Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

jamik
27. nov 2007

Tehulky, stalo sa vam niekedy, ze ste isli na prve sono na konci 7t.t. a doktor povedal, ze ste tak v 5-6 t.t.? A skoncilo sa to u vas dobre? Toto je moj pripad a bojim sa, ze babo prestalo rast a pojdem na cistenie. Je to rozdiel skoro 2 tyzdne a to by potom vychadzalo, ze som mala ovulaciu tesne pred nastupom mrchy. Zda sa mi to nepravdepodobne, aj ked verim, ze zazraky sa deju. Cyklus mavam pravidelny a ovulaciu som mavala vzdy v polovici, teda aspon si to tak myslim. Som z toho velmi smutna a nedari sa mi moc pozitivne mysliet. Napiste mi prosim, kto to takto zazil a predsa bolo vsetko OK. Potrebujem pocut nieco pozitivne.Dakujem

ditka1
17. jan 2009

lienkam keby si potratila tak uz by si krvacala a nebola by bodka,podla mna si normalne v 6t ako mas byt alebo v 5t,uz by si mala menzes.A doktor by mal hned zistit ci si potratila,vsak to treba maternicu vycistit!
viac krat som zazila s mojimi kamoskami potraty aj v rodine sme mali a to hned sa krvaca po potrate take kusy padaju krvave-takto polopate ti to poviem vsak tak to je...uvidis no,kazdopadne sa nestresuj zatial vobec,mozno je ozaj vsetko ok a to si myslim,ze je.

lienkam
17. jan 2009

dakujem ditka, to som potrebovala asi pocut..Akurat dnes ma pobolieva brusko trochu a vytok som dnes nemala, zeby mi zabral ten Duphaston? Ale som rada, akurat to brusko ma pobolieva, hadam je to normalne. Sem tam ma pichne aj vo vajecnikov, raz jedna raz druha strana..ale asi sa uz moc sledujem.
A teba prajem zdavehp chlapceka. 🙂
Este jedno sa ta spytam, ak mozem. Zhruba pred 2tyzdnami som sa rano zobudila a spomenula som si na zensky hlas, kt.mi hovoril, ze budem mat chlapceka..Tebe sa to nestalo? Hovori sa, ze zena moze tusit co caka? Myslis, ze je blbost? 😒

ditka1
18. jan 2009

lienkam...ja som tiez brala duphaston,pomohol mi,a tie bolesti a pichania su normalne a je to znak toho,ze by si mala byt tehotna,mna aj na menzes bolelo a vsade pichalo a tahalo-to sa maternica zvacsuje 🙂 a vidis zatial nemas ziadne priznaky zeby si potratila,to by bolo urcite v opacnom pripade inac 🙂
nie je to blbost lebo mne sa tiez stavali take veci,ze som ho aj vo sne videla,ze je to chlapcek,a dokonca este ked som nevedela,ze som tehu tak sa mi to snivalo. 🙂

lienkam
18. jan 2009

ditka to je uzasne, aspon si nemusim mysliet ze uz bluznim 🙂 , lebo strasne sa nan tesime. Ja si tiez myslim, ze ked by som potratila, ked uz sa to raz spusti, len tak to neprejde, ale to bude este horsie. Takze sa utesujem, ze uz je vsetko v poriadku. Uvidim vo stvrtok, ked pojdem na kontrolu. Dam ti vediet potom. 😉
A vy sa mate dobre?

ditka1
18. jan 2009

my ideme tiez vo stvrtok na poradnu idu nam robit prietoky,ci ma malicky dost kyslika a vyzivu,ci mu prudi dobre krvicka a ozvy srdiecka a take predporodne pripravy nam idu robit...taaaak uz sa tesim,ze ho zase uvidim na sone a ze ho budem pocut malickeho...vies ja som sa tiez preukrutne bala na zaciatku tehu v prvych tyzdnoch nic nebolo iste lebo som spinila a do 16t lezat v posteli,ale mne aspon doktor povedal,ze isto som tehu len nevedel ci sa male udrzi ci nepotratim...je to aj sila vole,ze ked veeeelmi chces,tak ho udrzis v sebe za kazdu cenu,ziaden stres,poctivo lezat-hoci je to tazke,neplakat,lebo babo citi velmi tvoje pocity a od toho vsetko zavis hlavne na zaciatku.
2x som bola v nemocke na toto spinenie,potom zase kvasinkova nemoc tehotenska,potom babo bolo veeelmi nizko-zase lezat 2mesiace nikam nechodit,potom strach z genetic,testov,z tehu cukrovky-to sme mali ok,potom tvrdnutie bruska aj 10x denne-zase lezat...ale teraz je uz vsetko dufam ok,prezila som si svoje,ale to vacsina preziva...tymto ta nechcem strasit,ale proste kym to male nedrzis v naruci tak sa bojis.

lienkam
18. jan 2009

fuha, tak si si uz zazila stresov. A potom ze bud kludna, pravda? To mozu byt len tie, ktorym nic nie, ale aj tak neverim, ze sa neboja,uz to tam raz je a musis by zodpovedna preto sa bojime, ale stoji to za to vsetko, za ten maly pokladik, ktory nas bude jedovat, ked bude vacsie 🙂 Tak ti drzime palceky, nech uz je konecne vsetko v poriadku, uz to mate zapar, budem mysliet na vas.

ditka1
19. jan 2009

lienkam...dakujem,aj my ti drzime silno palceky dokopy vsetkych 40 😵
ozvi sa vo stvrtok ako ste dopadli na kontrole,mozes aj IP.papa

paninka
25. jan 2009

ahojky a stalo se vam,ze vam v 8tydnu,vypocitane podle posledni menzes nemeli na ultrazvuku srdecni cinnost?klara

caruzo19
25. jan 2009

paninka,v 8.nie,ale v 6.a nabeton som otehotnela v strede cyklu,takze ak by si otehotnela na konci,tak este nemusi byt akcia

paninka
25. jan 2009

kez by 🙂

liki205
26. jan 2009

baby a neviete v ktorom týždni sa chodí na nt - vyšetrenie , tzv ultrazvuk šije ? Má niektorá z vás stým skúsenosti?

ditka1
26. jan 2009

liki...a to je co za vysetrenie?nepocula som o tom.

silvuskaa
26. jan 2009

Ahojte, bola som u lekara a povedal mi ze podla menstruacie by som mala byt v 7tt ale na sone bolo vidno len gestačný vak a nic viac, tak mi povedal vraj je mozne ze k oplodneniu prislo neskor a vyzera to na 5tt . Teraz o 2tyzdne 29.1 idem na dalsie sono,pokial ale nebude zasa nic vidiet , posle ma na cistenie. Mam hrozny strach☹ Mate niektora podobne skusenosti?

ditka1
26. jan 2009

silvuska neboj sa...ja som mala podobny problem,tiez najskor ani nic nebolo vidno,potom v 6t len vak a az potom plod v nom,takze pockaj a uvidis,ze bude dobre. 🙂

caruzo19
26. jan 2009

liki,do 13tt

silvuskaa
26. jan 2009

ditka1 dakujem za povzbudenie. Uz mam z toho nocne mory. A pritom stresovat mi urcite nepomoze.

liki205
27. jan 2009

Caruzo dík , ditka to je vraj také vyšetrenie, že tam sa dá už teda v 13 týdždni zistiť podľa tvaru hlvičky zistiť downow syndrom.

caruzo19
27. jan 2009

ani nie podla tvaru hlavicky,ale podla hrubky sije a pritomnosti nosovych kosticiek

ditka1
27. jan 2009

caruzo,liki...to je super ze a to da,mne robili len geneticke testy v 16t a vraj je vsetko ok. 🙂

caruzo19
27. jan 2009

vonku uz sa ten skrining v 16tt vynechava,kvoli velkej nepresnosti a robi sa len ten v 1.trimestri,berie sa krv a robi sa sono na velkost plodu + toto meranie nt.u nas sa za to nt plati,okolo 700sk to je

andara
29. jan 2009

liki205 - ja jsem byla na NT a jeste k tomu berou krev na PAPP testy. 😉

sevzuz
12. feb 2009

ahojte, prosim o radu
chcela by som vediet ci sa niktorej z vas stalo ze ste mala v 11+4tt babo mensie o tyzden podla UTZ a potom to dobehlo, viem presne kedy som mala ovulaciu a presne v ten den sme mali aj styk
a na zaciatku v 9tt bolo vacsie o dva dni a na 1. poradni bolo mensie.
viem ze je to relativne normalne ale je to normalne aj vtedy ked viem presne den ovulacie?

andara
12. feb 2009

sevzuz -kazde mimco roste jinak,ono se srovna neboj,neda se to hodnotit podle tabulek.Ja ho mela ve 12tt o tyden vetsi a ted zas vyslo mensi 😉 Hlavne,ze roste.

ditka1
12. feb 2009

sevzus...niekde som uz asi pisala,ze soná treba brat s veeeelkou rezervou moja,uvidis,ze male bude take ako ma byt,mne tiez stale inac povedia,ja ich uz ani nepocuvam... 🙂

sevzuz
12. feb 2009

dakujem vam kocky, som nevedela co si o tom mysliet a hlavne na vsetko sa clovek musi pytat a ked mi doky odpovie tak az doma ma napadne co som sa este mala opytat 😒

mirka755
13. feb 2009

sevzus: ahojky, mě dr upozorňovala už ve 12tt že máme miminko o týden menší. Včera jsem byla na ultz a podle délky je skutečně pořád menší, ale taková byla i Anetka. A když se narodila měla 49cm a 3,350kg; takže byla akorát 🙂

janka_pn
14. feb 2009

dievcata, ja som mala nasu malu skoro cele tehotko v pohode, co sa velkosti tyka. posledny mesiac mi vsak trochu stupol tlak a na sone zbadali, ze zacala zaostavat v raste. ku koncu az cca 2 tyzdne. nakoniec sa rozhodli, ze mi spravia cr a dobre spravili, lebo az pri porode sa zistilo, ze mala obtocenu pupocnu snuru a preto jej neprudilo dostatok zivin... takze pri normalnom porode by sa mohla pridusit ☹ . narodila sa 49 a 2650. teraz je uplne v pohode a predbehla i mnohe ovela tazsie babatka. ale co aj by sa neboli byvali rozhodli pre cr? ... 😔

cetera
14. feb 2009

ahojky, poradite? Ja som v 9tt. V 7tt som bola na UTZ a ake by malo byt velke vtedy babo? Podla toho co som citala by malo byt asi 4 až 5mm velke na zaciatku tyzdna co som bolaaj ja. Ake velke bolo to vase?

misa.ottovka
15. feb 2009

Já jsem podle poslední MS také 30tt, ale podle UTZ je mimi minimálně o 14 dní mladší. Takže mám v termínech porodu pěkný zmatek, podle UTZ 7. či 12.5., a na 3D UTZ v 28tt mi dokonce řekli, že mimi odpovídá 25.týdnu těhu.

ditka1
15. feb 2009

cetera...moje bolo v 7t velke presne si to pamatam 1cm,v 10t malo 3cm.Boze tieto miery 😀 ake to je zvlastne a teraz uz ma okolo 50cm.
No ale baby berte to prosim vas s rezervou,netreba tak presne ratat lebo ultrazvuk sa myli aj o niekolko cm aj o kg.
misa...aj tak budes rodit podla terminu MS neboj sa,mimi sa prihlasi same a oni mozu ratat kolko chcu 😀 a z 3D si tiez nic nerob lebo tam aj mne povedali uplne inak ako potom o 2t na normalnom sone 2D...moje bolo tiez akoze pozadu o 2t a zrazu bolo o 1mesiac popredu 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre