• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

15. augusta 2016 
svomi... mas kraaaaasne deticky.... akurat som ich pozerala v tvojom albe :slight_smile:
12. jún 2008 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
svoma: my od začátku taky byli o cca 2 týdny menší a malá se narodila týden po termínu a měla 3,5 kg
12. jún 2008 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ráno freyadee,díky.Už ti je líp?

Kacka.va,já bych tu veliklost až tak neřešila,pokud to není moc,ale jak jsem psala,malá koncem sedmého měsíce velikostí hlavičky zhruba odpovídala,ale měla o čtyři týdny menší bříško. :frowning2: Naštěstí se to srovnalo,oni si totiž mysleli,že mám asi špatné průtoky.
13. jún 2008 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Freyadee, ja mam za sebou dva potraty a teraz som po dlhom snazeni sa zas tehotna, mala by som byt v osmom tyzdni, ale lekar stale len krutil hlavou, ze preco je to tak male a nechcel mi ani povedat o kolko je to mensie, no ale 5 dni pred jeho navstevou som bola na pohotovosti ( uz treti krat za toto tehotenstvo), lebo som mala hnedy vytok a potom neskor aj cerstvu krv, no a tam to bolo mensie len o styri dni a bilo tomu srdiecko. Bola som v tom, ze zase potracam (ten isty priebeh ako posledny krat), no a nepotracala som. Pricinu neviem, krvacanie ustalo (duphaston 3x denne), sem tam mam ruzovkasty vytok, ale srdiecko bije...teda bilo..na dalsi UZV idem buducu stredu. Takze neboj, nemusi to byt nic hrozne. A ked som sa lekara pytala, ako je to mozne, ze som krvacala, povedal mi, ze jednoducho vela zien v zaciatkoch tehotenstva krvaca a nie vzdy to znamena hned potrat. Divne mi len bolo to, ze v siedmom tyzdni malo moje mimco len 5mm. Jeden lekar vravel, ze to az tak vela neznamena, ze hlavne je, ze bije srdiecko, druhy ma zas vyplasil. Hovorim, najradsej by som chodila na ultrazvuk obden, nech viem, co sa deje, to cakanie ma ubija.
13. jún 2008 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Svoma, takze ked som dne 8 + 0, tak zajtra zacinam deviaty tyzden...? Aj ja som si myslela, ze to tak je, len jedna dobra dusa ma poplietla:slight_smile:
13. jún 2008 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Nefertitka,jo,dnes máš ukončený 8.týden a zítra začínáš devátý. :slight_smile:
13. jún 2008 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No super:slight_smile: tak uz viem :wink: . Teda tak je to podla poslednej menstruacie, ako je to podla ultrazvuku, momentalne neviem. Ja uz neviem ani v ktorom tyzdni som, kedze to podla toho ultrazvuku vyzera byt mensie...hm
13. jún 2008 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já to měla u druhého těhotenství taky,měla jsem jiný termín podle ms a jiný podle utz,prý jsem musela otěhotnět později než uprostřed cyklu,tak nevím.
13. jún 2008 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja viem presne kedy som otehotnela, bolo to na 17ty den cyklu, aj lekarovi som to povedala (viem to, lebo to bolo len raz)...no a stale krutil hlavou, ze mu to podla toho dna a velkosti plodu nejak nejde dokopy...no ale este si myslim, ze mi kludne plodny den mohol nastat az na nejaky 19 ty den napriklad, ved je zname, ze spermie si tam pockaju aj dva dni :slight_smile: no dufam, ze zacne babo rast...
13. jún 2008 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nefertitka,to bude vpořádku,já měla pořád něco v těhotenství a malá je naprosto vpořádku,jen se narodila dřív. :slight_smile: U mě pořád řešili i to,že mám moc malé bříško,ono se přeměřuje od shora dolů a pořád nebyli spokojení.Měřili mi ho i pár hodin před porodem po odtoku plodové vody a taky se jim to nelíbilo,to mě fakt uklidnili před porodem. :frowning2: Pak dělali i odhad,jak bude malá velká a to se jim taky nezdálo,akorát člověka vystresujou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. jún 2008 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No hej asi mas pravdu....pocula som takych pripadov viac... ja uz chcem, aby bol januar :grinning: ...nech uz mam toto obdobie stresov za sebou... :grinning: . Vraj v nejakom 9tt ...10tt uz je vidiet pohyby babatka na ulltrazvuku? Na to sa tesim ako male dieta...snad to bude v poriadku. A hej stresuju nas ti lekari v jednom kuse :rolling_eyes:
13. jún 2008 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslím,že už by tam mohlo být něco vidět,tak hlavně aby bilo srdíčko.Ale to už máš za sebou,ne?Už ti ukázali,jak bije?
13. jún 2008 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie neukazal :confused: ...to sa da? :grinning: ...iba mi povedal, ze akcia srdiecka uz zacina...
13. jún 2008 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Naše dr. má na utz zvuk,normálně ho zapla a bylo slyšet,jak jí bije. :wink:
13. jún 2008 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej tak sa ho spytam... :grinning:
13. jún 2008 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zeptej,třeba to má taky,tahle dr. má starej utz,tak to tam asi teda mají všichni,ona má jen ten vnitřní.
13. jún 2008 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no nech uz je streda;)
13. jún 2008 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dočkáš se,nemysli na to,mysli na miminko. :slight_smile: Vím,že se mi to radí,já se stresovala taky a naštěstí zbytečně,oni ti dr. prostě člověka vynervujou,vůbec jim nedochází,jaké ty jejich prognózy můžou mít následky,nechápu,proč hned straší.Mají dát nějaká doporučení,když se jim něco nezdá,ale ne hned hrozit potratem a kdo ví čím ještě.
13. jún 2008 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Uplne s tebou suhlasim....oni to proste beru ako robotu a bohuzial vela z nich nas uz ani neberie ako ludske bytostim, len proste ako pracu :angry:
13. jún 2008 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je fakt,je to u nich,jak na běžícím pásu, :frowning2: Kuk a nashledanou,občas něčím vystraší a to je asi tak všechno.
13. jún 2008 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No prave a ked sa uz moc vypytujes, tak sa tvaria nervozne, asi tak , ze moja nezdrzuj, mam plnu cakaren...hroza
13. jún 2008 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to znám a když už se na něco zeptám,tak mi odpoví za odchodu a ještě podrážděně.
13. jún 2008 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne tak.... skoda, ze je to tak...mala som viacerych gynekologov, ale vsetci boli na chlp rovnaki
13. jún 2008 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já změnila gynekologa teď po porodu a jsem spokojená,snad jsem to nezakřikla,ale je skvělej,povídá si se mnou a dokonce si i všímá malé,musím jí brát s sebou,nemám jí komu dát na hlídání. :wink: Před tím jsem měla ženskou a chlapa jsem nechtěla ani omylem,ale teď jsem ráda,že jsem u něj. :wink:
13. jún 2008 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez teraz zmenila lekara, ale ziadna vyhra to neni...snad raz natrafim na nejakeho dobreho
13. jún 2008 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Snad jo,všichni naštěstí nejsou................víš jací. :wink:
13. jún 2008 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viem:slight_smile: myslis, ze je to naozaj pravda, ze ukoncenim prveho trimestra sa riziko potratu vyrazne znizuje? Lebo ak mam potratit, radsej by som teraz, ako potom, ked to uz bude vacsie....
13. jún 2008 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Říkají,že pokud nepotratíš do 12. týdne,tak že pak už je riziko potratu hodně nízké,ale nevím.Nějak jsem to nezkoumala.Jen jsem někde četla,že počet těch,co potratí do 12.týdne je docela vysoký.
13. jún 2008 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nemysli na potrat,nijak to neovlivníš.Buď šťastná,že máš v bříšku miminko,co se má stát,to se prostě stane,miminku moc nepomůžeš,když se budeš stresovat.
13. jún 2008 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nevím,jestli jsem ta pravá,co si s tebou má psát,ráda ti poradím,ale nevím,jestli ti třeba nevadí,že už mám dvě děti.

Teď už musím jít,musím jet pro malého do školky,tak zatím ahoj a drž se. :wink:
13. jún 2008 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok