Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

jamik
27. nov 2007

Tehulky, stalo sa vam niekedy, ze ste isli na prve sono na konci 7t.t. a doktor povedal, ze ste tak v 5-6 t.t.? A skoncilo sa to u vas dobre? Toto je moj pripad a bojim sa, ze babo prestalo rast a pojdem na cistenie. Je to rozdiel skoro 2 tyzdne a to by potom vychadzalo, ze som mala ovulaciu tesne pred nastupom mrchy. Zda sa mi to nepravdepodobne, aj ked verim, ze zazraky sa deju. Cyklus mavam pravidelny a ovulaciu som mavala vzdy v polovici, teda aspon si to tak myslim. Som z toho velmi smutna a nedari sa mi moc pozitivne mysliet. Napiste mi prosim, kto to takto zazil a predsa bolo vsetko OK. Potrebujem pocut nieco pozitivne.Dakujem

cetera
15. feb 2009

Dakujem holky, uz som sa zlakla ze je nejake malinké lebo na UTZ mi na papieri co mi dal dr. bolo napisane 0,62 cm a zdalo sa mi to nejako malinko ked som citala ze ma mat 4-5 mm. Tak aspon sa uz nebojim ,lebo dr. nic nevravel ze je malinke.

alexandra
15. feb 2009

cetera ako pocitam, tk pocitam, 0,62cm je 6,2mm, a ked ma mat 4-5mm, potom co riesis? 😉

cetera
15. feb 2009

teraz uz ani neviem ci mm ci cm...musim pockat na mužíka kym pride domov lebo to ma zo sebou dakedy mi uz ani nezapina....zistim a dam vediet co to tam vlastne je

cetera
15. feb 2009

Sa ospravedlnujem poslednu domu stresujem tolko ze az...

dicinka1
15. feb 2009

baby,moja segra pred mesiacom sa tiez velmi bala...cakame babo rovnako...a jej babo zaostavalo o 2 tyzdne...tak ju doky poslal na 3g sono...a tam sa zistilo ze o nic nejde...len jej musia zmenit termin..ze babo je ok..a vsetko krasne rastie...a ze jej musia zmenit termin 🙂

takze baby,viem,ze sa mi to pise lahko,ale nebojte sa...nemusi to hned znamenat ze je s babom zle..

krasne tehulkovanie zelam.. 😵

monkap
25. feb 2009

ahojte,
dnes som bola na sono a dr. mi povedala, ze babo je mensie o 2 tyzdne ... ze mam prist na kontrolne sono o 2 tyzdne a uvidime ... snad to bude OK 😒
v prvom tehu som mala od 34tt rozdiel taktiez dva tyzdne ... ale nastastie babo bolo OK a rozdiel sa uz nezvacsoval

patricia1971
25. feb 2009

monkap-ja som to mala takto pri 3 deťoch a všetky sú ok..... 😵 😵 😵 😵

monkap
25. feb 2009

patricia: pri vsetkych troch rozdiel 2tyzdne??? 😨 u mna to tiez tak vyzera pri oboch tehu - teda zatial

monkap
25. feb 2009

patricia: a mala si ten rozdiel hned od zaciatku tehu, ci ti to zistili az neskor?? bo mne pri prvom zistili az v 34tt a teraz v 31tt .. doteraz to bolo OK 😒

patricia1971
25. feb 2009

monkap-áno,mala som to stále, zo začiatku to bolo menej,ale postupne to bolo viac...pri tretej som bola na 3D v 24tt a zdala sa byť maličká,tak som tam išla po 2 týždňoch a hovorila som všetkým lekárom, že už 2 deti mám a stále som bola na tom takto...prvé dve som rodila v 42tt a tretie v 40tt...mňa tiež dosť sledovali,ale bolo to ok....ale prečo až tak neskoro ti to zistili???

monkap
25. feb 2009

patricia, lebo zo zaciatku som to mala OK ... potom sa nieco stale a zrazu bol skok 2 tyzdne ... a ten rozdiel ostal az do porodu ... dufam, ze teraz to bude rovnako a babo je OK

kumibomka
26. mar 2009

mohli by ste mi niekto poradit?na internete som si pozerala ultrazvuky v mojom tt a zistila som,ze to tmave,co mam namerane,akoze moj plod meria 34.6mm,ine ultrazvuky maju v v tom tmavom svetle plody,terz mi nieje jasne,ci sa dr pomylila.kolko moze najmenej a najviac meriat plod v 9 tt?prosim poradte,lebo mna uz chyta panika,pred pol rokom som mala zamkly potrat. 😒

sonice
26. mar 2009

kumibomka, to je uplne v pohode!!! moje je zasa mensie. http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=35

janula.k
20. máj 2009

Ahojte, prosim poradte, som dost vystrasena...minuly stvrtok som bola na utz a plod mal 1,13mm co bolo presne 7+1 a to aj vychadzalo presne od PM. Dnes, v stredu mal plod iba 1,17mm a vychadza to na 7+2...je mozne, ze za tych par dni by vyrastlo iba tak malicko? 😕 mam velky strach... 😔

ejusaaa
20. máj 2009

Janulka,mne ultrazvuk ukazoval tiez kadeco rozdielne,tiez som bola vystrasena,ale maly je uplne v poriadku,keby este raz tak vobec neverim tym ultrazvukom,aj podla neho mal mat maly vyse 36OO,a mal 315O,podla mna ultrazvuky som dost nepresnemnestresuj sa,lebo skoncis s vysokym tlakom ako ja,neboj,male mas uplne v poriadku 🙂

janula.k
20. máj 2009

ejusa dakujem za povzbudenie, len mam strach, ze sa spomalil rast plodu..zda sa mi to dost malo..zvlast, ked doteraz islo vsetko podla PM.. ☹

ejusaaa
20. máj 2009

Naozaj sa neboj,mne fakt vselico natarali,nemozes sa uz odteraz stresovat,uvidis,najblizsie to bude v poriadku,ja som viackrat na ultrazvuku mala zle vselico..proste to je stroj,tak ci tak.Nespomali sa rats,pekne papa,oddychuj a bud pokojna a neplac 😉

janula.k
20. máj 2009

dakujem ti, si zlata 😉

ejusaaa
20. máj 2009

Tak sa drz 🙂 A mate uz aj mena vybrate?ci to je skoro ze? 😀

natashkaa
22. máj 2009

No mne ukazoval naposledy rozdiel az tri tyzdne maly mal len 2200g a to som bola v 37tt prietoky boli skvele takze nikto s toho tragediu nerobil

natashkaa
22. máj 2009

treba brat do uvahy geneticke dispozicie rodicov a tak to co sa pise na nete je spriemerovana statistika ale ked ma niekto 160cm a povodne 47kil nemusi mat klasicky velke dieta a naopak

alfomilka
3. jún 2009

dnes sa ma lekar pokusal vystrasit. Som v 37 tt a doteraz bol UTZ krasne podla tabuliek. A zrazu je hlavicka na 33tt, stehenna kost a hrudnik na 38tt. Ved v 33tt bolo vsetko na 33tt. A teraz toto. Keby zaostavalo vsetko, tak tomu rozumie, ale takto??? Tak idem v piatok na nejake specialne vysetrenie, v pondelok do nemocnice na ine vysetrenie a v stredu zasa k nemu. No dakujem. Nejak tomu neverim, to musi byt nejaka blbost.

ejusaaa
3. jún 2009

Pravdaze blbost,mne vraveli podobne,a trikrat,potom bolo vsetko ok,ze ultrazvuk je nepresny,tak sa vobec nestresuj a ja by som nesla ani do nemocky.

anneh
4. jún 2009

Ahojte, tiez som sa vcera dozvedela ze moje mimi je mensie. Od zaciatku bolo o tyzden pozadu, ale to som vedela, lebo presne o tyzden som vdaka dovolenke v zahranici mala posunutu ovulaciu. Teraz je to uz ale 2 tyzdne. Mala by som byt 35 plus 4 dni a dla sona je to 33 plus 2 dni. Okrem ineho zistili mi aj zvysujuce sa markery zraz.krvi, nie tragicke ale predsa, tak si picham nizkomolekularny heparin od vcera ... a este mimi je
KP-cko.Snad poloha babtka sa vtedy meria tazsie? Niekde som to citala. Nemate niektora skusenost? Naplasila ma ta krv, aby sa nestalo ze babo bude mat pre vyssiu jej zrazanlivost menej vyzivy... nebrali ste niektora pocas tehu ten heparin? privitam akukolvek skusenost ci radu. dakujem vopred.

alfomilka
4. jún 2009

Ja som mala pri prvom dietati velmi male brusko. Ani som si nemusela kupovat ine oblecenie, bedraky boli dobre. Tak ma lekarka vystrasila, lebo mi 5 minut rozpravala o tom, ake je malilinke a tak, my sme stale boli o 2 tyzdne pozadu. Potom merala polhodinu prietoky krvi a stale sa tvarila nespokojne. A este ma poslala na ozvy. Taaaak ma vystrasila, ze moj normalny tlak 90,60 mi stupol na 140 a to aj po ukludnovani. A nakoniec sa mi narodilo zdrave dieta, Apgar 9,10,10, takze idealnejsie to ani nemohlo byt, s vahou 2,9 kg a este sme aj boli strasni frajeri, lebo sme v nemocnici ani troska neschudli a po 4 dnoch nas chceli poslat domov, ze s nami nemaju co riesit. Taaak bol zivotaschopny a papal, ze ho volali sestricky Vacuum Cleaner. 😉

janula.k
8. jún 2009

ahojte, ejusaa, chcela som ti podakovat za povzbudenie. Dietatko je zatial naozaj v poriadku a vtedy ho ta moja doktorka "len" zle zmerala...a mne narobila s tym tolko stresov...ale nevadi, hlavne, ze je vsetko tak ako ma byt. 😵 Takze teraz uz viem, ze ziadne meranie nie je stopercentne. 😉

jennna
9. jún 2009

ahojky..pridávam sa k vašej téme....

ja tiež patrím k tým, čo majú pravidelný cyklus 28dňový...merala som si aj bazálnu teplotu a keď sa zvýšila, samozrejme sme sa snažili o to viac....ale skúšali sme to samozrejme do konca mesiaca, posledný krát tri dni pred predpokladaným termínom ďaľšieho cyklu...ale ja som už mala zvláštne pocity, že som v tom, len som to nechcela porieknuť a ani chuť na sex už nebol.....menzes sa nedostavil, ani len špinenie, nič, len mi hrozne navrelo ten týždeň bruško.....o 7dní po omeškaní som si urobila test a boli tam //..no tá druhá taká slabšia...

dva dni na to som šla k dr. a na sone nebolo nič vidno, tak mi brali krv...na druhý deň som mala z krvi potrvdené tehu....bola som šťastná....na ďaľšie sono som šla o týždeň...podľa posledného menzesu som mala byť už 7tt a dr. mi povedal, že sme 5tt.....že som vraj mala oneskorenä ovuláciu, no ak je to tak....tak som musela otehotnieť posledný možný deň, kedy sme sexovali......tri dni pred menzesom....čo sa mi zdá veľmi čudné...

potom som mala hematom a v nemocnici mi sedela veľkosť embrya s menzesom...zase nechápačky...no a teraz sme zas 12dní pozadu....ale rastieme a priberáme rovnomerne, takže je maličká v poriadku....

misskkaa
9. jún 2009

no aj mne doktorka tvrdila ze som v 17tt, a nebola som ,bola som v 15tt. a samozrejme jedno ide z druhym a vysledky krvy mi na ten tyzden zle vysli. behala som po doktoroch a nakoniec mi povedali ze maly ma take a take rozmery co pripada na 15tt. ale vo styvrtok ideme na morfologicky ult. takze nam tam konecne pvedia presny tarmin a hlavne kolko malinky vazi,lebo to sa zakazdym zabudnem opytat ked idem na sono 😵

dinduska
9. jún 2009

ahojte ja sa pridam.ja som v prvom tehu mala malu o 2tyzden mensiu ako mala byt.prve sono v 7tt sedelo ale potom bola cele tehu pozadu o tie 2tyzdne.teraz som bola na sone v 10tt a babo bola velke ako vo 8tt.dufam,ze to nebude problem ale myslim,ze bud to babenko dobehne alebo bude mensie.mala mala na konci 3220g a 49cm myslim,ze to bolo akurat

hathor1231
10. jún 2009

ahojte,
mne tiez posunuli termin- dopredu. vraj som mala jeden cyklus naviac 😨
mala rastie ako ma, ale nechapem, preco je taka malicka- je o 9cm mensia ako priemer 😕
podla tabulky by sa mala narodit ako 38cm a 3500g 😕 a to sa mi zda dost malo... mate s tym skusenosti? vaha celkom aj sedi, ale ta vyska mi neda spavat... som v 33tt a cakam,ako to dopadne... 😝 vraj je zdrava, len bude mensia a ja neviem,ci tomu mam verit... 😔 brusko tiez nemam velmi velke, ale mam pocit,ze mala je v nom riadne natlacena a z tyzdna na tyzden je silnejsia... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre