Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marielik78
10. sep 2009

Ja som brala magnezko 1500 mg denne a este aj potraviny (dyn. semiacka a pod.) a mineralky s magnezkom... Ak si brala len jednu tabletku, tak to vplyv na dychanie pri porode nema velmi, takze fajn 🙂
A zelezo beriem tiez uz dva mesiace, teraz mam dalsie... to je vraj ale dobre aj na hojenie po porode 🙂 A ja som vegetarianka, tak sa cudujem, ze som nebola anemicka doteraz 😀
Cukor som mala hrozne nizky aj ja, tak bastim jedna radost 😀

marcela22
10. sep 2009

Marielik ja mám brať jedno železo denne ráno pol hodiny pred jedlom. ty máš mžno dve práve preto že si vegeteriánka...ale to len tipujem🙂

bobacik_29
10. sep 2009

marielik78 predtym som brala dva magnezka denne teraz si davam iba jedno asi zvysim davku aspon na dva ked jedno nezabera ja som predtym nikdy nemala problem s tvrdnutim brucha iba pri tomto babe....zelezo je parada aspon sa mi hlava netoci ked sa vygulam z postele
😀

marielik78
10. sep 2009

Maci, ja som vegetarianka roky a prave az vegetarianstvom som prestala byt anemicka, kym som jedla maso, tak som brala zelezo stale ☹ Lekari nechceli verit 😀 Ale robili testy a videli 🙂
A v tehu som cakala, ze zelezo dostanem uz na zaciatku a stale nic, nic, dlho nic... A beriem az teraz dve, predtym len jednu... to skor kvoli porodu... Ale aj na nasom oktobrovom fore beru baby bezne 2 tabletky a papaju masko stale...

Bobacik, kludne dve tabletky magnezka, hlavne, kym nie si aspon 36 tt...

jankapo
10. sep 2009

Ahojte,

no vy ste dnes tomu dali! 😲 Clovek ma co citat!

Ja uz mam len tyzden povinnej jazdy! Jupiiii! 😵

Pre tie co su tu nove- krcok mam od 21tt (mozno aj skor, ale vtedy sana to prislo) 1,5cm pohmatom, 22mm USG, vrazili mi tam pesar, polezala som par dni ma magnezkovych infuzkach, pustili ma domov k rocnemu syncekovi a co myslite ze som robila? Lezala? Neexist! Pravda je ze som 2 mesiace mala vypomoc doma na brutus domace prace a vyvaranie, ale inak som fungovala na beznom rezime. Ziadne lezanie (ak neratam noc, vecer pred telkou, obcas cez obed som pospala s malym.) Aj by som pocuvala telo, no ale...s dietatkom sa neda. 😒 Ale pozitivum? Ja furt drzim. Na poslednej kontrole bol nalez bez zmeny, tak sa mi kludne moze stat ze si babo prenesiem fakt az do oktobra. 😅
Magnezko som brala 4X2. Do 36tt.
Zelezo beriem vkuse asi- cele tehu. Ale krvny obraz som mala teraz ok. Chvalabohu.

Majka- vkuse na teba myslim, niet co zavidiet. ☹ Sak ja uz som nervna, jak sa ma ludia na ulici uz 2 mesiace pytaju ci uz som v termine (take brusisko mam ja totiz... ☹ ) Neskutocne ma to irituje, aspon im teraz mozem konecne povedat, ze hej- som. 🙂

beruska113
10. sep 2009

No ženy píšete jak draci.
Majka to prenášanie poznám, možno je to aj na niešo dobré: je ti úúúúúúplne jedno koľko bude trvať porod, len nech to už aspoň začne.

Marcelka,
Ty si sa pýtala na tú zátku- mne odišla večer pred porodom, ale boli to len také mini mini kvapky krvi, že som až neverila, že to je akože ono. Ale asi bolo.

Janka,
ty to už máš za pár. Paráda.

Joj baby, to moje dieťa je také úžasné keď spí 😀

nostek
10. sep 2009

ja ani nejdem pisat, co vsetko som uzivala... ale to je tym, ze som vo svajciarsku a tu maju ine metody... magneziove infuzky tu teda nedavaju. magnezko sumive som uzivala podla potreby kym som nezacala brat liek Adalat, ktory sa nemoze uzivat spolu z Mg. kedze zajtra koncim 35tt, tak myslim, ze my vysadia vsetko a budeme cakat co sa bude robit.tu to tak praktizuju 😨 . lezat ostanem, pokial bude treba, citim, ze mala je uz doooooooooole a o kontrakciach ani nehovorim.
a zelezo som uzivala v nemocke, ale doma som prestala pre tie zapchy, ale od vcera som zas zacala... aby ma zajtra lekarka nezdupala... 🙂 😉
zajtra mame kontrolu viacere, tak som zvedava, co nam povedia. nezabudnite sa ozvat koculky.

idem spat... dobru nocku

bobacik_29
11. sep 2009

jankapo o tebe viem citala som ta ako drak
😀 este strany dozadu inak tiez to paradne tahas nato ze ze si rizikovka uz tak dlho 😀 Nostek ty uz mas veget este tyzden a mozes uz aj lietat 😅

nostek
11. sep 2009

ahojte kocky. som tu len na skok, lebo ma lekarka zas poslala do nemocky. krcok mam 1,9 cm, pri zatlaceni 1,4cm, je tenky a makky, ale otvorena nie som... tie pocity co som mala vraj indikuju predcasny porod, tak ze mam radsej ist do nemocky a mam si zobrat so sebou vsetky veci. esteze som si to uz zbalila pred par dnami.
bol so mnou aj mm, tak so to lepsie zvladla, akoby som tam bola sama. ja dufam, ze ma zas vysetria a povedia, ze cakat na porod mozem aj doma.

no uvidime, hlavne je zdravie nasho babatka. drzte nam palce. keby daco, pisem marielik a ona vam da vediet. drzkajte sa ...

maja177
11. sep 2009

nostek drzim palce, ved tyzden mas uz pekny, tak snad neni sa coho bat 🙂

inac, uz dlho nepisala susisus, zeby? 🙂

marielik78
11. sep 2009

No, nostek vam uz napisala, tak idem aj ja v rychlosti, babulky🙂

Maji, ty si zase tu... juj, tak som na teba myslela!!!

...u mna nic nove, krcok stale 1,5 cm, stale priechodnost rovnaka, viac som sa neotvorila, akurat mala natlacenu hlavicku hned ako do mna isla rukou... Ako vzdy 😀 Ale vraj je mozne, ze to dotiahneme aj do teminu lavou zadnou...

Ja vam neviem, asi hormony, lebo si zacinam byt ista, ze budem este aj prenasat ☹ Bolo mi z toho nanic, ked som od nej isla za manzikom...

Vysledky krvi okay, aj stery bez nalezu, tak aspon nieco... Ale potom som doktorke povedala, ze na epiduralku treba mat aj interne, tak uz o tom vedela, kedze vcera kvoli tomu na Antolsku volala... A premyslala, ze kam ma posle - vsetko ovsem platene interne za 33 az 40 EUR, tak som je povedala, nech ma posle predsa na Antolsku - dala mi teda vymenny poukaz, ale kedze tam nechodim do poradne, tak ma zrejme nevezmu zadara... (este to aby som obehavala a zistovala ani neviem kde). A este mi spominala, ze by som mala mat komplet biochemiu na porod a nie iba zakladny krvny obraz, ktory mi teraz v stredu robila... Ze asi to odo mna budu chciet... Dokelu, to si mam tu krv brat sama a robit v labaku prieskum? Nechapem vobec, co ine budu v porodnici chciet, ako to, co robila ona a je mi to jedno, nie je to moja chyba... a som zvedava, ci vobec to interne buduci tyzden v nemocke vybavim, lebo cvakat zase taku palku nechcem...

Takze tak, prosto a jednoducho, dnes som bola nejaka sklamana z celej kontroly, ale je to tym tehotenstvom... Lebo inak by som asi skakala od radosti, ze sa mala nenarodi skor... No co uz, ked 15 ci viac tyzdnov zijem v tom, ze sa narodi na 100% skor!

Panecku, ja budem hrozne nervna, ked budem prenasat, ked uz teraz som protivna 😀

marcela22
11. sep 2009

Marielik ja hlavne nechápem prečo mi dávky železa nezvýši, keď už ho beriem viac ako mesiac a stále ho mám v krvi málo...veď ku koncu tehu by mali byť v tele matky dosatočné zásoby by ho malo aj maličké po narodení dosť... 😝 tak uvidíme...

No mne kompletnú biochémiu robili tiež práve na tom internom, vtedy keď som bola aj na cukor. Veď oni už s Tebou niečo vymyslia a porobia tie testy, neboj! Ale je to otrasné, človek aby si sám všetko zisťoval a vybavoval a nebodaj za chvílku sa aj sám vyšetroval...des 😠
A verím že si z poradne sklamaná, človek sa niekoľko mesiacov bojí ako to dochodí a keď už by mal pomaly rodiť taks a zrazu nič nedeje a všetko sa nekonečne naťahuje 😒 to spraví s psychikou dosť! Ja som tiež tak trošku dúfala že krček sa aspoň trooošičku zmenil od minula, ja ho mám teda okolo 3,2cm až takže sa má čo "spotrebovávať"...ja si totiž stále hovorím že čím kratší bude už teraz tým ľahší bude pôrod, keďže pri prvom som sa vôbec neotvárala už aj po vyvolvačkách...no ale uvidíme, snažím sa robiť čo sa dá, už čajíkujem, ľanujem, dvíham malú a robím všetky práce...tak uvidíme, no, viac už asi spraviť nemôžem...
Ale mysli pozitívne - aspoň ešte stále stíhaš cvičiť s epi-nom 😉

Jankapo, tak to teraz zasa držíš až moc, čo? a tiež sa ma tetky v dedine pýtajú že dokedy ešte a tak...a to do piateho mesiaca ani netušili že som tehu, okonca pred dvomi týždňami mi jedna hovorila že ani nevedela že čakáme bábo...a už by som podľa nich mala rodiť 😝 šikovné sú, koze staré 😠

Beruška mne odišla zátka až keď sa mi už rozbiehal pôrod po vyvolávačkách, takže som hneď vedela že to je ona, ale bolesti som mala aj mimo toho, tak teraz neviem čo mám čakať. uvidíme🙂 ale mne vtedy odišiel taký hlien hnedo-červený, tak som to spoznala...bolo to o pol štvrtej ráno a nemala som sa s tým komu pochváliť 😢
Aj ja mám úžasné dieťa, keď spí! A aj to v brušku, lebo inak ma ide ukopať! 🙂

Nostek no teda, u teba sa toho udialo zasa až moc! Ale aspoň že už máš pekný týždeň, určite bude všetko v poriadku! Držím palce aby si bola čo najskôr doma!

Majka, ako sa dnes cítiš?

jahoda
11. sep 2009

No baby pisatelky 🙂 konecne nam ide net, tak sa mozem zapojit...Marielik, nostek - dakujem za podporu, kiez by som uz aj ja bola v 36,37tt...ale ja mam este par tyzdnov pred sebou a zatial podctivo lezim. Buducu poradnu mam "az" 22.9., ale uz si nerobim nadeje, ze mi povie nieco optimisticke. Ona ma proste tych 1,5 cm (vzdy, ked ma vysetri zdola tak povie, ze je to stale 1,5 cm; neviem, ako to moze tak s istotou povedat, ved tam nema meter 😀), ale hovorim si, kym to nie je menej, tak je dobre. Bobacik, uz to hadam nejak dobojujeme, nie?
Jankapo, ze 38tt, parada, Ty uz si za vodou 🙂 Maji, drzim palce, nech uz mala vykukne!!! Nejako sa ale neozyvas, zeby uz? 🙂
Inak, ja tiez beriem magnezko, 4x1 tbl, aj zelezo, hoci mi nepovedali, ze mam nizke hodnoty. Ale kedze som Rh negat, tak mozno preventivne 😎 co uz...hadam ako ste pisali, sa budem lepsie hojit. A to magnezko fatk stazuje dychanie pri porode???

marielik78
11. sep 2009

Jahoda, ci to fakt stazuje dychanie povedat neviem, ale zachytila som tie informacie uz viackrat... a aj preto ho bezne kazu vysadit v 36 ci 37 tt.
A 1,5 cm krcok mam ja tiez dlho, uz ani neviem, od ktoreho tt, neboj, to vydrzite 2v1 este 🙂 Ja sa obavam, ze este v 41 tt tu budem pisat, ze mam krcok 1,5 cm 😀

marielik78
11. sep 2009

Marcelka, ano, ved clovek na to musi pozerat aj pozitivne, ale neviem sa zrazu z minuty na minutu preklopit prave na ten stav - haha, ved ty porodis az v oktobri, kedze tie cca. styri mesiace pocitam s tym, ze najneskor v polke septembra ☹ Proste mi to nejde. Aj manzelikovi som dnes vravela (videl, aka som nastvana), ze chcem rodit cca. buduci tyzden kludne, ze uz to tak citim, chcem a mozem... A on, ze ci si to vazne vsugerujem... Tak som sa zacala az smiat, ze vsugerovat si mozem, co chcem, tak to nefunguje s porodom 😀 Psychika nie je spustac, ale babatko 🙂

bobacik_29
11. sep 2009

jahoda no uz hadam dako hej ty mas aspon krasny krcok ze 1.5 cm ja mam uz iba cenťák
😀 kontrolu mam dva dni po tebe som zvedava co nam zase idu povedat 😅 lezis poctivo???Ja ani velmi ee uvidime co to spravi heh...marielik78 ty sa kam ponahlas este mas cas
😅

garicka
11. sep 2009

ahojte,

bola som dnes na kontrole s tým mojim skracujúcim sa krčkom a zatiaľ mi doki nepovedal okrem toho že ležať hore nohami nič vystrašujúce, len mám ísť o týždeň na DCK utz s tým krčkom. tak dúfam že ostane aspoň taký veľký aký je teraz....

jankapo
si ma trošku povzbudila s dĺžkou tvojho krčka, dúfam že dopadnem aspoň tak ako ty 🙂 aspoň to toho 36 tt by som to chcela potiahnuť....

akurát ma lekár nastrašil pri vyšetrení že už steh nedrží, ale potom sa na to pozrel lepšie a bol to len planý poplach, to som si vtedy strašne vydýchla....

dievčatá držte sa zatiaľ, ahojte

maja177
11. sep 2009

ahojte baby,
ja furt cela 😠 ja budem tehu asi vecne ☹ v pondelok idem na monitor, tak dufam, ze si ma tam uz aspon nechaju, nech uz somnou daco robia, uz ma to nebavi ☹ uz mi presli aj vsetky tie kramove bolesti, len akurat ma bolia krize a dole tie kosti, ale inac, keby nemam brucho jak svet, ani neviem, ze som tehotna...

drzim vam vsetkym krckovym palceky 😉

marielik78
11. sep 2009

Maji, co v pondelok, nech sa to rozbehne uz pocas vikendu, budem asi skusat alternativne metody ovladania druhych 😀
Ja som o 4 tyzdne pozadu nez ty a teda tiez by som uz sla rodit... ale to tym, ze ma lekari tak navnadili uz hrozne davno, teraz proste neviem preklopit mysel, ze mam takto byt trebars este 5 ci nebodaj 6 tyzdnov... Tri mesiace sme nesexovali, tak drahy netusi, ale zajtra zacneme 🙂 To uz zacinam 38 tt 😀

maja177
11. sep 2009

marielik, tak bodaj by ti to chcelo vyjst 😀 ani by som sa nenahnevala 😀
aj mna lekari navnadili, uz mesiac do zadu, ze maximalne do 38.tt vydrzim, potom sa rozpadnem... juj jak som sa tesila, ked mi lekar povedal, ze uz len tyzden, max. dva... a vidis 😠 dufam, ze aspon tebe to vyjde, tento konec je na nevydrzanie, ked cakam pri kazdom pichnuti, ze sa to uz spusti 😀
hrozne by som si zelala aby sa narodila zajtra, kedze mam meniny, hehe to by bol namakany darcek... ale moja lemricka to neakceptuje 😀

jankapo
11. sep 2009

juuuuj, majka!!!!! chuda moje. 😵

marielik, u nas v porodnici beru za donosene a ukoncene tehu az ukonceny 38tt... ☹ skor mi ani pesar nevyberu 😔 minule aj mne vraveli, nech mam tasku zbalenu, ze vyberu pesar a rodim...PRD! este som dva tyzdne odsedela doma pri zbalenej taske s telefonom v ruke... 😠 som sa bala aj smeti ist vyniest! hrozne to bolo, najhroznejsie!
den pred porodom som povedala lekarke nech so mnou daco robi, je mi jedno co,ale ze ja uz z porodnice nejdem, ze ostanem sediet na chodbe kym ma nejakym sposobom neodrodia 😅 a myslim ze mi spravila Hamiltona (nepovedala)- ale zabralo to...druhy den rano odisla zatka a poobede rupla voda a do 3 hodin bol maly von...super priebeh 😉

lebo ja som vam nevravela, ze s matuskom som mala ten isty priebeh tehu, s krckom, pesarom, infuzkami a magneziom a vsetkym, lezala som VKUSE hore nohami !zavreta v byte, zdeptana a nakoniec ak to porovnam s tymto tehu, nebolo to asi ani nutne...ale kto mohol vediet... 🙂

marielik- ja som sa na to sexovanie tak tesila,a teraz... 😝 cez to brucho? ako? uffff

maja177
11. sep 2009

janka, ja spravim asi to iste v pondelok, ked pojdem na monitor. kym somnou daco nespravia, tak odtial neodidem!!!!!!!!! ☹

nostek
11. sep 2009

ahojte kocky... tak ja som DOMAAAAA!!! prisli sme o 18.00, ale z celeho dna na nohach som bola totalka KO. vysledky z vysetrenia v nemocke: kontrakcie v norme, krcok vysetreny palpacne slaby 1cm, ale stale som zavreta. mala je uz velmi nizko (citil jej hlavicku) a ma krasnych 2400g. vraj na mna akurat. lekar skonstatoval, ze mam nadalej uzivat lieky co doteraz a byt v klude. poslali ma domov, lebo vraj nema vyznam ma tam drzat, lebo teraz budeme cakat na babo kedy sa rozhodne, ze chce von. bolo by krasne vydrzat do konca 36tt -37tt a vraj je tam sanca potiahnut to este. ale keby daco, dali mi cislo na ktore mam volat a povedia mi ci uz mam ist alebo cakat.

moja gyndr. je velmi opatrna, mam pocit, ze az prilis. na kontrole bol aj mm a veru sme obaja boli mimo, ze ma tam poslala napriek tomu, ze sme jej povedali, ze aj tak v 35tt my uz nic nove nedaju a ze sa napriek tym divnym pocitom spred 2-3 dni citim dobre. ked som sa jej spytala, ci to boli poslickovia, tak povedala, ze nie, ze to boli normalne kontrakcie. ze poslickovia su, ked sa nic nedeje. ona je sice ceska, ale v CH zije uz strasne dlho, tak nevie co poslickovia . opatrna je mozno aj koli tomu, ze tu sa ludia sudia o hocico a keby urobila chybu, tak to by bola pohroma. ona asi nema ani tolko tehu pacientiek a v nem. su predsa len porodnici. inak 1x ma tam vysetrovala chlap - porodnik

idem vas docitat

jahoda
11. sep 2009

caute kocky, sranda, ze sme tu tak pospolu...niektore by uz radi porodili hned a niektore dufaju, ze este par tyzdnov to pocka...v kazdom pripade mi baby davate nadej, ze do toho 40tt to ide vydrzat.
Bobacik, ja uz ani nedufam, ze mi povie cosi ine :( chcem dovtedy viac menej poctivo lezat (az na par uletov) a potom uz buudem na zaciatku 35tt, tak to uz budeme zase blizsie k cielu 😎 ale uvidime...tak drzim palce kocky, nech to vyjde podla nasich zelani 😉

nostek
11. sep 2009

no majka, tak ja ti prajem k zajtrajsim meninkam vsetko naj a nech sa ti splni tvoj sen a mala sa vypyta na svet prave v tento den 😉

marielik, ja ti verim, ze to musi byt strasne na psychiku. no na druhej strane, ze mala moze byt este normalne donosena. no ale prenasat ti veru nejdem priat... ten 38-39tt by mohol byt super... co?

ja som v stredu mm prehlasila, ze do 2 tyzdnov porodim. mam proste taky pocit. mne sa krcok skratil aj napriek lezaniu, takze to tam dole mam asi slabsie. ty si pre mna unikat, makas ako fredka a krcok stale taky isty... asi nejaky zazrak alebo co. kazdopadne, hlavku hore a bud rada, ze je to tak a drzim ti palce, aby si neprenasala.

ozi a tiez vsetko naj k meninkam ;o)

maja177
11. sep 2009

nostek, dakujem 🙂

beruska113
12. sep 2009

Majakáááááááááááá,
chodď prééééč. My ťa tu už nechcemééééééééééé 😀 V dobrom to myslím. Všecko naj k meninkám a nech sa malinká ponáhľa, aby to dnes konečne stihla. 😉

bobacik_29
12. sep 2009

Bréééé ranko babenky vidim ze vcera ste mali mejdan v pisani 😀 citam ako hladna...Nostek vidim ze si uz domka z vyletu aj som sa divila naco ta posiela do nemocky ked uz si v takom peknom tyzdni....Majka vsetko naj k meninkam nech sa drobec uz narodi 😀 Jahoda tak ja dufam ze uz mi dovoli behat nabuduce treba mi poprat vybavu a aj poriadit byt mam tu straaaaaaaaasny prevrat drahy nestiha vsetko 😅 som zvedava ako to poriadim a ci budem vobec vladat po tolkom vegetiku 😝

maja177
12. sep 2009

dakujem baby, mala ma uplne ignoruje 😢

zuzka279
12. sep 2009

Ahojte dievčence. 😉

Tak dnes nás pustili domov. Malinká je zlatá, spinká. Posledné 2 noci sme sa 2xnapapali a spala ďalej. Uvidíme ako to bude doma. Priložím aj neaké fotky, možno dnes alebo zajtra.
Čo sa týka pôrodu, ako písala Beruška, bol dosť rýchly, môj gynekológ sa za nami zastavil a povedal: No kde máme toho pilota. Lebo ešte o 13.00 som prišla k nemu o radu, lebo som nevedela, či mám alebo nemám ísť do pôrodnice. Lebo voda mi odtekala veľmi pomaly a bolesti zmizli.
A môj muž sa chvalabohu stihol vrátiť z BA, takže som bola veľmi rada, že bol pri mne.
Malá Emka by najradšej Nelku stále chytala a bozkávala. Keď ma prišli pozrieť do pôrodnice aj cukríky mi dávala a čokoládu aby som dala Nelke, takže teraz musíme dávať extra pozor.
Ozaj, zatiaľ kojíme, uvidíme , dúfajme , že aspoň neaký čas budeme

Beruška, tak poviem Ti je to na tom šestonedelí na nervy. Jedna sestrička správne poznamenala, že teraz to nie je len šestonedelie a gynekológia dokopy ale aj psychiatria. Inak rodil ma Urban. On je z Lapáša
Majka, neboj, keď to bude mať prísť, tak to príde. Uvidíš ani sa nenazdáš a budeš to mať aj ty za sebou 😉 Viem, to čakanie je na nervy 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre