam1 Ahoj!Čítam,že si mala kŕčové žily na rodidlách a rodila oba prirodzne a po pôrode druhého dieťatka ako si sa mala a kedy vymyzla bolesť žíl?A pri pôrode to nebolo až priveľmi?

desszi
15. jan 2014

@zora256 na predpis, ale ak mas niekoho znameho v lekarni, tak zvyknu predat

evinka400
15. jan 2014

@zora256 Ahoj, detralex je len na predpis, ale doplaca sa zan okolo 20€ . Kedze je drahy, tak ho niekde daju aj bez predpisu, aby zarobili. Mne lekarnicka poradila MOBIVENAL micro, je to presne to iste zlozenie, len je bez receptu a o polovicu lacnejsi. Cize 60 tabl. ma vyslo do 10€, co je pri dlhodobom uzivani dost velky rozdiel 🙂

lucinkam1
15. jan 2014

Ahoj zora256 druhé som rodila nakoniec cisárskym kvôli KP maličkej. Tie žily vymizli asi ešte v pôrodnici, hneď ako nemá čo na ne tlačiť (plod), tak oni sa upravia do pôvodného formátu 🙂 Pri prvom pôrode, ktorý bol klasicky, boli bolesti, ale tie riadne kontrakčné a tie žily to bolo zanedbateľné, ani som to nevnímala. Neboj sa, to je najmenšia prekážka pri pôrode, ak sa to dá nazvať prekážkou... Držím palce. PS: horšie je to počas tehotenstva, tá bolesť sa stále pripomína, ale žena vydrží všetko... pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre