Rozdieľ vo veľkosti plodu cca 2 týždne. Bude dieťa v poriadku?

jamik
27. nov 2007

Tehulky, stalo sa vam niekedy, ze ste isli na prve sono na konci 7t.t. a doktor povedal, ze ste tak v 5-6 t.t.? A skoncilo sa to u vas dobre? Toto je moj pripad a bojim sa, ze babo prestalo rast a pojdem na cistenie. Je to rozdiel skoro 2 tyzdne a to by potom vychadzalo, ze som mala ovulaciu tesne pred nastupom mrchy. Zda sa mi to nepravdepodobne, aj ked verim, ze zazraky sa deju. Cyklus mavam pravidelny a ovulaciu som mavala vzdy v polovici, teda aspon si to tak myslim. Som z toho velmi smutna a nedari sa mi moc pozitivne mysliet. Napiste mi prosim, kto to takto zazil a predsa bolo vsetko OK. Potrebujem pocut nieco pozitivne.Dakujem

nefertitka
13. jún 2008

No to viem, ved som k nim uz dva krat patrila, preto sa dost bojim vsetkeho, tak cakam na koniec prveho trimestra (ak sa ho dockam), potom ak je to pravda, ze sa riziko znizuje, tak sa mozno budem uz menej stresovat

nefertitka
13. jún 2008

ahoj, aj ty sa maj pekne 🙂

kacka.va
13. jún 2008

nef: vůbec na potrat nemysli, stres rozhodně mimískovi nesvědčí

nefertitka
13. jún 2008

ja viem, kacka.va....snazim sa 😉

svoma
13. jún 2008

Ahoj Nefertitka,jak je?

ada11
16. jún 2008

Ahojte kočky, v tejto téme píšem po prvý raz a som rada, že sa diskutuje aj o tomto. V 30. týždni som bola na sone a Dr. povedal, že malá je o týždeň menšia ako by mala byť. Trochu ma to znepokojilo, lebo prvá dcéra sa mi narodila predčasne s hmotnosťou 1100g a dľžkou 38 cm v 33. týždnii /mala byť o 0,5 kg väčšia/-mala som preeklampsiu. Teraz sa držím, ale aj druhé bábo je menšie. Jesť mi chutí, užívam vitamíny, tak som z toho sklamaná a pribrala som len 6 kg. Dnes som bola opäť na sone a potvrdilo sa, že bambuľka je menšia o 7-10 dní, k tomu sa mi skracuje ešte aj krčok. Tak držte mi päste, lebo na každú poradňu už pôjdem s nervami.

majula009
16. jún 2008

Ja som na to podobne, som 38 tt podla PM a podla ultrazvuku niečo okolo 36 tt, vraj malá váži 27OO gramov, tak ja neviem, do teraz bolo všetko v pohode a teraz som trochu nervozna či nieje moc malinká. A možno porodím až v 42 tt a za mesiac malá priberie ....no som zvedavá....

nefertitka
17. jún 2008

ahoj svoma, si tu?

sasenka
17. jún 2008

Moj syn zasa predbiehal sono o vyše 2 týždne a aj sa narodil v 1. deň. 38tt ale vypočítaný bol presne, prvé 2 soná sedeli, až v 30. tt sa ukazalo, že je privelký. Aj som sa zlakla, lebo moj Dr. to usudil podla priemeru hlavičky, že aby nemal nejako deformovanú, ale bol proste len velký, pri porode važil 3500g a 54cm (takže keby tie 2 tyždne ešte vydržal, ma isto 4kg) a aj stále je velký, väčší oproti rovesníkom omnoho. V roku mal bezmála 13kg, ale nie je vobec baculko.

No to som nechcela.. vtedy mi v poradni pan Dr. povedal, že v 30tt. su výkyvy +/- 2 týždne uplne normálne, netreba sa obávať, lebo v tomto týždni uuž nie je možné dieťa dobre zmerať. Odchýlka merania môže byť až 10dní, navyše už sa prejavujú prirodzené individuality dieťatka - teda že niektoré je drobnejšie, iné pevnejšie.
Verím, že vam všetko dobre dopadne a dieťatko potrebuje hlavne klud, takže nestresovať, držím palce 🙂

sasenka
17. jún 2008

Nefertitka, viem asi čo prežívaš, ja som pred Alexom prišla o 2 deti a pri nom som v 6tt, tiež mala výtok...su to stresy, fakt, ale držím palce nech to dobre dopadne. No a ja som ten výtok mala preto, lebo to boli povodne dvojičky a jedno zaniklo 😢

lukin
17. jún 2008

ada: Budu ti držet palce 🙂 Neboj, vše bude dobré. Já jsem taky byla ve stresu, protože ve 32. týdnu se doktorovi nezdál poměr hlavy plus těla versus nohy. Prostě hlava plus tělo bylo dokonce na 36. týdnu - což je o 4 týdny víc, no a nohy odpovídaly tomu 32. týdnu, v kterém jsem byla.

katzi
10. júl 2008

holky, byla jsem dnes na běžné poradně a Dr. mě poslala do nemocnice (jednak kratší čípek, jednak že mimi je menší). V nemocnici mi řekli, že čípek je vcelku Ok, ale že malá je opravdu menší - konkrétně že má malý bříško, jinak že hlavnička a nožičky by šly. Rozdííl dělá snad 2 týdny (ani jsem to v tom zmatku pořádně neregistrovala). Mám doma v klidu ležet a za týden jdu na kontrolu. Stalo se vám to některé taky a že by to mimi nakonec dohnalo? Nebo pokud se muselo narodit předčasně, že to dopadlo dobře a je zdravé?

claudinka
10. júl 2008

ahojte, aj moj je o dva tyzdne vacsi, ako zevraj ma byt 😀

svoma
10. júl 2008

Ahoj Katzi,stalo se mi to,ale malá měla bříško menší dokonce o 4 týdny,jinak odpovídala,.Zjistili mi to v nemocnici,kam mě dr. poslala,protože jsem měla kratší čípek a říkala,že mi hrozí předčasný porod.V nemocnici mi řekli,že čípek zase o tolik kratší není,ale jak mi dělai utz,tak zjistili to s tím bříškem.Ležela jsem 11dní v nemocnici,dělali mi monitor každý den několikrát,poslouchali srdíčko a po těch 11 dnech mi kontrolovali průtoky pupeční šňůrou,říkali,že když budou špatné,že malá bude muset ven,naštěstí byly vpořádku a bříško se zvětšilo,tak jsem mohla domů.Malá se ale nakonec stejně narodila o trošku dřív. 🙂

janeses
10. júl 2008

Ahoj holky, přidávám se k Vám....stalo se nám to samé, v 30 tt. bylo vše v pořádku, malá měla podle ultrazvuku kolem 1500g, ale v 34 tt. mě už doktoři strašili, že je Nellinka menší než má být. Že prej na konci těhu nebude mít ani 2 kila. Tak to šlo až do 38 tt, pořád říkali, že je menší, ale ultr. a průtoky byly v pořádku....byla jsem z toho akorát na nervy a bálá jsem se, že se malé nedaří jak má....a jak to dopadlo? Porod mi vyvolávali v 38tt., kvůli vrozené leidenské mutaci, byla jsem naprosto v poho, možná bych i přenášela, protože jsem vůbec ještě nebyla otevřená.....malá se narodila a měla necelé 3 kila a 48cm, takže kdyby byla v termínu má určitě i přes 3 kg....takže se taky spletli....u přístiho mimi, už se asi nenechám tak vystrašit... 😵 😵 😵

pipinka82
10. júl 2008

ahojte aj moje mimi je zasa o Týžden dopredu s mierami a kilami v 31tt mal 1800g a podla normy by mal mat 1500g no ale zajtra sa to ešte potvrdí na ultraz.ho bude naposledy merat a vážit 😀

svoma
10. júl 2008

Ahoj Janeses souhlasím,akorát vyděsí a pak je člověk zbytečně ve stresu.Pro mě to bylo příšerné těch 11 dní v nemocnici,když mi hned první den řekli,že je to špatné. ☹ Oni se ale možná tím jistí,kdyby pořád tvrdili,že je vše vpořádku a nedělali různá vyšetření a pak by bylo něco špatně,tak by je někdo mohl žalovat ze zanedbání péče.

sasenka
10. júl 2008

Ja som mala na toto super dokiho, nikdy ma nestrašil, maleho "nevážil" pomeral hlavne hlavičku. Na prietoky som nebola nikdy, iba na CTG pred porodom týžden a dalšie som nestihla, lebo sa narodil v 38.tt.
A pri dcere bolo kontrol ešte menej.

apfele
10. júl 2008

Ahoj,
dnes jsem byla na kontrole a dr. mi řekl, že máme menší miminko - dle poslední MS jsme dnes 30+6tt váha miminka 1339g, což prý odpovídá 29+1tt. Dr. se nezdá obvod bříška miminka a upozornil mě, že může být špatně vyživované, za 14 dni mám jít na kontrolu. Jsem z toho špatná.

kacka.va
10. júl 2008

já to měla taky, většinou nám vycházelo, že je tak o 1-2 týdny menší, akorát že doktor z toho nikdy nic nedělal, sám říkal, že nemá cenu řešit váhu miminka, že je to stejně jen odhad podle velikosti hlavičky a stehenní kosti.

svoma
11. júl 2008

Ahoj u mě to řešili,protože rozdíl bříška byl o moc a navíc,když už jsem byla v nemocnici s něčím jiným,tak hlídali i tohle.

katzi
11. júl 2008

holky, děkuji za reakce. Trochu mě uklidnilo, že píšete že se to stává a nakonec to dopadlo dobře.
Svoma: to muselo být hrozný být 11 dní v nemocnici a nevědět co bude ☹ Hlavně, že bylo nakonec vše v pořádku! Mě zatím pustili domů, že to není až tak vážný na ležení tam, ale za týden kontrola, tak žiju taky v napětí jestli se to zlepší 😔

katzi
11. júl 2008

Svoma, ještě se chci zeptat - v kterém jsi byla týdnu těhu, když ti řekli, že má malá menší bříško o 4 týdny? Já jsem teď totiž teprve 29tt, tak si řeším, kdyby bylo nejhůř a musela ven, že je to ještě hrozně brzo ☹

svoma
11. júl 2008

Katzi,já si myslím,že u mě to bylo stresem,moc jsem nejedla a navíc mi bylo špatně až do konce sedmého měsíce,často jsem zvracela,a v nemocnici jsem musela jíst pravidelně,proto se to možná srovnalo.Ale je fakt,že bylo,děsné,že jsem nevěděla,co bude,protože mi řekli,že malá je moc malá a že kdyby musela ven,tak by musela do jiné nemocnice na JIP,než kde jsme byli,no děs.

Tak se hlavně nestresuj a pravidelně jez,uvidíš,všechno bude vpořádku. 🙂

katzi
11. júl 2008

Svoma - no snažím se tím nestresovat, ale víš jak - člověk si ten strach úplně z hlavy nedostane. Mě jídlo chutná, přibrala jsem 6 kilo, žádný stresy jsem neměla. Jen je fakt,že mi každý říká, že mám malý bříško. Doteď jsem byla i ráda, že nejsem ještě tak nepohyblívá v těch vedrech, chodila jsem si ven, na koupáky, prostě pohoda. Proto to pro mě včera byl docela šok. No musím vydržet ten týden a doufat.

svoma
11. júl 2008

Já měla taky malinkaté bříško a to všichni říkali,že když je to druhé těhu,že bude rozhodně větší.Mě bříško přeměřovali i v den porodu a taky se jim to nezdálo.

mirip
4. sep 2008

Ahojte tak sa k vám pridávam, som bola u doktora v utorok, podla MS som mala byť v 8tt+2dni a podla sona som v 7tt a že je to menše ako má byť tak mám prísť v pondelok či tam budú aj ozvy, som čakala 3týždne kým sa vráti doktor s dovolenky a teraz ešte týždeň a ked ma takto dorazil som mimo, po trich rokoch objavíme // a teraz toto ☹ ☹ ☹ 😢

mirip
4. sep 2008

A ešte k tomu dodal že zatial nevidí ozvy, preto mám prísť v pondelok 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

svoma
4. sep 2008

Mirip ahojky,hlavně klid,nestresuj se,tím miminku nepomůžeš a ozvy ještě vidět nemusel,když jsi podle něj teprve v sedmém týdnu,většinou bývají kolem osmého týdne. A menší mimi může být třeba proto,že jsi mohla otěhotnět později než v půlce cyklu.

mirip
4. sep 2008

práveže nie som mala do detailu doktorom odsledovaný cyklus a aj rast folikulov, potom som dostala vyvolávačku ovulky a tá bola presne ako má byť v 13-14DC ☹ v tom to nie je, problém je že mne ani zle od začiatku nebývalo ani prsia až tak strašne neboleli len pobolievali inak nič len stále pijem, tak ani neviem odsledovať či sa na príznakoch niečo zmenilo ☹ 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre