Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

jamik
27. nov 2007

Tehulky, stalo sa vam niekedy, ze ste isli na prve sono na konci 7t.t. a doktor povedal, ze ste tak v 5-6 t.t.? A skoncilo sa to u vas dobre? Toto je moj pripad a bojim sa, ze babo prestalo rast a pojdem na cistenie. Je to rozdiel skoro 2 tyzdne a to by potom vychadzalo, ze som mala ovulaciu tesne pred nastupom mrchy. Zda sa mi to nepravdepodobne, aj ked verim, ze zazraky sa deju. Cyklus mavam pravidelny a ovulaciu som mavala vzdy v polovici, teda aspon si to tak myslim. Som z toho velmi smutna a nedari sa mi moc pozitivne mysliet. Napiste mi prosim, kto to takto zazil a predsa bolo vsetko OK. Potrebujem pocut nieco pozitivne.Dakujem

evittam
25. jún 2016

@mama82 No môže to teoreticky spraviť, ale ty môžeš odmietnuť ak to nechceš a počkať. Držím pršteky aby bolo všetko v poriadku. 😉 A v ktorom si tt?

mama82
25. jún 2016

No to práve už ani neviem 25.4 som mala poslednú menštruáciu.Teraz meria 3,7mm,.

mama82
25. jún 2016

Doktor v nemocnici na príjmovom vravel zeby som mala byť v 8 týždni ale že to vyzerá na 6 no a asi ak to do piatku nenarastie tak ma vyčistia :(

evittam
25. jún 2016

@mama82 Tak držím ešte raz pršteky nech narastie. Zase tie dva týždne to nie je nejak moc. Pozri väčšinou sa rátajú tt. podľa poslednej MS a potom podľa UZV. Ja som pri malej presne vedela kedy som otehotnela-presný deň a aj tak mi lekár rátal tt.podľa poslednej MS a potom UZV a nezhodovalo sa to tiež o nejaký týždeň-10dní... 😉

mama82
25. jún 2016

Mna sa vôbec nepýtajú či s tým súhlasím alebo že počkáme a uvidíme.V piatok mám prísť že to 50 na 50 že si mám zobrať veci do nemocnice pre istotu.Dakujem ti za radu ,povzbudenie.Je mi zle pri predstave že sa doktori pomýlia o nejaké týždne a ja dám preč dieťa ktoré žije :(

ukulela
25. jún 2016

@mama82 ak ma akciu srdca, cistenie by som odmietla ... drzim palce. ak mas koho, nech ide s tebou na vysetrenie akoopora, manzel najlepsie,aby ste spolXC mohli pripadne diskutovat s lekarom

evittam
25. jún 2016

@mama82 Prepáč za to čo teraz napíšem a za úprimnosť - "teba sa vôbec nepýtajú či s tým súhlasíš"?! A ty si nesvojprávna alebo ako?! Maximálne súhlasím s @ukulela. Ale je to naozaj len na tebe-ak máš lekárov, ku ktorým chodíš s takým prístupom ako píšeš tak okamžite zmením lekára,pôrodnicu......sme v 21.storočí a dospelí ľudia - dá sa diskutovať a riešiť veci a nie, že "mňa sa nič nikto nepýta".....Celé zle. 😠

mama82
25. jún 2016

Pôjdem tam v piatok s tým že chcem aby ešte pockali,lebo že tomu nerozumiem keď srdiečko bije prečo to riešia takto.

andrejka12324
6. aug 2016

Ahojte bola som tento tyzden na poradni zacala som akurat 30 tyzden a lekar mi povedal ze babetko je malicke ma len 1030g o dva tyzdne idem na kontrolu kolko pribrala a ked malo budem musiet ist do nemocnice . Dufam len ze sa narodi zdrava . Mate niekto skusenosti ?

mimka1986
10. aug 2016

@mama82
@mama82 keby ta aj poslal nekonaj unahlene...je len na tebe ci si nechas babatko a pokial zije ani neries

katrin21
10. aug 2016

@andrejka12324 nemas vyssi tlak?

kikus48
11. aug 2016

@andrejka12324 taka hmotnost vyzera na ukonceny 28 tt. Ale lekar sa pri usg sa moze pomylit i o 300 g. Malo by o 200 g viac, cize az take hrozne to nie je. Zhodnotil aj ine parametre ako AC, BPD a FL ? Ak ich mas, napis a hodim do kalkulacky na pre biometriu plodu. Placenta je v poriadku ?

mama82
11. aug 2016

@mimka1986 Ahoj,no bola som v nemocnici na cisteni uz 1 jula,babetko nenarastlo a nebilo mu srdiecko ☹

mimka1986
11. aug 2016

@mama82 viem co prezivas v aprili som prezila MA a som teraz tehotna a zas mi to hrozi idem v pondelok na usg a ak babo nebude tiez zas revizia...nic moc...tiez to prezivam zle planujeme tretie no nejako nam to nejde :(

andrejka12324
12. aug 2016

@katrin21 nie tlak som mala na poradni 120/80

andrejka12324
12. aug 2016

@kikus48 meral stehennu kost a obvod hlavicky .. ale uz cele tehotenstvo sa ma pyta ci som dobre nadiktovala menstruaciu .... pozeral mi prietoky a tie su v poriadku na placentu nic nevravel ... uvidim co mi povie v stredu ... dufam ze babetko bude v poriadku nech je hlavne zdrava ved ja som sa tiez narodila s vahou 2700 g a 46 cm tak dufam ze to je len dedicne

kikus48
12. aug 2016

@andrejka12324 bude to ok. Ako zaostavanie sa berie ked je viac ako 14 dni. Ty si podla mna este v rozmedzi. Okrem toho odchylka na usg je az 300 g. Keby si sla za 3 gyndosmi na 100 percent ti nepovedia rovnaku vahu. Bola si na poslednom 3d koli prietokom a rastu ? Mne napr. doktorka povedala ze mala ma 1800 g, o tyzden na 3d bolo 2200. Nemohla tolko probrat, cize je to v ramci odchylky.

andrejka12324
12. aug 2016

@kikus48 no ja som bola minuly tyzden u svojho gynekologa na poradni a robil mi morfologicky ultrazvuk a povedal ze o dva tyzdne zopakujeme aby pozrel ako babetko pribralo tiez povedal ze je to zatial v norme stale ale ze je mensia aj tak a ked malo pribere budem musiet ist do nemocnice tak uvidime

kikus48
12. aug 2016

@andrejka12324 viem že je to stres, ale prave teraz po 30 tt zacina babo zacne priberat aj 150 - 200 g tyzdenne. Takže neboj. Vrodenú chybu nemá, keby bolo niečo s placentou tak ta posle do nemocnice rovno. Jednoducho mala je trosku pozadu (možno ani nie podla ms), a este nedosiahla čas na rapidne priberanie. Ale už to zacne 🙂 Viem že sú to stresy.

mama82
15. aug 2016

@mimka1986 to mi je ľúto ☹ . Držím ti palce až to dobre dopadne .

nataly20121991
26. dec 2018

Baby viem ze je to uz stary prispevok, ale ak este mozem tiež sa pridam. Otehotnela som pocas neplodnych dni a podla menstruacie uz mam byt v 10tt a na uktrazvulu bolo len 5+6... Lekarka to nevidela ruzovo. Ani srdiecko poriadne nevidela. Len ze sa jej zda ze bije. Myslite ze som mohla otehotniet tesne par dni pred dalsou mesntruaciou a tym sa posunul termin az o skoro 4 tyzdne? Menzes som mala vzdy pravidelny. Je to druhe tehotenstvo, prvým ma 5 mesiacikov, cize hned po nastupe cyklu som zas otehotnela. Bojim sa ze babo nie je ok. 3.12 sa rozhodne. Len chcem vedieť ci mate skusenosti s otehotnenim mimo plodných dní. Ďakujem

katusxx
27. jún 2022

@levik82 ahoj ja to mam uplne presne rovnako a strasne sa bojim ako ste dopadli? Babetko bolo v poriadku? Viem ze je to uz davno ale prosim odpis mi dakujem😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre