Rôzne bolesti v bruchu počas tehotenstva

nitta666
19. máj 2012

ahojte....
vytvaram tuto diskusiu lebo urcite nas je vela tehuliek ktore si nie sme iste ktore bolesti v podbrusku a do akej miery su normalne...urcite z toho maju obavy kopu zien.

nitta666
autor
19. máj 2012

som v 15tt a stale mam bolesti v podbrusku, je to rozne, rozne pichanie, tlak, alebo aj pulzujuca bolest, do akej miery a co je normalne?

p3tra11
19. máj 2012

@nitta666 ahoj, tak ja som odvcera na PN kvoli bolestiam v bruchu... nepodcenovala by som ich, radsej ich spomen lekarovi...

kamillka100
20. máj 2012

aj ja sa pridavam, sice som len na zaciatku 7tt ale bolesti burska zacali priblizne pred tyzdnom, tak neviem ci je to normalne alebo nie.... bolo mi zle par dni, napinalo ma, zle na zaludku a uz cca 4 dni mi je dobre, hoci trochu tazko na zaludku, ale nenapina ma , mozu sa nevolnosti vytratit? bojim sa , som po ivf, beriem utros, aj keby bolo zle, tak sa pri nom asi nerozkrvacam ☹

nitta666
autor
20. máj 2012

no uz som bola s bolestou v pravom boku na pohotovosti, pozrel malicke, pozrel ultrazvuk prehmatal a vraj je vsetko ok. je to moje prve tehu tak neviem co je normalne a co nie co uz by asi byt nemalo.. zaital to tak v norme pobolieva, lekar vravel ze bolesti budem mat lebo ze som tehotna...

nitta666
autor
20. máj 2012

@kamillka100 a pokial ide o teba ja naozaj neviem ci sa mozu nevolnosti vytratit. mne ked zacalo byt zle tak sa to tahalo az do takej fazy ze som skoncila na infuzkach v nemocnici. nemam s tym vsetkym skusenosti. chcelo by to tehulku co to ma uz za sebou aspon raz...dufam ze budes v poriadku. neboj.

zuzkazarka
23. máj 2012

Tiež mám obavu z každej bolesti, človek sa bojí, aby dačo nezanedbal... Najskôr ma prekvapilo dosť silné pichanie v oblasti vaječníkov,ktoré je vraj normálne, potom to bolo ťahanie po bokoch,potom bolesti ako na menzes, nie však krče, ale také stále rovnako silné , donedávna v intervaloch raz za 2-3týždne, teraz už častejšie, ale vraj aj to je normálne.. Tak dúfam že je 🙂🙂 Ešteže sme nevedeli, čo nás čaká...myslým 9mesiacov PLNYCH STRACHU 🙂🙂 ChvalaBohu že si aspom tu môžeme poovnať niektoré "normálne" problémi 🙂

prunee
23. máj 2012

Ja mam tiez prve tehotenstvo, som v 11 tt, ale uz aj predtym, hlavne v noci ked spim a prevraciam sa z boka na druhy bok, tak ma tak tupo pichne dole v brusku, dost silno, nie zakazkym, ale niekedy ano, uz sa pomaly bojim aj obratit, snazim sa opatrne. O dva tyzdne idem do poradne, spomeniem to doktorovi, dufam, ze bude vsetko v poriadku.

nitta666
autor
23. máj 2012

ja sa lakam vsetkej bolesti... ale vraj je to normalne. len sa bojime o seba a nase miminka. no zakazdym treba spomenut pre istotu vsetko lekarovi. fakt keby som bola vedela dopredu co ma caka v tehu tak by som viac rozmyslala nad tym ci ano alebo este nie.no zena by pripravena nato asi nikdy nebola..a uz ked sme v tom tak pre nase miminecka pretrpime vselico 🙂 ved su to nase pokladicky milovanke od prveho dna 😉

inula01
24. máj 2012

ahojte, tiez ma obcas zapicha vo vajecnikoch a podbrusku. Doktorka povedala,ze je to sposobene tym, ze sa maternica roztahuje a tym aj slachy... info, ze to suvisi so zvacsovanim maternice som nasla aj na nete... takze pri bolestiach, ktore po chvili odozneju, mozete byt kludne...

saska2208
5. jún 2012

mali ste nejake tahanie a pichanie v podbrusku? mna to takto boli ked sedim a postavim sa, neviem sa ani vystret poriadne,az ked spravim par krokov.obcas mi aj tvrdne brusko,som v 29tt mate stymto skusenost?? dakujem

nitta666
autor
9. jún 2012

ahojte...zas pisem...som teraz 17+6 tt a uz asi 5 dni ma tak boli divne v lavom boku akoby tahal nejaky sval alebo co.ked sa prudsie otocim alebo vstanem, picha to a boli obcas sa neda ani chodit. az taky tlak ...gynekolog nevie co to je akurat mi zvysil davku magne b6 nic viac neboli to maternica tamto asi inak boli ale toto doslova picha az. mate to niektora? nemoze to byt pruh alebo co uz som z toho poriadne vystresovana.fakt uz neviem co by to mohlo byt este som citala aj v cestine su to oble vazy vraj ked sa maternica natahuje, a tiez este aj ked zakaslem alebo si kychnem tak to picha. pomoooc...

gabinap12
9. jún 2012

@nitta666 ahoj, prudké pohyby si ani ja nemôžem dovoliť, hlavne keď ležím v posteli a chcem vstať tak mám pocit, že sa mi akoby maternica pretáča, doktor mi povedal že maternica je sval, ktorý sa zväčšuje a takto sa to prejavuje...okrem toho ma pobolieva v okolí pupka také pichanie a pálenie a to zase vraj treba riadne krémovať vraj praská podkožné väzivo a následne vzniká stria a to vraj takto bolí...skús krémovať možno to prestane...

nitta666
autor
10. jún 2012

@gabinap12 ja si brusko kremujem, ale ja este skoro ziadne nemam..a boli to fakt divne az sa mi plakat chce ani nie tak z tej bolesti ale z toho ze neviem co to je aby to neohrozovalo maleho. ja mam zas pocit akoby som tam mala melon v brusku a vsetko ma tlaci picha a taha ale najhorsie je to tak na lavej strane dole na brusku. a uz som fakt videsena. gyn mi zdvihol davku magne b6 na 3krat denne ale aby sa nieco zlepsilo nepozorujem.

dalilali
10. jún 2012

@nitta666 ja som mala podobne bolesti az asi do 20 teho tyzdna akurat ze na pravej strane trvali skoro 2 mesiace a potom zmizli ale co presne to bolo neviem 🙂

verka1856
10. jún 2012

Ahojte ja som v 25tt a dnes mi zacalo tvrdnut brucho dost casto aj bolesti v podbrusku nechapem predtym to tak nerobylo.a aj v oblasti pupku ma tak akokeby rezalo fuj hrozne.mam aj malu dcerku a behat za nou to je horor.zajtra mam poradnu aj 3d tak uvidime co bude.a este jedna vec mam pocit ze mate rnicu mam nejak krizom a nie tak ako ma byt. 😒

niqa14
12. jún 2012

ahoj ja som 26tt a tiez mam bolesti ale ja aj na oboch stranach a hlavne vtedy ked viac prejdem doktor mi povedal ze mam lezat z vyvysenimi nohami malo chodit a brat magne b6 pomohlo to ale iba ked nikam nechodim dnes rano som bola iba v obchode a ma zas zacolo boliet tak znovu lezim....lezim uz od piatku no mozno to chce este par dni...ale tiez sa stasne bojim o malickeho... ☹

nastasyk
12. jún 2012

@nitta666 Ja to iste, vlavo dole ma boli, najma ked chodim, vstavam tak ako keby pri vajecniku. Moj lekar mi nakazal tiez len pokoj a 4 tablety magnezia 500, tak uvidime, cii to prejde...

cmuky27
12. jún 2012

@niqa14 Ahoj ja som tak prelezala cely mesiac, tiez som mala bolesti, tvrdnutie a pichanie. Dostala som magnezium dva krat denne 500mg a tri krat denne 825 mg. Teraz mi je uz lepsie len tiez nemozem vela chodit ale kvoly malej to vydrzim 🙂 Neboj sa bude to v poriadku

nitta666
autor
12. jún 2012

a viete niektora co to vlastne je? je to nebezpecne ? ci len sval sa natahuje alebo co? ja sa fakt uz velmi bojim

xlucia
12. jún 2012

@nitta666 nemas sa coho bat, pokial to videl. dr. rozne tahy, bolesti a pichania su ok, naprv. sa uhniezduje vajicko, potom zacnu prebiehat horm. zmeny. v 6 tt sa dieta pripaja na mamin krvny obeh. stabilizuje sa to cca v stvrtom mesiaci. avsak babo sa vnutri vrti, kope atd. maternica plna vody tlaci na okolite organy, na mocovy mechur atd.
denne pi cistu vodu, oddychuj s vylozenymi nohami,spi nalavom boku kvoli dolnej dutej zile. zle je krvacanie, vytok co smrdi, tvrdnutie brucha pred 36 tt

niqa14
12. jún 2012

@cmuky27 no ja som sa zlakla lebo od zaciatku som bola v strese pretoze teraz som maturovala a mala som stale nejake bolesti doktor vravel ze to moze boliet stale niekde inde ale teras to zacalo boliet viac tak preto som sa zlakla a ja som dostala magne b6 3x2 tablety

baaabenko
13. jún 2012

@nitta666 Ahoj, ja som v 20tt a mam rovnake problemy...tiez ma vsade picha a ked sa otacam z jedneho boku na druhy tak citim kazdy jeden pohyb maternice a svalov ako keby sa mi mala odtrhnut...ale je to normalne hlavne pri prvom tehotenstve, vsetko sa zvecsuje a rozsiruje a neda sa to bez nejakych pocitov. neboj, pokial je to len narazova bolest alebo pischanie, ktore nepretrvava a nekrvacas alebo nemas vytok je to v pohode.

cmuky27
13. jún 2012

@niqa14 musime to dotiahnut do konca nic ine nam neostava, a presne aj ja som mala stresy v praci, v skole ale teraz je uz vsetko v poriadku na najviac ma trapi ze som nepribrala ani gram ☹

cmuky27
13. jún 2012

@nitta666 Ahoj Ja cakam druhe babo a tiez som mala take problemy pri prvom a mam to aj v tomto tehotenstve. Kazda zena je inac senzitivna . Pokial nekrvacas alebo nemas hnedy vytok je to v poriadku

niqa14
13. jún 2012

@cmuky27 no ja som pribrala ale malo, na mne ani poriadne nevidno ze babo cakam skor by som povedala ze vyzeram akoby som vela slaninky papkala 😀 ale moja mamka tiez nepriberala az v siedmom mesiaci zacala tak odrazu a to vecina takych stihlich zien priberie kus a potom odrazu

cmuky27
13. jún 2012

@niqa14 😀 pri prvej dcerke som pribrala dokopy 10 kil a teraz nic 😉 pred dvoma tyzdnami som tiez vyzerala ako keby som sa len dobre najedla 🙂. Dufam ze sa to rozbehne

vvia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niqa14
13. jún 2012

@cmuky27 no to sa rozbehne ja som dokopy pribrala 5kg ale ani poriadne nevidno ako brusko je kusok vecsie ale inak nic....len vecsie starosti mi robia strie strasne sa mi tahaju po stehnach a bokch uz neviem co mam z nimi robit ☹ predtym ked som nemala bolesti tak som aspon sa viac presla a pocvicila nejake tie cviki na lopte a take pre tehotne co som v knizke nasla ale teras ani poriadne chodit nemozem ved len z postele jak stavam ze si trosku brucho ponamaham tak ma zacne pichat na pravej strane ☹

cmuky27
13. jún 2012

@niqa14 na ja mam riadne strie na bruchi po prvom tehotenstve teraz mi pomaha krem neutrogena a aj ked citim ze mam napnutu kozu na brusku tak nepraska mi. Skus sa s tym aj ty kremovat aspon dva krat denne. A co sa tyka cvicenia na lopte toto mi hned zatrhla doktorka, lebo tak dolieha babo rovno na krcok a mozes sa zacat otvarat. No a pichat na pravej strane ta moze aj kvoly tomu ze babo je ulozene viac v pravo. Mna boli mocovy mechur lebo male ma tam stale kope. Niekedy mam pocit ze sa popisam ked tam kopne, pojdem na zachod a len cvrknem 🙂 Ved nas musia vytrapit tie nase deturence bez toho by to neslo 😀

slecnalu
13. jún 2012

som v 18tt a tiež to je s mojimi bolesťami katastrofa... tu ma pichá, tam ma bolí, ale najviac asi ten trojuholník ako je bránica... so všetkým som sa samozrejme posťažovala mojej veľmi milej pani gyn. a tá sa len usmievala a na každú moju otázku v zmysle: je normálne....a može ma bolieť aj...a táto bolesť je tiež z toho...? mi len trpezlivo odpovedala: ááno, može, ááno, može, ááno to je normálne 😀 😀 takže áno baby, väčšina bolestí je z tehu, hlavne keď sme poniektoré chudučké a maličké, to nás bolí absolútne všetko ako povedala moja gyn 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre