Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

jamik
27. nov 2007

Tehulky, stalo sa vam niekedy, ze ste isli na prve sono na konci 7t.t. a doktor povedal, ze ste tak v 5-6 t.t.? A skoncilo sa to u vas dobre? Toto je moj pripad a bojim sa, ze babo prestalo rast a pojdem na cistenie. Je to rozdiel skoro 2 tyzdne a to by potom vychadzalo, ze som mala ovulaciu tesne pred nastupom mrchy. Zda sa mi to nepravdepodobne, aj ked verim, ze zazraky sa deju. Cyklus mavam pravidelny a ovulaciu som mavala vzdy v polovici, teda aspon si to tak myslim. Som z toho velmi smutna a nedari sa mi moc pozitivne mysliet. Napiste mi prosim, kto to takto zazil a predsa bolo vsetko OK. Potrebujem pocut nieco pozitivne.Dakujem

asistentkarvv
30. mar 2010

Ahojky, je toto téma ještě aktivní?Mám dotaz snad mi některá poradíte 🙂 Dle poslední MS jsem 12+2, dle uz jsem 12+0. Pochopila jsem, že ms a uz se mají rovnat. Do obou výpočtů jsou započteny 2 týdny tzv. kdy ještě žena není těhotná (do ovolulace) takže by se dalo říci, že správný věk dítěte je 10 týdnů.No a můj problém je v tom, že jsem v těch dvou týdnech + v jednom dalším celkem 3 týdny neměla pohlavní styk. Tudíž jsem nemohla ani otěhotnět. No já fakt nevím tedy jak se to počítá kor když se ještě připočítává 7 dnů od styku na oplodnění a uhnízdění. Fakt nechápu!!! Máte někdo s tímto zkušenost?Znamá snad, že od početí je dítě mladší, ale je to cvalík, který se rovná 12 týdnům? Předem děkuji za rady a porady 🙂

soanpe
30. mar 2010

já měla rozdíl mezi UTZ a poslední MS skoro až do konce těhu 11dní 😀

domeli
31. mar 2010

ahoj asistenkarvv, aj mne je zahadou, ze tehotenstvo sa pocita od 1. dna poslednej ms, lebo to ozaj este nemozno hovorit o tehotenstve. Avsak mne moj gyndos uvadza 2 terminy porodu prave kvoli odovodneniu, ze k ovolacii doslo zrejme v inom termine, nez na 13. - 14. den, lebo drobec je starsi o 11 dni podla utz. Tak mi aj pocita termin: podla ms 16.5. a podla utz z 12. tyzdna (lebo ten je vraj dolezity, ale mne to na vsetkych ostatnych utz vychadza stale tak) 5.5. Takze matematika tu zrejme nefunguje tak, ako nas to ucili v skole 🙂 Uvidim nakoniec, kedy porodim. Starsie mamky, ktore utz nepoznali hovoria, ze stale je potrebne drzat sa terminu poslednej ms. A aj moj porodnik sa na rozdiel od gyndosa priklonil k terminu 15.5. (aj ked mi robil utz) ako k pravdepodobnejsiemu. Ono fakt asi sa to neda vysvetlit tak alebo onak. Hlavne nech su drobci v poriadku, no nie? 🙂 Pekne tehulkovanie Ti!

asistentkarvv
31. mar 2010

ahojky a dekuji za příspěvky 🙂 já mám jen jeden termín porodu a to dle poslední MS. UZ se mi liší jen o dva dny. Takže doktor jiný termín nedával. Mě spíše hlava nebere to, že dle MS i UZ je to téměř stejné, ale já v té době neměla styk... to je mi záhadou jak jim to může vycházet?navíc by to nehrálo o 3 týdny... tak já nevím... asi mám velké miminko, které už ve 12 týdnu stihlo narůst o 3 týdny více... fakt nevím ☹ jestli to bude takto pokračovat tak při porodu budeme mít 5 kilo 🙂 opravdu si to jinak neumím vysvětlit...

sofinka2009
13. apr 2010

ahojte.my sme mali dnes sono sme v 30tt ale maly vraj zodpoveda vahou 28 tt.je to o.o?doktorka vravela ze je to v poriadku tak len pre istotu 😒

rubinka
13. apr 2010

Sofi je to ok, každé bábo je iné. Niekto má väčšie ako má byť niekto menšie, ked rastie a priberá, tak je to v poriadku. Lepšie je mať trojkilové bábo ako 4 kilového valibuka. Šak treba to aj porodiť potom. 🙂

sofinka2009
13. apr 2010

tak mieri mame BPDxFOCD 70=28+2 TADxAPD 237=28+0 FL52=28+1 poloha šikmo hmotnost 1180g hadam dobehneme

diwoska
23. dec 2010

ahoj kocky som po Ivf na ultrazvuku dok.videl...dutinku a povedal ze je to 5+3 teh.ale srdiecko nebylo....bojim sa ci to bude z toho daco???poradte dakujem

marketa137
23. dec 2010

@diwoska tak já měla u Tomíka srdíčko dle UTZ v 6+1 ale dle MS jsme už byla 7+3 a už mě posílali na revizi že se těhu nevyvíjí 😒 . za týden si mylsim srdíčko už bude krásně tukat 😉

bosoriak
24. dec 2010

@diwoska Ja som to mala uplne tak isto, doktorka mi povedala, ze je to este v norme a uvidime 27.12. AJ teba by mal objednat o dva tyzdne na kontrolny ultrazvuk a tam sa uvidi. Drzim palce.

diwoska
28. dec 2010

@bosoriak ja idem4.1 na dalsi ultrazvuk to by som mala byt 7+1 tak sa uvidi bojim sa .....a ty ako si dopadla na ultrazvuku????

bosoriak
28. dec 2010

@diwoska, tak ja som bola az v 8+2 a vsetko je tak ako ma byt. Podla mna to budes mat uplne v poriadku, drzim palce 🙂

lenulak
24. júl 2011

Máte někdo zkušenosti s tím, že při utz (31. týden) je hlavička větší skoro o 2 týdny než nožičky abříško? Dr. říkala, že to nic neznamená, ale stejně mám strach, zda jde jen o špatné měření či by mohlo být něco v nepořádku ikdyž doposud se vše vyvíjelo tak jak má

knobloska
24. júl 2011

@lenulak my taky a v pohodě, jednou je to tak, pak se to zase srovná. Viděla jsi, jak to měří? Mně to vždacky připadá, že to natáhnou někam a když se to moc liší, tak to přeměří a vyjde jim to. A to i v nemocnici, ne jen u mého gyndr. Takže buď úplně v klidu, kdyby se jim něco nezdálo, tak ti to řeknou. U první dcery to bylo taky pokaždé jinak a je úplně normální 🙂 . Jednou byla větší hlavička, pak zase nožičky 😉 Fakt to neřeš.

lenulak
25. júl 2011

moc díky za uklidnění, dnes jsem stejně objednaná do poradny tak uvidíme, doufám, že je vše ok, také si říkám, že není možné mimčo přesně změřit

lucka2210
25. júl 2011

Možem sa zapojit, ? Ja mam 1. termin 16sep.2011 a teraz 3 sep. 2011 vsetko podla USG a 3 sep.preto lebo, že vraj je o 2 tyzdne vacsi ... mam obavy z toho, ze budem dlho prenasat :( :(
podla menstruacie nemam urcene lebo som ju mala nepravidelnu...
je to normalka?

tatiana1760
29. aug 2011

Ked vravíte,že je to o.k. tak podla ktorého termínu sa mám riadiť?
Môj termín by mal byť 20.október a zrazu až 10-13.november,,,,, ??? 😨
Ďakujem

miskap
30. aug 2011

@lucka2210
@tatiana1760 Najlepšie je riadiť sa podľa termínu z úplne prvého sona, ktoré sa robieva v 9.-10.týždni. Vtedy je bábätko skoro u každej tehuľky rovnaké. Neskôr začína rásť rozdielne, záleží od stravy, konštitúcie maminy, dedičnosti, atď... 😉

tatiana1760
31. aug 2011

@miskap
V poriadku budem teda od 20.10. v očakávaní a v pozore,, 😉

nera123
1. sep 2011

ahoj...pridávam svoju skúsenosť...bola som na prvom sone, keď som si bola istá, že som v 7tt a dr.mi povedal, že 5tt...(to bol 2týždňový rozdiel, o ktorom som vedela, že to je nemožné, keďže som vedela, kedy sme "to" spáchali 🙂na ďalšie ma objednal až o mesiac, tak si viete predstaviť ten strach...nakoniec na druhom sone vysvitlo, že maličké poriadne podrástlo a naozaj som vtedy na tom prvom bola už v 7tt, len nebolo nič skoro ešte vidieť..takže žiadne obavy...ono to ešte môže byť také všetko neviditeľné tie prvé týždne🙂držím všetkým palce 😉

megy
3. sep 2011

no taky se přidám, já byla u dr. zhruba v 6tt a on, že 4+2, taky jsem nechápala,a le pak jsem začala přemýšlet a vychází to jasně. každý dr. předpokládá ovulaci dva týdny po prvním dnu poslední menses a bobci jsou tak o 2 týdny menší, než bychom si přáli 🙂 takže žádné stresy, důležité je, že rostou 🙂
bříškům a bobíškům zdar 😀

denisenko
3. sep 2011

@nera123 ahoj....toto ma naozaj zaujalo, ja sa tu strachujem už dva dni...bola som prvý krát na sone , podla MS 6+5, plod odmerali že 6+4...v pohode...lenže teraz som bola na sone že 9+6, a dieťatko odmerali len 9+0, úplne ma vyľakali, že nerastie tak, ako má......ale bud to dobehne, alebo niekde v meraní spravili chybu...bud 1. alebo 2. krát.... som písala aj do gynekologickej poradne a toto mi prišlo: Sledovanie rastu plodu ultrazvukom patrí medzi štandardné vyšetrenia. Pokial sa zistí nezrovnalosť v parametroch rastu tak sa tieto vyšetrenia opakujú a korigujú Vždy sa môže jednať o chybu v jednotlivom meraní. Užívanie vitamínov Vám neškodí a pokial máte fyzicky náročnú prácu tak tá sa zatial neprejavuje v retadácii rastu vo včasnej tehotnosti. Bez ohladu na tieto nejasnosti rastu by však fyzicky náročná práca mal byť dôvod na preradenie na menej náročnú prácu aby sa neohrozil vývoj v neskorších štádiách tehotnosti.

andreah25
3. sep 2011

@tatiana1760 Ahoj, ten termín Ti takto posunul Karaba? To je uňho normálne. Aj mne z pôvodného termínu 04.11. posunul až na 12-14.11 a nakoniec som rodila 5.11.
Karaba však posúva termíny každej jednej čo bola u neho na sono a to min. o 2 týždne. Takže nič si z toho nerob a od dňa prvého určeného termínu už čakaj. Držím palce pri pôrode 😀

nera123
3. sep 2011

@denisenko neboj, to je v tých ranných štádiách podľa mňa všetko také nejasné a ešte sa len všetko vyvíja...niekedy rýchlejšie, niekedy pomalšie a potom to bábenko dobehne 🙂..takže žiadny strach..mne po tom mojom strachu, že tam mám dvojtýždňovú fugu, ukázal ultrazvuk 11+6 a podľa menštruácie som mala byť len 11+2...čiže ešte aj viac ako podľa menštruácie..no to už som vôbec nechápala..asi malé fakt riadne podrástlo 🙂 teraz si to rátam podľa menštruácie a uvidíme..pôrod ukáže...a podľa mňa sa to nikdy nedá úplne presne určiť...len tie ženy, ktoré presne vedia, kedy počali 🙂...a ja som to zhruba vedela.. 😉

denisenko
3. sep 2011

@nera123 asi tak nejako...už sa nestresujem....hlavne že srdiečko bilo ako zvon...a talianka doktorka povedala to, čomu rozumie každý...OK 😉

tatiana1760
3. sep 2011

@andreah25
áno Karaba. neznášam ho a dúfam,že nebude mať službu...
Ďakujem si zlatá 🙂

katie1
2. dec 2011

@nera123 ahoj, ja som bola vcera prvy krat na sone, podla MS zaciatok 7tt a dr. mi to iste povedala co Tebe - ze 2 tyzdnovy rozdiel, ze som zrejme otehotnela pred MS a nie v strede cyklu a dnes mi to potvrdili aj z vysledkov krvi. Takze vravis, ze casom to drobec dobehol? Aj Ti posunuli termin o tie dva tyzdne?
Ja mam dojst na dalsie sono o 2 tyzdne.

zlobinka
28. máj 2012

mozno to niekoho upokoji...mna od 20 tyzdna strasili, ze sme o 2 tyzdne mensi,ze zaostavame v raste, ze mame mensiu hlavicku..a neviem co este...mala sa narodila 3670g a 55cm..ten isty den mi robili sono,lebo sme boli KP zadocek a povedali, ze mala bude mat maximalne 3100g a aj to je vela..takze babenky nestresujte sono nie je presne...

liz_lemon
26. jún 2012

stalo sa vam niektorej, ze babo schudlo? podla poslednej menstruacie som 36+3 (ale mala som ju nepravidelnu) a podla prveho ultrazvuku by som mala byt 35, a teraz mi dr. povedal, ze to vyzera na - 4 tyzdne, ze babo ma nizsiu hmotnosť cca o 50 g ako malo, dost ma vystrasil, ze asi je nieco s placentou

l.u.c.i.e
18. apr 2013

Ahojky holky, včera jsem byla na UTZ a doktor mi povídal, že je plod menší o 9 dní. Dle UTZ jsem v 7+6, dle IVF 9+1. Docela mě to vyděsilo, protože s malým, taky po IVF, to vždy sedělo. maximálně byl rozdíl 2-4 dny. Vystavil mě těhu průkazku a objenla mě za měsíc na sreaning, který bude ve 14 tt a pak se prý uvidí, zda miminko vše dohnalo. Mám ale strach, aby se něco nepokazilo!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre