Seknuté kríže v tehotenstve. Čo mám robiť?

fodorka33
2. jan 2009

ahojte,nemate niektora skusenost so seknutymi krizami v tehotenstve?pretoze ako som sa docitala na dve masticky tak tie nemozem..navyse som asi mesiac chora,kasel a nadcha a teraz este ktomu ma hrozne moc seklo v krizoch a neviem sa ani hybat..co mam robit???

bellablonde
2. jan 2009

na seknutie pomaha suche teplo, asi najlepsie je zabalit sa poriadne do deky.
v ziadnom pripade nie teply kupel ani sprcha 🤐
chudatko 😔

fodorka33
autor
2. jan 2009

no dakujem 😔 ked to je nehorazna bolest,s muzom sme isli v aute a mne sa zakaslalo a dva krat mi to ruplo na lavej strane a teraz neviem ani dychat poriadne... ☹

cikyta
2. jan 2009

Fodorka.Nedávno som týžden trpela podobne.Len som nebola seknutá v krížoch,ale v sedacom svale a nemohla som dostupiť na nohu.
Potom mi to miesto masíroval muž a trochu som to rozmasírovala aj na fitlopte.Na druhý den mi bolo o 50% lepšie a na další den som normálne kráčala.
(Na masáž som si dala obyčajnu alpovu masť)

Držím silno palčeky,nech ti čím skôr choroba zmyzne!!!!!!!!!!!!! ☹

nemina
2. jan 2009

ahoj fedorka!ja som mala v siestom mesiaci seknute v krízoch isla som k doktorovi a ten mi dal normálne obstrek.a pomohlo to!!!on presne vedel ktorý mi moze dat aby neoblízill dietatu. dal mi ich asi tri a bolo dobre. netráp sa a chod k doktorovy!!!

fodorka33
autor
2. jan 2009

dakujem vam za rady...muz mi kupil v lekarni taku masticku cisto z prirodnych lieciv tak uvidim ci mi to do zajtra povoli...len najhorsie je ze mam k tomu kasel asi mesiac a nadchu asi tyzden..takze ked si zakaslem viete si predstavit co to je...pomaly sa chystam psychicky aj fyzicky na porod a teraz toto ☹

graziela
3. jan 2009

Fodorka, viem presne ako sa citis, ischias trapi casto aj mna... mna seklo v krizoch pocas tehotenstva dokonca 2x, vo 4. a 7. mesiaci...ak to u teba nie je 1.krat, tak asi vies, ze najlepsie je vtedy min.3 dni len lezat, nehybat sa zbytocne, krize nenamahat...A kedze nic ine ako tehu nemozeme, tak len masticky a gely na prirodnej baze, ja som si kupovala Algasan a Konsku mast, ale nic mi nejako extra nepomahalo... ☹ Nejako som to pocas tehu prezila, vzdy som si hovorila, ze lepsie pocas tehu ako potom po porode, ked sa mi bude treba starat o maleho...No a prave TO sa mi prihodilo...2 dni na to, ako som prisla z porodnice domov, isla som vyberat pradlo z pracky a buuummm, opät ten znamy pocit, pre mna najhorsi na svete...velmi som sa bala, ze sa mi prave to stane, lebo som mala cisarsky, brucho oslabene a teda krize dostali zabrat...a neuniesli to...Nechcem ta strasit, ale nemohla som sa z toho po porode dostat vyse polroka...chodila som aj na rehabilitacie, nakoniec som sa dostala ku ortopedovi, ktr. zistil, ze mam osteochondrozu kriz. chrbtice a okrem toho, co je este viac zavazne, mam v dosledku vrodenej dysplazie bedr.klbov (co som sa dozvedela teraz v 30-tke) zacinajucu artrozu bedr. klbov... takze bolest je mojim kazdodennym spolocnikom...a to vies o akej bolesti hovorim... ☹ Najhorsie je, ze vsetku tu bolest som si musela od zac. pekne pretrpiet (porod bol nic oproti tomu), pretoze, kedze kojim, nemohla som a doteraz nemozem uzivat ziadne lieky..dokonca ani na tu artrozu nie...ja som odhodlana kojit min. do roka (velmi som po tom tuzila, lebo pri 1.dcerke sa mi to nepodarilo), aj ked to bude na ukor mojich bolesti...
Zelam ti, nech ti to co najskor prejde, vela oddychuj, manzel nech ti robi aj parkrat denne jemnu masaz, resp. si nahrievaj krize elektr. vankusom, ak ho doma mas...Neboj, nie si sama, kto ma taketo problemy a pokial nemas ine komplikacie, aj porod zvladnes a potom sa budes musiet dat do poriadku, no vsetko chce cas...drzim ti palce 🙂

fodorka33
autor
3. jan 2009

ahoj graziela....no tak to ti naozaj nezavidim.... ☹ chudatenko....mne to treosku povolilo lebo muz mi to viackrat za den natieral a dneska mi je lepsie no este sa tu moc nenatahujem nebeham,lebo sa bojim aby sa mi to nevratilo....ale ozaj su to nehorazne bolesti....dufam,ze nemavas take bolesti casto....?

adka1978
20. aug 2014

Ako.casto mozem ist na obstrek ?

map0007
25. okt 2016

Dievčata,neviete ci sa moze staroslovenska mast bilinna hrejiva,na zaciatku tehotenstva.Bolia ma krize a chrbat,v praci toho dost tahame.A aj sedenie v kase a chlad na krize.Myslite ze moze skodit na zaciatku tehu.Vcera som sa natierala,aby mi bolest ustala,kedze lieky velmi nemozem.ďakujem

ukulela
25. mar 2018

Baby, seklo ma, ale preukrutne. mam doma flector prasok, pisu, ze do 6 mesiaca v nutnom pripade moze byt v minimalnej davke a nie dlhodobo. Brali ste niektora? Ja by som ho vzala ako poslednu moznost dnes a zajtra by som uz skusila lekara ... .

arlisa
11. jún 2020

@fodorka33
Mozno Vam touto recenziou pomozem.
Je to moja osobna skusenost s fyzioterapiou u pana Daneka v Danek Fyzio v Bratislave.

Poskusala som toho dost a bola to casto strata penazi, nehovoriac o psychike ked uz clovek straca nadej a trpezlivost.

Pan Danek ma zdiagnostikoval, nastavil mi McKenzie cviky a v ramci terapie aj masaze. Velmi mi vyhovuje, ze ma naozaj pocuva a vie tak lepsie sustredit liecbu na body, ktoré bolest sposobuju alebo su poskodene. Pri masazi sa zameria a vyhlada problem s presnostou chirurga.

Nikdy som nic take pred tym nezazila a to som pochodila velmi vela druhov masazi a terapii. Pan Danek presne vie, kde je bolestive miesto a ktorý svalovy upon ma uvolnit.

Masaz bola tak efektívna, ze do mesiaca sa moje bolesti zmiernili o viac ako polovicu. Nikdy mi tak rychlo nepomohla ziadna terapia.

Pristup je individualny, necitite ze sa musite ponahlat a rychlo sa vybavit. Trpezlivo si s Vami prejde vsetky Vase tazkosti.

Priestory su velmi pekne, ciste a utulne. Casova flexibilita pana Daneka je perfektna. Nakolko pracujem v rôznych casoch, viem si vzdy dohodnut termin.

Zelam Vam skoru ulavu aj ostatnym ktori trpia bolestami.

Andrea

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre