Salbutamol na predčasné kontrakcie. Užívali ste ho?

skoda
2. jún 2009

Ahojte. Od 24t.tehotensva užívam Salbutamol tbl+Isoptin tbl pre predčasné kontrakcie. Teraz som v 29 týždni.Má niektorá s liekmi skúsenosti?Ako dlho sa užívajú?ďakujem.

kwetinnka
2. jún 2009

Ahojcek, a na co beries ten isoptin ,možno v tom mam medzery ale ten sa neberie na kontrakcie..a to ti mal doktor povedat do kedy....salbutamolom skusenosti nemam

skoda
autor
2. jún 2009

ďakujem, že si sa ozvala.Isoptin je liek, kt. pomáha srdcu, aby nebušalo, lebo ten Salb.to spôsobuje.
Mne ho nasadili ešte v nemocke a kazali mi ho užívať, ale po prepustení moja gynekologička už nekazala. tak som neužívala, ale citila som sa horšie. Tak som si ch nasadila. Pýsala som aj do fora jednemu dr.a on, že môžem, ale predsa mam strach. Vraj lepšie je užívať ako predčasne porodiť.

kwetinnka
2. jún 2009

noo isoptin viem na co ,tiez som ho brala..len som nevedela ako posobí ten druhý,a tvoj doktor ti na poradni poradil co? ci este nic?

skoda
autor
2. jún 2009

ten druhý liek pôsobí , aby neboli predčasne kontrakcie-tvrdnutie brucha, skracovanie krčka.
Tak ako som písala, moja gyn.po prepustení ho exla, ale lekari z nemocky mi ho kazali.

kwetinnka
2. jún 2009

tak asi by som mu zavolala zas...zi si ho zacala brat co ti na to povie..viem ze som ti velmi nepomohla ale zaujalo mato:o)

lovacka
2. jún 2009

ja som brala aj isoptin aj salb utamol kedze som mala v 28tt kontrakcie a musim povedat ze mi tie lieky pomahali

lovacka
2. jún 2009

ja som ho brala mesiac potom som uz bola v 35tt takze som ho uz nemusela brat podla mna sa berie podla potreby

skoda
autor
2. jún 2009

Kwetinnka, asi mu zavolám a dam ti vedieť.
Lovacka.ďakujem, že si sa k nám pripojila.Aj mne tie lieky pomahajú. Aké si mala dávkovanie?
ja prv 4x1 salb, Isoptin 3x1, po týždni všetko na 3x1

lovacka
2. jún 2009

vsetko 3x1 plus som ale brala v nemocke magnezium a kocky to brli tam aj 8tt a tiez si myslim ze je to lepsie ako porodit v 28tt

skoda
autor
4. jún 2009

Ahojte. dokimu som sa nedovolala, jeho je v nemocke problem zohnať.Aj sa si myslim, že by som ho mala užívať do konca 8mes.Všetkeho sa už bojim, aby som nepoškodila malemu. V´daka.

kessiee
4. jún 2009

ahojte baby, chcela by som sa vas spytat, ci su tie lieky volne predajne, alebo len na predpis. mne tiez strasne tvrdne brucho a doktorka mi na to dava len magnezium, ktore so mnou nerobi vobec nic, tak sa bojim, aby sa nieco nestalo skor ako by sa malo ☹

skoda
autor
8. jún 2009

ahoj.tieto lieky su len na recept. Mne tiež Magnesium nezabera, ale užívam s tymi liekmi, v akom si týždni tehotenstva?

kessiee
8. jún 2009

som 32+2tt. aj ja som konecne dostala lieky, ktore mi na to tvrdnutie pomahaju. mam ich len od piatka, brusko sice obcas stvrdne, ale neda sa to ani porovnat. volaju sa plegomazin, je to ina charakteristicka skupina ako salbutamol, davam si len stvrt tabletky vecer. v noci sa konecne aj poriadne vyspim a cez den sa citim o mnoho lepsie. poznas tie lieky?

zuzkap2
1. júl 2010

ahojte, tak do tejto temy uz davno nik nepisal.
Mne dnes dr. predpisala Salbutamol 3x1 a Isoptin 1x1 + magnezium na odporucanie primara po morfologicko UVZ a to som dnes v 22+0tt, len dufam ze rychlo zaberu a ja predcasne neporodim

melanche
21. sep 2010

@zuzkap2 ahoj! mne dnes lekar predpisal salbutamol, ale tam v pribalovom letaku nie je pisane ze by to bolo na tvrdnutie brucha. spominaju sa tam len priedusky a pluca. ty mas tiez ten? a je tam aj pisane ze moc v tehotenstve to nie je ok. tak neviem ci mi dal spravny liek. ale porod mi uz dost hrozi, tak nieco este okrem magnezka musim brat 😒

zuzkap2
21. sep 2010

@melanche ano mam presne ten isty salbutamol, salbutamol je v celom tehu bezpecny a nema v pliv na plod.
Kolko liekov nema v letacikoch pisane ze na co vsetko sa vyuziva,ved to by skatulky boli vacsie koli letacikom a nie liekom 😀

melanche
21. sep 2010

@zuzkap2 no pri malej som ho uzivala pat tyzdnov, ale to som lezala v nemocnici a dali mi len tabletku. takto je to horsie, ked si mozem precitat aj ten pribalovy letak a nemala som ani googlit, co vsetko som sa o tom docitala. ze moze sposobit nejake poskodenia plodu. ale som teda kludnejsia, ze mam ten spravny. lebo ma napadlo ci sa lekar nejak nezmylil, ze ich je viac druhov 😉

zuzkap2
21. sep 2010

@melanche aj ja som ho brala pri prvom a je uplne v poriadku. Poskodenia moze sposobit,ale v prvych tyzdnoch ked sa este len plod vyvija inak urcite nie, ved ako by mohlo dietatko v 33tt z nicoho nic ziskat rastep podnebia,ked dovtedy bolo v poriadku 😉 neboj urcite bude malicka v poriadku aj ja sa stale bojim a dufam ze este 3-4 tyzdne vydrzime

melanche
21. sep 2010

@zuzkap2 dakujem, mas pravdu. ovela nebezpecnejsie by bolo keby teraz porodime. tak sa drzte aj vy pokope!

twee3
1. nov 2010

som v 36. týždni tehotenstva a tiež mi lekári v nemocnici nakázali brať salbutamol, ale keďže ma po ňom veľmi bolelo pri srdci prestala som ho užívať a nemám nijaké ťažkosti. Takže neviem prečo mi ho vlastne nasadili.... 😒

dadqa86
11. feb 2011

Ahojte ja som v 27-tyzdni a akurat vcera ma prepustili z nemocnice.Mala som predcasne kontrakcie a tvrdlo mi brusko v nemocnici mi davali ISOPTIM a SALBUTAMOL predpisala mi to aj na domov ISOPTIM som si uz vybrala z lekarne,ale mam problem stim SALBUTAMULOM pretoze ho uz zevraj nevyrabaju len v spreji a ja teraz neviem ci si mam kupit v spreji alebo pockat az do Utorka pokim nepojdem za doktorkou lenze mi kazali ze to musim uzivat ☹ Neviete mi poradit? 😒

haslerkaaa
11. feb 2011

@dadqa86 Ja si myslim ze v spreji asi nie je pre tokolyzu vhodny... neviem ale myslim. A nemaju ho ani ine lekarne ? Lebo v niektorych lekarnach sa mi pri niektorych liekoch stalo ze tvrdili ze sa nevyraba a pritom v inych lekarnach liek v pohode mali. Este ma napada, ze by si zavolala do nemocnici na oddelenie kde si lezala, a poradila sa so sluzbu konajucim dr. ze co mas robit.

dadqa86
11. feb 2011

@haslerkaaa No v inych lekarnach som nebola takze neviem ja pockam do Utorka a pojdem ku svojej gynekologicke a uvidime co vybavim....No ja si myslim tiez ze sprej nieje az taky ucinny ako tablety....Mnoo uvidime,ale dakujem 🙂 😉

maca_p
11. feb 2011

@dadqa86 ten sprej je podla mna pre pacosov, co maju dychacie problemy. aby im nezatazoval traviaci trakt a krvny obeh a tiez oblicky, tak sa inhaluje a posobi priamo na priedusky a pluca. a potom sa tiez podava v infuzkovej forme.

to som veru nevedela, ze sa podava aj teho problemy...

dadqa86
12. feb 2011

@maca_p No to som nevedela ani ja len pokym mi to nepovedala Lekarka v lekarni ze to je vlastne jedno ci pouziva zena v tehotenstve tablety alebo sprej...ja pojdem k doktorke pre istotu v Utorok...a budem vidiet 🙂

lulu_123
9. sep 2016

Ahojte som v 32 tt a v utorok som bola na poradni a doktor zistil, ze sa mi skracuje krcok . Predpisal mi isoptin 80 mg berem stvrtku tabletky dvakrat denne. Ale ako som ho zacala brat tak sa mi zdá ze pohyby drobceka su minimálne. Moze to spôsobovať aj ten isoptin? Za kazdu odpoved dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre