Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marielik78
8. sep 2009

Marcelka, krasne meno - Filipko 🙂 Take by som chcela pre drobceka tiez 🙂

Zuzka, drzim paste, aby to uz prislo, vsetko tomu nasvedcuje 🙂

Ja som si dnes trufla prvykrat cvicit s epinom, lebo sa bojim, ze to ani trenovat nestihnem a zrazu to na mna pride, tak uvidime... celkom sa mi to pacilo, len mat este aspon 10 dni 🙂 Brucho mam tvrde vacsina dna, aj tlaky a tak, ale vsak to uz som si zvykla a neriesim 🙂 Na porod tu teraz mame Zuzku a Majku 😀

Beruska, posobis tak uzasne a vyrovnane, ze uz by som aj ja tak chcela byt 🙂

beruska113
8. sep 2009

Tááááááááááááááááákže, TRAMTARARÁ, dočkali sme sa:

S poradovým číslom 2 sa vám predstavuje dalšia krásavica: Volá sa Nelka, je narodená v znamení panna a jej miery sú opäť ideálne: 47 cm a 3020 g 😀 .

Takže Majka, si na rade. Zisťujem bližšie info o porode, či potrebovala vyvolavačku, ale má toho určite dosť, tak si asi počkám. Ved dám vedieť. Hlavne, že to má úspešne za sebou.
Takže Zuzka, prajem vám s Nelkou krásny život, nech vám robí len radosť, veľa zdravíčka a nech poslúcha rodičov a sestričku.

beruska113
8. sep 2009

Marielik, 🙂
teraz už som vyrovnaná a s kľudom zvládam aj Lukáškov plač, ale začiatky boli ťažké, som si aj poplakala. Ale všetko chce čas 😀 A o chvíľu sa dočkáš a bude to parááááááááááda. Necítim, že byť mamou je moje životné poslanie, ako to niektoré ženy tvrdia, ale je to úžasné a som šťastná, že mám Lukáška a možem byť mama , je o krásne.

nostek
8. sep 2009

Ja sa tiez pripajam ku gratulacii. Nelke a jej mamine prajem veeeeeeeeela zdravicka a nech maju statny zivot.

Ostatnym drzim palce...

marcela22
8. sep 2009

Beruška ďakujeme za krásnu novinku!

Jeee to je také krásne že mám slzy v očiach...žeby aj trocha závisti??? 😅 😀 Ale nie veď Zuzka sa načakala až-až! Tak im obom želám veľa zdravíčka a síl a aby si na seba rýchlo zvykli. Krásny spoločný život,kočky! 😉
A aká je malinká na to že bola prenášaná....aj ja chceeeem...ale to by som musela rodiť tak do troch týždňov...🙂

Majka keď mi pošleš SMS že už máš malú pri sebe tak budem stopro regulérne revať jak malá 😀 😀 😀

maja177
8. sep 2009

baby, ja som sa rozrevala tiez 🤐 gratulujem zuzke z celeho srdiecka, zelam im len to naj, a potichucku zavidim 😔 kedy uz konecne pojdem ja? ved nevladzem uz ani zit, taka som zdeptana a znudena stoho vsetkeho 😖

marielik78
8. sep 2009

Vitaj, Nelka... To je uzasna spravicka, hrozne sa tesim a zelam im obom tiez teraz len a len pohodove chvilky a rychle privykanie, ale ved to spravi sama laska 🙂 Aby potom domka tiez vsetko zvladali 🙂

Beruska, ja to tiez necitim zatial ako svoje poslanie, ale uvidim, co so mnou spravi porod 🙂 Niekedy mam pocit, ze je to presne to, co chcem a cim mam byt, tak som zvedava 🙂 Teraz som to stale iba ja, malinka je v brusku, nevidno ju, nemusim ju krmit, cicikat a pod. Je to ine, ale urcite sa tesim, ked ju uvidim a prvykrat priviniem 🙂 A verim, ze potom sa to vsetko zacne - ta zaplava materskej lasky 🙂 Ktoru si teraz navodzujem iba predstavami a hladkanim bruska 😀

Maji, dockas sa, velmi ti to prajem... vlastne nam vsetkym, ale teraz ako prvej tebe, zajtra je krasny datum, moc budem na teba mysliet!!!!!!!!!!!

beruska113
8. sep 2009

Tak baby dalsi svetovy porod mala Zuzka. 13:40 prisli do nemocnice, aj s muzom. Nemala ziadne bolesti, muza poslali domov. Potom ju vysetrili, otvorena bola na 5 prstov, ale bolesti nikde. Kazali jej ale zavolat muza nazad. Dali jej vyvolávačku a o 20 min. bola malá na svete. Vraj super, aj jej muž to zvládol 🙂 😉 Pri prvej dcérke vraj nebol. Takze mala to parádne. Skoda len, že nevydržala do zajtra, taký krásny dátum.

Takže zhrnutie a povzbudenie pre Majku: Maji, kto prenáša má svetový pôrod- takže aj ty budeš mať, no a magický dátum 9.9.2009 je TVOJ 😀 Majka, a to Tvoje motto v pase sa k Tebe vobec nehodí. Mala by si to zmeniť. Veď Teba čaká také šťastie, že horšie je na tom neskutočne veľa ľudí. A hlavne si podľa mňa takásilná baba, že ani to, čo sa Ti stalo s priateľom nič nezmení na tom, že budeš super šťastná mamina, ktorú čaká v živote veľa krásnych vecí.

Marielik,
potom si na rade Ty ak spravne pozeram. Ci adussa, ale tá nemá príspevok na tejto str. tak neviem presne. Podľa mňanemusíme brať materstvo ako životné poslanie alebo ako to mám povedať. Ja som sa nenarodila s celoživotnou túžbou byť mamou a to brať ako cieľ života, ale napriek tomu budem a možno už aj som super mama a viem, že Lukáško je to najkrajšie, čo nás s mužom mohlo v živote stretnúť. Niekedy nadávam, čoho všetkého som sa musela vzdať, ale s malým nie som hodinku a už som nervózna. Veď čoskoro zažiješ aj sama.

MArcelka,
nebul 😉 . Ale je to super, už sa tešíme na fotos, že?

No dámy, zase píšam najviac. Ale idem off, lebo v rámci diéty po porode nám priniesli pizzu 😀 mnamky

jankapo
8. sep 2009

UUaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

Vedela som,vedela som, vedelaaaa!!!!! Som dnes rano kuk do kalendara a ani som nevedela ze Zuzka uz cosi citi a som si vravela, ze dnes je to onooo!!
Fuuha, a presne tak! Sa tesiiiiiiiiiiiim tesiiiiiiiiiiiiiiiiim.
Nech su cim skor doma, zdravucke, stastne.

Majka, strasne s tebou citim. Strasne, ja som to iste zazila pri malom. Neprenasala som a aj tak som bola zdeptana, az uplakana, a ked som citala ze niekto porodil, bolo mi desne. 😒 O drzku je to, ja viem. Ale vydrz uz.

Beruska, dufam, ze po Majke som ja na rade... 😀 Ale este musim 10dni pockat do uplneho donosenia, lebo nemam cas a chut chodit na nezmyselne druhy vysetreni, len preto ze sa Tomi narodi mimo tabuliek. 😖 Chapes.

U mna co sa maminkovania tyka, ked tak na to spatne pozeram, prve 3 mesiace, ked babo moc nereaguje na veskeru tu lasku a starostlivost boli pre mna tazke,ze nemam ziadnu spatnu vazbu...Ale potom sa to uz len zlepsovalo, problem mi ale robili neustale zmeny rezimu. Hlavne toho spankoveho- kym sa nastavil na nieco a ja som si zvykla, uz sa zacal prestavovat. Uplne super to zacalo byt po tom 9-10tom mes. (to uz som bola opat tehu 😅 )
Ale teraz je to fakt super, nastal cas ked ma Matusko nesmierne obohacuje a naplna. 😵 Do prace ani nahodou by ma teraz nikto nedostal, aj kebyze nie som tehu. Tak uvidime co nas caka po narodeni Tominka. 😉

Baby, drzte saaa.

maja177
8. sep 2009

joj baby, dakujem za podporu 🙂 ani neviete, ako to povzbudi cloveka 🙂 zajtra idem na poradnu, potom na ctg ale uz do porodnice, tak ja im tam asi poviem, nech mi spravia toho hamiltona alebo co... alebo nech ma aspon pozru, sak tri tyzdne ma uz doktor od spodu nepozeral, neviem ani na com som, ani co sa tam deje 😖

baby, mne totalne hrabe. ja tu malej citam knizky o medvedikoch, a ukazujem jej dupacky a bodicka, ze co jej budem obliekat, no proste katastrofa. vsetko jej komentujem, stale sa snou rozpravam a prehovaram ju, nech uz ide von, ze je vonku fajin pocko, ani by som sa tak nepotila hihi a ona mi da nadhernu spatnu vazbu, kopanec jak hrom! 😀

som zvedava, aka mamina budem ja 🙂

marcela22
8. sep 2009

Maji, aj ja silno držím prsty aby zajtrajší deň bol TVOJ - a Natálkin 😉 A budeš super mama, to si piš! 🙂

Beruška, na foto sa teda riadne teším! Zrovna som pozerala jedno také novorodenencké z inej diskusie kam chodím ešte odkedy som čakala malú a zasa som sa nejako rozcitlivela 😀 Hrozné so mnou...
No a tiež materstvo neberiem ako moje hlavné poslanie, ale to ma neodradilo od toho mať viac než jedno dieťa🙂 Ako píše Janka, tiež som ťažko znášala prvé týždne keď bolo cez všetku moju snahu a lásku a starostlivosť malej úplne jedno či som pri nej ja alebo svokra ktorá mi v tej dobe hrozne liezla na nervy....ona si proste vypila fľašu a zaspala u kohokoľvek 😀 Bolo to deprimujúce, pri tom všetkom čo som si "vytrpela" - od tehu cez pôrod až po prebdené noci a úplnú stratu "svojho sveta" - a ona na mňa v podstate kašľala 😀 Ale potom to začalo byť super, až do nejakého 11mesiaca, keď si zmyslela že jej vesmírom nebude mama ale ocko a keď bola sním tak ma úplne odmietala...deti sú potvorky a dosť často nevdačné potvorky ale nakoniec to mame všetko stonásobne vynahradia. Teraz by som to "tata obdobie" aj brala, najmä na uspávanie a hlavne čas keď budem v pôrodnici...dosť sa bojím ako to malá bezo mňa zvládne, cez deň ma tak nepotrebuje ale večer a pri zaspávaní+v noci keď sa zobudí to chce iba mňa, inak len plače a plače...budem mať nad čím rozmýšlať v pôrodcnici... 😒
Fu som sa rozpísala nejako, fakt som nejaká citlivá v poslednej dobe 😀 😀 😀 😀 😀 😀

beruska113
9. sep 2009

Tak majka ako? Kdeze si?
My ideme dnes na poradnu, tak som zvedava ako rastieme. MAly uz dve noci po sebe spal skoro 6h, sa tesime, len nech mu to vydrzi. Tak utekam sa trochen namachlit, lebo dieta mi vstane a ja zas jak strasiak budem. papa 😀

marielik78
9. sep 2009

Jeejha, Beruska, tak to bol ale ukazkovy porod 🙂 Snad sa nam tiez postasti, babulky, velmi vam to prajem 🙂

Ja som dnes bola vybavovat, krv, socialku, pre prihlasky do zdravotnej poistovne pre malu, nakupit potraviny a pod. a mam toho plne kecky, tak som rada, ze sedim a nemusim chodit, lebo som mala pocit, ze to snad aj pride na mna...

Este nie, este tyzden aspon 🙂

susisus
9. sep 2009

marielik - ake prihlasky do zdravotnej poistovne? Baby co to vlastne treba vybehat a mat zariadene pred porodom? 😲

maja177
9. sep 2009

ahojte
tak uz som doma z ctg aj z poradne, na pasoch fajin kontrakcie, brucho ma boli od noci jak pri menzese, vysetrovali ma, sice to bolelo jak keby mi to mesiar robil, nie doktor, ale nevadi, este som aj krvacat zacala, taku vlozku mi tam capli medzi nohy, ze ma skoro vystrelo 🙄 vraj sa otvaram pekne krasne, a mozno sa aj do vecera vratim. ach, bodaj by 😔 tlak mam 150/100, predpisali mi magnezko, az sest tabliet denne, a to ked si precital moj gyndos, tak ho skoro vystrelo, ze ci im sibe, ze porodim ozaj na vianoce 😔 takze kaslem na magnezko a prosim malu nech uz ide 😠 😝

susisus
9. sep 2009

Jeeej Majka ! 🙂 Tak to sú pozitívne správy, držím palce nech si večer pekne na sále a nech je všetko v pohode, aj dátum máš pekný 😉

jahoda
9. sep 2009

ahojte kocky, gratulujem Zuzke a Maji, drzim palce, nech uz mas malicku co najskor u seba...
Ja som vcera bola v poradni aj na UTZ, ale malu nemohli ani pomerat, bo je tak nizko...:( a Dr. mi zas nariadila lezanie, ziadne vychadzky...takze mam akoby nemocnicu doma a lezim... ☹ aj ja uz chcem byt 40tt!!!!!!!!

bobacik_29
9. sep 2009

jahoda vidim ze so moc dobre nedopadla u doktora som na teba myslela.....ja mam doktora zajtra tusim mi povie to iste co tele ze lezat
😀 ale uz nam vela neostava

jahoda
9. sep 2009

drzim palce bobacik...veru, uz "len" 7 tyzdnov,...to som ochotna akceptovat 🙂 menej nie...a ako sa citis? lebo ja som mala nadeje, ze je to lepsie, ale ked som malu videla na UTZ, tak mi doslo, ze po rebriku naspat sa uz naozaj nevystvera...aspon ze je dobre otocena, treba mysliet pozitivne 😅

bobacik_29
9. sep 2009

jahoda no ja sa citim paradne 😀 ale pochybujem tiez ze mala isla vyssie heh velmi tomu neverim este mam aj krcok skrateny som strasne zvedava co mi povie doktorko zajtra...ty mas tiez skrateny krcok???

marielik78
9. sep 2009

Maji, veru, ziadne magnezko... Ja som mala brat do 38 tt moje tri tabletky denne, ale kaslem na to uz dva tyzdne a v tvojom stadiu by som si ho vela nedavala... S tym tlakom mam aj ja problem od poslednej kontroly, ale s tym si poradia potom v porodnom boxe 🙂 Drzim palce, aby to uz prislo, datum je perfisny 🙂 Hlavne, nech je to rychle a mas malu pri sebe co najskor 🙂

Na nasom fore sa to nejako zacina rozbiehat, planovane vyvolavacky, odtecene zatky a to sme az oktobrovky 😀 Uz mame prve babatko - narodil sa dnes maly Marek, o mesiac skor, ale je zdravucky a 2700 g 🙂 A pritom to bola kocka, co mala bezproblemove tehu v podstate 🙂

Jahoda, radsej oddychuj (aj ked ja som nelezela teda skoro vobec a mala som to prikazom od 26 tt) a ani sa nenazdas, budes aspon 37-38 tt 🙂 Uz to leti rychlo ku koncu 😀

Susisus, pozri si dietaaja.sk a tam mas vsetko, co treba riesit pri porode aj s tlacivami 🙂 Ja som sla pre prihlasku do zdravotnej poistovne pre malu, ked sa narodi, lebo to treba do 60 dni riesit, iba prve ockovanie je na mamin preukaz zdravotny. A ja som si vzala prihlasku tiez, ale to preto, ze chcem zmenit poistovnu uz.

jahoda
9. sep 2009

marielik, dakujem za povzbudenie...nebala si sa skorsieho porodu, ked si to mala "nakazane"?
bobacik, hej...ked ma pustali z nemocnice, kde som si odlezala 2 tyzdne, povedali 3cm, a ked ma vcera vysetrila zvnutra, tak 1,5cm...ze to nie je to iste, vraj sa meraju dve hodnoty...a ze doost citi malinku...ach jo...nejak uz dobojujem hadam.. 😖

bobacik_29
9. sep 2009

jahoda neboj nic ja mam 1,5 uz tri tyzdne a dieta moc nizko od 26 tyzdna to uz dako dobačujeme mne sa isto zase skratil krcok nelezala som moc poctivo kedze sa neda stale
😀

jahoda
9. sep 2009

veru, to sme fakt na tom skoro rovnako, az na tie Tvoje tri deturence 😎 ktovie, preco sa tie krcky zkracuju, mala si to aj v minulych tehu tak?

bobacik_29
9. sep 2009

jahoda joj jasne ze mala a este horsie a skor uz od 16 tyzdna a neporodila som predcasne ani raz..teraz je to parada celkom aj krcok je krasny
😀 vies aka som uz prelezana???clovek by aj lezal na rovnom ale takto krivo to je hotova pohroma vsetko ma boli

jahoda
9. sep 2009

juuuj, tak vidim, ze aj mna to asi caka, lebo dr. krutila hlavou ze takyto krcok uz pri prvom tehu...ze to tkanivo je dake oslabene blabla...to je super, ze vravis ze 1,5 cm krcok je krasny 😎 dakujem za povzbudenie, ja si vravim, ze november to isti 😉 a ten chrbat...podobne...najhorsie je, ze mam pocit, ze nemozem nic robit ani doma, aby "nahodou"...myslis, ze ma to prejde? dufam. lebo nie vsetko proste moze zvladnut manzel 😅

bobacik_29
9. sep 2009

jahoda no jasne ze ta to prejde cochvila budes po troske robit
😀 a uz iba dva tyzdne budeme asi lezat potom mna uz vzdy uvolnili ze mozem robit co len chcem a tak som prala umyvala okienka riadila zehlila a nikdy som neporodila skor 😀 to uz mame vazne za par dni a ja ti vravim ze riadne nelezim neda sa obcas musim daco porobit a keby aj nie nevydrzala by som lezat cely den...kedy mas dalsiu poradnu?

jahoda
9. sep 2009

no, o 2 tyzdne, presne ako mi zacina materska 😉 jupiiiii, sa tesim tak hadam to ani u mna nepride skor.... 😅 A meno pre malu mas ake vybrane?

bobacik_29
9. sep 2009

jahoda meno mam ale tu nemozem napisat moj chlap striehne vsade lebo som mu ho este nepovedala
😀 a ty mas??

jahoda
9. sep 2009

hihi, no, mam, ale tiez radsej nedam, bo ma tu vymakne niekto z rodiny 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre