Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

jamik
27. nov 2007

Tehulky, stalo sa vam niekedy, ze ste isli na prve sono na konci 7t.t. a doktor povedal, ze ste tak v 5-6 t.t.? A skoncilo sa to u vas dobre? Toto je moj pripad a bojim sa, ze babo prestalo rast a pojdem na cistenie. Je to rozdiel skoro 2 tyzdne a to by potom vychadzalo, ze som mala ovulaciu tesne pred nastupom mrchy. Zda sa mi to nepravdepodobne, aj ked verim, ze zazraky sa deju. Cyklus mavam pravidelny a ovulaciu som mavala vzdy v polovici, teda aspon si to tak myslim. Som z toho velmi smutna a nedari sa mi moc pozitivne mysliet. Napiste mi prosim, kto to takto zazil a predsa bolo vsetko OK. Potrebujem pocut nieco pozitivne.Dakujem

eva.konczynova
6. dec 2007

Ještě jsem zapomněla dodat, že měří cca 5,88 cm

ramzesa
6. dec 2007

ahoj,ja sa uz nepametam kolko moji merali,ale mala som rozdiel vo velkosti na dany datum porodu tiez dva tyzdne a dokonca neprimerana velkost nozicky a hlavicky. Prisla som na kontrolny UZV a uz bolo vsetko OK,len ze malicka bude malinka. Ze do tych dvoch tyzdnov je to v poriadku,ked sa lisia rozmery plodu s danym tyzdnom tehu.Pokial su rozmery hlavicky,nozicky,rucicky na ten tyzden rovnake... Mne aj Dr. vysvetlovala,ze staci,ze je inak natocena nozicka,tak UZV zle odmeria,lebo robi vlastne rezy a je to potom tym natocenim skreslene. A mala sa narodila 3200 g a 50 cm takze nebola taka malinka,ako vraveli,ze 2500 g bude mat urcite 😝 . A este co som pribrala,ze na mne ani brusko pomaly vidiet nebolo 😅 . takze sa neboj a co vraveli doktori?
A som este zabudla,ze sa narodila dva dni po termine a podla pediatrov v porodnici sa narodila v 39. tt 😕 ,takze aj datum pocatia sa moze lisit. Myslim,ze kazde dietatko potrebuje iny cas na to,aby sa pekne vyvynulo...

eva.konczynova
6. dec 2007

no, dnes mi dělal UZ jiný doktor, jelikož šlo o screening, a neříkal nic.. Když říkal že mimi odpovídá 12+3, jen mně napadlo že se to upravilo podle toho, jak by to skutečně mělo být, protože mi ty týdny před tím vážně neseděly, vypadalo to jako bych otěhotněla mnohem dříve, což jsem věděla že určitě ne. Až teď jsem nad tím tak přemýšlela a říkala si, jestli to není třeba tím, že mimi moc neroste..

mysulka
6. dec 2007

Ahojky, no u nás mrňous opravdu stávkuje 😠 Podle měsíčků mám porod 13. 12, dle 1. UZ 4. 1., a dle ostatních UZ se držel na 24. 12. a až tento týden se nám vrátil do toho 4. 1. Vůbec bych se toho nebála, mrňouscí si dělaj co chtí, 7 měsíců nám rostl skoro o 14 dnů více a až v 9. měsíci se vrátil tak jak měl být, jsou to lumpící 😉

mircka
6. dec 2007

Ahojky, jsem na tom podobně jako Mysulka: termín mám 13. 12. Malej přibíral dle tabulek a najednou při posledních kontrolách začal "stávkovat" a "zaostává" prý o 2 týdny. ☹ Prý to ničemu nevadí - jen bude mrňousek (údajně ani ne 3 kg) ☹
Podle 1. UZ byl termín 18. 12. Pak už se taky držel daného termínu.
Jinak zajímavost: Kamarádka byla na umělém oplodnění, tudíž se vědělo, když přesně došlo k opolodnění a při UZ, když měla být ve 8. týdnu, tak jí řekli, že je v 10. Tudíž o dva týdny dopředu 😉

cert..ova
7. dec 2007

ahoj holky, stresujete se naprosto zbytečně, protože je to normální, menstruuješ, ovuluješ, otěhotníš a už nemenstuuješ, ale tím, že se to počítá od poslední ms je většinou těhotenství mladší o 14 dní, ve 12tt vám řeknou nejpřesnější stáří těhotenství, protože do tý doby se všechny mimča vyvýjej stejně, takže je nejlépe poznat větší-menší mimčo a to je nejdůležitější pro stanovení porodu těch, co neměly např. pravidelnou menses, doufám, že jsem to napsala dost srozumitelně 😀

lienockaa
7. dec 2007

cert..ova- áno, a najpresnejší dátum pôrodu je podľa usg na začiatku 2. trimestra..potom to už veľmi záleží, ako bábätko rastie a my sme napr. teraz už o týždeň dopredu..a na začiatku to bolo o cca 2 týždne menej..takže nestresujte sa, dobre to dopadne..hlavne, keď doktor nič nepovie, tak je podľa mňa všetko ok..inak by vás hnal na ďalšie kontrolné sono a po vyšetreniach.. 😉

ronikacz
7. dec 2007

ahojte, ja mam termin podla menstruace 23.1. a podla UTZ 17.1.- mame asi trosku napred vo velkosti.Doktorka mi povedala, nech sa skor stelujem na tu polku ledna. tak uvidime.

jamik
autor
9. dec 2007

Ahojte. Tak podla druheho sona som 8+4. Vzdy som si myslela, ze to znamena ukoncenyž 8 tt a 4 den z deviateho, takze som v 9tt. Ale doktor mi povedal, ze to je 4ty den z osmeho tyzdna. Tak teda neviem. Ale hlavne je, ze som videla bit srdiecko a mimi rastie. Dufam, ze to takto dobre pojde az do buduceho jula. 🙂 🙂

denousek
9. dec 2007

jamik to je teda pekne blbost to je fakt 4 den z 9tt si vem kdyz ses treba 0+4 tak je to taky 4 den z prvniho tydne...to by se tomu muselo rikat nulty tyden ale to uz je prvni tyden....takze dr te nejak zmatl teda......

holky jinak me to taky nesedi presne na den o 2tydny ☹
zitra zacinam misto 39tt tak teprve 37 tt...tudiz mam dva terminy jeden 24.12 a druhy 7.1...a vite jak me to stve??kdybych to nemela tak blbe posunuty kvuli spozdene ovu tak jsme treba uz mohli byt doma na vanoce 3... ☹

jamik
autor
10. dec 2007

Denousek, ja som pri prvom synovi mala termin 21.12. Tiez som sa bala, ze budem na Vianoce v porodnici. A maly sa narodil 13.12 a 18.12 sme isli domkov. No a druhy sa mal narodit 20.1. a narodil sa 25.12 a domov sme isli 9.1. Takze termin netermin, babo si ide, kedy sa mu zachce. Drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo. Ono je to predsa uplne jedno, kedy. Hlavne, ze uz ste skoro v termine. 🙂

bashka
10. dec 2007

Ahojte, citam citam, ze je to OK, ak je babo mensie-väčšie o týžden o dva, ale stalo sa vam niektorej, že bola vacsia, alebo mensia len niektorá časť tela? Napr. vacsia hlavicka ako u mna? Teda u mojho babatka. Vraj je to v norme, ale aj tak ma to zaujima, skoro o týzden vacsia. Ze by to bol maly politik???

denousek
10. dec 2007

jamik...jeee to je pekne....kez by mi vysla ta tva prva varianta 🙂 je pravda ze si stejne malej vyleze kdy sam chce to muze prijit opravdu kdykoliv ze....je tam 9 mesicu a celych 9 mesicu se muze cokoliv stat...ale ty to mas fakt dobry....treti miminko mas na prazdniny taky dobry 🙂

bashka me se to teda nestalo ale vim ze se to stava ,mela jsem to na genetice myslim nejak v rozmezi 3 dnu,ale dr rikal ze to muze byt i 2 tydny a ze je to porad v norme do tech 2 tydnu takze se neboj ono to dozene 😀

jamik
autor
10. dec 2007

Denousek drzim palceky, aby to bolo podla tvojich predstav a hlavne stastne. Sviatky su v porodnici naozaj smutne. A to som tam bola len na Silvestra. Vianoce musia byt este horsie. A este bol malicky pod lampou, takze som nebohla byt moc s nim. ☹ To mi bolo este smutnejsie. Ale na to clovek rychlo zabudne. Drzte sa. 😉

denousek
10. dec 2007

jamik dekuju za podporu...jo bylo by to smutne a ejste k tomu ze na silvestra mame s milackem vyroci tak bych vazne moocc chtela byt s nim ☹
no tak uvidime snad mi to mimisek neudela ze by to tak spatne vyslo kdyztak dam nohy krizem 😅
aspon kdybych ho tam mela u sebe a vedela ze jsem tam pro neho ale to tak jeste aby mi ho sebrali pod lampu...to bych jela asi domu na ten svatek a pak zase prijela nebo nevim 😒 zatim.....

paolin
10. dec 2007

bashka, syn mel porad o dva tydny "kratsi" nozicky. po narozeni to vazne vypadalo, ze je ma kratsi 😀 ted je z nej nohaty trestidlo 😀
vetsi hlavicka u miminek je normalni.

jamik
autor
10. dec 2007

denousek a co bude malicke papat, ked pojdes domkov?

paolin
10. dec 2007

no, hodne znamych ted slo s mimcama z porodnice treba az po 10ti dnech. kvuli tezke zloutence. holt je malo svetla a hlavne slunicka 😒

zuzana76
10. dec 2007

bashka, aj ja som to tak mala, aj som tu zalozila kvoli tomu temu, hlavicka bola proste vzdy vacsia ako nozicky, aj o 2 tyzdne,a maly je v poriadku, ani nie je hlavaty, normalne zlte babetko 😅

ramzesa
10. dec 2007

bashka ja som pisala v prispevku vyssie,ze sme mali inu velkost hlavicky a inu velkost nozicky,ale nepametam sa presne ktore bolo vacsie,ale na dalsom UZV uz bolo OK,no ved som to uz pisala 😅

marija
10. dec 2007

Ahojte, mne uz od zaciatku tehu vychadza babo o dva tyzdne vacsie, ale nema vacsiu hlavicku ci nozicky ale vsetky hodnoty su ako pri babatku ktore je starsie o dva tyzdne... takze neviem vlastne kedy ju mam cakat ;) asi to bude prekvapenie az do konca ;)

jad
10. dec 2007

Ahojte, ja som v 37 tt. a tiez mi ultrazvuk potvrdil babo vacsie o 2 tyzdne. Povedala mi to MUDr. aj na 2D ultrazvuku a boli sme aj na 3D, tak tam tiez biometria vysla o 2 tyzdne dopredu. Moja gynekologicka mi povedala, ze to bude kusok a ked som sa jej spytala, ci to vie odhadnut, tak mi povedala, ze bude mat tak okolo 3,6 az 3,8 kg. Co si myslim ze na chlapceka to take az strasne nieje.Mam aj tehotensku cukrovku, tak mozno aj preto.

deina
10. dec 2007

Aj nas krpec je trochu vacsi. Podla PM (aj podla ovulacie, viem to presne) mam termin na 10.marca, ale na 4D utz nam vypocitali 29.februar - cely bol o tych niekolko dni vacsi. 🙂 Asi to bude macko.

lauritka
11. dec 2007

babule ja neviem v ktorom tyzdni som. posledna MS bola 20.10. oplodnenie bolo 7.11..viem to presne, lebo sme po IVF 🙂 ale dnes, teda 11.12 som bola na sone a videl tam len dutinku 5mm. takze z toho vobec nie som mudra,. viete mi poradit? doktor tvrdil, ze to vyzera dobre, ale v ktorom tyzdni som, mi nepovedal.

lienockaa
11. dec 2007

lauritka- normálka, cca o týždeň by už malo byť vidno aj akciu srdiečka..mala by si byť podľa mojich výpočtov na začiatku 6. týždňa, čiže 5+ niečo..🙂

lauritka
11. dec 2007

lienocka no dal som si zatila 5 tyzden, uvidime potom ako bude rast a zmenim 🙂 dakujem. pocital si oddodna oplodnenia ?

lauritka
11. dec 2007

lebo ani neviem co mam zadat do pasu vies _ nemozem zadat datum poslednej MS potom neviem kolko dni cyklus tam dam,.

paolin
11. dec 2007

pocita se to ode dne posledni menzes 🙂

zuzana76
11. dec 2007

lauritka, mas to ok, ja som mala plodovy vacok v 5tt tusim 4 mm a o 10 dni uz bolo vidiet embryo 7 mm s akciou srdiecka, takze je to ok, neboj sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre