Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

jamik
27. nov 2007

Tehulky, stalo sa vam niekedy, ze ste isli na prve sono na konci 7t.t. a doktor povedal, ze ste tak v 5-6 t.t.? A skoncilo sa to u vas dobre? Toto je moj pripad a bojim sa, ze babo prestalo rast a pojdem na cistenie. Je to rozdiel skoro 2 tyzdne a to by potom vychadzalo, ze som mala ovulaciu tesne pred nastupom mrchy. Zda sa mi to nepravdepodobne, aj ked verim, ze zazraky sa deju. Cyklus mavam pravidelny a ovulaciu som mavala vzdy v polovici, teda aspon si to tak myslim. Som z toho velmi smutna a nedari sa mi moc pozitivne mysliet. Napiste mi prosim, kto to takto zazil a predsa bolo vsetko OK. Potrebujem pocut nieco pozitivne.Dakujem

nika251
10. jún 2009

Ahoj Hathor. Ja osobne by som sa tou dlzkou nezaoberala. Mne ked robil biometriu plodu tak dlzku ani nezistovali. V tomto stadiu teho je to uz podla mna velmi skreslene. Ved si len zober ako je dieta v maternici poskladane, poohybane- myslis ze nejaky stroj dokaze brat do uvahy aj tieto ohyby? Mne sa sekli pri oboch detoch o skoro 1kg. Z dlzky by som si urcite hlavu nerobila, pri porode to bude uplne o inom. neboj sa. Hlavne ked ti tak krasne sedi aj vaha. 😵

hathor1231
10. jún 2009

dakujem, nika!!!
ja som tomu tiez nejako nepripisovala pozornost, az od poslednej kontroly som si vsimla,ze je take drobunke (sice baculka) a vsade po priruckach je priemerna vyska o 9cm viac a ako to uz byva, strachy 😠
ja tiez velmi nechapem tym ich poloham, raz citim maternicu nizsie a inokedy mi tlaci az ku rebram... 😉 asi privelmi citam,co nemam 😉 ja som mala strach aj kvoli tomu,ze mi robili amnio, mala je o.k, zdravucka, ale mojej psychickej pohode velmi nepridali. kontrolujem seba aj drobca 😖

barca3979
10. jún 2009

hathor, rozhodně se neboj. UTZ vyšetření je nepřesné,protože vlastně vidíš průřez a když doktor měří délku končetin a různých částí těla, záleží jak je mimi otočené,protože když se pak pootočí,může být rozdíl i několi cm! Když jsem chtěla vědět přibližnou váhu miminka, tak mi doktor řekl,že to přesně neví,protože ani UTZ to neurčí přesně a stejně to je s mírami.
U prvního dítěte mi dělali odhad váhy a míry miminka před porodem, říkali 3,5 kg a 52 cm a malá měla 2,84 kg a 48 cm,takže rozdíl byl velký.
Rozhodně se neboj,hlavní je,že je malá v pořádku 🙂

hathor1231
10. jún 2009

barca,
ja tiez velmi neverim tym ich vypoctom, ale rozhodne to nepotesi, ved kazda maminka chce mat riadne a zdrave babetko (vacsinou si ludia myslia, ze vacsie babo je zivotaschopnejsie ako drobec)...
myslis, ze taky drobec sa bude aj lepsie rodit? 🙂 to len tak pre povzbudenie... 😉
este uvidim, mame par tyzdnov. potom dam vediet 🙂
dakujem za povzbudenie 🙂

barca3979
10. jún 2009

já myslím,že určitě 🙂 a není to pravda,že větší děti jsou života schopnější. Moje Johanka (3)byla malinkatá, byla i resuscitovaná po porodu (šla na kleště) a je to bojovnice, naprosto zdravá a inteligentní, přibírala parádně a máme z ní jen radost,takže malého miminka se vůbec neboj,bude to silná holka 🙂 .

hathor1231
10. jún 2009

aj moja mama mi to hovorila, ved vies si predstavit, maminka,ta by dokazala utesit, nech sa deje cokolvek 🙂 tak len dufam, ze aj moj drobcek bude taky zivotaschopny, ved uz teraz mam pocit, ze z nej bude boxerista 😉
inak, moj priatel je cech a zijeme v uk, takze budeme taka medzinarodna rodinka 😀 😀 😀

barca3979
10. jún 2009

🙂 🙂 🙂

cetera
18. jún 2009

mne dnes namerali 29 cm a som v 27tt

knobloska
18. jún 2009

Hathor, my jsme na tom byly podobně, akorát malá byla i váhově podprůměrná. Co dr a utz, to jiný odhad. Vykašli se na to, narodí se ti krásný zdravý miminko, uvidíš.
Kristýnka se narodila se 45cm a už v půl roce byla akorát.

hathor1231
18. jún 2009

knobloska,
ja sa uz tiez nejako netrapim. mala je dobre vyvynuta, mam sice mensie brusko, ale zato ju citim aka ja tam natlacena a citim kazdy jej pohyb 😀
tak to si prva,kto ma osobne skusenosti. kazdym z mojich znamich sa rodia 50+ dlhani 😲
s tym meranim musi fakt nieco byt, ved aj ja citim, ze je zakazdym vyssie alebo nizsie, podla polohy... niekedy mi tlaci az si musim podprsenku uvolnit 😵
si ma potesila,ze tvoje to tiez dobehlo 😀 a porod bol lahsi? 😕

zuzu_z
18. jún 2009

ahojte kočky,
já mám úplně stejnou prognózu: TP podle UTZ 26.7., podle menses 16.7. Vím, že jsem mívala delší cykly, takže podle mě to vychází na toho 20.7. (měřila jsem si BT), ale rozhodně ne toho 26.7., podle toho bych totiž měla // na Mamatestu dřív,než bych otěhotněla 😀
Brala bych to s rezervou... je to opravdu jen stroj, takže cm sem, cm tam a stejně tak odhad váhy...
přeju vám všem hlavně zdravá miminka a nenervujte se, i když je to těžké a každá chceme zdravé miminko... na druhou stranu těch 49cm a 2,8kg se rodí opravdu líp než 4kg a 52cm 😉
opatrujte bříška 😵

meza
18. jún 2009

Ahojte ak mozem,tak sa k vam pridam.Ja som bola vcera v poradni doktor mi povedal,ze som uz otvorena na dva prsty,ze mam oddychovat a hlavne sa neznepokojovat,ze aj keby sa teraz narodilo babatko,tak je to ok,
a pritom termin som mala 30.07.,potom na 15.7. a vcera mi povedal,ze ked vzdrzim 2 tyzdne tak bude velmi rad.

hathor1231
18. jún 2009

meza,
ja mam termin na 30.07 😀
a to ti dal nejaky kludovy rezim alebo nieco take (ako niektore lezia doma s podlozenymi nohami gauca, aby zmiernili tlak na maternicu?) 😕 aby to zastavil? inak povedane- ides predcastne alebo ti zase nesedi termin?
kazdopadne drzim palce, je tu vela bab,co chodia otvorene...
ma pravdu,aj keby sa ti narodilo teraz, bolo by o.k. uz len dotukava co ma a nabera na vahe... 😉
ja uz mam pocit od 24tt,ze idem rodit, tak neviem 😀
hlavne oddychuj 😲
mam kamaratku, ktorej sa babo narodilo v 27tt a ked vidim, ako rastie,je to uzas... dokazala to dobehnut 😅 to mi dodava silu a presvedcenie, ze ak sa aj moja mala narodi mensia a bude tak 'nasavat' ako kamaratkyna, tak tu nie je nic na znepokojovanie... 😀 inak poznam aj dievcinku a ta porodila v 24tt 😒 a babo je o.k...

meza
18. jún 2009

hathor,nie nezmenil mi termin,ten na toho 15.7.zostal,to vyratal na zaklade ultrazvuku,lebo ked sme boli,tak mala bola o dva tyzdne vacsia,tak v tedy sa to posunulo,ale teraz predpoklada skorsi termin na zaklade toho,ze sa otvaram. 😕

hathor1231
18. jún 2009

meza,
mne tiez zmenili termin dopredu kvoli tomu,ze som mala asi jeden cyklus naviac 😵 tiez mi to urcili podla sona...
len sa setri a pozri na forum o skracovani krcka maternice, mozno ti tam nieco viac povedia, ako to mozes oddialit 😉 neboj, len si davaj na seba pozor a nenamahaj sa a urcite to spolu este zvladnete do terminu 😀
drzim palce a neboj 😉 ja to mam tak isto naklonene a zatial sme spolu. sice sa neotvaram ale uz od 21tt som mavala kontrakcie, tvrdne mi brusko a bolieva ma podbrusko 😖 doky na to kaslal a tak som to vzala do vlastnych ruk a setrim sa ako to len ide 😵 ak by som pocuvala tie ich zavery, uz by sme s malou davno boli oddelene (si myslim) 😔
pre babo urobis najviac prave ty a tak sup na sedacku, lahni si pekne na bok a oddychuj 😉 zachvilu si takto nebudes moct oddychnut... 😉 😉 😉

knobloska
18. jún 2009

Hathor porod super, celé to trvalo 6 hodin a tlačení asi 10 minut a šlo to moc dobře. Malá byla venku ani jsem nevěděla jak. Bez nástřihu 😉
Už nevím, kolikátý to byl týden, ale...v úterý mi dělal UTZ můj dr a odhad byl 2300g. V pátek tentýž týden dr v nemocnici a odhad 2800g. A když jsem viděla, jak tam obkresluje tu velikost břicha...jednou to vyšlo moc velký, pak zas moc malý, to by malá vůbec proporčně neodpovídala. Takže to změřila napotřetí a napasovala to tak, aby to vyšlo. Takže to ber opravdu s rezervou.
Jinak s termínem porodu to bylo tak, že podle PM 30.3, dle 1.UTZ 14.4. a rodila jsem 25.3.. Takže opravdu těžko říct, jestli se opravdu narodila hypotrofická nebo 3 týdny před termínem ☹ . Každý mi říkal, že tak malinký dítě ještě nechoval. No a co, byla a je to krásná holčička, prd na tom, že se narodila drobná.

hathor1231
19. jún 2009

knobloska,
ja tiez neviem,co tam stvaraju na tych grafoch a tabulkach. by ma zaujimalo,ako odmeraju celu dlzku babatka,ked ma skrcene nozicky 😕 poucte ma,ak poznate odpoved 🙂
uz som toho vela pocula,ze niekedy lekari vypocitaju zle termin (alebo to prosto nevychadza), ale babo predsa vie,kedy treba von 😀
a tak boli aj malicke deti narodene na termin... ved je to aj jedno,hlavne nech je zdravucke a tuky naberie aj vonku... ju budem krmit kazdu hodinku 😀 😀 😀 az kym nepraskne 😀
prvorodicka,vidno 🙄 ako inak sa utesit 😵
asopn ze ten porod si mala super 😵 dufam,ze ja sa nebudem nejako dlho trapit, ale vsetci mi hovoria (poznas babkovske reci),ze mam siroke bedrove kosti (velku prdel 😀 ), takze by nemal byt problem 😉
no co,aj reci dokazu utesit...
ja som tiez videla babo narodene v 27tt, takze si viem predstavit,co je malinkeee babo. ale na ruky by som sa ho neodvazila, zo svojim je to ine,viem,ale cudzie take malinke radsej nie. vyzeraju take krehke 😨 esteze mi pride mamina pomoct na prvy mesiac, sa dost bojim kupania a pod. 😒 cakam na materinsky instinkt 😉
u nas je pol siedmej a ja som si musela dat nejake mini ranajky 😉 vcera ma drobec vyhnal na ranajky uz o stvrtej 😀 ta je ale pazrava 😀 len nech pekne pribera... paradoxne som pribrala najviac za posledne dva tyzdne, kedy vela zien stagnuje alebo aj schudne 😨
tak nech ti pekne mala rastie a nech mate z nej radost,ja sa tiez tesim... 😀

ancurka1
19. jún 2009

ahojte holky chcem sa spytat ci mal niekto pocas tehptenstva mikozu z liekov teda z antibiotik co som uzivala zinnat som 4 tyzden teh. a mam canesten kto poradi?

serenka
3. júl 2009

Ahojky,
před 14 dny mibylo sděleno, že je jedno mimi 8+3 (CRL 18,3mm) a druhé 9+2 (22,9mm).
Dneska po 14 dnech mi zase napsali do zprávy, že jedno mimi je 10+4 (CRL 3,33 cm) a druhé 12+3 (5,39cm). Přitom dle datumu zavedených embryí bych měla být dnes 11+1. Okamžitě mě objednali na velký ultrazvuk, ale to mě vzali nejdříve až za týden ve čtvrtek pro "výrazný rozdíl velikostí plodů". Ach jo, jsou to nervíky, nemáte někdo zkušennosti s tímto rozdílem velikostí plodů?
Děkuji moc,

nikajanko
3. júl 2009

Ahojte,

No aj ja som bola USG v 31 tt a tiez ma lekar vystrasil. DOteraz bolo vsetko OK a maly mal tabulkove miery, ale teraz mi nameral hlavicku na 34/2 tt, brusko na 33 tt, a sthe. kost na 31 tt. Dost sa bojim....ci je s malym vsetko OK. Vraj na mozgu ziadne zmeny nevidi a vsetko je OK, ale aj tak...nemate niekto takuto skusenost_

lucia_b
6. júl 2009

Serenka, ja mam rovnaky strach ako ty, dnes som bola na kontrole a nase malicke by uz malo byt v 10 tt, ale zial, velkostou zodpoveda len 8tt. Velmi sa bojim, ale verim, ze nakoniec bude vsetko v poriadku. Velmi ti drzim palce.

sjuz7
6. júl 2009

lucia - to asi preto, ze ti ratali termin podla PM, ale zsi si otehotnela o nieco neskor-o dva tyzdne - tak preto ten rozdiel...🙂 neboj, spytaj sa na to pri dalsej kontrole.ja mam podobny problem.

jablonka
6. júl 2009

baby, neda mi k tejto teme nenapisat...
pri prvom tehu som v 9 tt mala na UZV len malu machulku, ktorej bilo srdiecko - ked tu vidim v albumoch fotky inych maminiek z 9 tt - to uz su hotovi cloviecikovia, je to fakt rozdiel...musim ale podotknut, ze som otehotnela urcite az okolo 22-23 DC, ale o to sa pokial sa pamatam nikto nejako extra nezaujimal, stale si vsetci ratali podla klasiky 28 dnoveho cyklu 😅
no, pred siedmimi rokmi ma ale tento fakt, ze sme malinki ani netrapil, lebo som nemala net a nemala som s cim porovnavat a znervoznovat sa 😉 , a teda cele tehu dcerka v meraniach na UZV tie dva tyzdne meskala - podla PM som mala termin 2.10. a UZV hadzal okolo 14.10. - nikto ma tym nestresoval, mna samu to tiez nenapadlo - a nakoniec sa mala narodila 11.10. s vahou 3730 g 🙂
...no a ked som otehotnela druhy raz, znova ten plodik bol v 8 tt strasne malicky, a aj ked som stale opakovala, ze urcite som v skutocnosti tehu menje ako podla datumu PM /opat neskora ovulacia/, tak ani ked som prekrocila 9 tt srdiecko nebilo a plodik behom tyzdna ani trosku nenarastol - bolo to jasne ☹
...tretie tehu, znova som otehotnela dost neskoro, lebo som si robila ovu testy a este v 20 DC tam bola stale jedna ciarka /takze fakt ta ovulacia bola najskor 22-23 DC/, a teda oproti tomu co mi svieti v pase som realne o asi 10 dni pozadu, srdiecko sme mali v 8 tt - realne som bola 6 tt aj nieco, co je asi OK...a uvidime dalej, snad to pojde dobre
...chcela som vam napisat len svoje tri skusenosti s tym, ked je tehotenstvo mensie ako sa zvykne ratat...a zaver by som urobila taky , ze pokial bije srdiecko, na ktore treba cakat aspon do 9 tt, nie je co riesit...neviem sa vyjadrit k vyraznemu zaostavaniu v neskorsom tehu, ale aj tam je odchylka okolo 2 tyzdnov podla mna ok...ved ani tie UZV merania nie su presne, babo sa hybe a niekedy je zlozite zachytit presny rozmer...

serenka
6. júl 2009

Ahojky Jablonko,
děkuji za tvůj příspěvěk.
Doktorům a i mě už je divné, že mi v 1 den zavedli 2 embryjka 3-denní a jedno je o dva týdny mladší podle velikosti, je prostě o 2 cm menší a berou to jako poruchu ve vývoji asi, nevím. zeptám se jich ve čtvrtek na dalším UTZ. Jiný pohlavní styk jsme doma neměli, takže se to jinak nemohlo stát. papa

lucia_b
9. júl 2009

Jablonka, dakujem za povzbudenie, verim, ze ked mame srdiecko, tak bude vsetko ok, i ked ja som velmi vystrasena, lebo uz mam za sebou 2 neuspesne tehu a najma to druhe, ktore skoncilo v 36tt je zvlast bolestive a navyse velmi cerstve.
Serenka, daj prosim vediet, ako si na UTZ dopadla. Drzim palceky.

hathor1231
25. júl 2009

ahojte babeny 😀
tak ja som tu pred par tyzdnami stresovala...
Nicole sa nam narodila sice v 37+3,ale zato s 3010g a 49cm 😀 takze fakt len blby odhad...
ps. fakt ma dlhe nohy 😀 a porod 😲 bez oblbovaku 😨 ale stalo to za to 😵

tak sa babeny nebojte,uzivajte si tehu a ak doki povie,ze je babuso zdrave,zbytocne sa nezozierajte takymi myslienkami...
drzim palce,nech aj vam vsetko dobre dopadne 😉

ikke
22. okt 2009

strunka • Dnes o 18:50
Ahojte,
chcela som sa spytat, ci sa tu najde niekto, kto mal pravidelnu menstruaciu po 28 dnoch, minimalne tri mesiace a potom rozdiel pri tehotenstve 3 tyzdne medzi vypocitanym terminom podla menstruacie a sonom. zda sa mi to velmi vela, pri malom som to mala skoro presne tusim tak tyzden rozdiel a teraz naozaj neviem na com som, uz som bola dvakrat na sono dnes a pred dvoma tyzdnami a stale vidno len zlt. vacok i ked vacsi. zajtra idem na krv, ale starsne sa bojim. podla menses mam byt uz v 9+3tt a poda sona som len 5+4tt

kaktusik007 • Dnes o 19:09
strunka.... nie som lekar, len... asi ide o MA, ked v 9+3tt je zltkovy vak... to uz ma daaavno bit srdiecko...

strunka • Dnes o 19:39
tak som si zas robila test, a do chvilky boli dve ciarky uplne rovnako silne, ja sa bojim nejakeho omeskaneho rastu, lebo podla sona to je len 5+4 vtedy este srdiecko nemusi byt vidno, zalezi na sone, ale nejake echo ze tam je spominal, ale do papiera mi napisal len 1 plod a nedef. aktivita, a ten vacok sa zvacsil oproti predoslemu viac ako raz tolko, len neviem ci je to dost...

strunka • Dnes o 19:41
prepac podla menzes 8+3, som sa sekla a krvacat zatial nekrvacam a spominal len ze nevieme kedy bola ovulacia ze moze ist o neskoru tehotnost, tak nejak to povedal, MA zatial nespomenul

matula01 • Dnes o 19:48
No ja som mala vzdy pravidelne 28 dni, ale ked som otehotnela, tak ten cyklus nikdy dobry nebol. Ja si sledujem ovulaciu a normalne ju mavam na 14 DC, ale ked som otehotnela tak hned bola na 21 DC...pri prvom dokonca 28DC... Takze vsetko je mozne, potom ta velkost moc nesedi. Tak ti drzim palce a snad to bude vsetko v poriadku.

strunka • Dnes o 20:09
dakujem matula, snad to bude dobre, som tu i citala, ze ma na to vplyv aj doba uhniezdenia, ze sa to moze posuvat aj vtedy ked je to neskor, uvidime co mi povie v pondelok ked bude vysledok, ale asi zoberie dalsiu krv na porovnanie

danu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenoc
1. nov 2009

Veron, no, tak ti odpisujem sem - mala som cisársky. Najprv som sa tomu dosť bránila, no nakoniec som bola rada. Furt som totiž bola presvedčená, že až taký veľký predsa nebude. 😅 A figu borovú, bol velikýýý.

aknomis
24. mar 2010

ahojte babule, práve som prišla od dokyho, som 8tt+1 (od poslednej menštruácie) a drobec meral 15,9mm. Prosím vás, kolko meral ten váš v 8tt? prosím o odpovede do IP, dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre