Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

jamik
27. nov 2007

Tehulky, stalo sa vam niekedy, ze ste isli na prve sono na konci 7t.t. a doktor povedal, ze ste tak v 5-6 t.t.? A skoncilo sa to u vas dobre? Toto je moj pripad a bojim sa, ze babo prestalo rast a pojdem na cistenie. Je to rozdiel skoro 2 tyzdne a to by potom vychadzalo, ze som mala ovulaciu tesne pred nastupom mrchy. Zda sa mi to nepravdepodobne, aj ked verim, ze zazraky sa deju. Cyklus mavam pravidelny a ovulaciu som mavala vzdy v polovici, teda aspon si to tak myslim. Som z toho velmi smutna a nedari sa mi moc pozitivne mysliet. Napiste mi prosim, kto to takto zazil a predsa bolo vsetko OK. Potrebujem pocut nieco pozitivne.Dakujem

freyadee
12. jún 2008

svomi... mas kraaaaasne deticky.... akurat som ich pozerala v tvojom albe 🙂

kacka.va
12. jún 2008

svoma: my od začátku taky byli o cca 2 týdny menší a malá se narodila týden po termínu a měla 3,5 kg

svoma
13. jún 2008

Dobré ráno freyadee,díky.Už ti je líp?

Kacka.va,já bych tu veliklost až tak neřešila,pokud to není moc,ale jak jsem psala,malá koncem sedmého měsíce velikostí hlavičky zhruba odpovídala,ale měla o čtyři týdny menší bříško. ☹ Naštěstí se to srovnalo,oni si totiž mysleli,že mám asi špatné průtoky.

nefertitka
13. jún 2008

Freyadee, ja mam za sebou dva potraty a teraz som po dlhom snazeni sa zas tehotna, mala by som byt v osmom tyzdni, ale lekar stale len krutil hlavou, ze preco je to tak male a nechcel mi ani povedat o kolko je to mensie, no ale 5 dni pred jeho navstevou som bola na pohotovosti ( uz treti krat za toto tehotenstvo), lebo som mala hnedy vytok a potom neskor aj cerstvu krv, no a tam to bolo mensie len o styri dni a bilo tomu srdiecko. Bola som v tom, ze zase potracam (ten isty priebeh ako posledny krat), no a nepotracala som. Pricinu neviem, krvacanie ustalo (duphaston 3x denne), sem tam mam ruzovkasty vytok, ale srdiecko bije...teda bilo..na dalsi UZV idem buducu stredu. Takze neboj, nemusi to byt nic hrozne. A ked som sa lekara pytala, ako je to mozne, ze som krvacala, povedal mi, ze jednoducho vela zien v zaciatkoch tehotenstva krvaca a nie vzdy to znamena hned potrat. Divne mi len bolo to, ze v siedmom tyzdni malo moje mimco len 5mm. Jeden lekar vravel, ze to az tak vela neznamena, ze hlavne je, ze bije srdiecko, druhy ma zas vyplasil. Hovorim, najradsej by som chodila na ultrazvuk obden, nech viem, co sa deje, to cakanie ma ubija.

nefertitka
13. jún 2008

Svoma, takze ked som dne 8 + 0, tak zajtra zacinam deviaty tyzden...? Aj ja som si myslela, ze to tak je, len jedna dobra dusa ma poplietla🙂

svoma
13. jún 2008

Ahoj Nefertitka,jo,dnes máš ukončený 8.týden a zítra začínáš devátý. 🙂

nefertitka
13. jún 2008

No super🙂 tak uz viem 😉 . Teda tak je to podla poslednej menstruacie, ako je to podla ultrazvuku, momentalne neviem. Ja uz neviem ani v ktorom tyzdni som, kedze to podla toho ultrazvuku vyzera byt mensie...hm

svoma
13. jún 2008

Já to měla u druhého těhotenství taky,měla jsem jiný termín podle ms a jiný podle utz,prý jsem musela otěhotnět později než uprostřed cyklu,tak nevím.

nefertitka
13. jún 2008

No ja viem presne kedy som otehotnela, bolo to na 17ty den cyklu, aj lekarovi som to povedala (viem to, lebo to bolo len raz)...no a stale krutil hlavou, ze mu to podla toho dna a velkosti plodu nejak nejde dokopy...no ale este si myslim, ze mi kludne plodny den mohol nastat az na nejaky 19 ty den napriklad, ved je zname, ze spermie si tam pockaju aj dva dni 🙂 no dufam, ze zacne babo rast...

svoma
13. jún 2008

Nefertitka,to bude vpořádku,já měla pořád něco v těhotenství a malá je naprosto vpořádku,jen se narodila dřív. 🙂 U mě pořád řešili i to,že mám moc malé bříško,ono se přeměřuje od shora dolů a pořád nebyli spokojení.Měřili mi ho i pár hodin před porodem po odtoku plodové vody a taky se jim to nelíbilo,to mě fakt uklidnili před porodem. ☹ Pak dělali i odhad,jak bude malá velká a to se jim taky nezdálo,akorát člověka vystresujou. 😝

nefertitka
13. jún 2008

No hej asi mas pravdu....pocula som takych pripadov viac... ja uz chcem, aby bol januar 😀 ...nech uz mam toto obdobie stresov za sebou... 😀 . Vraj v nejakom 9tt ...10tt uz je vidiet pohyby babatka na ulltrazvuku? Na to sa tesim ako male dieta...snad to bude v poriadku. A hej stresuju nas ti lekari v jednom kuse 🙄

svoma
13. jún 2008

Myslím,že už by tam mohlo být něco vidět,tak hlavně aby bilo srdíčko.Ale to už máš za sebou,ne?Už ti ukázali,jak bije?

nefertitka
13. jún 2008

Nie neukazal 😕 ...to sa da? 😀 ...iba mi povedal, ze akcia srdiecka uz zacina...

svoma
13. jún 2008

Naše dr. má na utz zvuk,normálně ho zapla a bylo slyšet,jak jí bije. 😉

nefertitka
13. jún 2008

jej tak sa ho spytam... 😀

svoma
13. jún 2008

zeptej,třeba to má taky,tahle dr. má starej utz,tak to tam asi teda mají všichni,ona má jen ten vnitřní.

nefertitka
13. jún 2008

no nech uz je streda;)

svoma
13. jún 2008

dočkáš se,nemysli na to,mysli na miminko. 🙂 Vím,že se mi to radí,já se stresovala taky a naštěstí zbytečně,oni ti dr. prostě člověka vynervujou,vůbec jim nedochází,jaké ty jejich prognózy můžou mít následky,nechápu,proč hned straší.Mají dát nějaká doporučení,když se jim něco nezdá,ale ne hned hrozit potratem a kdo ví čím ještě.

nefertitka
13. jún 2008

Uplne s tebou suhlasim....oni to proste beru ako robotu a bohuzial vela z nich nas uz ani neberie ako ludske bytostim, len proste ako pracu 😠

svoma
13. jún 2008

to je fakt,je to u nich,jak na běžícím pásu, ☹ Kuk a nashledanou,občas něčím vystraší a to je asi tak všechno.

nefertitka
13. jún 2008

No prave a ked sa uz moc vypytujes, tak sa tvaria nervozne, asi tak , ze moja nezdrzuj, mam plnu cakaren...hroza

svoma
13. jún 2008

to znám a když už se na něco zeptám,tak mi odpoví za odchodu a ještě podrážděně.

nefertitka
13. jún 2008

presne tak.... skoda, ze je to tak...mala som viacerych gynekologov, ale vsetci boli na chlp rovnaki

svoma
13. jún 2008

já změnila gynekologa teď po porodu a jsem spokojená,snad jsem to nezakřikla,ale je skvělej,povídá si se mnou a dokonce si i všímá malé,musím jí brát s sebou,nemám jí komu dát na hlídání. 😉 Před tím jsem měla ženskou a chlapa jsem nechtěla ani omylem,ale teď jsem ráda,že jsem u něj. 😉

nefertitka
13. jún 2008

ja som tiez teraz zmenila lekara, ale ziadna vyhra to neni...snad raz natrafim na nejakeho dobreho

svoma
13. jún 2008

Snad jo,všichni naštěstí nejsou................víš jací. 😉

nefertitka
13. jún 2008

viem🙂 myslis, ze je to naozaj pravda, ze ukoncenim prveho trimestra sa riziko potratu vyrazne znizuje? Lebo ak mam potratit, radsej by som teraz, ako potom, ked to uz bude vacsie....

svoma
13. jún 2008

Říkají,že pokud nepotratíš do 12. týdne,tak že pak už je riziko potratu hodně nízké,ale nevím.Nějak jsem to nezkoumala.Jen jsem někde četla,že počet těch,co potratí do 12.týdne je docela vysoký.

svoma
13. jún 2008

Nemysli na potrat,nijak to neovlivníš.Buď šťastná,že máš v bříšku miminko,co se má stát,to se prostě stane,miminku moc nepomůžeš,když se budeš stresovat.

svoma
13. jún 2008

Nevím,jestli jsem ta pravá,co si s tebou má psát,ráda ti poradím,ale nevím,jestli ti třeba nevadí,že už mám dvě děti.

Teď už musím jít,musím jet pro malého do školky,tak zatím ahoj a drž se. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre