Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

jamik
27. nov 2007

Tehulky, stalo sa vam niekedy, ze ste isli na prve sono na konci 7t.t. a doktor povedal, ze ste tak v 5-6 t.t.? A skoncilo sa to u vas dobre? Toto je moj pripad a bojim sa, ze babo prestalo rast a pojdem na cistenie. Je to rozdiel skoro 2 tyzdne a to by potom vychadzalo, ze som mala ovulaciu tesne pred nastupom mrchy. Zda sa mi to nepravdepodobne, aj ked verim, ze zazraky sa deju. Cyklus mavam pravidelny a ovulaciu som mavala vzdy v polovici, teda aspon si to tak myslim. Som z toho velmi smutna a nedari sa mi moc pozitivne mysliet. Napiste mi prosim, kto to takto zazil a predsa bolo vsetko OK. Potrebujem pocut nieco pozitivne.Dakujem

svoma
4. sep 2008

Mirip hlavně klid,třeba prostě bude menší,já taky takhle brzo neměla příznaky,dost jsem se divila,když na testu byla druhá čárečka,já si ho udělala jen tak. 😉 Jestli jsi to tu četla,tak víš,co já měla za problémy a nakonec to dobře dopadlo. 🙂

levik82
5. sep 2008

Ahojte,
sa k vam pridavam s mojou skusenostou... Tak od 30 tt mi doktor stale hovori ze hlavicka je o take 3 tyzdne vöcsia ako stehenna kost a brusko. Tie by aj zodpovedali presne tyzdnu v ktorom som, hlavicka bola teraz v stredu ale uz v nejakom 38 tt a nieco. Tak ma s tym strasi... Tiez ma ukludnuju ze proste nikto nie sme proporcionalny a tak, ale no nie je mi jedno ked sa nad tym ´doktor tak zamysla, ze ci som bola na morfologiskom ultrazvuku, ci som nemohla otehotniet skor, ci su komory v hlavicke dobre rozdelene,... Otehotniet skor som nemohla, lebo ja som fungovala na hormonoch takze presne viem kedy som mala menstruaciu poslednu... Tiez mam ist na kontrolu pre istotu zase o tyzden, ze to bude slegovat. Ale mne to neda. Stale ma to mata v hlave a ked to aj vypustim potom, po case sa to vrati a starosti su zase tu ☹ Predsa len je to velky rozdiel ci som v 34 resp. 35 tt ci v 38 tt. Velkost babätka podla hmotnosti zodpoveda nejakemu 35-36 tt. Takze tiez trosku väcsi...

luciferek
8. jan 2009

holky myslíte, že nevadí když mám ve 20 tt mimíska ve velikosti cca 17+3??? můj doktor říká, že je to v pořádku, malá byla taky při porodu menší a já jsem taky drobnější, mám ale strach, aby to třeba nebylo neprosperující těhotenství nebo tak podobně :(, pohyby mám taky slabší na to, že jsem druhorodička, ale přý je t tím, že je miminko menší... tak já nevím... prosím poraďte, děkuji

ditka1
8. jan 2009

levik82 mne v 26t povedal doktor to iste presne co tebe a uz o mesiac to bolo uplne inak,ze uz je to ok a ze sa nemam bat,povedali ze bude mozno trosku vacsi ale aj to sa upravilo,tie soná treba brat aj s rezervou lebo to zalezi aj ako to on tam ma nastavene,ja sa uz nejdem stresovat ani kvoli tomu,vsetky vysledky ci geneticke,ci krvne aj vselijake ine boli v poriadku aj komory v mozgu ma dobre tak nie je dovod sa stresovat.
luciferek to sa este upravi si len v 20t a on ten vyvin sa este posunie a napravi neboj sa,ja som tiez tak bola raz vpredu potom pozadu a zasa vpredu,netreba to brat tak vazne,mne sa niekedy zda,ze cim viacej techniky ti lekari maju tak tym menej vedia
ahojte

luciferek
8. jan 2009

moc děkuji ditko1, trošku jsi mě uklidnila 🙂, já si taky myslím, že čím víc techniky, tím více stresu 😝

krpcek
8. jan 2009

ahojte, tiez mam babatko mensie podla UTZ ako podla poslednej menstruacie.

najprv tam bol rozdiel da tyzdne a od 20tt je rozdiel 6 dni.
ale vobec sa tym nejdem stresovat, aj tak sa mala sama rozhodne kedy pride. 😵

len by zaujimalo, ci vam nejako upravovali TP, ked ste boli cele tehu "pozadu" podla UTZ.

luciferek
8. jan 2009

krpcek, mě doktor řekl, že se TP neupravuje, protože si miminko od 12 tt každé roste svým tempem (hlavní roli hrají genetické dispozice), vím to, ale teď jsem stejně trošku vystrašená, že je o dost menší, ale zase jsou všechny velikosti tělíčka souměrně velké, takže snad OK 😉

krpcek
8. jan 2009

tak ja neviem ake su jednotlive organy male/velke - na to som sa nikdy nepytala. 😅

len mi Dr. povedala, ze malicka je mensia ako podla poslednej mrchy, ale u mna to bolo asi tym, ze som mala nepravidelnu mrchu.

emjee
8. jan 2009

moj krpcek bol podla uzv v 10, 12 aj 20 tt vzdy o vyse tyzdna vacsi, v 30tt dokonca o vyse 3 tyzdne - TP mi neupravili

katka.m
8. jan 2009

Ja som podľa mrchy mala termín 7.3., podľa UZV 20.3.-23.3. a narodil sa 10.3. a bol prenášaný 😅 A to som presne udala aj dátum počatia, pretože sa nám podaril na prvý šup. Mal sa narodiť 3.3.

ditka1
8. jan 2009

mne tiez upravovali donekonecna termin vzdy inac a ja som stale tvrdila,ze viem presne kedy mam termin a oni,ze ale to podla sona sa robi a nie podla menzesu v neskorsom stadiu ...blablabla...a presne dnes som bola na poradni a veru ze prislo na moje slova ze predsa je to ten moj termin,ze aj velkost sedi takze tak 😉 samozrejme,ze maly sa moze prihlasit kedy on chce alebo aj prenasat mozno budem,ale som spokojna,ze ja som mala pravdu,takze tie sona uz beriem s rezervou.Odjakziva sa to robilo podla menzesu,tak neviem preco to menia,priroda si aj tak spravi po svojom no nie? 🙂

munu
9. jan 2009

aj ja som to tak mala, podla menzesu termin 5.3, ale podla ultrazvuku 11.3

glorita
9. jan 2009

najpresnejsi uzv je vraj v prvom trimestri tehotenstva..Potom su mozne naozja odchylky aj o mesiac,ako sme mali aj my.v 32tt boli namerane hodnoty plodu zopdovedajuce plodu v 36tt a v 36tt som uz mala babo velkosti zodpovedajucej rodeniu,teda v 40tt a TP mi nemenili nikdy,viac menej hovorili ze babo bude nadrozmerne velke,co aj boa pravda.

janika7
9. jan 2009

Ahoj, ja mela ve 28+1tt podle utz mimiska 29+5tt. Dokotr se ptal, jestli jim vitaminy, kdyz jsem mu rekla ze ne, tak rikal, ze bude proste o neco vetsi. Taky to pry neni az tak smerodatne, protoze uzt pouze odhaduje hmotnost a velikost a pry 2 tydny plus minus jsou normalni.

dnada
10. jan 2009

Ahojky , tak já měla termín dle MS 29.6. a dle UTZ v prvním trimestru 27.7. narodil se 10.7. a přenášela sem..měl malou porodní hmotnost,2700g,byl menší od začátku ... měla sem rizikové těhu,ještě sem zůstala sama a k tomu mě dr. pořád stresovala,že porodim kilové mimčo ☹ A to do těď beru vitaminy pro těhule a kojící mamči(kojim)... Tak hlavně žádný stres,ty mrňata ví až moc dobře,kdy mají vykouknout na svět i bez nějakých doktorů 😉

janika7
10. jan 2009

Taky si myslim, ze byste se s tim nemely moc stresovat. Nejdulezitejsi je prece pohodova maminka, pak je i miminko v pohode 😀

kingstonka
14. jan 2009

ahojte... naozaj sa tymi rozmermi z ultrazvuku nestresujte.... uz som to tu tusim pisala...mne od 30 tt ultrazvuk ukazoval ze malicka bude mensia a ze hlavicka zaostava az o 4 tyzdne ☹ no hrozne som sa vystresovala.... bola som na roznych ultraz a vzdy to iste.... a nakoniec sa mala narodila uuuplne v poriadku... 3600g a s normalnymi rozmermi a pomermi...vela stastia...

lienkam
16. jan 2009

je mozne, ze aj na zaciatku tehu moze byt 2 tyzdnovy rozdiel? Lebo podla MS som dnes presne v 5tt. a vcera som bola u lekara lebo mi zacal trosku jemne hnedy vytok, ale len velmi malo, mozno len dva krat za den, ale je, tak som isla. Dr.mi spravil sono a povedal, ze tam vidi len malu bodecku a to moze byt tehu aj nemusi. Ale skor si mysli, ze som potratila alebo som este len v 3tt a vtedy este nic neni vidiet. Inac ma nic neboli a okrem vracania mam vsetky tehu priznaky 🙂 ..tak sa teraz bojim a tyzden do dalsieho sona je taaaak dlho,. Nuz musime len cakat..mali ste niektora taku skuesenost? Vyslo to nakoniec?

ditka1
16. jan 2009

lienkam...no neviem co za doktora je to,ale v prvom rade ani len malinku bodecku keby si bola v 3t v ziadnom pripade nemoze byt vidiet...to je nemozne jednoducho...ja som bola v 5t a este tam nebolo vidno nic ani len plodovy vacok a nie to este bodku,potom az v 6t uz bolo vidiet vacok aj s bodkou 🙂
museli mi urobit krvne testy ci som ozaj tehotna,lebo nic nebolo vidno na zaciatku a aj tie testy boli len mierne pozitivne a to bol 5t tehu.
A aj keby si potratila tak by sa to telo spravalo trosku inac by si krvacala na cerveno,nie len na hnedo a taku hustejsiu krv hoci si na zaciatku.
Ale ak videl bodku naozaj tak si uz viac ako 3t.No vsak uvidis,ale aj ja mam za sebou uz zopar skusenosti s takymito vecami.Kazdopadne ti veeelmi drzim palce nech to vyjde 😉

gergi7
16. jan 2009

lienkam, doktori nepocitaju tehu podla menzesu, ale podla sona 😉 ja som mala tiez podobny problem, prvych 6 tyzdnov som mala bolesti ako pri menzese. tiez som sa bala, ze potratim. ale som pocula,, ze to vznika vtedy, ked sa uhniezdi.

bobinka22
17. jan 2009

Ahoj holky,

Já jsem mělaposleni ms 1.12.2008.
5.1.09-jsem šla k dr.Ten mi řekl že mi nemůže nic říct.Já jsem si všimla že jsem tam měla tečku.
No pak jsem si našla jineho dr.A šla jsem k němu 13.1.09-Ten mi řekl že se mu to nelíbí.Že podle ultrazvukujsem v 5 tydnu a podle ms bych měla být v šestém nebo v sedmém týdnu.
Za tyden jdu na kontrolu.To je 20.1.09.
Jenže.Od 1.12.08-7.12.08 jsem měla měsíčky.A pak jsme se snažíly.A já si počítela že to sedí.A to že on to počítá od poslední ms.Mi to nesedí.Tak věřím tomu že mimi bude v pořádku.24.10 jsem byla na revizi.Zamlkle těhu v 10tt.
A za týden co jsem šla ktomu novému dr to krásně vyrostlo.Pěkný váček a v něm plod.Snad teď v úterý uvidíme i srdíčko..
ienka: Neboj vše bude v pořádku,já se taky lekla.A plakala.Ale když jsem si v klidu sedla tak jsem to pochopila.A oddechla si...
Držím palce. 😉

lienkam
17. jan 2009

ahoj didka, suhlasim s tebou..neviem co mi to ten doktor navypraval. Ale kazdopadne uvidime za tyzden, co by som mala byt v 6tt, nie v 3tt ako mi tvrdil. On je velmi fajn dr.,vela zien si chvali, ale zdal sa mi strasne bezcitny, ked bez naznaku sucitu mi tvrdil, ze keby som v 5tt,tak je to uz pekne vidiet (aj 4tt!! tvrdil), takze asi s najvacsou pravdep.som potraitla. Ale ja tomu neverim, hovorim si ze citim ze tam je moje malinke (hadam si to nenahovaram)..
gergi, bobinka aj ja vam prajem nech mate krasnucke zdrave babatka 😉

lienkam
17. jan 2009

a este podotykam, ze aj lekar sa moze mylit s malymi obmenami, viem presne kedy som mala ovulaciu a kedy bolo pocate presne!! A ked sa to rata, ze od poslednej ms som v 5tt, babatko je velke len 3tt..(alebo male 😀 ). ovsem ak som tehu 🙂

munu
17. jan 2009

ak je babo vacsie o 2 tyzdne, moze to znamenat aj skorsi porod? Alebo len, ze bude zkratka vacsie pri narodeni?

caruzo19
17. jan 2009

munu,zalezi na tom kedy babo namerali ze je vacsie.ja mam proste vacsie deti,do 20tt sa vyvijaju tabulkovo,teraz je uz drobec vacsi o 15dni.prva mala 4180g pri narodeni
ked je babo vacsie moze to znamenat aj ze ma matka tehotensku cukrovku

munu
17. jan 2009

tehotensku cukrovku by som nemala mat, lebo test mi robili okolo 20.tyzdna a vsetko bolo ok... babo mi namerali vacsie len teraz pred 3.tyzdnami.. bolo vacsie o tyzden akoby... ale mam pocit, ze teraz bude zase vacsie.. lebo babo teraz hlavne pribera, tak mozno preto

caruzo19
17. jan 2009

munu,boli vianoce,kazda z nas papkala viac sladkeho,nez je normalne,moze to byt zcasti aj z toho,ale doktor hovoril ze ja mam proste predispozicie mat velke deti,ze 2 tyzdne by ten cukor neurobil a cukrovku tiez nemam,takze je to vsetko ok,bude to dalsia velka baba
ked ti zistili ze je vacsi len teraz,tak sa termin neposuva,smerodajne su terminy co vysli na sone v prvom trimestri,ani datum mestruacie nieje uplne smerodajny,nemusela si otehotniet v strede cyklu

munu
17. jan 2009

takze bude len vacsie zrejme 🙂

caruzo19
17. jan 2009

tak tak,neboj,da sa to zvladnut.ak by rastol moc,tak ti porod bud vyvolaju,alebo pojde cisarom 😉

anjelik85
17. jan 2009

ahojky, tak ja som mala podľa mrchy termín 12.09., podľa sona 17-18.9. a podľa pohybov 12.9. a malá sa narodila v 41tt 25.09. :o))) mňa zase v 32tt strašila dr., že malá je o 2tt menšia, ako by mala byť. a potom v 35tt mi vyhúklo bruško a malá sa mi narodila v 41tt s mierami 56cm a 4020g. už pri druhom tehu sa nedám znervózňovať takými rečami. joooooooooj, aj so stravou koľko strašila, lieky dávala na krv. a ja som ich nebrala a furt má chválila, že lieky beriem poctivo, lebo výsledky sú lepšie. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre